22.5.2022 | Svátek má Emil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J.G. Pašek 22.8.2008 1:11

Větroplacha tlučhubu Patricka J. Buchanana . . . .

jsem už dávno přestal číst a poslouchat . . . . jde z jednoho extrému do druhého. . . .

strejda 22.8.2008 1:05

Re: Bůh zaplať za americké vměšování do vnitřních věcí zločineckých režimů

Dokažte to, co dokázal Buchanan a prosaďte se v USA jako on. Pak budou Američané naslouchat vám. Teď naslouchají Buchananovi. Všimněte si laskavě, jak chválí americké presidenty za jejich rozvahu a za to, že dokázali odlišit bláboly od skutečných amerických zájmů. Politika neskáče podle vašeho, je to hra moci, síly a možností. Zničit naráz celý svět není velké umění. K čemu ale je to dobré?

Pozorovatel 22.8.2008 1:02

Re: Re: Re: Co je to zač ten Buchanan?

Ze se na nejakyho marda  s jeho blbou otazkou nevybodnete.

Je pripojeny na stejny internet jako vy a kdyz dokaze mektat o Grand Central Terminal na ctyricaty druhy tak si urcite dokaze najit Wikipedii zrovna tak dobre, jako vy.

strejda 22.8.2008 1:00

Re: Re: Pan Buchanan nechápe jednu věc...

Buchanan je klasický, tvrdý a zásadový pravičák. Takových v USA opravdu není až tak mnoho. Je jich ale dost na to aby byli slyšet a dokázali se prosadit. Jako pravý pravičák rozumí politice a má zájem hlavně na USA. Tím se liší od českých pseudopravičáků, kteří nemají zájem o nic jiného než o sebe. Dobře ví, že nejhorší v politice je, zahnat někoho do kouta, když ho nemůžete porazit. A Rusko, Čína, Indie se porazit nedají, ať se to někomu líbí nebo ne. On se ani nedá porazit malý Afghánistán, Irák, Vietnam atd. Jediné řešení je spolupráce, která státy sbližuje a nedovoluje vyrůst velkým extrémům. Problém je, že rádobyznalci těmto zásadám nerozumí. Na začátek by stačilo, kdyby si přečetli Machiaveliho - pokud ovšem ví, kdo to byl.

Borek@exil 22.8.2008 0:58

Re: Bůh zaplať za americké vměšování do vnitřních věcí zločineckých režimů

Dobre receno, podepisuji.

Vlasta.on 22.8.2008 0:58

Re: Pan Buchanan nechápe jednu věc...

Chtějte co nejslabší, nejlépe žádné Rusko. Budete sousedit s Čínou. Inu, proti gustu žádný dišputát.

Borek@exil 22.8.2008 0:56

Re: Re: Pan Buchanan nechápe jednu věc...

Blbych Americanu je spousta......blbych Cechu taky. Zejmena cesky hlavoun statu, velky kamarad Vladimira Prvniho z Moskvy.

Skogheim 22.8.2008 0:52

Re: Re: Pan Buchanan nechápe jednu věc...

Bohužel se značná část české pravice chová podobně levicově, jako pan Buchanan... A to je to, co mě štve. Že nedokáže říct jasně, kdo jsme, že jsme Západ, že máme nějaké hodnoty, že jsme přitažliví... Kde to jsme, když i tzv. pravice si sype popel na hlavu a padá před ruskými gaunery na zadek místo toho, aby Rusům nakopala pr*el jako to kdysi chtěl udělat Patton a jako to dělal Reagan?

Abonent 22.8.2008 0:51

Bůh zaplať za americké vměšování do vnitřních věcí zločineckých režimů

Pat Buchanan dlouhodobě vystupuje proti vojenským intervencím USA a proti svobodnému obchodu. Domnívá se, že obojí jde proti zájmům jeho vlasti.

Nechme stranou úvahy, jak by se žilo občanům Spojených států, obklíčených totalitními režimy (pohoda a demokracie v obležené pevnosti ?). Jen se zamysleme, kde by byl dnes český národ, nebýt vojenských zásahů USA ve 20. století. Je to jednoduché : byli bychom v (Y).

Kdyby byla Gruzie přijata do NATO začátkem letošního roku, k žádné ruské agresi by nedošlo.

Kdyby se NATO chovalo dle přání pana Buchanana, žádná (bývalá) kolonie by do něj nebyla přijata. Včetně Česka. Aby americká námořní pěchota nemusela jednou stát před Prahou tváří v tvář ruské přesile.

Bůh zaplať za americké vměšování do vnitřních věcí zločineckých režimů. Jen díky němu (a k vzteku pana Buchanana) žijeme.

Bohata 22.8.2008 0:47

Re: Pan Buchanan nechápe jednu věc...

..že pan Hitler začal tu svoji válku podobně.Přepad německé vysílačky Gliwice esesmany v polských uniformách mu uniká a vraždění v Katyni taky nic.Vypadá na blbého Američana.Snad jich není většina.

DuCh 22.8.2008 0:46

Re: Pan Buchanan nechápe jednu věc...

Pozor, on to není žádný konvzervativec, je to levičák jako prase.. stačí se podívat na jeho názory na Wikipedii (http://en.wikipedia.org/wiki/Pat_Buchanan), např. perlička jako:

'Buchanan argues Islamic terror groups target America, "for what we do, not who we are."'

nebo (pozor, obvzlášť nechutné!)

'Pat Buchanan says Adolf Hitler only sought to dominate Europe, making him, "no physical threat to the US" after 1940'

Skogheim 22.8.2008 0:37

Pan Buchanan nechápe jednu věc...

a to velmi zásadní. My, Západ, nejsme arbitrem sporu USA-Rusko. My jsme s USA, MY jsme Západ a tak jako Rusko ctí své zájmy a bojuje za ně, my musíme bojovat za své. A naším zájmem je co nejslabší Rusko. Pan Buchanan označuje skutečnost, že Rusko "ztrácí své země" div ne za zločin Západu. Jenže tak to není, Západ nemusí nikoho přesvědčovat o tom, že je pro lidi lepší, ti lidi to vidí. Ti lidé na Ukrajině, v Gruzii a podobně nejsou zblbnutí Amerikou, nejsou násilím odtržení od Ruska, oni sami vidí, kdo se k nim jak chová. A Rusko tím, jak se chová, o své kolonie přichází. Ne, to není nějaká hnusná politika USA, to je hnusná politika Ruska, co ty malé zemičky žene za tím, být od Ruska co nejdál.

A jen tak mimochodem - divím se, že konzervativec Buchanan se k vlastní zemi, vlastní civilizaci, staví jako nějaký blbý osmašedesátnický studentský levičák. V mých očích přestává být konzervativcem.

Hadí oči 22.8.2008 0:36

Gruzie a Ukrajina v NATO, to je pitomost!

Spojené státy si zřejmě myslí, že si Rusko donekonečna nechá s/r/át na hlavu, až zbude jenom Rusko na jedné straně a USA se svými "spojenci"  na druhé straně.

Že by Čína taky vstoupila do NATO? ;-D

I.Laengsfeld 22.8.2008 0:35

Co to chce nám Čechům nymluvtt?

On mluvi k  Americanum, pokud jste si nevsiml. Tady je to jen preloozeno

Oskar 22.8.2008 0:29

Tenhle údajný konservativec

Má o Rusku dětinské představy. Jen doufám, že jeho mínění je osamocené. Co to chce nám Čechům nymluvtt? 

X 22.8.2008 0:23

Re: Re: Co je to zač ten Buchanan?

Patrick Joseph „Pat“ Buchanan se narodil roku 1938 na americkém Jihu jako jedno z devíti dětí Catherine Crumové a Williama Buchanana. Tato silně konzervativní a křesťanská rodina s irskými, skotskými a německými kořeny2 vždy podporovala republikánskou stranu, Buchananův otec navíc obdivoval generála McArthura, senátora McCarthyho a španělského autoritáře Franca. Po maturitě na křesťanském gymnáziu Gonzaga odchází mladý Patrick studovat angličtinu a filozofii na Georgetownskou univerzitu a později získá i doktorát ze žurnalistiky na Columbijské univerzitě.

Od raného mladí se coby přesvědčený republikán zapojuje do politiky a ihned po ukončení studií dostává místo v listu St. Louis Globe Democrat. Roku 1966 si brilantního politického komentátora všímá viceprezidentský a později prezidentský kandidát Richard Nixon, který ho po svém zvolení přijímá do týmu poradců. Velmi brzy se však mezi nimi objevují rozpory neboť radikální antikomunista Buchanan nesouhlasí s prezidentovým vstřícným postojem k Číně. Od roku 1974 Buchanan pracuje jako poradce Geralda Forda, dalšího republikánského prezidenta, přičemž v této době je již velmi známým komentátorem a objevuje se v mnoha diskusích na obrazovkách celostátních televizí.

Buchanan bývá nejčastěji označován jako pravicově konzervativní vlastenec („right wing conservative patriot“), sám sebe vnímá coby tradičního konzervativce („traditional conservative“) čímž chápe starý konzervatismus padesátých let, jehož naprosto neoddělitelnou součástí, anebo snad i podstatou je americké vlastenectví podepřené rodinnými hodnotami a křesťanskou vírou. Současná republikánská strana se podle něj nachází v područí neokonzervativců, kteří vlastně nejsou žádnými konzervativci, neboť nesplňují jeho představy.

I.Laengsfeld 22.8.2008 0:20

Re: Co je to zač ten Buchanan?

Kupodivu i sefum zachodku jsou  venovany nektere medailonky Wikipedie

http://en.wikipedia.org/wiki/Pat_Buchanan

zkuste se v tech zachodcich na Central Station zamestnat. Treba se do

te Wikipedie casem dostanete taky

X 22.8.2008 0:18

Re: Co je to zač ten Buchanan?

Věcný argument, který by dokázal vyvrátit cokoli z vyřčeného autorem ovšem jaxi chybí. Připomíná mi to styl bolševických politruků. Ti také z nedostatků argumentů mohli jen nadávat.

Mard 22.8.2008 0:07

Co je to zač ten Buchanan?

Pamatuji že za totáče se furt mluvilo o nějakém soudruhu Hallovi, generálním tajemníkovi komunistické strany USA. Až po revoluci jsme zjistil že celá tato strana měla 15 členů :-) Domnívám se že slovutný pan Buchanan bude podobně důležitý člověk. S takovými názory může být šéfem záchodků na Central Station na 42 ulici.