Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Kajan

8. 2. 2006 9:23
Proces civilizace, tedy individualizace a dostatečné subjektivizace, většinu Arabů ještě nezasáhl dostatečně. To jejich kolektivismus z nich dělá rozzuřenou smečku, kdykoliv jim někdo sáhne na jejich kolektivistické symboly. Je to jako u nás za socia
0 0
možnosti

J.Kopeček

8. 2. 2006 9:19
Zajímavý článek
Konečně něco, co neobsahuje předposranou poníženost Britských listů.
0 0
možnosti

Medcin

8. 2. 2006 9:07
Puberťáci a zbraně
Problém je, že Islám svého XIV. století má k dispozici zbraně XXI. století.
0 0
možnosti

PaT

8. 2. 2006 9:43
Re: Puberťáci a zbraně
Trochu jako pád říše římské. Občané si užívají, a za sebe nechávají bojovat námezdní barbarské žoldnéře (profesionální armádu). Nikdo už není ochotný umírat za Řím.
0 0
možnosti

vobora

8. 2. 2006 9:05
problem je v tom
ze krestansky pubertak mel v ruce nanejvys mec nebo kopi, a ten muslimsky ma v brasne raketu s jadernou hlavici. Ale jinak je to asi pravda, ovasem nevim, jak situaci resit. Navic bez odvahy, kterou Evropa tedy fakt nema
0 0
možnosti

PaT

8. 2. 2006 9:04
Vynikající. Autore, podepisuji.
0 0
možnosti

Kajan

8. 2. 2006 8:53
Krucityrgnfagot, socani jedni zatracení, jaké islámské země? To musejí dospět jednotlivci k individulaizaci, ne jejich země. Autore, autore... Dzp.
0 0
možnosti

J. T.

8. 2. 2006 8:26
Tohle neplatí jen pro puberťáky,
ale zejména pro lidi s narušenou výchovou. V mládí každý jedinec testuje meze kam až může zajít. A je potřeba mu ty meze ukázat. Pokud to rodiče neudělají, dopadne stejně jako dnešní muslimové. V jedné věci ale nesouhlasím. Ropa není pro arabské státy výhodou, spíše prokletím. Díky ní se udržují nedemokratické režimy u moci a na pracovitost obyvatelstva má katastrofální dopad. Pro společnost není nic horšího než snadno získané bohatství.
0 0
možnosti

hynek

8. 2. 2006 17:26
Re: Tohle neplatí jen pro puberťáky,
naprostý souhlas.
Platí to ale i pro jedince.
0 0
možnosti

MILAN

8. 2. 2006 7:51
Co ti vadí nečin druhému
Mi západní civilizace jsme už tak chytří a nabubřelý že jsme zapomněli co je to slušnost.Ježiše jsme zahodili a nevěříme ničemu ani sobě.Možná by stačil respekt k druhému.A platí blbý novinář pohroma lidstva.
0 0
možnosti

doxa

8. 2. 2006 8:00
Zapomněli jsme, co je slušnost
A za to nám ti slušní muslimové vypalují jednu ambasádu za druhou. Horší ale je, že Milan taky zapomněl gramatoku.
0 0
možnosti

MF

8. 2. 2006 7:40
Islám
Názor hodný zamyšlení. Já si ale myslím, že válka mezi křesťany a muslimy, která začala v 7. stol. bitvou u Jarmůku a která nikdy neskončila,  jenom měnila formy, teď bohužel pokračujeza převahy muslimů. Ne že by byli silnější ale proto, že my jsme se skoro vzdali. Islám může žít v míru s jiným náboženstvím jenom za předpokladu, že mu bude tvrdě vládnout. To je historická skutečnost.
0 0
možnosti

Stanislav

8. 2. 2006 7:40
Z článku lze souhlasit jen s tím
Z článku lze souhlasit jen s tím, že muslimové nad sebou potřebují pevnou ruku. JInak se zde opakují standardní nesmysly o tom, že mladší náboženství potřebuje vývoj aby dohonilo starší, což s realitou nemá nic společného. Jednak sami muslimové by autorovi řekli, že oni naopak považují svoje náboženství díky tomu, že vzniklo později za mnohem modernější než křesťanství.Islám byl zpočátku přes svůj expanzivní charakter mnohem tolerantnější než křes´tanství, které se ale dynamickjy rozvíjelo, kdežto islám zcel zkostbatěl a ustrnul. Pokusy o jeho renesanci v 19. století zcela selhaly a tak je takovým jakým je, rně středověkou krutou věroukou usilující o vládu nad světem. Doba vzniku věrouky nemá nic společného s toleraancí a otevřeností vůči ostatním, srovnejte  s islámem třeba budhismus nebo Bahai, která vznikla až v 19. století, Obě všeobjímající, přátelaké tolerantní vůči druhým náboženstvím, takovým islám nikdy nebude, vždyť má v základech svoji věrouky zakotvrenou světovládu a dominanci nad jinými vírami. Proto plný souhlas s pevnou rukou, ale ostatní jsou nesmysly.
0 0
možnosti

teta Jarka

8. 2. 2006 8:27
Re: Z článku lze souhlasit jen s tím
Ta potreba pevne ruky nad Araby byl prave duvod, proc jim Mohamed zavedl Islam. Take, Bahai  je vlastne vysledek toho pokusu o renesanci, proto take jeho vyznavaci zijici nejvice v Iranu, byli tvrde pronasledovani, po nasazeni Khomeiniho Francouzi, tamtez (coz, samo o sobe, bylo asi tak "chytre", jako nasazeni Lenina, Nemci do Ruska).
0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz