24.5.2022 | Svátek má Jana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
keke 18.7.2007 9:17

Re: "2500 předních klimatologů".

Nametelenej oteplovac predevsim neni klimatolog ale politicky aktivista. Svym priblblym aktivismem se sam vyloucil z tabora bezhodnotovych vedcu.

cb 18.7.2007 9:17

Re: Zoufalý pokus,

S rustem elektroniky vzrostl pocet elektronickych pristroju na jednoho pojistence. Pokud vam blesk uderi do telefonniho rozvodu, tak prijdete o telefon, fax, adsl, pocitac. Pred 10 lety to byl jeden analogovy telefon patrici SPT, ktery to stejne prezil.

EW 18.7.2007 9:14

Re: Re: Re: No Lomborg to napsal líp a dal si s tím více práce

Na Adolfa zapomente. Jeho likvidacni metody byly technokraticke, zahrnovaly spoustu neekologickeho transportu a spalovani a tudiz z hledisla produkce CO2 by dnes neobstaly.

Jen zustanme pekne u Pol Pota - tam se odpurcu zbavovali naprosto ekologickymi a lokalnimi metodami, jako napr. utloukanim motykou nebo zahrabavanim zaziva. Zde budiz nas vzor!

FB 18.7.2007 9:13

Re: Pane Hás,

R^R^R^

aja 18.7.2007 9:13

Re: Panuje naprostý vědecký konsenzus, že slunce obíhá kolem země. A proto vás, kacíři Gionardo Bruno, odsuzujeme ...

Ovšem zvyšování obsahu CO2 v atmosféře, zvyšování teploty, ubývání ledovců to jsou prokazatelně změřitalé věci. Na nich se nikdo nemusí usnášet, nikdo je nemůže popírat, to je prostě fakt.

amiZ .M 18.7.2007 9:13

Zoufalý pokus,

ale ta statistika! S růstem elektroniky vzrostl i počet pojištěnců a to i takových se zabudovanou ochranou. Ostatně, přečtěte si to zdůvodnění, je jasné.

Franta 18.7.2007 9:10

Re: Re: Re: Pane Haasi

Pan Haas se opira o konsensus dosazeny s VK a jinymi. Zrejme nechteji aby byly penizky na vyzkum smerovany jinam nez by oni chteli.

Franta 18.7.2007 9:09

Re: Panuje naprostý vědecký konsenzus, že slunce obíhá kolem země. A proto vás, kacíři Gionardo Bruno, odsuzujeme ...

To nebyl vedecky konsensus, jenom konsensus.

cb 18.7.2007 9:08

Re: Pane Hás,

Protoze pribyva elektroniky. Kazda blbost, ktera byla pred 10 lety rizena relatky, ma dneska jednocip.

cb 18.7.2007 9:07

Re: slepec

Nedochazi k castejsim extremnim projevum v pocasi. Pouze byla zalozena CNN,.

amiZ .M 18.7.2007 9:06

Pane Hás,

co ukončuje OSN je celkem jedno, ale kdybyste konečně s tím ubohým šaškováním skončili Vy, kLaus, Mach a celý ten spolek hradních polovzdělanců, to by byla pozitivní zpráva. Vzhledem k posledním událostem u Wattenfall (v Česku účelově zamlčováno) je Vaše angažovanost pro JE stejný úlet, jako dnešní bláboly Vrby z ČEPSu, nebo výroky takových kapacit, jako jsou Urban a Říman.

BTW: Pojišťovny přehodnocují prémie na škody přepětím, protože stouplo množství škod úderem blesku. To je čistá statistika klausovských ideálních kapitalistů a žádné diskontování.

L 18.7.2007 9:06

Re: Re: Pane Haasi

pan Haas ve svém dnešním článku zcela zřetelně možnost globální změny klimatu popírá. přečtěte si to důkladněji.

Franta 18.7.2007 9:05

Re: Re: Re: "...Marxismus a zpolitizovaný environmentalismus, který už dnes má jen velmi málo společného s ochranou přírody, splynuly v jeden silný a nebezpečný myšlenkový proud. ..."

POdnikatelska sfera uz reaguje - do Gronska se zvednul dovoz clunu drasticky, nezamrzaji totiz zalivy a nelze pouzit san2 k lovu tulenu. A vy zrejme fakta nepoznate ani kdyby vas nakoply.

:-) 18.7.2007 9:05

Re: Poradce prezidenta republiky

Ekonomové? Nebo lidi, kteří vyžadují čím dál větší  komfort, pohodlí, dostatek  všeho  bez ohledu na přírodu a množství odpadů, které na základě jejich požadvků vznikají?

Franta 18.7.2007 9:02

Re: "...Marxismus a zpolitizovaný environmentalismus, který už dnes má jen velmi málo společného s ochranou přírody, splynuly v jeden silný a nebezpečný myšlenkový proud. ..."

Zatim se mi zpolitizovany antienvironmentalismus jakozto ideologie opirajici se o jeden argument a to, ze se nic nedeje a pokud se deje, neda se s tim nic delat. Ja to nazyvam slepotickym nicnedelatismem. Na to jsme myCesi dobri. Hlavne jen kecat, kecat, kecat.

Franta 18.7.2007 8:59

Re: Re: Vetrne eletrarny maji jednu velkou vyhodu

Ty veze nejsou z betonu, jenom fundament.

Franta 18.7.2007 8:57

Re: Re: Pane Haasi

On nekdo propaguje globalni oteplovani?

Standa 18.7.2007 8:56

Poradce prezidenta republiky

pan Tomáš Haas, by se měl zeptat pana prezidenta, kdy ekonomové převezmou svůj podíl viny za ničení přírody? Otrávené ovzduší (obchod se znečištěním), otrávena voda v mořích a oceánech (tam kde byl život planktonu ve třicátých letech minulého století, tam je dnes voda bez něj a život v mořích např.: i nadměrným rybolovem mizí), otrávena půda (skládky jedů a komunálního odpadu čím dál větší a větší, hnojiva,herbicidy,pesticidy atd.). Bez vzduchu vydržíme pár minut, bez vody pár dnů a bez potravin cca 40dní? To nám všem plánují ekonomové a nechtějí převzít odpovědnost. I pan prezident by se měl přihlásit ke své odpovědnosti za ničení života. Je přeci ekonom a ne ledasjaký - neměl by se tedy zbaběle ukrývat za fráze, poradce a své mluvčí! Tady má pole pro svou působnost a může navrhovat ekonomická řešení ve prospěch života - pokud by to uměl jenom daněmi, bylo by to velmi slabé a jeho nedůstojné.

Jirka 18.7.2007 8:50

Re: Pane Haasi

Ale oni nic neignorují (prezident+mluvčí). Jen tvrdí, že je celá věc zpolitizovaná a s nějakým oteplováním země, které nemůžeme zastavit, to nemá nic společného. Koumouši se vracejí v převleku environmentalistů. Pokud máme demokracii, nemůže existovat jediná, nikým nezpochybnitelná pravda bez možnosti diskuse. Podívejte, jak se propagátoři golbálního oteplování chovají. Kdo s nimi chce diskutovat, toho okamžitě nazvou popíračem, nemorálním člověkem atd. To ale nemá s vědou nic společného. A protože lidstvo je nepoučitelné, bude hůř.

Jirka

L 18.7.2007 8:48

slepec

Už se tomu zbývá jen /bohužel/ smát.

podle měření dochází k nebývale rychlému odtávání ledovců ( National Geographic vydání 06/07) a tím ke změně celého ekosystému. ve světě dochází k stále většímu počtu katastrof ( narůstající tendence pociťují pojišťovny ) výstraha v podobě zatím největší povodně u nás v roce 2002 nás nechává v naprostém klidu (byla největší v historii a to navzdory soustavě vodních děl regulující záplavy). v ČR zcela prokazatelně ubývá srážek /potvrzuje to i plán výstavby 200 přehrad MZe z důvodu předcházení sucha/ a pokud přijdou jsou neobvykle intenzivní.

Pokud si dobře vzpomínám tak neříkají ti zatracovaní klimatologové, kteří se přece tak pletou, že bude docházet k častějšímu extrémnímu projevu v počasí?....kdo má oči vidí...

Potom když čtu podobný článek je mi z něj opravdu velmi smutno. No jen se dál navzájem ujišťujte o tom že se nic neděje. dál si zavírejte oči a dál naprosto zcestně házejte všechny kdo s Vámi nezdílí Váš názor do pytle s nálepkou levice.

čtenář zdrojů 18.7.2007 8:46

Re: Re: "2500 předních klimatologů".

hm, ty jsi tak "vtipnej", že bys mohl vystupovat v televizi.

čtenář zdrojů 18.7.2007 8:41

Marve

přečti si rozhovor s Pretelem na iDnes. Budeš se divit. Pretel v podstatě tvrdí, že není důvod dělat nákladná opatření proti globálnímu oteplování. Viz: http://zpravy.idnes.cz/klimatolog-pocasi-bude-zrejme-kolisat-cim-dal-vic-fb4-/domaci.asp?c=A070716_175543_domaci_hos

Dokoce tam pozitivně zhodnotil Klausovu knihu. Takže tvoje hodnocení Pretela je zcela mimo mísu. 

Václav Semerád 18.7.2007 8:22

Re: "2500 předních klimatologů".

Doktor Metelka se konference samozřejmě jako přední odborník účastnit mohl, neb jeho zásluhy jsou nezměrné. Ovšem v týdnu před konferencí se ukrutně hrachu najedl a trpěl pak silnou formou flatulence. Zasedl ke kompjůtru a vytvořil model, kolikže oteplení světu přinesl svou tvorbou metanů. Výsledek byl jasný, výrazně překročil svůj povolený karbonový fůtprint. Jakožto odpovědný environmetalista si uvědomil, že další cestování by bylo nezodpovědné a proto raději ostal doma. Za to mu patří vděk nás všech. Kdyby se každý z vás choval stejně zodpovědně, hned by bylo na Zemi veseleji, zdravěji a zeleněji.

čtenář zdrojů 18.7.2007 8:20

Re: Pane Haasi

tím samozřejmě nechci zpochybnit vaše vrzení, že téma globální oteplování je dnes ohromný byznys a že ekologický fanatismus začíná nahrazovat staré totalitní myšlení.

čtenář zdrojů 18.7.2007 8:16

Pane Haasi

pište si, co chcete. Globálnímu oteplování tím nezabráníte. Tím, že glob.oteplování společně se svým chlebodárcem profesorem z Hradu ignorujete, neochladíte zemské klima ani o setinu. Nejteplejším rokem v Česku byl zatím rok 2000, ale letošek bude nejspíš ještě teplejší. A to přitom Slunce letos prochází minimem svého 11-letého cyklu, zatímco v roce 2000 bylo na blízko tohoto cyklu. Teď máme za sebou 4 tropické dny, přičemž od neděle padají teplotní rekordy. V Poděbradech naměřili v ponděli 38,4°C, v Řeži u Prahy rovných 38° a včera v Brně 37,9° . V Brně je dnes ráno asi o 4 stupně tepleji než včera ráno. Pokud tam nepříjde odpoledne bouřka, bude tam odpoledne přes 40°.

tony 18.7.2007 8:11

Re: ... Re: "...Marxismus a zpolitizovaný environmentalismus, který už dnes má jen velmi málo společného s ochranou přírody, splynuly v jeden silný a nebezpečný myšlenkový proud. ..."

Co to je " rozvoj lidské civilizace" ? Větší parkoviště, více sojových salámů, větší rekreační areály?

kik 18.7.2007 8:09

Re: Re: lide bdete!

Nicim, to byl jeho normalni stav. Po chlastu a drogach by to bylo jeste mnohem horsi.

Haui1 18.7.2007 8:03

Re: Re: No Lomborg to napsal líp a dal si s tím více práce

To je tím horkem, že ano? Člověka pak napadají myšlenky, za které by se normálně styděl.

honzak 18.7.2007 8:01

Re: lide bdete!

to je něco podobného jako "schvalování atentátu na soudruha říšského protektora Reinharda Heydricha", že? Bude se to i stejně trestat? Bude ta koza Pavlíčková na ČT1 číst seznamy popravených popíračů?

honzak 18.7.2007 7:57

Re: Nelze očekávat změnu enviromentalistů.

opak je pravdou. Lidi jsou ve své většině pohodlní a blbí. Argument typu "říkali to v televizi, tak to musí být pravda" stále funguje. Viz kampeličky a prodej předraženého nádobí, či Horst Fuchs a jeho fíglíky. A v politice je to nemlich to samé.