Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

UKRAJINA: Majdan byl o střetu zájmů, ne o demokracii

Ruský toxický imperialismus snažící se obnovit staré satelity bývalého východního bloku - to je současný mediální mainstreamový popis dnešního geopolitického problému na Ukrajině, kde již téměř rok zuří válečné boje.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JF

Po pádu z okna v Petrohradu zemřela šéfka finančního oddělení ruského Západního vojenského okruhu, informoval ve čtvrtek petrohradský portál Fontanka. Okolnosti smrti Mariny Jankinové vyšetřují úřady. Není ani zdaleka prvním zástupcem ruské správy, který jen od začátku války na Ukrajině zemřel tímto způsobem.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-pad-z-okna-marina-jankonova-zapadni-vojensky-okruh.A230216_140307_zahranicni_kha

Baszom ász Kristus Marját - že oni jsou všichni, ale nejen ti, ouředníci ve státní věrchušce náměsíční ... anebo drogisté, a skáčí v rauši z oken!

Rozhodnutí vyměnit ruským vojákům uniformy za nové provází skandál. Kontrakt na dodávky získala teprve loni vzniklá společnost OKB Gardarika, v níž je jedním ze spolumajitelů 22letý Arťom Stěpaněnko, syn bývalého šéfa správy Jaroslavské oblasti a vysoce postaveného úředníka majícího na starosti správu státního majetku. Kritizována je vysoká cena a nízká kvalita.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-skandal-okolo-novych-uniforem-v-rusku-syn-spravce-statniho-majetku-je-dodava-za-majlant-40422572

Anebo jde o korupci tak zhusta rádo přičítanou výhradně Ukrajině. S tím už by měl Vožď, dříve než mu povyskáčou další náměsíčníci, vážně něco dělat ... ;-)

0 0
možnosti
JF

Bojovat s Rusy proti Ukrajině? Jen za jediné

okolnosti, prozradil Lukašenko. Jsem připraven bojovat společně s Rusy z území Běloruska zatím jen v jediném případě: pokud odtamtud (z Ukrajiny) přijde jediný voják zabíjet mé lidi,“ řekl novinářům Lukašenko.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/belorusko-lukasenko-valka-ukrajina-napadeni-mobilizace.A230216_113236_zahranicni_bro

To není vůbec žádný problém - Rusové mají od zajatců uniforem dost, a zkušenost z "přepadením" vysílače v Gleiwitz komandem Alfreda Naujockse, s podvržením mrtvých heftlingů oblečených do polských uniforem, je notoricky známá! Svět se přeci pohne tam, kam se síla napře ... :-(

0 0
možnosti
OK

Rusové mají zajatce? Kde je vzali? Vždyť pořád ustupují.

0 0
možnosti
JP

"Nikdy by své produkty přitom do západní Evropy nedostala ..." Mají bohatá ložiska černého, grafit mangan atd. uhlí, ročně se těžilo 200 mil t, 50 mil t oceli, dále mají železnou rudu, uranové rudy, titan, chrom, nikl bauxit atd. Také ropu. Obděláno je 57% půdy, pšenici, ječmen, kukuřici, brambory, maso a mléčné výrobky vyvážejí do celého světa. A to nemluvím třeba o tajné továrně v Dnipru, kde se vyráběly kosmické rakety, jakož i bojové rakety. Fakt si myslíte, že by neměli světu co nabídnout?

0 0
možnosti
PN

P64e96t10r 70N48e16m49e14c

16. 2. 2023 17:51

A to všechno patří ukrajinskému lidu, že?

0 0
možnosti
Foto

Naprosto skvělý článek, ale obávám se, že je to házení perel sviním. Naprostá většina lidí nedospěla z dětské představy pohádek zlo versus dobro a chce vidět zlosyna a proti němu hrdinu, anžto zlosyna zapíchne mečem a vezme si princeznu za ženu a pak budou žít šťastně dokud nezemřou. ;-D

0 0
možnosti
PD

Tak zlosyn a jeho vojáci jsou jasní, hrdinové taky, tak už chybí jen šťastný konec a princezna (doufám, že ne ta zdejší, s pávem).

0 0
možnosti
JF

Ruská studentka univerzity v Archangelsku Olesya Krivtsová byla zadržena kvůli protiválečným příspěvkům na instagramu. 20letá dívka by měla tyto dny trávit ve škole, namísto toho je v domácím vězení a na noze má elektronický náramek, jenž policii umožňuje nepřetržitě sledovat její pohyb. Jeden z jejích příspěvků souvisel s říjnovou explozí na Krymském mostě. „Zveřejnila jsem na instagramu příběh o mostu,“ řekla Olesya BBC. „Psala jsem o tom, jak Ukrajinci vřele přivítali to, co se stalo,“ dodala. Později také sdílela protiválečný příspěvek jednoho ze svých přátel.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-ruske-studentce-hrozi-10-let-za-prispevek-na-instagramu-225794 https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-ruska-ucitelka-dostala-pet-let-podminene-za-kritiku-valky-udali-ji-zaci-40404910

V době životního ohrožení samé existence ruského národa a státu povstali noví mladí Korčaginové - pokud vůbec někdy vyhynuli. Inu, bolševické geny neerodují; ale abych byl spravedlivý, v nacistickém Německu důsledná výchova v Hitlerjugend také, co se udávání velezrádných defétistů, nesla žádoucí výsledky! :-/Rv

0 0
možnosti
OK

Nás to teprve čeká. Zatím se jen vyhazuje z práce.

0 0
možnosti
Foto

Pan prezident Pavel řekl studentům gymnázia v Ostrově na Karlovarsku, že si není jistý, zda by se Rusko nepustilo do války s NATO a myslí si, že by bylo ochotné použít i jaderné zbraně a zároveň tvrdí, že by ruským a běloruským sportovcům nemělo být umožněno účastnit se olympijských her.

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pavel-nejsem-si-uz-jisty-ze-by-se-rusko-nepustilo-do-konfliktu-s-nato-40423120

0 0
možnosti
PD

Obojí je možné.

0 0
možnosti
JU

J24a92n 24U21r56b14a18n

16. 2. 2023 12:30

"Rusko samozřejmě cítí imperialistické ambice."

Co je na tom samozřejmého? Tedy to máme nebo dokonce musíme akceptovat? Proč? A proč je neprosazuje civilizovaně, ale jen zabíráním a zabíjením?

0 0
možnosti
PD

Samozřejmé je to proto, že je na tom založeno a změnou názvu Rusko/SSSR/Rusko se to nemění, je to v nich jak v koze.

Akceptovat to samozřejmě nesmíme.

0 0
možnosti
IS

Ukrajina byla poblouzněna západem. Stejně jako třeba Pobaltí, o zbytku bývalého východního bloku nemluvě. A co jiného mělo být po pádu bolševika inspirací, islám?

0 0
možnosti
PS

P66a37v51e70l 16S68u32r83a

16. 2. 2023 11:41

" .... Rusové položili největší lidské oběti při osvobozování Evropy od Hitlera .... "

Jo. Protože Stalin se s Hitlerem spřáhl, aby si pomohli podmanit celou Evropu a Asii. Jen se mu to trochu vymklo z rukou.... A Putin v pytli na mrtvoly se objevil DLOUHO poté, co nás Sovětský svaz prohlásil "nepřátelskou zemí". Take - KLID !!

0 0
možnosti
Foto

Stalin se dohodl s Hitlerem až poté, co protihitlerovskou dohodu odmítli Poláci, Britové a Francouzi. Přesněji Britové a Frantíci se k návrhu stavěli laxně, Poláci byli jasně proti

0 0
možnosti
ZJ

Ano, mnozí Ukrajinci kolaborovali s Němci, ale jiní se bili v řadách Rudé armády, Vlasovci byli převážně Rusové atd., některé pluky okupační armády u nás po r. 1968 byly převážně ukrajinské...Vpád ruské armády na ukrajinské území nelze ničím omluvit, ani historizujícími úvahami.

0 0
možnosti
VP

V18a38ň70u28r83a 47P55e96t12r

16. 2. 2023 11:25

Někteří Ukrajinci dospěli k názoru, že nacisté představují menší zlo, než komunisté. Každopádně, komunisté povraždili víc lidí.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz