20.6.2024 | Svátek má Květa


Diskuse k článku

SVĚT: Západ potřebuje nového Churchilla

Když minulý týden napadlo Rusko Ukrajinu, prohlásila jsem, že odvahu k agresi mu dodalo i to, že „západ“ pozbyl odstrašující sílu. A taky jsem vyjádřila obavu, že Ukrajina bude obětována. V tom druhém jsem se naštěstí mýlila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nový 4.3.2022 7:48

Je nová dobá, máme svého Timmermanse....nedivil bych se, kdyby to byl ruský agent....pořád jsem řešil, jestli někdo může být takhle blbý a tohle by leccos vysvětlovalo

R. Langer 4.3.2022 8:56

No, když vám vystudovaná jaderná fyzička začne odstavovat stabilní jaderné elektrárny s NULOVÝMI emisemi CO2 na základě cunami v Japonsku, navíc se záměrem snižování emisí CO2, a začne je nahrazovat plynovými elektrárnami závislými na plynu a nově vybudovaném plynovodu z Ruska, tak by se měl každý dobře zamyslet, co to asi znamená. Němečtí soudruzi ovšem nikdy v dějinách nebyli ničeho takového schopni, vždycky slepě kráčeli za svým Vůdcem, až do úplného zničení. Je celkem příznačné, že Hitler se Stalinem byli na počátku války také spojenci... ;-)

J. Urban 4.3.2022 9:04

jo

J. Kalina 4.3.2022 7:44

Jen připomenu, že Churchill prohrál první poválečné volny v Británii a na Postupimské konferenci v létě 1945 již Británii zastupoval nový ministerský předseda. To svědčí hodně o stavu a tradici demokracie v Británii (tenkrát) a o chování voličů tamtéž.

P. Dvořák 4.3.2022 8:03

Mýlím se, nebo ty další volby zase vyhrál?

I. Schlägel 4.3.2022 8:14

Vyhrál. Byl to velmi houževnatý a inteligentní politik.

V. Církva 4.3.2022 8:40

Nevím jestli jse vás pochopil, ale ano střídání politiků je znak demokracie.

J. Kalina 4.3.2022 19:45

jako u nás za 1. republiky, to byla neobyčejná střídačka. Mě to spíš připomíná stav kam se šineme my jako stát i jako EU. Nalevo komouši, někde jinde, alke také s nimi nelze němci ze sudet a uprostřed my hoši ze středu co se spolu vždycky nějak dohodneme, lehce prohodíme křesla, jen když budeme furt u toho.

T. Diblík 4.3.2022 7:12

Dobrý den, paní Lhotská,

jsem venkovský děda a tak se neodvážím psát za Evropu, ani za Česko, ale jen za sebe. Poslední dobou čtu, že nás to bude bolet a že se musíme uskrovnit. Zdá se, každý, kdo to píše, od předsedy vlády po posledního novináře, si připadá jako malý Churchill. Krev pot a slzy jsem zatím neslibují.

Ještě pořád jsem zvyklý si překládat a tak ty dva kecy překládám jako bude vás to bolet a musíte se uskrovnit. Ale to vím, nepotřebuji, aby mi to někdo sděloval.

Já potřebuji slyšet, co politici a novináři udělají pro to, aby práce a šetření bylo výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání.

S pozdravem Tomáš Diblík

T. Diblík 4.3.2022 7:13

oprava - jsem zatím nečetl

V. Mokrý 4.3.2022 8:34

Zatím nedělají nic.

J. Novák 4.3.2022 7:37

Chudoby jsem za bolševika, kde jsem prožil polovinu života, zažil dost a nechci se do ní na konci života díky jiné obdobně šílené ideologii 'šíření dobra' vrátit. Jediné rozumné řešení je rozprášit současný Německem a neoliberálními ekofanatiky řízený Brusel a vrátit se před Lisabonskou smlouvu, která ze zemí střední a východní Evropy udělala politické a ekonomické vazalské kolonie západu a z jejich vlád a parlamentů protektorátní úředníky. Jak jinak nazvat zemi, které jsou dvě třetiny zákonů vnuceny z ciziny.

L. Hančar 4.3.2022 7:59

Mám jeden nápad: Půlnoční království.

J. Pokoutný 4.3.2022 8:47

O to už tu snaha je. Viz povolení jen "oficiálních" názorů. Peksa ano, Hájek ne. Brzy ani Souček ne a Kechlibar ne, u pí Lhotské se uvidí.

V. Mokrý 4.3.2022 8:35

1*

R^

K. Lhotská 4.3.2022 9:58

Vážený pane Diblíku.

Obvykle v diskuzi nereaguji, nicméně tak nějak cítím, že tentokrát bych měla udělat výjimku.

Ptáte se, co udělají politici a novináři pro to, aby byl se vyplatilo být poctivým a pracovat. Podotýkám, že nejsem ani politička ani novinářka, ale člověk, který události kolem sebe pouze glosuje z pozice soukromé osoby. Takže to prosím berte jako můj osobní názor.

Myslím, že ti novináři toho moc nezmůžou . Snad s výjimkou toho, že budou poukazovat na to, co je dle jejich názoru špatně. Změnu mohou přinést politici. Nicméně ti přinesou pouze tu, kterou dostanou od nás voličů jako "politické zadání", nebo chcete-li, k čemu dostanou mandát. Předpokládám, že namítnete, že není z čeho vybírat a že nevidíte nikoho, kdo by tento Váš (a přiznám se i můj) požadavek byl schopen naplnit. Těžko říct čím to je. Možná tím, že politika je natolik zprofanovaná, že ti, kteří by v ní měli být, se do ní nehrnou. Nebo lidé možná svoje požadavky neříkají dostatečně zřetelně. Opravdu nevím...

Přeji Vám i v této pohnuté době krásný den

Kateřina Lhotská

P. Palíšek 4.3.2022 10:43

Novináři toho zmohou velmi hodně. Je velmi politováníhodné, že dříve tak ctihodné mediální instituce jako CNN, The New York Times, The Washington Poste, BBC, SKY News, Financial Times, ARD, ORF, Le Monde ad. rezignovali (minimálně v posledních deseti letech) na vyváženou a objektivní žurnalistiku a stali se hlásnou troubou progresivistické ideologie. Mnozí novináři tedy mají velký podíl na úpadku současného Západu.

T. Diblík 4.3.2022 12:09

Dobrý den, děkuji za laskavou odpověď. Prosím o omluvu za zahrnutí mezi novináře, mnou až na výjimky nepříliš ctěné. Já sám však mám za to, že novinář má možnost oslovit velké množství lidí a opravdu může na lidi působit.

Často se odvolávám na profesora Vojtěcha Cepla. Ten ve svém Vzkazu ukázal na úlohu církví při nápravě zkažené společnosti divokého západu. Dnes v naší společnosti církve nemají ten vliv, aby každý musel v neděli do kostela, kleknout a už to do něj prali.

Myslím, že lidé v první řadě nemají ve volbách volit menší zlo, protože menší zlo je taky zlo, nemají si nechat nacpat do hlavy myšlenku, že hlas pro stranu, která se nedostala do parlamentu propadl. A hlavně mají stranám které volili sdělit, že své zástupce činí zodpovědnými za své úspory. Například Státní protiinflační dluhopisy to řešily, mám pocit.

Ještě jednou děkuji za odpověď a také já Vám přeji hezký den. Tomáš Diblík

V. Hlad 4.3.2022 11:59

Je Vám jasné, že poslední odstavec z Vás dělá úhlavního nepřítele neziskovek, tmavých tváří apod.?

T. Diblík 4.3.2022 12:15

Ó to ne. Ctím mnohé neziskovky, například Skaut nám pomohl dobře vychovat syna.

M. Tužka 4.3.2022 12:43

Super reakce. Holt obyčejný selský rozum. Bohužel většina politiků neví, co to je.

M. Tužka 4.3.2022 12:43

Super reakce. Holt obyčejný selský rozum. Bohužel většina politiků neví, co to je.

J. Karza 4.3.2022 6:51

Jako vždy dobrý článek, i když obsahuje několik automatických odhadů a předpokladů, které se nemusí vyplnit. A pochopitelně nezahrnuje, a ani nemůže, neočekávané důsledky, které se v takových situacích vždy objevují.

Autorka se pokoušela o pohled evropský a volá po osobnosti typu W. Churchilla. Takový se v podmínkách absence politického pragmatismu a nadvlády politické korektnosti objevit nemůže. A i kdyby se objevil, musel by nejprve svést dlouhou válku na západní frontě.

Musíme pokračovat s tím, co máme, v prostoru, jaký máme. Velkou část toho prostoru zabírají válečné klávesnice. Není slyšet skoro žádné volání po ukončení konfliktu diplomatickou cestou ani z míst, která by mohla takového cíle dosáhnout, ani ze strany veřejnosti. Válka zuří na všech frontách a zřejmě ještě dlouho bude.

V. Kolman 4.3.2022 4:26

K Putinovu vyhrožování nukleárními zbraněmi:

Měl by už konečně někdo Putinovi "sdělit", že není jediný na světě, kdo může stisknout "atomové tlačítko".

Že takových tlačítek je po světě vícero a že jeho nezodpovědné vyhrožování jadernými zbraněmi může mít za následek (kromě jiného) i "vypaření" Moskvy (nebo jiného/jiných města/měst) z povrchu zemského;-O

R. Langer 4.3.2022 5:32

Hned mu to běžte sdělit! :-P

L. Hančar 4.3.2022 8:03

Současný stav politiky ( a ekonomiky, kultury a lidských vztahů ) mě nabádá koketovat s názorem Alaina Delona, který prohlásil, že v tomto světě už nechce žít. Ale já nemám ještě odžito tolik, co Alain. Aspoň 5 krásných žen ještě, než to hoši zmačknou!

I. Schlägel 4.3.2022 8:16

On to dobře ví.

V. Církva 4.3.2022 8:43

Zkuste to vysvětlit někde jinde v blázinci. Rusko je země psychopatů. Nepochopí to!

R. Langer 4.3.2022 8:59

Jo, zato tady je to samej génius... :-P

P. Hatina 4.3.2022 4:10

Tedy, gratuluji paní Lhotské k jejímu výbornému článku, ale fakticky se tam dopustila drobného omylu, který ukazuje, jak ta situace byla mimořádně složitá kdysi a jak dnes.

A to tedy že ".. Z britského premiérského křesla se tedy poroučel Neville Chamberlain a nahradil ho Winston Churchill" Což se bohužel nestalo v roce 1939, kdy Hitler napadl a okupoval Polsko (a řadu měsíců potom ještě Dánsko a Norsko). ale až v květnu 1940, když Hitler vpadnul do Francie . a v červenci začal bombardovat Británii).

Takže z tohoto srovnání, jest smutné to napsat, svět /rozuměno západní mocnosti) mají na nového Churchilla ještě tak rok, dva čas---