27.9.2023 | Svátek má Jonáš


Diskuse k článku

UKRAJINA: Majdan byl o střetu zájmů, ne o demokracii

Ruský toxický imperialismus snažící se obnovit staré satelity bývalého východního bloku - to je současný mediální mainstreamový popis dnešního geopolitického problému na Ukrajině, kde již téměř rok zuří válečné boje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Laurencikova 16.2.2023 17:08

"Svetle Nemecko", to byli samozrejme ti "pokrokovi", ti kteri jsou pro migranty, pro islam, pro afrikanizaci, pro vsechny ty levicove vyvrtky.... Ale to vam nemusim vysvetlovat.

H. Lukešová 16.2.2023 17:42

Samozřejmě že nemusíte, paní Laurenčíková. No já mám jiné fotečky. :-) Myslím si, že už jsem Vám to kdysi psala, nevím, jak dlouho se známe z diskusí, ale já mám fotky s izraelskými vojáky v Jeruzalémě, Hebronu a Aradu. Tito vojáci mnohdy zajištují bezpečnost Židům, žijícím v Judeji a Samaří a starém Jeruzalémě.

V očích progresivní levice se jedná o nejnenáviděnější lidi. Byli to mladí kluci a děvčata, kolem 19 a 20 let a byli tak šťastní, že je má také někdo rád a že jim nespílá do "okupantů" a "kolonistů", jako evropští progresivní pro-palestinští levičáci. Avšak na tyto fotografie jsem já náležitě hrdá a mám je uložené v notebooku a kdo má zájem, tak mu je promítám na televizi...

K. Křivan 16.2.2023 18:37

Progresivní pro-palestinští levičáci by méli včas umírat. Nejlépe dřív, než napáchají nedozírné škody.

H. Lukešová 16.2.2023 18:49

Mnozí lidé z komunity LGBTQ podporují palestinské Araby a nenávidí Izrael, jenže to není tak dlouho, co palestinský dav uřezal hlavu palestinskému gayovi v Hebronu, tito divoši z tohoto běsnícího palestinského zástupu si vše natáčel, jak chudáka gaye bijí, kopou a řežou mu hlavu. Chudák.

Ale povím Vám, že těm evropským homosexuálům, co muslimy vítají, podporují palestinské teroristy bych jim ten islám i přála, aby si toho muslimského zacházení vychutnali, když vítají své budoucí mučitele a vrahy.

D. Laurencikova 16.2.2023 19:59

Kdyz jsem jeste chodivala v Mnichove na Pegidu, tak mezi protidemonstranty byli krome cerne zabalene Antify hlavne vselijaci "pestri". Ruzni pitomci s barevnymi vlasky, zjevne dost nerozhodni, co do pohlavi, taky cimsi zjevne nadronovani... levicaci samozrejme, sefka mnichovske Soc. dem. - takova chlapice - nikdy nechybela, vrchni Bürgermeister Reiter byl obcas take mezi nimi... No a tak na ty zblbele "pestre" volala recnice z Pegidy, ze oni jsou prvni na rade, az tady zavladne islam! Ale to jedine, na co se tyto figury zmohly, bylo vrestet: "Nazis raus" a "Ganz München hasst die AfD"! Nebo "Hau ab!" Vic v repertoaru nemaji. Verte mi, ze i ja jim to preju.

H. Lukešová 16.2.2023 20:31

Fakt hrozné. Lidi z LGBTQ považuje islám za naprosto ohavné. Kdo je tady nacista? "Vtipné" je, když vidím transparenty "LGBTQ proti islamofobii". Samozřejmě i někteří levicoví Židé podporují své mučitele a vrahy. Jednou z nich je již xkrát zmínená 90letá Ch. Knobloch. Zřejmě je už jedno, co bude s jinými Židy a dalšími nemuslimy.

No také mezi křesťany jsou pro-muslimové, u nás je jedním z nich katolický kněz Tomáš Halik a v Německu farář Gauck, o kterém jste mi psala a papež František..

AfD je stranou zdravého rozumu, když ve svých řadách má také lesbu, ale rozumnou ženu, spousty cizinců-Nenemců, tak jak můžou být nacisté, a je jedinou německou stranou, která Izrael skutečně podporuje. Nacisty si představuji naprosto jinak, lidi, kteří rozbořili půlku světa, miliony lidí nenechali žít.

D. Laurencikova 16.2.2023 20:57

Ve vsem mate pravdu. Jenom uprsnim, ten Gauck je vlastne jenom oportunista, vlezdo.... jak uz jsem psala. Proste jsme se v nem spletli. Hlavni propagator islamu je v nemecku byvaly sef evangelicke cirkve, Bedford Strohm. Ten dokonce nakoupil i lod, za penize ovecek, a lovi ve Stredozemnim mori cernochy. Dela jim taxikare.... Pred muslimy sundava z krku kriz, aby je neurazil, to udelal ale i katolicky kardinal Marx.

Uz jem vam psala, jak to vypada v Mnichove v hlavni budove odboru Ver.di? To jsou socialisti. Vsude na chodbach visi umelecka dila v nadzivotni velikosti znazorunujici cenochy v clunech, ztracene na mori, ktere je treba zachranit.... Take se tam povalovaly nejake vyzvy proti AfD. Muj Vorstellungsgespräch byl snadno a rychle vyrizeny, kdyz jsem to tam videla. Pri otazce, co vim o praci odboru jsem odpovedela, ze jsem puvodne myslela, ze jejich ukolem je starat se o zajmy pracujicich, ted ale vidim, ze jejich prioritou je zachranovat ilegalni migranty a vozit je do Nemecka na ukor pracujicich... Pak sem jeste vyzradila, ze volim AfD, ty "nacisty" a "fasisty", kteri podle me jako jedini maji jeste zdravy rozum a odesla stredem. Za tyden mi zavolala sefka personalniho oddeleni, ze se rozhodli pro jinou kandidatku a ze si to neucinili snadnym... na to ja: "Oh, wie schade! Aber vielen Dank!" Ja bych to tam nevydrzela!

H. Lukešová 16.2.2023 21:13

Ne, to jste mi ještě nepsala. Je to samozřejmě hrozné, nevím, co napsat, abych se neopakovala. Islamo-levice je skutečné Zlo s velkým Z, nic víc k tomu nemám.

D. Laurencikova 16.2.2023 19:51

To jsou krasne fotky, krasna vzpominka. Ja si take pamatuji, kdyz jsem letela do Israele, tak vsude na letisti byly mlade devcata v uniformach.... Mne se to tenkrat nelibilo, ze me stale zpovidaly a nekolikrat mi prohledly zavazadla.... Ale dnes uz to chapu. Tenkrat jsem nevedela, ze ti Arabove radi jak Cerna ruka, tenkrat to jeste slo celkem mimo me...

H. Lukešová 16.2.2023 20:09

Já jsem byla v Izraeli dvakrát, jednou jsem byla na zájezdu Izrael-Jordánsko (roku 2017), to se semnou bavila jedna paní čistě formálně, proč jedu do Izraele a jak dlouho tam budu, ale roku 2019, když jsem letěla do Izraele podruhé, tak tam se mě dvě mladá děvčata vyptávala na to Jordánsko, moc se jim to jorándské razítko nelíbilo... :-)

Proč jsem tam byla, jestli tam mám rodinu či manžela, já jsem řekla že ne, ale ona byla trochu neodbytná, avšak nakonec jsme se nějak domluvily. A v samotném Izraeli to bylo fantastické, právě ty fotky s izraelskými vojáky mám z roku 2019.

Pak jsem vstoupila do izraelského obchůdku v Jeruzalémě a tam jsem si koupila izraelskou vlajku, a když jsem řekla staršímu pánovi prodavačovi, že jsem z České republiky, tak se rozzářil radostí, vzpomínal, že Československo pomohlo Izraeli, když dodalo zbraně roku 1948, a když jsem mu řekla, že Izrael podporuji, tak byl dojatý, pohnutý až k slzám.**

V Jeruzalémě u Západní zdi mě pozdravila ultraortodoxní židovská žena, "shabat šhalom", krásné gesto. A když jsem v Jeruzalémě spadla, tak mi čtyři Izraelky přišly na pomc, aby mě zvedly.

P. Hák 16.2.2023 17:25

"Studentské volby" vyhrál ve 2. kole Pavel cca 3:1. Tudíž většina studentů jsou Pavlovi fanoušci.

H. Lukešová 16.2.2023 17:34

Jistěže. Mezi studenty vítězí Spolu a po nich jsou Piráti. No k Pirátům mám já osobně velké výhrady.

P. Hák 16.2.2023 18:48

To je fakt, první kolo vyhrála s přehledem Nerudová, progresivistka od Pirátů nepříliš odlišná.

H. Lukešová 16.2.2023 19:07

A to sama sebe líčí Nerudová jako "pravicovou". No alespoň v prezidentské televizní debatě podpořila Spolu, to ji slouží ke cti, že nevyjádřila podporu Pirátům, vzhledem ke svému zaměření.

P. Hák 16.2.2023 19:23

To ale vyjde nastejno. 5K je jeden blok.

J. Jurax 16.2.2023 16:09

Ehm ... ten kdo udílí rozkazy zpravidla i myslí. Opak se na těch rozkazech rychle pozná.

J. Urban 16.2.2023 12:30

"Rusko samozřejmě cítí imperialistické ambice."

Co je na tom samozřejmého? Tedy to máme nebo dokonce musíme akceptovat? Proč? A proč je neprosazuje civilizovaně, ale jen zabíráním a zabíjením?

P. Diviš 16.2.2023 12:36

Samozřejmé je to proto, že je na tom založeno a změnou názvu Rusko/SSSR/Rusko se to nemění, je to v nich jak v koze.

Akceptovat to samozřejmě nesmíme.

I. Schlägel 16.2.2023 12:00

Ukrajina byla poblouzněna západem. Stejně jako třeba Pobaltí, o zbytku bývalého východního bloku nemluvě. A co jiného mělo být po pádu bolševika inspirací, islám?

J. Urban 16.2.2023 12:23

R^

P. Sura 16.2.2023 11:41

" .... Rusové položili největší lidské oběti při osvobozování Evropy od Hitlera .... "

Jo. Protože Stalin se s Hitlerem spřáhl, aby si pomohli podmanit celou Evropu a Asii. Jen se mu to trochu vymklo z rukou.... A Putin v pytli na mrtvoly se objevil DLOUHO poté, co nás Sovětský svaz prohlásil "nepřátelskou zemí". Take - KLID !!

R. Gramblička 16.2.2023 12:05

Stalin se dohodl s Hitlerem až poté, co protihitlerovskou dohodu odmítli Poláci, Britové a Francouzi. Přesněji Britové a Frantíci se k návrhu stavěli laxně, Poláci byli jasně proti

P. Diviš 16.2.2023 12:38

No nedivte se, když pro SSSR to byla pouze cesta k zabrání Polska.

Mimo to, spojenectví SSSR/Německo se táhne už od Rapalla, 1924,

J. Jurax 16.2.2023 16:12

Rapallo ... páriové tehdejší Evropy se spojili ...

R. Gramblička 16.2.2023 12:09

A Stalinova motivace byla taky jiná, než podsouváte. SSSR bylo tehdy po velkých čistkách oslabené a nepřipravené vést válku. Dohoda s Hitlerem měla zabránit vzájemné válce a rozdělení Polska posunout hranice SSSR dál od Moskvy

J. Urban 16.2.2023 12:31

Pro Stalina byl Hitler spolubojovnik proti zapadni demokracii. Tedy do leta 1941.

P. Diviš 16.2.2023 12:40

Říkali tomu tehdy "družba německého a sovětského dělníka v uniformě".

P. Diviš 16.2.2023 12:39

Oslabené ano, ale oslabil ho zas jen ten Stalin.

R. Gramblička 16.2.2023 13:23

Tak to bez debaty

Z. Jemelík 16.2.2023 11:14

Ano, mnozí Ukrajinci kolaborovali s Němci, ale jiní se bili v řadách Rudé armády, Vlasovci byli převážně Rusové atd., některé pluky okupační armády u nás po r. 1968 byly převážně ukrajinské...Vpád ruské armády na ukrajinské území nelze ničím omluvit, ani historizujícími úvahami.