23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
mik 18.7.2007 1:18

Re: lide bdete!

čím byl soudruh Beran zdrogovanej?

zly kukuc 18.7.2007 1:17

Re: "...Marxismus a zpolitizovaný environmentalismus, který už dnes má jen velmi málo společného s ochranou přírody, splynuly v jeden silný a nebezpečný myšlenkový proud. ..."

to je sice hezké, ale ropný zlom to neoddálí a teplotu to nesníží. Budeme se muset obejít s menším množstvím energie a poneseme vyšší klimatická rizika. Relativně velmi brzy.

Antiekologisti buď ignorují fakta, nebo slepě věří v pokrok. Ekologové sice neignorují fakta, ale navrhují úplně pitomá řešení v pitomém systému priorit.

Je dobré znát Archimédův zákon a umět ho tvůrčím způsobem uplatńovat. Nicméně se také nauč plavat.

mik 18.7.2007 1:14

Re: Re: No Lomborg to napsal líp a dal si s tím více práce

Jo chlapče, ale k tomu budeš muset změnit instinkty člověka a to bez genových manipulací nepůjde. :-D

DOufám, že to je jen hloupá provokace, jinak by označení nebezpečné fantasmagorie byl ještě jeden z nejeufemističtějších. 

K-jak 18.7.2007 1:09

Re: No Lomborg to napsal líp a dal si s tím více práce

jaderne elektrarny jsou zlo, prosazovane tupou, agrogantni technokratickou lobby. Resite priznak, ne pricinu. Je treba zmenit spolecnost, nucene omezit spotrebu, vyprazdnit mesta a vratit se k zivotu v malych, sobestacnych a nezkazenych ekologickych agrokomunach. Ruku v ruce musi prijit celospolecneske zmeny, ktere odsunou z prvniho mista zajmy jednotlivce a rozhodovat bude komuna. Vzdyt to je nevyhnutelne a kdo by chtel skodit a protestovat, znici predevsim sam sebe.

Ladislav N. :-))) 18.7.2007 1:06

Re: s důsledky oteplování a ropného zlomu se budeme muset nějak vypořádat...

Každodenně se s něčím musíme "nějak" vypořádat a svým významem jsou tyto běžné denní starosti mnohem závažnější, než hádání se o tom, co bude za 100 let, když už si to stejně nebudeme moci na vlastní oči ověřit. :-P

Ladislav N. 18.7.2007 1:02

"...Marxismus a zpolitizovaný environmentalismus, který už dnes má jen velmi málo společného s ochranou přírody, splynuly v jeden silný a nebezpečný myšlenkový proud. ..."

Ideový základ "ekologistů" je zcela zřejmý a je dobré tuto skutečnost neustále připomínat.

K-jak 18.7.2007 0:59

lide bdete!

Tyhlety podvratne recicky zpatecnickych vykoristovatelu a kapitalistickych vrahu by nemely zustat nepotrestane. Vzdyt bratr Beranek z Greenpiss jasne rekl, ze Popírání klimatických změn je zločinem proti lidskosti.

zly kukuc 18.7.2007 0:58

No Lomborg to napsal líp a dal si s tím více práce

ale to nic nemění na tom, že s důsledky oteplování a ropného zlomu se budeme muset nějak vypořádat. Oba jevy zvýší některé dnešní náklady (namátkou doprava, pojištění, změny dopravní infrastrukury, energetické investice) na dnes neuvěřitelně vysokou míru, eo ipso se někdě bude muset šetřit. Už nyní bychom měli přemýsšlet kde hodláme energie ušetřit.

Tyhle články jsou suma sumárum k ničemu.

Referendum o výstavbě jaderných elektráren bych uvítal co nejdříve. Musíme se rozhodnou bez politiků.

karel smutny 18.7.2007 0:57

dekuji za tento clanek

environmentalisty tezko presvedci, ale alespon naznaci cestu lidem, kteri dosud nemeli nazor.

mik 18.7.2007 0:31

Re: Milý pane poradče,

Myslim, ze topolankovi netreba nic vysvetlovat, az tak blbej neni - narozdil od melounu a socialfasounu, kteri se jen teteli radosti jak jsme vlastne zli na vrabecky a jak nase auta ublizuji chudackum v Zimbabwe.

mik 18.7.2007 0:28

Klause nemusim

ale takoveto poradce beru R^

Jiří Chýla 18.7.2007 0:28

Milý pane poradče,

pro naši energetickou budoucnost byste místo psaní do NP udělal daleko více, kdybyste své názory na jadernou energii vysvětlil panu Topolánkovi a spol., neboť to jsou oni, kdo dnes rozhoduje o naší energetické politice, ne JP. Soudě podle vládního prohlášení jsou to z Vašeho pohledu "radikální environmentalisté", že? A nebo strach z JP omluví všechno i "radikálního environmentalistu" jako místopředsedu vlády?