26.5.2022 | Svátek má Filip


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Simon 22.8.2008 10:12

Re: Kde se tady bere?

Tak to ani netrvalo moc dlouho nez se tu objevil zastance konspiracnich teorii o tom jak vsechno ridi velke nadnarodni korporace v rezii USA... Jeste jste zapomel dodat, ze finance dadavaji zide a bylo by to dokonale.:-D

Abonent 22.8.2008 10:10

Pro soudruha IP: 84.42.140.xxx, používajícího můj nick

Zdar soudruhu !

Zdá se, že vy komoušové jste dostali přes držku málo !

Já se přiznám, nesu na tom svůj podíl viny : v listopadu a prosinci 1989 jsem okřikoval všechny, kdo radili "Komouše na lucerny !".

Naletěl jsem humanistoví Havlovi + sbírce z tvojí partaje vyloučených soudruhů, kteří svorně tvrdili, že komoušové časem vymřou sami. Byl to omyl, byla to lež.

Omlouvám se všem slušným lidem : rudí zločinci nebyli potrestáni i mojí vinou.  ;-(

Hrad 22.8.2008 10:04

Kde se tady bere?

Jestli je na spadnutí II. studená válka, tak kdo ji začal, když ne my?" Některé modré mozky musel Buchanan tímto výrokem velice zaskočit, ne-li poděsit(pochopitelně pouze na chvíli, než svůj trvalý a rigidní postoj myšlenkovým saltem s trojitým vrutem sice s dopadem na p.del, zvládnou). Buchanan nemusí být u nás průměrně vzdělanému čtenáři, kterých se sice vyskytuje na NP poskrovnu, neznámý. Jeho Smrt Západu, stojí za tu malou časovou investici a finanční ztrátou(ale intelektuální zisk). Že studená válka neskončila pro snaživé hybatele světa, ale její pokračování směřující k válce horké, to je stále zřetelnější. Jestli přád platí celá řada "maxim" Machiaveliho, potom Clausewitzovo "Válka je pokračováním politiky, ale násilnými prostředky"(O válce) jakby smet. O jakou politiku jde? Politiku zisku velkých nadnárodních korporací, které vojensky zajišťují  právě USA(jako Východoindickou společnost Anglie blahé paměti), nebo politiku šířen svobody umožňující nasytit také dítě, které se narodí mezi těmi 3.5 mld. lidí, mající na den 2 $ a zoufale prchajících do zemí I. světa. I o tom něco píše konzervativní pravicový myslitel Buchanan.     

jkotek 22.8.2008 10:03

Re: Podle mě má autor v podstatě pravdu!

Americane se po celem svete vmesuji do vnitrnich zalezitosti Ruska.

Simon 22.8.2008 10:00

Re: kdyby tohle napsal Cech...

Takhle se mu dostane jen slov ze je idiot. Rekl bych, ze autor by si zaslouzil medaili Eduarda Daladiera....:-/

PETR 22.8.2008 9:57

Kdo začal ?

PUTIN, tedy KGB, tedy Rusko, o kterém nás pan prezident přesvědčuje, že je hodné. Kam až sahá pátá kolona v ČR ?

Kodl 22.8.2008 9:55

Rusové v podstatě mohou USA

poděkovat, že toho gruzínského miniStalina halícího se do vlajky EU tak skvěle mystifikovali.

tsstss 22.8.2008 9:54

Re: kdyby tohle napsal Cech...

Stejně mu zdejší protokomunistická sebranka bude lát do bolševiků (nejvíc pravdoláskaři a pak saakašviliovci)  :-D  :-D  :-D.

realysta 22.8.2008 9:53

Re: Podle mě má autor v podstatě pravdu!

On především pochopil, že USA z účelové politiky udělalo paranoidní cítění. Všude kolem sebe má nepřátele. Militantní islamisty, komunistickou Čínu, levicové státy jižní Ameriky, Rusko,.... A pochopil, že to je stav, který nelze dlouhodobě vojensky živit. Že USA dopadne jako hitler, když si zakousnul příliš velké sousto.

Ono je hezké kalkulovat s tím, že vojenské akce roztáčejí další kola zbrojení a to pomáhá americké ekonomice na pokraji krize. Jenže... Jenže současná krize není jen krzí z nedostaktu odbytu. Krize je zapříčiněná I jedním dalším významným faktorem. A sice tím, že USA k financování všech těchto vojenských akcí, podpory všech těch "zkorumpoavných politických narkomafiánských klik", které podporují jen proto, aby měli "spojence za každou cenu" USA vyemitovali tolik dolarů, že dnes je dolar znehodnocený a vysoce inflační...

Bushova a McCainova (pokud bude zvolen a vše tomu nasvědčuje) administrativa nese jen a jen prohlubování tohoto ekonomického stavu. A to si už osvícení Američané uvědomují...

tsstss 22.8.2008 9:53

Re: L´America, L´America,, L´Americaaaaaaa ...............

http://www.mp3-download-lyrics.com/music/Doors/L-America_13551.html

jm 22.8.2008 9:50

ODPOVĚĎ KDO SI ZAČAL NELZE PODAT BEZ POLOŽENÍ DŮKAZU

ODPOVĚĎ KDO SI ZAČAL NELZE PODAT BEZ POLOŽENÍ DŮKAZU vlastní chudomyslnosti a nebo zaujatosti a nebo obojího.  I ve známé při co bylo dříve, vejce nebo slepice, se zvesela zapomíná na kohouta...

Jan Daniel 22.8.2008 9:48

Re: Podle mě má autor v podstatě pravdu!

Západ se salámovou metodou snaží naučit Rusáky pocitu, že supervelmocí už nejsou. To není nerozumná politika. V minulosti to pochopili Britové, Francouzi i Němci. Tak proč by se nemělo mezi dvěma opicemi rozsvítit i Ivanovi? Jste velká ale chudá země, tovarišči. Nadměrné náklady na zbrojení vás za bolševika udržovaly v zaostalosti a nejsou ve vašem zájmu. Pokud se vzdáte svých koloniálních ambicí, budeme se kamáradit a spolupracovat, a můžete prosperovat. Podívejte, jak snadno se svých kolonií vzdaly Západní země a jak se mají dobře. Vsjevó dóbrovo.

tsstss 22.8.2008 9:46

L´America, L´America,, L´Americaaaaaaa ...............

Martin I. 22.8.2008 9:46

Re: Podle mě má autor v podstatě pravdu!

Nikdo Rusko "neobkličuje", pouze si suveréní země vybírají spojence. Že s Ruskem nechtějí nic mít ani jeho sousedi, to je jen chyba Ruska.

jk-jiny 22.8.2008 9:45

kdyby tohle napsal Cech...

...to se mu dostane slov, ze je komous a Paroubkuv sluha atd... Autore dekuji!:-D

Martin I. 22.8.2008 9:42

otázka jinak

Autor článku pokládá spekulativní otázku: Co by se stalo, kdyby Rusko napadlo Gruzii - jako člena NATO? Mě zase napadá jiná otázka: Opravdu by napadlo Rusko Gruzii, kdyby Gruzie byla členem NATO?  Já myslím, že ne, protože i Rusko se bojí reakce USA, stejně jako se USA bojí reakce Ruska.

Jan Daniel 22.8.2008 9:37

naprostý izolacionismus pro USA řešením není

Buchananův názor byl zcela předvídatelný. Jeho pozice je jasná již po léta: izolace je pro zájmy Ameriky nejlepší řešení. Ostatní národy nechť si řeší své problémy samy. režim strany Baas je problém Iráčanů ne můj, Taliban je problém Afghánců ne můj. Teroristi sídlící v Afghánistánu mají sice kapacitu nám zabíjet řádově desítky občanů ročně, ale vést váku za to nestojí. I celou Evropu je ochoten hodit přes palubu, pokud její obrana bude pro USA příliš nákladná. Kdybych byl Američan, měl bych názory velmi podobné jeho. Jsem však Evropan a podobný postoj oficiální administrativy USA by nebyl v mém zájmu. Proto budu spíše pro mezinárodně aktivistické neocons (jakkoliv americe škodí) než pro paleoliberální isolacionisty (jakkoliv je chápu).

Ano, jako Američan bych nechal Evropu Evropou ať se snaží sama, ale na rozdíl od Buchanana bych se mi alespoň vkrádaly neodbytné otázky: je Evropa energeticky závislá na agresivním a zaostalém Rusku v zájmu USA? (Protože to je to, o co v kavkazském konfliktu jde. Na nějaké osetince mocní tohoto světa zvysoka kašlou a jejich osud je rozprávka pro prostý lid.). Nebude takto příliš posílené Rusko ohrožovat i ty "životní zájmy USA"? Zvlášť když dalším klíčovým zdrojem energie jsou Arabáči, kteří mě nenávidí? V tomhle se mi Buchanan zdá poněkud krátkozraký.       

jamna 22.8.2008 9:37

Re: Buchanan není žádný levičák,

Má velkou pravdu.

StandaT 22.8.2008 9:29

Re: Re: realistický a objektivní pohled

Racku, velice dobře víte, že vše mělo být původně u nás. To, že se to rozdělilo a jednalo se pouze o radaru, je ústupek SocDem, která nakonec i toto hodila přes palubu. Mohli jsme tady mít i ty Patrioty. Pokud ale 50% zákonodárného sboru jsou nezodpovědní, nedivme se, že si s námi každý vytře zadel. Dnes amíci, zítra poláci a pozítří rusáci. Česká opozice po vyštípání Zemana nemá jediného státotvorného politika. Jen hromadu politruků a bafuňářů okresního rozhledu a schopností.

H.K. 22.8.2008 9:24

Re: Re: Re: Zklamani

Prosím, je to Vaše volba. Já nevěřím nikomu. Nic není v životě nebývá černobílé. Každý říká to co se mu momentálně hodí. Pohled se budete dívat na jednu věc z různých stran , tak bude z každé strany vypadat jinak.

Jura 22.8.2008 9:20

Zmatení pojmů

Rozpínání Ruska v praxi: Jejich vojska opustili NDR - nechali ho spojit s NSR za příslib nerozšiřování NATO. Pustili Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko - i do NATO. Odešli z Afganistánu -  s potupou. Opustili Kubu. Museli odejít z Litvy, Estonska, Lotyšska, Ukrajiny, .....

USA mají nově základny v Kosovu, Rumunsku. Chtějí mít v ČR a Polsku. Mají přítomnots i dalších bývalých svazových republikách. Litva, Estonsko, Lotyšstko jsou v NATO, Gruzie a Ukrajina tam míří

A to seznamy nejsou kompletní.

H.K. 22.8.2008 9:19

Re: Re: Re: Zklamani

Někteří diskutéři to ví už dnes. Většinou to trvá několik desetiletí.

cb 22.8.2008 9:18

Re: Podle mě má autor v podstatě pravdu!

Neni to spis tim, ze vsichni sousede Mosky chcou do NATO? Na zaklade historickych zkusenosti?

cb 22.8.2008 9:18

Re: Re: Doporučuji.....

On je hnedy blb. nebo rudy blb? Ty barvy si jsou tak podobne.

Mephisto 22.8.2008 9:18

Podle mě má autor v podstatě pravdu!

Lidi, nemá autor nakonec pravdu? Co takhle zkusit podívat se na věc nepředpojatě: NATO opravdu mluví o tom, že přijme Ukrajinu, Gruzii, Pobaltské země... Vždyť autor má pravu, že NATO obkličuje Rusko, NE naopak! Jak mají podle vás Rusové reagovat? Co by dělala kterákoliv jiná velmoc, kdyby její soupeř (konkurent, ne nutně nepřítel) lezl (přesně jak to autor píše!) na její zadní dvorek či dokonce verandu?!

Podle mě, chtít přijmout Gruzii, Pobaltské země a dokonce Ukrajinu (!!!) do NATO je otevřená provokace vůči Rusku. To MY expandujeme, ne oni! Mluví se tu o Ruské expanzi, ale vždyť to je absurdní: KAM Rusové v posledních 20 letech expandovali? A kam my (NATO)? 

Závěr: Je jasné, že KDYBY se to nechalo na Rusku, tak by expandovat chtělo. A to i k nám. A je potřeba úplně jasně mu říct, a i vojensky jasně dokázat (americká základna, američtí vojáci u nás) že takhle teda ne. Je potřeba ujasnit si hranice těch sfér vlivu (my jsme a chceme být v té Západní) a ty pak dodržovat. Jenže my tu naši nerespektujeme, a lezeme k nim. My k nim, ne oni k nám. To není dobře. Nelézt sousedovi na dvorek není mnichovanství, ale je to tak správně. A lézt mu na dvorek není statečnost, ale agrese.

tsstss 22.8.2008 9:17

Re: Jenom dotaz:

Nikdo.  ;-D   Kde žiješ ?

H.K. 22.8.2008 9:17

Re: Re: realistický a objektivní pohled

Klaus rika Rusove jsou prima.  Kde jste to četl?

cb 22.8.2008 9:17

Re: Re: Zklamani

Podle Rusu ze vcerejska bylo obeti v jizni osetii 133. Podle Rusu pred 2 tydny bylo obeti v jizni osetii 2000. Takze ruskou verzi radsi nebrat.

Spirit 22.8.2008 9:17

Buchanan není žádný levičák,

ale konzervativec a demokrat do morku kostí. Přečtěte si článek o jěho názorech v Lidovkách http://www.lidovky.cz/vyhlidky-demokracie-v-arabskem-svete-dsu-/ln_noviny.asp?c=A080816_000125_ln_noviny_sko&klic=227072&mes=080816_0, nebo rovnou jeho nejnovější knihu DAY OF RECKONING (v Amazonu za 8 dolarů). Diskutovaný článek je nejmoudřejší z toho, co se lze u nás, procezeno neokonským sítem, dočíst.

Jiří K. 22.8.2008 9:17

Re: Zklamani

No, ona většina komentátorů (až na pana Štětinu, jistě) jaksi vidí, že nemůže bez ztráty věrohodnosti převzít ani gruzínskou verzi události - viz. ony diletantsky naaranžované ruské rakety.

Osobně se domnívám, že kdyby se Rusové opravdu  CHTĚLI dostat až do Tbilisi, mohli se Gruzínci rozhodně a statečně tak leda stavět na hlavu. Tuto objevnou informaci Štětina odvážně a nezaujatě vypátral nejsíš od samotného Saakašviliho...