Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Hlína

8. 2. 2006 15:56
OK
Ja s timhle nazorem STRASNE MOC souhlasim. Dekuji autorovi.
0 0
možnosti

petr

8. 2. 2006 15:25
Pevnou neunavnou ruku a rezat a rezat
Než islámské země dospějí, potřebují od okolního světa nejenom pochopení, ale i pevnou ruku. Naprosty souhlas, a rezat jak nezrale zito, 4x denne vzdy po motlibe.
0 0
možnosti

Pozorovatel

8. 2. 2006 15:23
Výlety pana Košťála?
Milý autore článku, Miroslave Košťále! Veškeré to Vaše cestování a ´vyrážení si do New Yorku´ (sic!) v úctě, neb cestováním se člověk učí. Ale nenapadlo Vás, tam, při pohledu přes okeán zpět, nejen geograficky, nýbrž i historicky, že i Vaší zemi je necelých šestnáct? Víte, když se totiž člověk dívá zpoza hranic na kocourkovštění vašich politiků, pubescentní chování vašich řidičů, vztah cz-voličů via volební preference komunistům, všechen ten kryptorasismus (jeden z vašich čelních potentátů nedávno žvatlá ftípíčky o Romech jen to fikne a fiklo) obyvatel kdedomova mého, nemůže se jaksi zbavit dojmu, že rovněž má co činit s národem v těžké, jistě... nyní již postpubertní... nevyspělosti? Taky všechno ta, jak Vy umně popsal hra chemie a biologie?
0 0
možnosti

MK

8. 2. 2006 15:29
Re: Výlety pana Košťála?
máte pravdu, česko je pozadu, ale můj článek porovnává dvě celé kultury, česko není celý křesťanský svět. Kromě toho: zapálil tady někdo někomu dům, protože do novin namaloval jeho karikaturu? Běháme po ulici se samopaly v rukou? Neřekl jsem, že na západě problémy nejsou, řekl jsem jen, že muslimové přistupují nezralým způsobem k problémům, které západ již naštěstí překonal. To je vše.
0 0
možnosti

Hrabekrzan

8. 2. 2006 15:17
Teroror Islámu.
Do osudného 11.září si ani Hollyvůdští scénáristi sci-fi nedovolili něco tak strašného (a když tak  jedině mimozemšťani)jako islámští teroristi v NY!Oni nemají žádný práh.Klidně zabijí stovky nevinných lidí a nadšeně křepčí nad jejich zohavenými těly!Pokud ale přijde o život v odvetě byť jen jeden z nich je z toho "obrovská tragedie"pro tisíce muslimů a TV z celého světa se na tom pasou.Už delší dobu mám noční můru-selhání jedince!Naprosto zprofanovaný pojem.Představte si ale že např. elitnímu pilotovi některé vyspělé armády vyvraždí celou rodinu na dovolené nebo v letadle či v metru.Co takovému zoufalému člověku zbyde?Argument že oni mají odlišné vnímání víry?Kdo a jak dlouho to bude ještě takto ochoten chápat?Může se stát to nejhorší,např.že takovíto zoufalec svrhne bombu na věřící v Mekce kyž tam obcházejí kolem svaté kabaly.Co by asi pak nastalo?! Západ to má vyřešené-selhání jedince!    Je vůbec v muslimském světě někdo schopen takovouto apokaliptickou možnost domyslet?  Já s hrůzou ano.
0 0
možnosti

Lojza

8. 2. 2006 15:08
Tedy, když to tak čtu
Tadyty slinty, chápu asi toto. Když nějakej přičmoudlík v noční košili uřízne sestře červenýho kříže hlavu a hodí jí do kanálu, je to vcajku.
Když někdo namaluje nějakýho machometána je to věc hodná třetí světové.
0 0
možnosti

Petr Brodský

8. 2. 2006 15:07
Glorifikace terorismu je dílem evropských antimonarchistů 19.století a jejich revolučních následovníků ve století dvacátém
Terorismus byl na střední východ importován z Evropy. Ještě v 70.letech se všechny teroristické akce prováděly pod praporem revolučního marxismu(viz např. Černé září) a národního socialismu(strana Baas případně egyptský Násir) Existovala také propojenost středovýchodního terorismu s organizacemi typu Frakce rudé armády a dokonce i s Baskickými a irskými "křesťanskými" teroristy.
Islám byl teroristy adoptován teprve, když se dostal po r. 1980 v Afghánistánu do krize sovětský blok.
0 0
možnosti

honzak

8. 2. 2006 15:00
je na čase sdělit
obhájcům islámu, aby se sebrali a do toho ráje na zemi odjeli. Proč se trápit v blbé Evropě (Americe), když je v Teheránu tak krásně?
0 0
možnosti

fsdf

8. 2. 2006 14:34
ten chlap je uplne mimo
od vyrustku kdesi v evrope kde v dobach arabske civilizace se honili mozna jeste dinosauri je vyjimecne vtipne slysel costi o dospivani - neumime resit lidska prava stejne jako oni, produkujeme valky, jsme ovladani apod
0 0
možnosti

míša mýval

8. 2. 2006 14:44
jsi úplně mimo
Mluví se o muslimech, kteří arabskou civilizaci změnili v hordu špinavých středověkých primitivů. Pokud chtěl satan nasRath Hospodinovi do hnízda, nenašel by lepší služebníky
0 0
možnosti

Optimista

8. 2. 2006 14:27
Proč nedat Arabům atomovou bombu? podle autora článku by to bylo správné
V pubertě je Miroslav Košťál. Základem jeho článku je „myšlenka“, že náš názor se nebude řídit názorem a přáním arabského světa. Čtenářům se sugeruje apriori nadřazenost bílého světa nad Araby. Kde bere Miroslav Košťál jistotu, že my jsme ti správní, osvícení a ještě bůhvíjací nej. Autor článku to má hodně pomotané a takovýchto článků, které nepřipouštějí, že všechno začalo v novinách v Evropě už je dostatek. Autor neuvedl nic nového, jen výlevy, které je možno přečíst si v kterékoli diskusi na internetu v hojném množství, ale jak říkám, mimo spílání Arabům nic nového. Argument v článku s vyzbrojením Japonska je už absurdní. Autor si pochvaluje, jak se Japonci dostali vojensky nahoru, ale mimochodem jejich světovládné eskapády už autor zamlčuje. Proč tedy všichni brání Arabům a nedají jim atomovou bombu? Proč nechce? aby arabské země byly mezi nejmocnějšími na světě? Proč autor zamlčuje staleté koloniální devastování arabského světa? Kdyby bílí Araby nesdírali, ale pomáhali jim, možná by bylo všechno jinak. Když ale nejlepší ropa je   ta zadarmo, že jo? S tímto článkem je škoda polemizovat. Takových je bohužel mnoho, jako demagogie a ještě horších věcí, např. hlouposti.
0 0
možnosti

Kajan

8. 2. 2006 14:33
Re: Proč nedat Arabům atomovou bombu? podle autora článku by to bylo správné
Optimisto, pomotané to máte Vy. Vy jste si vážně nevšiml těch hrozných masakrů, kterých jsou schopni muslimští radikálové,  podporovaní prakticky celou arabskou populací?  To lidé civilizovaní prostě nedělají. Nebo Vy znáte nějaký případ z posledlní doby, že by si nějaký civilizovaný člověk omotal kolem pasu výbušninu a pozabíjel desítky lidí? Dzp.
0 0
možnosti

chetgar

8. 2. 2006 13:45
"věk" náboženství
Je jedním z oněch dementních mýtů, kterých se chytá kdejaký pisálek bez talentu a invence. Nejen v dnešní době globalizace, ale i před staletími nežily kultury ve vakuu izolace, ač se o to mnohdy pokoušely. Arabská expanze v sedmém století trvala padesát let, protože se jezdilo na koních, ty bylo třeba živit a přitom si hlídat záda. Dneska by stejná akce se stejnou vojenskou převahou zabrala pár měsíců i s masáži v každém hammámu po cestě. Celý tento mýtus není ničím jiným než léčbou komplexů, dokazováním si, že MY křesťané (ač naprostá většina hlasatelů této myšlenky v kostele v životě nebyla, nicméně hlásit se k vyspělejším je přece IN) jsme něco víc než ONI muslimové, poněvadž jsme vyspělejší... Už se ale nedodává, že stejnou logikou jsou křesťané puberťáky v očích židů, pársiů, buddhistů, hinduistů a taoistů. To už by nebyla léčba komplexů, ale jejich utvrzování. Potíž je v tom, že křesťanství čerpalo z judaismu (mnohem více než půlku Bible) a islám následně z obou zmíněných (více než půlka Koránu je jen interpretací Bible a talmudu). Poslechněte si někdy skupinu Laibach - v písni Jesus Christ Superstar zpívají: Now why'd you choose such a backward time And such a strange land? If you'd come today You could have reached the whole nation Israel in 4 BC had no mass communication... což dokonale shrnuje mou kritiku tohoto mýtu.
0 0
možnosti

MK

8. 2. 2006 13:50
Re: "věk" náboženství
potíž je v tom, že židé jsou skutečně starší a moudřejší - a určitě by kvůli pár obrázkům v novinách nic nezapálili.
0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz