Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

gnochi

8. 2. 2006 2:48
ne puberta, ni senilita
Nabidnuty zde rozbor mi pripada sam trochu "pubertalni". Jestlize krestanstvi se jevi velmi ruznorode, islam je ve skutecnosti jeste vice ruznorody. Napr. zde jiz zmineny wahabismus ma sve koreny jiz v predislamske dobe, zrovna tak jako mnohe zvyky (napr. zenska obrizka, uplne zahalovani zen atd.) jsou spise veci kultury toho ktereho mista a nemohou byti pouzity coby "smahem" na vsechny vyznavace islamu. Take zde zminene "prokleti" prirodniho bohatstvi, v dlouhodobem pohledu, je pravdou, ale neni omezen toliko na tzv. muslimske zeme. Take je pravdou zminena zde jiz skutecnost, ze v urcite dobe a mistech islam byl na predvoji vedeckeho a technickeho pokroku.  To samo by pak  naznacovalo spise senilitu, nez pubertu.
Lec i takovy zaver by bylo pouhe (senilni?) zjednoduseni. Skutecnosti je, ze kvuli dnesni globalizaci sveta, spolecenske rozpory mezi predevsim tzv. "fundamentalistickym" pojetim islamu a v podstate ateistickym zapadem,jsou stale vice vyhrocovany. Tento virval, kolem nejakych obrazku, otistenych nekdy nekde v nejake zemicce, jez videl urcite jen zcela nepatrny zlomek, jestli vubec nekdo z timto "dotcenych", jenom ukazuje jak daleko je dnes jiz temer uplne propojeni celeho sveta (globalizace). Podstatne je, ze vetsinu utoku na "zapadni civilizaci" pripravuji a provadi lide bud jiz "na zapade" narozeni, ci alespon vyskoleni (umyslne nepisi vzdelani).Navic plne vyuzivaji vsech vymozenosti a svobod, nabidnutych jim samym predmetem jejich utoku. To, ze se pritom hlasi k islamu, je samozrejme take dulezite, ale az druhotne. A to jsme jiz zase u Stareho Rima a barbaru. Ti take postupne rozlozili mocnou risi, vyuzivaje moznosti jez jim tato poskytla.
0 0
možnosti

Uncle Jerry

8. 2. 2006 2:11
Názor
Jsem toho názoru, tyhle věci postihovat. Tr. čin: Náboženské blouznění.
Paragaraf k tomu, předpokládám, bude promptně přidělen.
Jen s dodatkem, že by se měl vztahovat i na místní poblblost. (Viz. svědomí v Čobolí, anýbrž způsob, jak se uprostřed Evropy vyhnout povinostem)
Onehdá jsem tam byl a ze všech médií jsem poslouchal, jak je " Slovensko-Európa v malom !"
Každopádně oddělit od společnosti, neléčit, zapomenout na ně. Víc se stejně dělat nedá, navzdory altruistům a Eurokomisařům. (To je ale pí....na, co?)
Takhle vedle sebe ?
Uncle Jerry
0 0
možnosti

Dušan Neumann

8. 2. 2006 1:59
to přirovnání trochu kulhá
když jde na vás šestnáctiletý fracek s prakem, tak se mu dá sebrat a uštědřit pohlavek, ale když jde na vás s odjištěným handgranátem, moc času a volby nemáte..
0 0
možnosti

DJing cheb pako

8. 2. 2006 1:35
Existuje logicka analyza
ktera rika, ze ropa je zemim Stredniho Vychodu spise na skodu. Z hlediska obyvatelstva a spolecenskeho pokroku. Umoznuje vladnoucim panovnikum nestarat se o reformy nebot penez je porad dost - Kuwait zcela neschopny funkce bez zahranicnich technickych odborniku a levne pracovni sily rovnez ze zahranici. Obyvatelstvo si lze castecne koupit, kdyz je ho na uplaceni moc jako v KSA, je tu nabozensky uhel wahhabismu.
Prave zeme bez vyhry v ropne loterii maji incentive k zvysovani produktivity a efektivnosti. Ropa je mozna vice kletbou nez pozehnanim, zejmena pro spolecensky zaostale zeme. Ze je ziznivy Zapad castecnym spoluvinikem je taky dost zretelne.
Uz se mi to vsechno mota, vyse psane jsem myslim cetl v knizce od Fareeda Zakarii - The Future of Freedom. Ale nevsadil bych se ;-)
0 0
možnosti

Marko

8. 2. 2006 1:27
Nevim, nevim...
Ono to krestanstvi o tolik starsi neni... vira muze byt 2000 let stara, ale statni nabozenstvi to je jen o malo dele nez Islam.
A ono to s tim Islamem funguje vubec trosku jinak... Islam uz ma svoje tolerantni obdobi za sebou :-)
0 0
možnosti

Sebor Prazma

8. 2. 2006 1:13
Dospeli jsme???
Bosna a Hercegovina, Srbsko, Ulster, Sicilie, vychodni Polsko - opravdu jsme dospeli?
0 0
možnosti

doxa

8. 2. 2006 0:41
S tím Japonskem přece jen opatrně
Aby z toho nebyl další Pearl Harbor
0 0
možnosti

Kanuk

8. 2. 2006 0:38
Už Římané věděli
že na arabskou luzu platí bejkovec (bič). Jenže to je přes dva tisíce let, a ti Arabové se nezměnili.
0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz