27.6.2022 | Svátek má Ladislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Alfred 18.7.2007 7:57

Re: Re: No Lomborg to napsal líp a dal si s tím více práce

Soudim, K-jaku, ze pisete ze zapadle vsi na Borneu pricemz  se zivite se maniokem a opicim trusem.

jan hájek 18.7.2007 7:56

Re: Re: "...Marxismus a zpolitizovaný environmentalismus, který už dnes má jen velmi málo společného s ochranou přírody, splynuly v jeden silný a nebezpečný myšlenkový proud. ..."

No, ropný zlom? Není to zase tak dávno, byť na život jednoho člověka ano, kdy došlo k "lesnímu" zlomu a začalo se těžit uhlí, protože lesů už bylo tak málo, že dřevěné uhlí už bylo příliš drahé a bez uhlí nešlo vyrobit ocel. Jenže tehdy se o to přičinila prostá rozvaha co se vyplatí a co ne, nebylo žádné masivní řvaní o likvidaci biotopů kytiček, broučků a zviřátek. Stačilo, že dřevěné uhlí je už příliš drahé.

honzak 18.7.2007 7:55

Re: Proplach mozků v podání tzv. veřejnoprávní ČT

taky mi zhořkla snídaně v puse. Naprostá hrůza, ta baba mlela jak svazácká funkcionářka v padesátých letech!

Baf 18.7.2007 7:51

Re: Re: No Lomborg to napsal líp a dal si s tím více práce

Něco na ten způsob bylo v Číně během kulturní revoluce a v Kambodži za Rudých Khmerů. A výsledky????  Vše pro blaho člověka, ale jen toho jednoho, který to koučuje

Petr Kohout 18.7.2007 7:37

Panuje naprostý vědecký konsenzus, že slunce obíhá kolem země. A proto vás, kacíři Gionardo Bruno, odsuzujeme ...

Zejména bych znovu zdůraznil onen naprostý vědecký konsenzus, včetně mezinárodního panelu vědců (na církevních koncilech přece bývali VŠICHNI rektoři univerzit křesťanstva).

xyz 18.7.2007 7:20

Proplach mozků v podání tzv. veřejnoprávní ČT

Lži, zkreslování a matení diváků o problematice ŽP zejména druhým programem ČT je známou skutečností a je jen s podivem, že se tímto nezabývá žádná "Rada". Kam se na současné ekologické agitpropčíky hrabou ti komunističtí. Ale to, co jsem zahlédl dnes kolem šesti na ČT2 překonalo ty nejdivočejší představy. Reportáž z "ekologické" vesnice v Anglii. Možná to byla parodie, jinak děs.

Claudio 18.7.2007 7:17

Re: clanek je prilis agitujici

 To by ste chtěl po novinářích až příliš. Je to stejné, jako kdyby ste chtěl po nich, když by psali o nacismu či komunismu, aby se vyjádřili co nejslušněji bez urážek a invektiv nacistických a komunistických vůdců. Aby se jich to chudáčků nedotklo. A že to bylo milionů lidí, kterých by se dotklo ztrapnění jejich vůdců a jejich víry!

NevericiTomas 18.7.2007 7:10

Pridejme jeden dalsi stripek do mozaiky

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/domaci-ekonomika/clanek.phtml?id=469376

Ctete do konce a vnimejte peclive argumentaci Greenpis proti GM plodinam. Z toho se chce blit. A prestava to byt sranda.

Claudio 18.7.2007 7:10

Re: Kjoto je OK.

 Jenže ono v podstatě vůbec nejde o snížení, natož drastické, CO2. Celá tahle celosvětová šaškárna je jen zástěrka pro nové zisky, pro moc a znovuzotročení lidí po neúspěšném zastaralém sociálněblahobytném komunismu. Na Zelené idee se geometrickou řadou nalepují "vůdcovéspasitelé" a lidé zděšení vizemi katastrof jim to baští a jsou ochotni přinášet oběti ve jménu záchrany zeměkoule. Časem bude jen jedna věda, jedna pravda, jedno dogma. To bude držet masy v poslušnosti na věčné časy a nikdy jinak. Každý, kdo se bude vzpírat dogmatu, bude nejdřív umlčen a později se jako nepřítel lidstva a Zeměkoule bude i likvidovat.

 Tak to vidím já.

ginANDtonix 18.7.2007 7:02

clanek je prilis agitujici

S touto serii clanku nelze nez souhlasit a poukazovani na korupci a spatnosti provadene ekologity (jako napr kauza Chris Landsea) je neskutecne dobra vec, ktera muze spouste lidi otevrit oci. Nicmene by neskodil ponekud vecnejsi a mene agitujici ton. Lze predpokladat, ze zdejsi ctenarstvo je inteligentni a po predlozeni podlozenych faktu si kazdy vyvodi spravny zaver sam. Jizlive antiekologisticky naboj ktery casto indikuje zaujatost naopak muze spoustu lidi od cteni odradit.

ginANDtonix 18.7.2007 6:50

Kjoto je OK.

Tezko si predstavit drasticke snizeni emisi CO2 bez odstraneni uhelnych elektraren a jejich nahrazenim jednou ci dvema jadernymi. Potom bychom mohli cistou energii exportovat. Rakusaci by ji od nas mozna nekupovali ale alespon by mohli kupovat emisni kredity aby si mohli vyrobit svoje vlastni uhelne watty...

Claudio 18.7.2007 6:50

Nelze očekávat změnu enviromentalistů.

 Autorovi nelze než poděkovat za výstižné vykreslení celé problematiky s globálním čímkoliv. Je fajn se dočíst názorově shodné myšlenky a důkazy. Jenže! Co dál a co s tím?

 Neumím si představit, jak přesvědčím kteréhokoliv aktivistu přes zeleno. Nevezme totiž jakýkoliv argument a ikdyž postupně vyvrátím po úmorné námaze jeho vývody, zůstane mu stejně víra, která z něj v jeho očích dělá bojovníka za spásu světa. To, že je zneužívaný k politickým cílům, odmrští argumentem, že zneužívaný jsem já. Když mu budu argumentovat jeho levicovostí, bude tvrdit, že jsem neobolševikem a používám bolševické metody. Atd. Prostě přesvědčit nejde! Víra totiž musí odeznít sama.

 Je však strašné, že již dnes se setkávám s tvrdou realitou nástupu Zelené ideologie, která dobyla své první rozhodující posty a výsledek se již začíná projevovat např. ekodaní, anebo globálněji limity CO2. Nikdy bych nepředpokládal v postkomunistické zemi ochotu naslouchat a podporu neokomunistickým ideologiím. Vždyť lidé musí mít alespoň paměť. Přece není možné, že znovu dobrovolně sednou na lep politickým vyčůrancům, kteří budují svou moc na blbosti lidí?

 Je to tragické a komické zároveň. Před 17lety sme si oddechli a teď se necháme dobrovolně demokraticky sevřít blbci znovu! ;-(

Ladislav N. :-))) 18.7.2007 6:49

... Re: "...Marxismus a zpolitizovaný environmentalismus, který už dnes má jen velmi málo společného s ochranou přírody, splynuly v jeden silný a nebezpečný myšlenkový proud. ..."

No a co? Energie je jasným LIMITUJÍCÍM FAKTOREM rozvoje lidské civilizace. Když Zelení komunisté nedovolí stavění jaderných elektráren, dojde ropa uhlí plyn a jejich zbytky budou těžitelné jenom s neúměrnými náklady a člověk ztratí možnosti dalšího rozvoje, tak zapůsobí Darwinův princip přirozeného výběru a přežijí jenom ti, kteří se dokázali přizpůsobit změněným podmínkám. K tomu jednoznačně vede ekoterorismus a hnutí aktivních "zelených " hlupáků. Nakonec skončí sami na ohni jako potrava pro ty, co chtějí jenom přežít... ;-)

Ladislav N. 18.7.2007 6:41

Re: Re: Re: Re: Re: Re: "...Marxismus a zpolitizovaný environmentalismus, který už dnes má jen velmi málo společného s ochranou přírody, splynuly v jeden silný a nebezpečný myšlenkový proud. ..."

Ale jestli se bude oteplovat (a já jsem zastánce oteplování ;-)), tak poklesne potřeba energie a sníží se emise CO2 - jako třeba letos (zemní plyn - pokles spotřeby o zhruba 30%). Co víc si můžeme ekologicky přát, než že nám bude v zimě tepleji i bez fosilních paliv? ;-P

Ladislav N. :-))) 18.7.2007 6:37

Re: Vetrne eletrarny maji jednu velkou vyhodu

Třeba si do stárnoucího betonu jejich věží časem ptactvo vyklove útulky k hnízdění.... ;-D

cb 18.7.2007 6:05

Vetrne eletrarny maji jednu velkou vyhodu

Dobre se budou vyhazovat do povetri.

zlý kukuč 18.7.2007 3:21

Re: Re: Re: Re: Re: "...Marxismus a zpolitizovaný environmentalismus, který už dnes má jen velmi málo společného s ochranou přírody, splynuly v jeden silný a nebezpečný myšlenkový proud. ..."

ropa skutečně nedojde, jenom dojde k ropnému zlomu - to je podstatný rozdíl.

Deficit musí něco nahradit, nebo se deficit musí snížit. Použijte vlastní rozum a uvidíte.

zlý kukuč 18.7.2007 3:06

Re: Re: Re: Re: Re: "...Marxismus a zpolitizovaný environmentalismus, který už dnes má jen velmi málo společného s ochranou přírody, splynuly v jeden silný a nebezpečný myšlenkový proud. ..."

Ropný zlom přijde  i když se postavíte na hlavu. Nemáte evidentně tušení co tento termín znamená.

Nepatrné klimatické změny už začínaji zvedat pojistky.

Lomborga jsem četl, nebojte. Schválně si ho přečtěte znovu - zejména kapitolu o energiích.

Sekl se asi o 1000 %

Roman Šula 18.7.2007 2:55

Re: Re: Re: Re: "...Marxismus a zpolitizovaný environmentalismus, který už dnes má jen velmi málo společného s ochranou přírody, splynuly v jeden silný a nebezpečný myšlenkový proud. ..."

Ropa hned tak nedojde, jen se plynule bude asi zvyšovat její cena. A oteplování? No tak se zrovna sto let mírně otepluje, atmosféra Země prodělává drobné změny a občas i větší změny už 4,5 miliardy let i bez lidstva. Koneckonců, klimatická změna stála i u zrodu lidského druhu, takže klimatickým změnám můžeme poděkovat za to, že vůbec jsme.

Ladislav N. 18.7.2007 2:30

Re: Re: Re: s důsledky oteplování a ropného zlomu se budeme muset nějak vypořádat...

Potíž je v tom, že vámi zmiňovaný pohled do budoucna (výstavba velkých energetických zdrojů) chybí právě ekologistům. Ti nás straší katastrofickými výmysly, ale žádná technicky racionální řešení nemají. O "preventivním" vyvraždění poloviny lidstva zatím mlčí.

Ladislav N. 18.7.2007 2:25

Re: Re: Re: Re: "...Marxismus a zpolitizovaný environmentalismus, který už dnes má jen velmi málo společného s ochranou přírody, splynuly v jeden silný a nebezpečný myšlenkový proud. ..."

Nepatrné změny klimatu (i ty velké) jsou planetě Zemi přirozené a není nutno na ně nahlížet jako na něco, proti čemu by se mělo "bojovat", ale pouze se přizpůsobit, jak už ostatně píší další diskutující. Rozhodně je to levnější metoda a nepochybně účinnější.

"Ropný zlom" už tady byl vícekrát, a přijde pokaždé, když vláda zvýší spotřební daň z ropných paliv a maziv. Daně odváděné státu tvoří více než polovinu jejich spotřebitelské ceny.

Ignorance je nevidět události a trendy v dlouhodobých souvislostech, jak nám předvádějí ekologisté - viz jejich "boj" proti jaderným elektrárnám, který nás přivedl do stavu energetické krize, který není řešitelný bez jejich další výstavby.

marv 18.7.2007 2:07

Re: "2500 předních klimatologů".

Mezi "2500 předními klimatology" byl za ČR jeden klimatolog Jan Pretel - viz Google. Pěkněj ptáček, kam se hrabe lokální nametelenej oteplovač ...

zlý kukuč 18.7.2007 2:02

Re: Re: Re: "...Marxismus a zpolitizovaný environmentalismus, který už dnes má jen velmi málo společného s ochranou přírody, splynuly v jeden silný a nebezpečný myšlenkový proud. ..."

špatná zpráva - oteplování je fakt, ani Václav II se to nesnaží popřít.

druhá špatná zpráva - ropný zlom je fakt,

Bez emocí - s těmi fakty musíme nějak zacházet, ignorace není řešení.

Ignorace fakt je to jediné co v Čechách vidím.

sasun 18.7.2007 1:58

Re: "2500 předních klimatologů".

Pouze lokální. (Za ČR byl na zasedání IPCC v Paříži vyslán vedoucí oddělení změny klimatu Českého hydrometeorologického ústavu, klimatolog RNDr. Jan Pretel, CSc).

Kanuk 18.7.2007 1:58

Re: Re: No Lomborg to napsal líp a dal si s tím více práce

Heslo dne: Hurá na stromy!! Ale cáfra, těch obyvatelných stromů je pomálu. Budeme muset udělat probírku (uchazečů). Ale náš velký vzor s knírkem pod nosem nám ukázal, jak na to.

Hawk 18.7.2007 1:55

Re: Re: s důsledky oteplování a ropného zlomu se budeme muset nějak vypořádat...

Pokud budeme řešit jen každodenní starosti, za pár let zjistíme, že každodenně vypínají proud. Jaderka se nepostaví za 2 roky, ale za 15 let se všemi povoleními. Tady bych trochu pohledu do budoucna uvítal

Sowfiw 18.7.2007 1:43

"2500 předních klimatologů".

Nevite nekdo, jestli mezi nimi byl i zdejsi vrchni  Nametelenej oteplovac, nebo  on neni predni, ale  pouze lokalni oteplovac?

mik 18.7.2007 1:28

Re: Re: "...Marxismus a zpolitizovaný environmentalismus, který už dnes má jen velmi málo společného s ochranou přírody, splynuly v jeden silný a nebezpečný myšlenkový proud. ..."

Technické problémy jako snížené množství energie se budou muset řešit technickými prostředky, ideologické bláboly a ekoterorismus je nevyřeší. Proti ekologii jako vědě zde nikdo není, jen proti vytrhování dílčích informací z kontextu, jejich deformování a ideologickému znásilňování a zneužívání k manipulaci s tupým davem.

Celý tento stupidní humbuk není o ničem jiném než o tom, aby idiot, který se podílí na likvidaci brazilských pralesů ve velkém, měl konečně šanci stát se prezidentem USA, aby barevní vytáhli z pitomých evropanů nějaké to euro navíc, aby pár nul hrajících si na ochránce lidstva mělo o čem blábolit. K ničemu jinému oteplovací hysterie neslouží, nejméně k jejímu řešení, které nakonec ani není nutné.

Ladislav N. 18.7.2007 1:25

Re: Re: "...Marxismus a zpolitizovaný environmentalismus, který už dnes má jen velmi málo společného s ochranou přírody, splynuly v jeden silný a nebezpečný myšlenkový proud. ..."

Jenomže "ekologisti" žádná skutečná fakta nepředkládají. Kdyby ano, podnikatelská sféra by už dávno reagovala. Zatím se připravují jenom ti, kteří ekologisty podporují a na jejich hlouposti a propagandě vidí do budoucna nevídanou příležitost zvýšit prodej svých výrobků...

Ladislav N. 18.7.2007 1:21

Re: rozhodovat bude komuna...

Jak už úspěšně v Kambodži předvedl Pol Pot.