25.9.2023 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

UKRAJINA: Majdan byl o střetu zájmů, ne o demokracii

Ruský toxický imperialismus snažící se obnovit staré satelity bývalého východního bloku - to je současný mediální mainstreamový popis dnešního geopolitického problému na Ukrajině, kde již téměř rok zuří válečné boje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Válek 16.2.2023 1:44

Tak jo,ale co ti rusáci co tu byli? a všecno to řídili? Pořád jim polezete do zad ku?

R. Langer 16.2.2023 5:49

Myslíte ty Ukrajince z tehdejšího vedoucího ruského politbyra, kterých tam byla většina? A kteří sem "ty Rusáky"na pomoc poslali? Aha. ;-D

J. Pilny 16.2.2023 5:59

Zrovna ten nejvyšší co je k nám poslal, nějaký Brežněv, byl také Ukrajinec. To jsou paradoxy, co?

J. Farda 16.2.2023 6:04

Tradiční lež pilných Pútinomilů! :-(https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech-technologie-internet-rus-ci-ukrajinec-ceska-wikipedie-bojuje-o-breznevovu-narodnost-212366

Pro potřeby narativu se tedy některým lidem hodilo zdůraznit, že se narodil ve městě Kamjanske, na území dnešní Ukrajiny. A naopak se nehodilo vyzdvihnout, že se narodil dvěma ruským rodičům.

T. Šmilauer 16.2.2023 1:57

Jste jako s.Filip, který v r. 2018 tvrdil, že rozhodující podíl na okupaci ČSSR měli Ukrajinci. Jenže Filip bohapustě lže.V té době ovládalo Sovětský svaz 23. politbyro Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu, jehož členové byli ve funkci od roku 1966 do roku 1971. A naprostou převahu v něm samozřejmě měli Rusové, žádný „jeden čistokrevný Rus“. To je Filipův výmysl.V roce 1968, kdy se rozhodovalo o okupaci Československa, bylo v sovětském politbyru 11 lidí. Podívejme se, kdo tam byl.Vůdce Leonid Brežněv, se skutečně narodil na ukrajinském území, ale jeho otec i matka se přistěhovali z Kurské oblasti, která je ruská. Samotný Brežněv byl po rodičích etnický Rus, ale narodil se a vyrostl na Ukrajině. Dále byli tehdy v politbyru tito Rusové: Genadij Voronov, Rus narozený v Tverské gubernii. Andrej Kirilenko, Rus narozený v Belgorodské gubernii. Alexej Kosygin, Rus narozený v Petrohradě. Alexander Šelepin, Rus narozený ve Voroněži. A konečně Michail Suslov, Rus narozený v Saratovské gubernii.Pak tam byli Bělorus Kiril Mazurov a Lotyš Arvīds Pelše. Z Ukrajiny byl Nikolaj Podgornyj a Petro Šelest. Posledním byl Dmitrij Poljanskij, etnický Rus narozený na území, které pak připadlo po rozpadu SSSR Ukrajině.

P. Labaj 16.2.2023 2:16

Já jsem svůj nesmyslný a záměrně provokativní post napsal v reakci na Váš post, aby vynikla jeho nesmyslnost. Posuzovat dnešní politiku nějakého státu optikou událostí 55 let starých, které se udály za zcela jiných politických a společenských podmínek a jejichž účastníkem byl dnes již neexistující stát, je prostě mimo.

Nehledě na to, že se historici myslím celkem shodují na tom, že Brežněvovi se do té akce zas tak moc nechtělo. A že nejaktivnějšími v tom byli polský Gomulka a německý Ulbricht, kteří se báli, že "nákaza" přeskočí i k nim a lidi je pověsí.

J. Huml 16.2.2023 2:36

Diky, pane Labaji, jste neuspesny provokater. V Rusku vladne stejny druh nasilne masinerie, jako pred 55 lety. Mimo jste zjevne Vy.

P. Labaj 16.2.2023 2:59

Asi tam vládne systém, který se nám nemusí líbit. Ale určitě není stejný jako ten před 55 lety. Je tam minimálně jeden naprosto zásadní rozdíl. Dnes je možné hlasovat nohama, což tehdy rozhodně nešlo.

J. Pilny 16.2.2023 6:01

To je stejně nesmyslné jako porovnávat etnicitu u Americké vlády. Zkuste to a pak nám to rozeberte.

S. Kubů 16.2.2023 8:10

No ti "rusáci" z osmašedesátého byli převážně Ukrajinci, však se z velké části jednalo o vojska nevímkolikátého ukrajinského frontu. A velel tomu všemu jistý Grečko.

Což je na jednu stranu fakt, na druhou stranu trochu demagogie.

J. Jurax 16.2.2023 16:21

No jo, a pětačtyřicátém zase osvobozovaly ČSR 1. ukrajinský front maršála Koněva, 2. ukrajinský front maršála Malinovského a 4. ukrajinský front gen. Petrova. Samí Ukrajinci, není-liž pravda ... :-)