Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VALKA: Boris Johnson plánuje vítězství Ukrajiny

Premiér Boris Johnson se vyjádřil k podmínkám, které je nutné vytvořit, aby Ukrajina vyhrála válku s Ruskem. Jeho čtyřbodový plán má viditelné nedostatky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FDW

Macron je svou opozicí označován za asociálního barbara, přestože stropuje ceny a v Česku by byl nepochybně dávno označen za komunistu. Účty elektřiny pro rodiny a firmy například zafixoval už v lednu. Macronova vláda začala masově kompenzovat zdražování speciálním inflačním příspěvkem: šedesáti procentům společnosti dotuje vyšší účty ze státního rozpočtu. A to je inflace ve Francii proti Česku třikrát nižší.

Jestlipak alespoň někteří z těch, kteří horovali pro EU vedenou německo-francouzskou osou, někde ve světle událostí zpytují svědomí?

0 0
možnosti
FDW

Kdo tu má rád Putina?

Už je to tak. Le Penová i Melénchon se shodli a podrobili Macrona tvrdé kritice za jeho cestu do Kyjeva, kam dorazil nějaké tři měsíce po triu Fiala, Janša, Morawiecki (+ Kaczynski v příručním zavazadle). Kromě našeho zuřivého telefonisty tu tak máme Le Penovou, o níž je známo, jaké názory v tomto směru zastává, protože se o tom v liberálních médiích hodně píše, pak tu máme Melénchona, o němž se v liberálních médiích moc nepíše, ale chce vystoupit z NATO, jezdí jako čestný host do Moskvy na oslavy Dne vítězství a po prvotním odsouzení invaze je v opakování názoru, že za to vlastně může Západ svým rozšiřováním, poněkud houževnatější než Le Penová.

Pokud by někoho napadlo hledat nějakou záchranu u republikánů, tak ti vyznávají teorii sfér vlivu, přičemž existuje Rusko a pak nějaké pochybné státečky v okolí. Vůdce tří republikánských vlád a republikánský kandidát na prezidenta François Fillon je Putinův přítel a teprve nedávno opustil své teplé místečko v Rusku.

Rozdíl mezi těmito kluky a takovým Zemanem je, že lidé jako Schröder, Fillon nebo Berlusconi jsou skuteční Putinovi přátelé, s nimiž jezdí na dovolené a po konci jejich politických kariér jim dohazuje teplá místa v představenstvech velkých energetických společností v Rusku, zatímco Zemana má v šuplíčku „Lidé, kteří také kdesi existují“.

Tak či onak, válka nebyla tématem francouzských prezidentských voleb a nebyla ani tématem těch parlamentních. To, že Macron jel do Kyjeva, označili Le Penová i Melénchon za útěk od domácích problémů. A ty jsou z jejich pohledu sociální. Podobné je to v Itálii.

0 0
možnosti
JV

J48a15n 84V85i60n51t35r

21. 6. 2022 13:41

Nám může být Putin ukradený, důležitější je, kdo vládne u nás. A horší svoloč než je tam teď už by se ani nenašla.

0 0
možnosti
VP

V90a23ň74u14r34a 65P43e54t49r

21. 6. 2022 11:16

No, Ukrajinu lze vyzbrojit tak, aby Rusy ze svého území vyhnala. Nevěřím ale, že to západ udělá, na to je tam moc pitomců!

0 0
možnosti
PD

Bylo by to drahé, ale vyplatilo by se to.

0 0
možnosti

Tak Ježatec měl problémy na domácí politické scéně, tak odklání ven a machruje. Naposledy chtěl cvičit. Válka bude pokračovat, dokud trenér z USA nehodí do ringu ručník. Těm ale zatím boj do posledního Ukrajince vyhovuje.... Rv

0 0
možnosti
PD

Putin může nesmyslnou válku ukončit kdykoliv. Nebo Rusáci ukončit Putina, to by bylo dnes už nejméně špatné řešení.

0 0
možnosti
JP

Jednou vítězství slabšího přepadeného, jindy vítězství silnějšího agresora. Mám v tom zmatek.

Stačí jednoznačně určit, zda je Ukrajina samostatným státem, součástí ruské říše nebo jenom ruská KOLONIE.

Co se mě týká, ač Rusko není mým favoritem, nepřeji mu návrat ke středověkým agresívním blábolům Petra I. (tzv. Velikého). Návrat k jeho imperialistické politice je zdánlivě gerojský, ale v konečné podobě to přinese ruskému lidu jen a jen trable. Podle mě plocha vlastního území cca 17 milionů čtverčních kilometrů není zas tak málo. Kdo má víc!!!

0 0
možnosti
BR

Všichni, kdo nežijí v ruském samoděržaví, nebo v něčem ještě hnusnějším (jako třeba v Severní Koreji) mají víc.

0 0
možnosti
KK

Jak by se projevila na Johnsonově popularitě poprava britských žoldnéřů na Youtube ? Rusko by je mohlo nabídnout VB výměnou za nedodávání zbraní na UA.

0 0
možnosti
PD

Asi moc ne. Ani Rusákům by to na popularitě nepřidalo, Britové jsou přece jenom zvyklí na civilizovanější zacházení se zajatci.

0 0
možnosti
JF

Nejvyšší čas udělat v Litvě putinovský pořádek, hned po ní v Polsku, a pak v případě potřeby dvěma raketami Samat vymazat válkychtivé USA! Vperjod, rebjata, za Putina, za Rodinu, my vás naučíme dodržovat mezinárodní dohody!

https://cnn.iprima.cz/litva-zakazala-prevoz-zbozi-do-ruska-v-kaliningradske-oblasti-propukla-nakupni-panika-111040

0 0
možnosti
KK

Od Litvy je to hloupost, která Litvu poškodí víc, než Rusko. Navíc jde jen o zbytečné předvádění a šaškárnu.

0 0
možnosti
JV

J26a68n 13V89i48n68t79r

21. 6. 2022 8:40

Války nekončí na bojišti, ale u jednacího stolu. Ve skutečnosti je to předchozí zabíjení a ničení naprosto zbytečné. Děje se to jen proto, že politici doufají, že si tím vytvoří lepší vyjednávací pozici. Tohle může vyjít zákonitě jen jedné straně (i když to obvykle nevyjde žádné). Že by si Ukrajina prodlužováním bezvýchodného konfliktu vytvořila lepší vyjednávací pozici, je čirá fantasmagorie. Spíš to skončí bezpodmínečnou kapitulací, kdy si podmínky bude určovat jen druhá strana.

0 0
možnosti
PD

"Ve skutečnosti je to předchozí zabíjení a ničení naprosto zbytečné."

A napsal jste to agresorovi, tedy Putinovi?

Podle tohohle mustru by zde vládla Třetí říše, protože by se nikdo nepustil do "naprosto zbytečného" zabíjení.

0 0
možnosti
Foto

I59v98o 34J75o21u41z15a

21. 6. 2022 8:32

Podvratný živel a reakcionář [>-] [UA] EU

0 0
možnosti
PV

zapomněl jsi ještě vlaječku GB, USA, a dalších přátel míru na UA...

0 0
možnosti
JN

Rusko už několikrát veřejné prohlásilo, že k využití přístavů na odvoz obilí stačí, aby Zelenskyj rozkázal odminovat přístavy od min, které tam Ukrajina rozmístila, že Rusko pak zajistí, aby lodě bezpečné odpluly. Zelenskyj to odmítl. Jak dlouho ještě vydržíme o všem lhát? Demagogie jednou spadne západu na hlavu a bude to tak dobře.

0 0
možnosti
MK

Rusko už mnohokrát udělalo přesný opak toho, co jeho vůdci tvrdili. Nedá se mu věřit. Ukrajina nechce, aby jí Rusko zajišťovalo bezpečné odplutí. Ukrajina chce, aby jí Rusáci zmizeli a nechali jí na pokoji.

Nemá smysl pokoušet se dobývat Černé moře. Mnohem lepší bude cesta, kterou včera ukázala Litva. Blokáda Kaliningradu/Königsbergu. Stejně ho Rusko ukradlo a nemá tam co dělat. Oko za oko. Ničemu jinému Rusák nerozumí.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz