28.5.2022 | Svátek má Vilém


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kon 18.7.2007 14:32

Příčina globálního oteplování

Skutečně příčina globálního oteplování i ostatních environmentálních problémů) je přemnožení lidstva. Zkušenosti z přírody nás poučují, že každé přemnožení končí katastrofou pro přemnožený druh. Globálnímun oteplování a jiným globálním katastrofám lze zabránit pouze celosvětovou radikální antipopulační politikou.

qwert 18.7.2007 14:28

Re: Re: qwert ...OZE mají nulový vstup energ.surovin (svítí a fouká zdarma)...

Nebudem se tady dohodovat o tom, kdo tady více blábolí. Co takhle studie o tom, jak si vedou OZE ve Francii?

qwert 18.7.2007 14:22

Re: Re: Temelín bude a OZE také, proč tedy tolik povyku???

to není chyba OZE

honzak 18.7.2007 14:21

Re: Re: Re: Odeesáci

zase jen ukazuješ, že víš o energetice´ÚPLNÝ PRD!!! Ve zkratce - produkce klasických elektráren (uhelné, plynové, jaderné, vodní) se plánuje podle nasmlouvaného ODBĚRU (tu i cizozemského). Za leta provozu rozvodné sítě je to vymakané, špičky spotřeby vykrývají vodní elektrárny ve špičkovém režimu, mírný přebytek v sedlech se vyváží tam, kde mají právě špičku. Velkoodběratelé mají nasmlouvané odběry, za nedobrání i přebrání jsou pokuty.

Abys problém VE pochopil i ty, tak zjednodušený příklad. V čechách začne foukat  v 21 hod.  Jakás takás špička je v Anglii (jinde je sedlo), takže ty větrné megawaty musíš přes rozvodné soustavy několika států "dotlačit" do Anglie. A všichni rozvoďáci jsou štěstím bez sebe, že jim přetížíš vvn linky. A když fouká v celé Evropě (masívíní tlaková níže) tak je elektřiny nadbytek a je problém. Větrníky jsou sice rychle odstavit, ale když soudruzi z brusele odhlasovali, že se musí vykupovat, když fouká....

Jedním z řešení by bylo ji pouštět melounistům do (Y).

Xury 18.7.2007 14:18

Re: Re: Re: Re: IS: Nemyslím...

Abych nemusel všechno opisovat, tak tady máte srovnání JE s VTE:

http://www.stop-vetrnikum.webz.cz/ekonomie.html

jakovy 18.7.2007 14:11

slepče Re: slepec

největší povodeň u vás v roce 2002 byla strašná, protože zabrala i Město Veliké jež slove Praha. Pokud by to bylo stejné kilometr před a za a do Matky měst by voda nedošla, přes 1086 utopených by to byla jen venkovská lapálie, se kterou se nemá cenu se zabývat: (Šisková se vyspala s Žiškou, to je nosné téma, pošlete jí SMS na potrat). V ČR zcela prokazatelně ubývá srážek, proto jsou povodně, protože ty ubývající srážky jsou intenzivní. Víte, ono je to takové pofidérní. Při povodních 1997 jsem vidě v TV babu, jak brečí jako včelka Mája, že tam bydlí 40 roků a nikdy vodu nezažila. A my jsme, zamlada, okolo toho jejího baráku jezdili na pramici. Skoro každý druhý rok. Je to tam pěkná údolní niva: kdopak ji asi naplavil ?

Kdysi byl liják, potom průtrž mračen, nyní přívalové deště, co si za název ještě vymyslíte pro obyčejný déšť? Ale dobře zabalený pšouk se prodává sám, není-liž pravda?

Slepče, kupte si brejle.

cb 18.7.2007 14:09

Re: Re: Re: Re: Odeesáci

Behem dneska. ;-D

qwert 18.7.2007 14:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...OZE mají nulový vstup energ.surovin (svítí a fouká zdarma)...

Vážený pane, nevím co s tím máte společného, ale odpověď na otázku je prostá - přenese naše síť výkon 5 GW ze Saska do Horního Rakouska? Ani náhodou. Z mého pohledu je je zastaralá.

Kam chodíte na bláboly o nadbytku energie z větrníků? - ty se dají odstavit automaticky, bez sásahu lidské obsluhy v rádu minut. Jestli někde vznikají nadbytky, tak ne proto, že by začali pracovat zdroje nově etablovaných hráčů na energetickém trhu, ale proto, že staří hráči industriální éry vsadili na technologie, které regulovat v řádu desítek minut nejdou a nejsou schopni a ochotni utlumit své zdroje.

Xury 18.7.2007 14:07

Re: Re: Re: Odeesáci

Temelín jede v tzv. základním zatížení. Čili pokud není plánovaná odstávka, tak jede na plný výkon. Tím pádem některé jiné zdroje lze odstavit (třeba za účelem údržby) nebo držet v horké rezervě pro případ výpadku. Komplikace způsobují jen výpadky T. bloků, protože jsou neplánované a velkého rozsahu. Ovšem zkuste si spočítat kolikrát letos vypadl Temelín a kolikrát přestal nebo začal foukat vítr.

Šumavák 18.7.2007 14:04

Třeba takhle?

přeshraniční toky elktriky _ červeně plán, černě skutečnost: Viz ZDE*

cb 18.7.2007 13:48

Re: A co knihovna na Letné. To je další tločin humanrajtistů, enviromentalistů a multikulturalistů.

Me se knihovna libi, protoze bude v Praze. Pekne si ji uzijte, doufam ze bude odevsad videt. ;-D

Karel Cikán Sudeťák 18.7.2007 13:46

A co knihovna na Letné. To je další tločin humanrajtistů, enviromentalistů a multikulturalistů.

Pane Haasi, je samozřejmě cenné, že nám poskytujete své vědomosti o globálním klimatu, ale obávám se, že jste poněkud jednostranný. Dnes njvětší nebezpečí představuje knihovna na Letné.

Její stavbě bude Václav Klaus bránit osobně, a pokud mu tam něco spadne na hlavu, přijdeme o presidenta!!!

L 18.7.2007 13:41

Re: Re: Odeesáci

 píšete: "u tak nespolehlivého zdroje, jakým je vítr přistupují OBROVSKÉ TECHNICKÉ PROBLÉMY" můžete mi objasnit jak se řeší : OBROVSKÉ TECHNICKÉ PROBLÉMY třeba v Temelíně s občasným nadbytkem produkce (když zrovna jede) a na druhé straně s nedostatkem (když je zrovna odstavený )?

Modrý pták 18.7.2007 13:33

klobouku,

pokud nakouknete. Ta poznámka o nedoukovi byla zcela nadbytečná. Přijměte moji omluvu.

cb 18.7.2007 13:33

Re: Odeesáci

Kdypak jsme nacpali do CEZu stovky miliard? 8-o

honzak 18.7.2007 13:32

Re: Re: Re: Re: IS: Nemyslím...

U nás doma se v takových případech říkalo "hoďte na něj síť!". I kdyby ty podělané větrníky byla zadarmo., tak jsou DRAHÝ!!!. jejich produkci nelze plánovat a tudíž se MUSÍ ZÁLOHOVAT. Čím asi, voni sociologu????. Navíc těch 10% - 15% časového využití je taky k ničemu, zvlášť když fouká v sedle spotřeby.

Rada závěrem - nemontuj se do věcí, kterým, ANI TROCHU NEROZUMÍŠ!!!! My technici se taky do sociologie nemontujeme.

cb 18.7.2007 13:32

Re: Re: Re: Re: Re: IS: Nemyslím...

Instalovany vykon temelina je 2GW, skutecny se bude blizit. Kdybychom postavili tech 20 000 vetrniku s ucinnosti 20%, abychom nahradili Temelin, dovedete si predstavit, kdyby na chvilku prestalo foukat? Najednou jsme bez 2GW, za pet minut je zase mame, pak zase nemame, pak pul hodiny mame, pak ctvrt hodiny nemame.

kik 18.7.2007 13:28

Re: Re: Re: Re: IS: Nemyslím...

Fajn, ale mam par otazek. Kde chcete najit dalsi vhodna mista na vetrniky, kdyz uz ted se jim obce brani? A kdyz je postavite, co budete delat v chvilich, kdy nebude foukat? To budete vyrabet elektrinu trenim ebonitove tyce liscim nebo jakym ohonem? Me napriklad vetrniky esteticky vadi, coz samozrejme plati i to Temelinu. Ty vetrniky ale podstatne vice, protoze jich i vic potkavam. Takze podle me se jedna o povyk prave te skupiny, ktera prosazuje vetrniky jako zachrance nasi energetiky

honzak 18.7.2007 13:28

Re: Odeesáci

pán je taky intelektuál, že? Ty jednotky jsou kogenerační (jistě víte proč, že?). Nic proti technické stránce věci, ale problém je v POKŘIVENÉ EKONOMII VÝSTAVBY A PROVOZU!!!! Navíc u tak nespolehlivého zdroje, jakým je vítr přistupují OBROVSKÉ TECHNICKÉ PROBLÉMY s občasným nadbytkem produkce (když náhodou fouká) a na druhé straně s nedostatkem (když většinou nefouká). Ona se ta nerealizovaná produkce musí zálohovat. Ale to bývá intelektuálům u (Y), vždyť proud je přece v zásuvce, že?

L 18.7.2007 13:23

Re: ...Re: ...OZE mají nulový vstup energ.surovin (svítí a fouká zdarma)...

opravdu s instalací počítám a to nejpozději do dvou let.

SUMO 18.7.2007 13:17

Odeesáci

jak začne vyrábět energii ať už elektrickou nebo tepelnou někdo jiný než monopoly tak spustíte jekot. A nedej bože aby ji vyráběl nějaký běžný občan nebo soukromník. Když jsme nacpali do ČEZu stovky miliard tak to bylo v pořádku, když máme podpořit desetitíce konkrétních malých podnikatelů a soukromých osob částkou podstatně nižší tak ječíte jako bolševici v 70. letech při zmínce o Pražském jaru. Byli jste a budete jen bolševiky. Necháte si nakukat od svých hlavounů kdejakou pitominu a potom do umdlení vykřikujete hesla. Místo abyste se zabývali tím jak ČEZ zneužívá dominantní postavení na trhu nebo proč se u nás vláda pořádně nezabývá výstavbou koagulačních jednotek a podobně, bojujete s větrnými elektrárnami na jejihž nevýstavbu stačí jedno razítko od konkrétní obce. Naprostý souhlas s qwertem.

Mě osobně se na těhle technologiích líbí jednak jejich technická stránka věci a jednak je to moje snaha aby mi lidé jako Haas a Ladislav N. co nejméně zasahovali do života. Pakáže, co rozhoduje co je a co není správné a cokoli co jim nejde pod fousy překroutí a nejsou schopni jakékoli tolerance a diskuse jsem si užil za totáče nad hlavu.

L 18.7.2007 13:15

Re: Re: Re: ... Re: ...OZE mají nulový vstup energ.surovin (svítí a fouká zdarma)...

ano souhlasím, jaderná energie má pro naši zemi opravdu význam a to díky tomu že máme naleziště uranu s dostavbou dalších bloků tak souhlasím.

problém je ale, a to přiznáváte, v narůstající energetické krizi. na světových trzích cena uranu neustále roste v závyslosti na zvýšené poptávce. to zvedne i cenu nám. a já se tedy ptám opravdu nebude lepší se na tuto budoucnost začít připravat a to v podobě lokální /opravdu jednotlivá střecha nad konkrétním domem se solárním panelem/ energetické soběstačnosti? 

klobouk 18.7.2007 13:14

Re: Re: Re: klobouku,

Neblabolim, pisu co si myslim. Mnozi nejsou vsichni. Pad berlinske zdi neni pocatek dejin (ackoliv, jak se zda v Cechach je). Po svrzeni Husaka se temer vsichni jeho stoupenci preorientovali na nove pomery. Plyne z toho ze dnesni stav je jen pokracovanim minuleho v jinem kabate ???

cb 18.7.2007 13:11

Re: Re: Re: Re: IS: Nemyslím...

Bezte dal studovat sociologii.

sociolog 18.7.2007 13:09

Re: Re: Re: IS: Nemyslím...

Pry by odpovidajici pocet vetrniku prisel na 5tinaobek. Dobre, sice si nedovedu predstavit, ze by vetrnik musel stat okolo 70 milionu, ale pri zohledeneni dalsich nahore zminench vydaju, by to prislo na stejnou cenu jako Tunlin demontovany a s ulozistem... Tak proc takovy povyk? Ekonomicky to dle Vas prijede na stejno. Ja sobbne neverim, ze vetrniky vyrabene v takovem nozstvi prijdou na cenu 10 - 15 rodinnych domku se svim vsudy. To je nesmysl ci ucelova informace.

Mne osobne vetrniky esticky nkterakz nevadi. Tunlinove veze hyzdi zato krajinu ve ktere ziji, na desitky km. Jediny povyk jsou prachy urcite lobysticke skupiny. ktera se vydava za zachrankyni svetove ekonomky. Jak odporne pane Haaasi. Vas sdtyl mi pripomna Rude Pravo, ktere tez zasveceno psalo o machinacich proradneho strycka Samma.

Papouch 18.7.2007 13:08

Re: Re: Re: Nelze očekávat změnu enviromentalistů.

V Britanii (a to jeste ne vsude, nekde) zavadeji svoz velkych popelnic po dvou tydnech, ne tydne jako dosud

podstatne informace:

za odvoz popelnic domacnosti primo neplati, takze vsichni vyhazuji jako o zavod, i odpad ktery by se mel zkompostovat na miste nebo recyklovat (existuji ruznobarevne kontejnery, ale mistni to moc neresi)

financuje se to z mistni dane z nemovitosti (council tax) a vicemene je to kvuli snizeni nakladu

Ladislav N. 18.7.2007 13:07

Re: sociolog IP: 83.79.110.xxx

Přestaňte blábolit... tyhle nesmysly, co tady předkládáte (a pokaždé jinak) už mě nebaví přepočítávat kupeckými počty.

honzak 18.7.2007 13:05

Re: Re: Re: Re: Re: ...OZE mají nulový vstup energ.surovin (svítí a fouká zdarma)...

člověče vy jste vůl jak lev!!!! To jako rozvodná siť budoucnosti bude aktuálně měnit průřez vodičů, a hodnoty jištění podle toho jak bude foukat vítr? Ta přebytečná energie se bude cpát kam??? Ta chybějící se vezme kde????

Končím parafrází povinné četby - Vražda na melounistovi není zločinem!

Ladislav N. 18.7.2007 13:04

Re: qwert ...OZE mají nulový vstup energ.surovin (svítí a fouká zdarma)...

Přestaňte blábolit o věcech, kterým ani trochu nerozumíte (viz výše)...

sociolog 18.7.2007 13:02

Re: Re: IS: Nemyslím...

Muzete mi uz konecne odpovedet, kolik dle Vas stoji vetrnik, abych si overil tvrzeni pana Haase, ze jsou tyto aletrenativni zdroje ekonomicky nevyhodne?

Opakuji: pri plnem vykonu by musely stat 100 milionu, pri 20 %, ktery odhadujete Vy, 20 milionu, aby nas staly tolik co penezni imput do Tunelina. Astronomicke vydaje za uzavreni a demotaz Tunelina nemluve o instalaci uloziste na STO TICIC let poolcasu rozpadu nepocitam. To, ze po Tuneinu a jeho nekoncicich poruchach nemame jiz prostredky na vetrniky je jina zalezitost, ktera ovsem v ekonomicke diskusi, kterou pan Haaas otevrel, nema misto...