Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Alan

8. 2. 2006 13:24
dospělost kultur
Nechci to tady nijak moc rozvádět, ale tenhle článek je sice skvěle napsaný, ale taky pěkný nesmysl. Srovnávat "dospělost" kultur podle toho jak se jejich kultura podobá nám (a kdo vlastně říká že naše je vyspělejší? Zase jenom my) a přirovnávat prastarou kulturu k "patnáctiletému chlapci", poukazovat na to jak japonsko mělo úžasný úspěch díky reformám (ano, úspěch který je vedl k rádobyfašistické válce která pohltila třetinu světa)....to snad nemyslíte vážně
0 0
možnosti

MK

8. 2. 2006 13:29
Re: dospělost kultur
reagovat na obrázky v novinách pálením a drancováním - vám to připadá dospělé?
0 0
možnosti

JT

8. 2. 2006 13:24
Nelze než souhlasit.
Puberta bude o to bouřlivější o co zanedbatelnější je výchova dětí, obzvlášť mužského pohlaví v islámských zemích. Ti mohou dělat prakticky cokoli. Za všechny mé zkušenosti alespoň tahle. Při bloudění na předměstí Tunisu v autě s italskou poznávací značkou řízeném Arabem, přistál na našem předním skle kámen. Arab zaslavil, vrátil se cca 20 metrů za chlapcem který kámen hodil a začal mu klidným hlasem domlouvat. Mám pocit, že domluva tomu chlapci stačila tak do okamžiku průjezdu dalšího auta s cizí SPZ.
 
0 0
možnosti

Kolt

8. 2. 2006 16:15
Re: Nelze než souhlasit.
Po kamaradovi hazeli tunisti kluci taky kamenim. Motorka z pujcovny mela sice mistni znacku, ale provinil se tim, ze sedel vzadu a nechal ridit manzelku. Ze by tem klukum pak nekdo domlouval si vsimnout nestacili :-).
0 0
možnosti

Pacifista

8. 2. 2006 13:24
Jak vyvolat valku bez protestu
...Mam atomovou bombu------------------------------------------------------------ ...Prohlasim tri staty ktere se protivi me politice za staty-darebaky------------ ...Jednoho z tech statu prepadnu a obsadim--------------------------------------- ...Hrozim dalsimu statu a tim dosahnu toho ze se tam dostanou k moci radikalove-- ...Hrozby radikalu vyuziju pro svuj prospech------------------------------------- ...Vahave zeme necham s radikaly vyjednavat a tim je zesmesnim protoze nemaji sanci na uspech-------------------------------------------------------------------------- ...Vymyslim provokaci ktera mi zajisti ze verejne mineni vahavych zemi se postavi na mou stranu----- ...Zacnu valku kterou uz davno pripravuji--------------------------------------
0 0
možnosti

JT

8. 2. 2006 13:26
Re: Jak vyvolat valku bez protestu
Doporučuji urychleně vyhledat lékaře.
0 0
možnosti

ooo

8. 2. 2006 13:15
Fakta !!!
Nekdo rad moralizuje, nekdo rad demonstruje, ale kdo z vas si ty karikatury prohledl? Kdo z vas si precetl o pozadi one kauzy? Z prispevku mam dojem, ze skoro nikdo! Cely problem je trochu o necem jinem, nez o urazce nabozenskeho citeni muslimu formou karikatur. Staci se podivat, s cim dansti duchovni objizdeli svet. Cituji:" The faithful in their religion (Muslims) suffer under a number of circumstances, first and foremost the lack of official recognition of the Islamic faith. Which lead to a lot of problems, especially the lack of right to build mosques." Blize viz http://en.wikipedia.org/wiki/Jyllands-Posten_Muhammad_cartoons_controversy_43p_dossier a http://en.wikipedia.org/wiki/Jyllands-Posten_Muhammad_cartoons_controversy
0 0
možnosti

MK

8. 2. 2006 13:19
Re: Fakta !!!
karikatury jsem viděl. a jestli někdo někomu brání stavět mešity, máme v evropě demokratickou společnost, svobodu vyznání, a když něco nefunguje, jsou tu parlamenty a nezávislé soudy. místo na ně se machometáni z dánska obrátili na kamarády s kalašnikovy a bombami.
0 0
možnosti

LJG

8. 2. 2006 13:11
dobrý článek
Jen aby to byla opravdu puberta, aby to nebyl povahový rys co přetrvá do stáří.
0 0
možnosti

Hrabekrzan

8. 2. 2006 13:07
jirka
test
0 0
možnosti

slot

8. 2. 2006 12:50
jo, ale ten můj spratek nelítá po bytě s drátem v řiti!
0 0
možnosti

MK

8. 2. 2006 13:00
Re: jo, ale ten můj spratek nelítá po bytě s drátem v řiti!
je na dálkové ovládání?
0 0
možnosti

zcr

8. 2. 2006 12:34
A Frantisku,
kdyz jste s nimi o tech karikaturach mluvil, zeptal jste se jich, zda se zamysleli nad tim, proc asi vznikly? A proc ma asi jejich prorok na hlave bombu a nebo pred ocima cerny pruh? Nas svet se v sebereflexi topi - a co ten jejich?
0 0
možnosti

MRKEV

8. 2. 2006 12:20
Vzorný nesmysl
"Čtyři reformátoři, jejichž učení tolik pobouřilo tehdejší „fundamentalisty“, že z toho byla válka...."
Vzorný nesmysl, právě ti 4 reformátoři, to byli "fundamentalisti". Nechtěli nic, než reformaci církve (proto to byla reformace, že), která znamenala návrat k základům křesťanského učení, tj. učení prvotní církve. Na současnosti jim vadilo právě to, že oficiální církev opustila tyto základy.
Právě z fundamentalismu - protestantského - vzešla nakonec moderní svobodná společnost -USA.
0 0
možnosti

chetgar

8. 2. 2006 13:57
Re: Vzorný nesmysl
moderní svobodná společnost, která zakazuje výuku Darwinovy teorie a nošení bokovek...
0 0
možnosti

Hana

8. 2. 2006 12:13
Dobrá myšlenka
Ano, nenechat se vydírat od puberťáků. V klidu  necháme projít dospělostí islám, IRA, Rudé brigády, komunisty, neonacisty ... Dopřejme jim každému 2000 let a pak uvidíme...
0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz