18.5.2022 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jimmy Keen 18.7.2007 9:59

Re: Re: Re: Tři poznámky k Temelínu

Jakými dřevěnými hráběmi: Což nevíte, že pro pravověrného melounistu je druhý největší nepřítel lidstva, pokroku, štěstí atd. po staviteli jaderné elektrárny dřevorubec. Vždyť kácí zdravé stromy, kde žiie mnoho převzácných živočichů včetně velmi raritního kůrovce. A  vy přijdete s dřevěnými hráběmi. Ne, ekologická biomasa se dá přece také snášet je rukama. A když už hrábě, tak z plastu, ovšem recyklovatelného. Každý pokrokový člověk přece ví, že les v žádném případě nemá dávat dřevo, ale má poskkytovat hlavně neprodukční funkce. To není ironie, to jsou názory hlásané aktivisty, které mladí lidé, zejména z velkoměst suverénně přejímají.

amiZ .M 18.7.2007 9:55

Děkuji Vám

za názornou ukázku kLausovského diskontování, ale se škodami na odepsaných krámech nemá pojišťovna zpravidla žádné problémy. Ostatně, ty blesky se počítají ze satelitů.

Honza42 18.7.2007 9:54

Re: Re: Prokletí paměti

Ten rtuťovej vydrží skoro neomezeně. Elektronickej se podělá do 5 let. A už vůbec nikdo neověří, jestli neměří hovadiny. Na to se minimálně pro nemocnice zavede měrové středisko, homologace, certifikace..... Určitě někdo vymyslí hygienický předpis o nerozebiratelném zapouzdření teploměru, a je po výměně baterky. To Vám pak v nemocnici ráno a večer změří teplotu a limit na léčbu bude vyčerpán.

Jura Jurax 18.7.2007 9:48

Re: Re: Prokletí paměti

:-DR^ 

Jura Jurax 18.7.2007 9:47

Re: Re: Tři poznámky k Temelínu

Melounista, usvědčený ze čtení Vašich příspěvků bude uličním výborem exkomunikován ... a jeho děti neseženou práci jinde než při shrabování ekologické biomasy ekologickými dřevěnými hráběmi a sám bude mít potíže v zaměstnání a bude nad ním viset hrozba obvinění za rozšiřování nezelených tiskovin a vůbec stane se občanem druhé kategorie, protože podporuje zničení naší krásné vlasti v žoldu kapitálu, nejlépe amerického ...

honzak 18.7.2007 9:47

Re: QED

Juro, Vy budete původem Jihočech, že? Nikde jinde jsem "troky" neslyšel.

honzak 18.7.2007 9:46

Re: Prokletí paměti

elektronických, do kterých se musí kupovat baterie....

A prosil bych psát "brusel". Lépe to evokuje rektum.

honzak 18.7.2007 9:44

Re: Pane Hás,

Zimo, ty jsi opravdu v*l! Neustále zvětšovaná odolnost elektroniky vůči atmosférickému přepětí a nadproudům má mimo jiné za následek, že "hoří" stará zařízení, která dřív byla "přepěťově" chráněna neodolnou elektronikou. Navíc je "penetrace" obyvatelstva elektronikou o řád vyšší, než byla např. před 15 lety. Takže usuzovat z údajů pojišťovny na GW může jen blb, nebo fanatik.

pbla4024 18.7.2007 9:43

Re: Nelitujte ho,

Tedy podle vás nebyl v Černobylu moderátorem grafit?

Jura Jurax 18.7.2007 9:43

Re: Nelitujte ho,

Zimo, jako obvykle se mýlíte ...

Jura Jurax 18.7.2007 9:41

Prokletí paměti

Okrajově pamatuju ještě Lysenka, Lepešinskou a kybernetiku co buržoazní pavědu (a taky to, jak železná pěst dělnické třídy zatočila s těmi, kdo si dovolili mít názor odlišný od této víry pravé, ba dokone učení Lysenka, Lepešinské vědecky vyvracet) - to ovšem bylo za rudé diktatury Stalinovy. Netušeil jsem, že se dočkám něčeho podobného, byť natřeného nazeleno - zpráva ICPP a uměle živená hysterie kolem globálního oteplení vykazuje podobné rysy jediné pravdy, jediné "vědecky" správné a tudiž jediné možné; a víra tvá budiž tato, neboť tato jest dobrá. Komu to prospívá? Nám ne.

A ještě - zelená blbost Brusele vynikne na tom, že nám doporučuje "ekologické", drahé zářivky s malou životností, zato obsahující rtuť, leč hodlá zakázat obyčejné rtuťové teploměry - třeba ty, jimiž si doma měříme zvýšenou teplotu. Ale jaký to bude kšeft pro výrobce zaručeně netoxických, samozřejmě mnohem dražších teploměrů, na nichž oko Brusele spočine se zalíbením ... ;-€

Franta 18.7.2007 9:41

Re: Poradce prezidenta republiky

Nebojte, to staci jen sikovne zdiskontovat, vy pesimisto.

Franta 18.7.2007 9:39

Re: Re: Re: Re: Re: Pane Hás,

Na vlvne GO se vezou i ruzni autori ruznych knih - Crichton, Klaus, ...

Jura Jurax 18.7.2007 9:36

Je to prosté, milý Watsone

Je zajímavé, že právě větrná energie je tak oblíbená u našich environmentalistů, kteří se prohlašují za jediné ochránce krajiny a životního prostředí. psáno jest v článku.

Je to prosté - díky blbosti a/nebo úplatnosti našich zákonodárců (a samozřejmě kravinijním příkazům z Brusele) je drahá větrná energie výtečný kšeft pro výrobce a provozovatele větrníků, kterýžto kšeft ovšem - jsouce násilím nuceni - platíme my všichni daňoví poplatníci, co ještě platíme daně. Naše peníze holt patří do těch správných kapes - a politici jsou od toho, aby to legislativně zajistili. O "ekologii" jde až v poslední řadě, pokud vůbec.

EW 18.7.2007 9:34

Re: Tři poznámky k Temelínu

Taktak. A kdyby v tom "nestabilnim" Cernobylu neblbl lidsky faktor, tak mohl v klidu produkovat dodnes, Koneckoncu ty dalsi bloky jely dal, protoze Ukrajina si nemohla dovolit prijit o cely vykon Cernobylu.

Jura Jurax 18.7.2007 9:32

QED

Párkrát jsem v diskusi na NP napsal, že zatímco člověk je občas génius, lid je blbý jak troky (zpravidla v souvislosti s politickou scénou) a bylo mi občas klnuto.

Ale pro toto tvrzení - zaměním-li lid za lidstvo - není lepšího důkazu než současná hysterie kolem globálního oteplování. Kdysi za bolševika se říkalo blbost kvete rudými květy - inu, teď se zdá kvést květy zelenými.

Honza42 18.7.2007 9:31

Re: Re: Re: Re: Pane Hás,

Ono totiž ty blesky stačí jenom lépe spočítat. Díky investicím do meteorolgie, které se opět vezou na vlně GO.

L 18.7.2007 9:30

Re: Re: Re: Re: Pane Hás,

mě ani tak nejde o ty pojišťovny jako o to měření.

Honza42 18.7.2007 9:29

Re: Re: Re: Pane Hás,

Pojišťovny patří mezi ty, kteří se strašně rádi na fenoménu GO přiživí. Pečlivě sledujte jejich výnosy za dalších x let. Vsaďte se, že na tom zbohatnou.

amiZ .M 18.7.2007 9:28

Nelitujte ho,

ty jeho "perly" jsou falešné a on to ví.

amiZ .M 18.7.2007 9:27

Stejně tak bych mohl

uvést, že se ceny Vámi uvedených zařízení ve Vámi uvedeném časovém rozmezí beznadějně propadly, takže by pojištění vlastně muselo zlevnit, ale odpověď máte už o něco níže.

honzak 18.7.2007 9:26

Re: Tři poznámky k Temelínu

Emile, chvályhodně se snažíte, máte pravdu, ale házíte perly zeleným sviním.Melounista, usvědčený ze čtení Vašich příspěvků bude uličním výborem exkomunikován:-D

cb 18.7.2007 9:25

Re: Re: Panuje naprostý vědecký konsenzus, že slunce obíhá kolem země. A proto vás, kacíři Gionardo Bruno, odsuzujeme ...

Jenze nikdo nedokazal vztah mezi zvysovanim obsahu CO2 a zvysovanim teploty.

L 18.7.2007 9:23

Re: Re: Pane Hás,

podle Berlínského zpravodaje ČTK počítají Německé pojišťovny kvůli změně klimatu se zvýšenými škodami. mimojiné i díky bleskům a přepětí které způsobují.  jejich počet stoupl z 1,6 milionu blesků v roce 2004 na 2,5 milionu v roce 2006.

cb 18.7.2007 9:23

Re: Re: slepec

Jiste, lidi jsou bohatsi, proto jsou skody vetsi.

Honza42 18.7.2007 9:21

Re: Vetrne eletrarny maji jednu velkou vyhodu

Vzhledem k průměru stožárů a jejich výšce to budou dobré lokální vodojemy.

EmilXX 18.7.2007 9:19

Tři poznámky k Temelínu

1)      Pokud by Temelín dostával za elektřinu cenu, jaká se nuceně platí větrným tunelářům, byla by celá investice zaplacena UŽ TEĎ. Pokud by dostával cenu, za kterou se nuceně vykupuje elektřina z fotovoltaiky (13,20 Kč kWh) dokonce NĚKOLIKRÁT.

2)      Vyhořelé jaderné palivo se dá přepracovat a recyklovat což dělá Francie k obrovské nelibosti ekologistů. 99% jeho radioaktivity tvoří radioizotopy 90Sr a 137Cs s poločasem 30 let. Pokud jde o radiotoxicitu, je ale nejnebezpečnější plutonium 239 s poločasem 24000 let, ale právě plutonium Francouzi recyklují, protože jde o štěpný materiál. Směsné palivo se nazývá MOX a  používají ho i další státy, pro které Francie tuto službu poskytuje, tj. přepracovává jejich palivo a dodává MOX články. Ekonomika tohoto procesu je ovšem odvislá od ceny čerstvého uranu.

3)      Plutonium 239 bez dalších izotopů (tj. 240Pu a 241Pu) „zbrojní jakosti“ slouží jako materiál pro výrobu jaderných zbraní. To se ale NEDÁ vyrobit z vyhořelého paliva běžných tlakovodních reaktorů, jako je Temelín ani reaktorů varných. PROTO bývalý SSSR používal grafitové vodou chlazené reaktory RBMK (typ ČERNOBYL) ačkoliv grafit je hořlavý a tyto reaktory nejsou samy o sobě fyzikálně stabilní, na rozdíl od reaktorů chlazených vodou. PROTO se obsluze v Černobylu po vyřazeních havarijních okruhů „podařilo“ skokově (během pár vteřin) zvýšit výkon reaktoru na více než desetinásobek jmenovitého, což vedlo k roztrhání tlakových trubek a požáru hořlavého grafitu, který složil jako moderátor. Tyto reaktory NEJSOU nikde mimo území bývalého SSSR.

 

EW 18.7.2007 9:18

Re: Re: Nelze očekávat změnu enviromentalistů.

Prave proto, ze jsou pohodlni, tak je treba je desit, protoze za normalnich okolnosti by takove ptakoviny masove odmitli. Jen si prectete, jak v Britanii se snazi omezovat svoz domacich odpadku, jako aby se obyvatelstvo naucilo zadny nevytvaret - pritom komunalni odpad tvori jen 0.1 vseho odpadu, ktery v UK vznika. Ale o to vubec nejde - je treba prudit a prevychovavat lidi.

cb 18.7.2007 9:18

Re: Re: Panuje naprostý vědecký konsenzus, že slunce obíhá kolem země. A proto vás, kacíři Gionardo Bruno, odsuzujeme ...

Jak se bude za 20 let rikat dnesnimu "vedeckemu konsensu"?

Honza42 18.7.2007 9:18

Re: slepec

Ano chudáci pojišťovny. Když jsme likvidovali před pár lety povodně na Motavě, půl vesnice novostaveb, kterou to spláchlo, byla postaveno na třímetrové vrstvě kačírku (náplavách). Sto let staré domy většinou vydržely. Dnes se rozvodní potok a v jedné rodině je škoda za milion (dvě auta á 500.000). Dříve tam stál Trabant. Voda vytekla a Trabant jel dál (žádná elektronika).