Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

UKRAJINA: Majdan byl o střetu zájmů, ne o demokracii

Ruský toxický imperialismus snažící se obnovit staré satelity bývalého východního bloku - to je současný mediální mainstreamový popis dnešního geopolitického problému na Ukrajině, kde již téměř rok zuří válečné boje.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DL

Konecne kvalitni clanek, objektivni rozbor situace misto povrchniho, lacineho kvakani, zcela osvobozeneho od logiky a smysluplnosti, na jake jsme zvykli. R^

0 0
možnosti
Foto

No, bohužel, čekal jsem o dost víc. Článek bohužel klouže po povrchu a faktograficky je dost slabý. Čekal jsem podrobnější popis událostí, které vedli k současné válce

0 0
možnosti
OM

O90. 16M92.

16. 2. 2023 11:06

S prvni zhruba půlkou vašeho článku celkem souhlasím, se zbytkem ale nikoli.

Fakt je ten, že Putin veřejně deklaroval, že by si přál návrat před rok 1997 (a nejlépe před rok 1990).

Já rozhodně ne.

0 0
možnosti
DL

Vite take, u jake prilezitosti a v jake souvislosti to Putin rekl? Muzete neco prolinkovat?

0 0
možnosti
JK

lapidárně řečeno: Rusko zkouslo po rozpadu SSSR ledacos. Jeho satelity a dokonce i bývalé svazové republiky v EU a v NATO, ale Ukrajinu skousnout odmítlo. Signálů, že to už v klidu nedá, bylo dost. Na ukrajině v roce 2008 byl 1. Majdan, kdy si "západoukrajinci" vynutili opakování voleb když je nevyhráli a v roce 2014 se to opakovalo, akorát na SLÍBENÉ nové volby ještě v roce 2014 ani nedošlo. Pak se odtrhl Krym, který žádal hned při rozpadu SSSR samostatnost nebo připojení k Rusku, pak se vzepřely oblasti na východě, když tam zjistili, že se stanou občany 2. kategorie a že ve volbách už nikdy nevyhrají i kdyby jen kvůli tomu, že Krym už volby neovlivní.

Tedy Ukrajina provedla zásadní proti ruský obrat ve své politice na což má právo, ale vidíme, že se to dá chápat z jiného úhlu pohledu i jinak. Sice můžeme mít proti tomuto "úhlu" pohledu velké výhrady, ale to nic nemění na to, že existuje a že jen u pohledu nezůstalo.

Docela by mne zajímal tok myšlenek představitelů různých států a rozbory jejich výzvědných služeb případně i cíle. V současné době mi to připadá, že se někomu hodí taková trvalá válčička, která omezí schopnost Ruska angažovat se i jinde ve světě, přenastaví dodavatele energií (to minimálně) a vyprázdní armádní sklady všude možně (a nejen na západě) a určitým firmám přinese zakázky na doplnění jistě lepšími a dražšími dodávkami.

0 0
možnosti
PD

Rusáky nikdy nenapadne přemýšlet, proč si na ně všichni sousedé dávají pozor a snaží se před jejich vlivem nebo dokonce nadvládou nějak zabezpečit.

A Brežněvova doktrina je u nich znovu populární.

0 0
možnosti
JP

Majdan byl nejen o střetu zájmů, ake taky o zlodějině, jak dokazuje písemný záznam mezi Putinem a Porošenkem ze dne 24. srpna 2014.

Putin:

V minulém roce jsme vám dali 3 miliardy dolarů.

Porošenko:

To jste nedali Ukrajině, ale Janukovyčovi.

Putin:

Dali jsme to Ukrajině a jestli si Janukovyč něco z toho vzal pro sebe, tak ho za to suďte.

Porošenko:

Jak ho můžeme soudit, když jse mu poskytli azyl a nechcete nám ho vydat?

0 0
možnosti
OM

O71. 82M57.

16. 2. 2023 11:03

Kde jste k němu přišel?

0 0
možnosti
LN

Autor napsal text vhodný tak pro Putinovu pátou kolonu v Česku. Škoda slov. Od něj se rozumného článku nedočkám. Rv

0 0
možnosti

Slušně a správně popsáno. Bohužel, většina lidí se o Ulrajinu začala zajímat až když byla napadena. V tom případě nemá cenu jim nic vysvětlovat. A ano, je špatně když Rusko napafne Ukrajinu, ale není špatně když totéž dělá USA. ( bombardování Srbska, vyčlenění kosova, Afganistán,Irák, Korea, Vietnam, atd atd).

0 0
možnosti
VP

Mohl byste vysvětlit tu Koreu? Nebo věříte, že válku začal nevyzbrojený Jih?

0 0
možnosti
JR

Pane Hlávko, skvělý a pravdivý článek. Překvapivá není ani česká protiruská štvanice. S tím se ale nedá nic dělat, je to naše charakteristika, zalézt co nejhlouběji do zádele. Z celého východního bloku jsme v tom také byli na špici. Na rozdíl od Poláků, Němců, Maďarů a jiných jsme vše znárodnili, každého pekaře, holiče a sedláky nahnali do JZD. To vše proto, abychom se zalíbili páníčkům . Také jsme se stali jako první zemí socialistickou. Kulisy se změnily, ale lidé zůstali a jsme zase na špici. Nic se nezměnilo, akorát ta zadnice.

0 0
možnosti
PP

P79e85p15a 95P62e82p43a43x

16. 2. 2023 9:27

R^ covid, greendeal, válka na Ukrajině, toť úžasné úspěchy tzv. západu.

0 0
možnosti
JU

J26a18n 72U61r10b76a97n

16. 2. 2023 9:08

Ze tri velkych evropskych risi - nemecke, rakouske a ruske - zbyla po WWI a WWII uz jen ta posledne jmenovana, ta po 1990 znacne zmensena a oslabena. Konecne mohl byt v Evrope klid. Jenze kagebackym nostalgikum to nedalo spat. Autor nejak zapomnel zminit, ze Rusko nema nikde hranice, ze russkij mir bude od Vladivostoku az k Lisabonu a podobne.

0 0
možnosti
JV

J 68V83l30č76e32k

16. 2. 2023 9:43

Nenechte sebou mlátit vašimi emocemi a averzemi vůči Rusku.

Vámi zmiňovaný klid by mohl být i jinde ve světě, nejenom v Evropě, nebýt touhy po světovládě Spojených států, zadlužených až po uši, které se nechtějí o světovládu s nikým dělit.

Právě Spojené státy chtějí učinit Evropu na nich závislou. Kdopak asi tak zničil ten ropovod NS? Komupak asi tolik vadil, že ho musel za každou cenu zničit? Co myslíte? :-)

0 0
možnosti
PK

P31e80t54r 65K12u27b84á46č

16. 2. 2023 9:01

Obávám se že v jednom má autor pravdu - mimo EU jsme se transformovali od reálného socialismu k tržní ekonomice - uvnitř EU jsme nyní tlačení zpět do podivného paskvilu zelného dirigismu / socialismu, hlupáctví s ideologickým pozadím - rozhodně nic pro post-komunistický stát, který by se chtěl očistit od zděděných patologických společenských mechanismů.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz