29.6.2022 | Svátek má Petr, Pavel


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
brmbo 31.8.2008 19:04

pravdy su vzdy dve, pravda vitaza aj pravda porazeného

Si si naozaj isty že keby bolo Gruzinsko v Nato, tak by si rusi dovolili úutok na uzemie štatu Nato ?

A si si istý, že by NATO nereagovalo tak ako po Mnichove radšej hanba ako vojna ?

Janek 27.8.2008 19:07

Re

Celkem souhlas.

V srpnu 1968 jsme po zdech psali vápnem. Ale když v roce 1993 k nápisu "Lenine vsťaň, Brežnev se zbláznil" bych dopsal: Promiň Brežněve, měl jsi pravdu." Jako důchodce, když mohu chodit na červenou, jíst všechny houby, můžu i nesouhlasit se lží.

Šarik 26.8.2008 20:22

Re: Re: kdo zacal II.studenou valku

Kazánku,zapátrej v paměti a vzpomeň, jak kamaráda Husaina USA vyzbrojili i chem. zbraněmi proti Iránu a to jim byl dobrej a pak najednou je nepřítel protože Buschové chtějí ropu .Tak trochu zadumej a jenom nepapouškuj. A co tam dokázali za celou dobu USA v Iráku, mimo toho že si vozí ropu a za co?Možná že už víc mrtvých než H.za svoji vlády a demokracie v nedohlednu.Tímto nechci ospravedlňovat některé aktivity Ruska.

miroslavb 25.8.2008 14:07

Re: Víte

naprosto souhlasim. tyranovi se nesmim ustupovat. kde je pravda, vime. zazili jsme rok 1948, 1968. neni zapotrebi diskuse. verolomnost je na vychode.

Tonda 25.8.2008 10:24

Re: Nová železná opona?

Si krapet asi zaspal dobu, oslovení soudruhu se používalo před dvaceti lety.

Kazan 24.8.2008 18:08

Re: kdo zacal II.studenou valku

Machr VVM, dost tady mlžíš, mluvíš o Rusku jako o zachráncích lidskosti. USA v rámci OSN varovali Sadáma 18x, dostal 18 výzev či rezolucí a on se jen vysmíval. Takže dostal po tlamě, přestal chemicky opracovávat opozici a dostal provaz a jeho režim kopačky. Za kaspickou ropu USA platí v dolarech světovou cenu a ne jak Rusáci, kteří by jí prostě nadiktovali a nic těm Azerům moc nepomohli, protože zejména v té ropné technologii jsou za opicemi. Používáš moc růžové brýle při zkoumání ruských podmínek. Člověk by se přímo rozplakal nad těmi ubožáky Rusáky, které já znám jen jako zloděje a šejdíře a nespolehlivé obchodníky. Dělal jsi s nimi nějaký obchod? To by jsi mluvil úplně jinak. Vlastně kdo Tě platí, na čí výplatní listině.

vvm 24.8.2008 7:10

Re: Re: Re: Re: Víte

souhlas

vvm 24.8.2008 7:05

Re: A co teď?!?!

tak proc a jakym pravem-po agresi v iraku-nuti bush putina aby z gruzie odesel a splnil nejake podminky

vvm 24.8.2008 7:03

kdo zacal II.studenou valku

nikdy jsem nesympatisoval se sssr,mel jsem 34 roku kvuli nim jenom problemy.po tom ale co predvadely usa ve vietnamu,predtim koreji,ted v afganistanu a naposled v iraku,to je zahambujici a nezodpovedne predevsim vuci vlastnim lidem ale i vuci obyvatelum asie.co tam vlastne hledaji,koho chrani nebo osvobozuji.ti lide jsou na to v cem ziji zvykli,tak proc jim menit nasilim zivot.v usa trvalo taky skoro 400 roku nez vybudovali to co maji taky nepreskocili nekolik spolecenskych zousobu.proc by si rusove nemohli delat doma poradek kdyz usa chce delat poradek i pres nedovoleni osn ve svete.mandat pro irak od osn nedostali.ze s tim evropa souhlasi,ta jim kyvne na vsechno.evropo zacni brat rusko vazne.pravdu ma pan president klaus,velkou pravdu a tento clanek zrovna tak.zamyslete se lidi pro boha,predejdete valce,valka je vul

Skopčák 23.8.2008 18:24

Re: dobré, ale

R^R^R^ Souhlas.

A. 23.8.2008 17:38

Novinářská etika

V souvislosti s konfliktem v Osetii se tady novináři bušili do rachitických hrudníčků a vedli svalnaté řeči o ruské agresi, se kterou se musí okamžitě zatočit. Na střízlivou reakci našeho prezidenta se vylila přímo vlna hysterie. A pak přišlo prohlášení velvyslance USA o tom, že zásah Ruska v Gruzii byl oprávněný a že Saakašviliho útok na Osetii Spojené státy neschvalují.

Nikde ani stopa po omluvě prezidentovi, nikde ani stopa po omluvě za klamání čtenářů a xenofobnímu štvaní. Ono je to zákonité. Většina současných "novinářů" vystudovala žurnalistiku za tuhé normalizace. A to se tuto fakultu mohly dostat jen dětičky ze zvlášť prověřených rodin s velice pružnou páteří. No a v dospělém věku už nikomu páteř dodatečně nenaroste.

Ctenar1970 23.8.2008 11:31

Re: PR

Nejen Ruska abasada,ale kazdy dustojny Cech takhle mysli

B52 22.8.2008 23:53

PR

to vypadá jak PR článek ruské ambasády.

A. 22.8.2008 23:32

A co teď?!?!

Vyjádření velvyslance USA:

Ruská vojska reagovala na gruzínský útok na mírové jednotky Ruské federace v Jižní Osetii zcela odůvodněně.

Až do posledního okamžiku Washington přesvědčoval gruzínskou stranu, aby se do ničeho takového nepouštěla, a nyní přesvědčuje ruskou stranu, aby ctila dohodu o příměří a o odchodu jejích vojsk z gruzínského území, řekl Beyrle.

"Skutečnost, že jsme velmi naléhavě přesvědčovali gruzínskou stranu, aby takový krok nepodnikala, jasně svědčí o tom, že jsme nechtěli, aby k něčemu takovému došlo," podotkl americký velvyslanec. Reagoval tak na otázku, zda fakt, že nikdo z předních amerických činitelů, včetně prezidenta George Bushe a ministryně zahraničí Condoleezzy Riceové, ostřelování jihoosetské metropole Cchinvali nekritizoval, znamená, že Spojené státy takové počínání podporují.

 Tak a včil mudrujte. Teď jsem zvědav, zda se všichni místní hulváti Klausovi omluví.

X 22.8.2008 22:40

Re: Re: Re: Re: Re: Víte

Správně, to jen USA smí dodávat jedovaté plyny Saddámovi, aby mohl likvidovat svoje menšiny, že? A cvičit Al Kajdisty, dodávat jim Stingery a pak se divit že je použijí proti dárcům.

X 22.8.2008 22:36

Re: Re:

A nebylo to náhodou proto, že si všichni mysleli, že v tom Iraku nemají co dělat, ani oni, ani vy? Nebo bránění západních hodnot znamená právo napadnout kohokoli, kdo má ropu,, které se vám momentálně nedostává?

Ivan 22.8.2008 22:22

To je ale

blábol!! To psal Putin, co?Rv

Libor 22.8.2008 22:17

Patrick má pravdu

Patrick má pravdu, ale kdo ho poslouchá, nebo spíše je ochoten o jeho slovech střízlivě uvažovat. My sami jsme se několik desítek let  nadšeně klaněli směrem na východ. Protože je jiná doba klaníme se znovu, tentokrát směrem na západ, ale to nekritické a zaslepené nadšení nám z minulé éry zůstalo. A tak nevidíme, že se opět někdo pasoval do role světového četníka a k této roli si uzurpoval také božskou neomylnost a vševědoucnost. Ta opravdu náleží jen Bohu. Zemi, která klade tak velký důraz na křesťanské ideály, by křesťanská skromnost opravdu slušela a byla by věrohodnější i při lekcích demokracie, jež tak ráda uděluje. Velká porce zaslepené samolibosti americkým politikům nedovoluje pochopit, že Rusko může mít ze současné západní politiky  obavy, zvlášť když se s ním nejedná jako rovný s rovným. Rusko je stále Reaganovou říší zla a tak se k němu i chováme. Patrick v jedné věci nemá pravdu a to v názoru, že se jedná o Studenou válku II. Ve skutečnosti je to pořád stará dobrá  Studená válka I , protože ta dosud neskončila. Stále se bojuje proti Bolševizmu a to i tam,kde žádný není, či spíše to maskujeme bojem o demokracii a ve skutečnosti se jedná jen o boj s konkurencí. To potom s těmi ideály jaksi nejde dohromady a je to opravdu jen přízemní primitivizmus v hávu vznešenosti - abych to ukončil trochu vzletně. Patrickův článek je opravdu zajímavý, nutí k zamyšlení nad otázkou proč to nejde a vysvětluje také proč tomu tak je. Doufám, že si ten článek přečetl také pan George Bush jun. Měl by jednu výhodu - článek by mu nikdo nemusil překládat a je to podstatně jednodušší čtení než Darwinova teorie. 

Harpyje 22.8.2008 22:04

Re: Patrick Buchanan

Vy jste příslušníkem jakého národa, kozáčku?

Niky. 22.8.2008 21:41

Tak ten Klaus měl zase pravdu!

Americký velvyslanec v Moskvě John Beyrle:vojenský zásah Ruska byl odůvodněný,varovali jsme Gruzii aby nezačínala žádné vojenské akce!

Hrad 22.8.2008 21:40

Lidé si zde předhazují co pořečetli... Cha, cha.

Ještě něco od Buchanana. "Jak bychom reagovali, kdyby Moskva přivedla Evropu do Varšavského paktu, zřídila vojenské základny v Mexiku a Panamě, umístila protiraketový radar a rakety na Kubě a spojila se s Čínou k vybudování ropovodu, který by dopravoval ropu z Mexika a Venezuely do přístavů v Pacifiku, odkud by je dopravovaly lodi do Asie? A kdyby nás odsekly? Kdyby armády v Latinské Americe trénovali poradci a odborníci z Ruska a Číny způsobem, jakým to děláme my v bývalých republikách Sovětského svazu, jak bychom reagovali? Hleděli bychom na to s přihlouplým výrazem ve tváři?" Dále "  Americká chátra si hrála do ruky s Darebáckými Zloději z Moskvy (v originále Muscovite Scalawags) ve snaze vyrabovat ruský národ. Porušili jsme slib daný Gorbačovovi, nastěhovali jsme naši vojenskou alianci do Východní Evropy, pak dokonce až před ruský práh. Šest bývalých členů Varšavského paktu a tři bývalé sovětské republiky jsou nyní členy NATO." Článek Blowback From Bear-Baiting-- http://www.antiwar.com/pat/?articleid=13305

Tom 22.8.2008 21:37

Re: Re: Re: Re: Víte

No nevím kdozde píše hovadiny .... .V době kdy Rusko neváhá prodávat zbraně státům jako je Irán,Sýrie a napadat své sousedy  potřebuje dostat ruský mužík pořádně přes hubu,na nic jiného evidentně neslyší.

Prokop 22.8.2008 21:32

Re: Re: Re: válka

A která říše v historii zahrnovala území, dnes nazývané Ukrajina, Estonsko, lotyšsko, Kazachstan atd ?

Prokop 22.8.2008 21:29

Re: Re: No to je nevídané,

Pane, on nás neupozorňuje že četl noviny, on  nás upozorňuje že letěl v letadle.

Hrad 22.8.2008 21:16

Re: Ale co ty

Jednu napsal: http://mujweb.cz/www/hegenbartrudolf/texty.htm

Hrad 22.8.2008 21:14

Re: Re: Re: Re: Plebiscit ?

Pro pořádek také něco. http://mujweb.cz/www/hegenbartrudolf/texty.htm

petr 22.8.2008 20:50

Re: Re: Re: Plebiscit ?

Nalim:

vlezp r d e l k a Bushe plive jedavotou slinu

Nalim 22.8.2008 20:46

Re: Re: Plebiscit ?

Potrefený nohsled se ozval.

Snowy White 22.8.2008 20:38

Re: ten Buchanan je komunista?

tos myslím nedal :-)

petr 22.8.2008 20:33

Re: Plebiscit ?

ha ha další naivka co si myslí že revoluci dělali študáci. Celej tvůj příspěvek je blábol.