18.9.2021 | Svátek má Kryštof


Diskuse k článku

RUSKO: Přitvrdíme

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ps 1.1.2010 12:17

Re: Islám vypiplaly US petrodolary

Ha, ha. Při sledování sindibáda ti zřejmě uniklo, že arabský terorismus se projevuje už od 30. let (vůči Židům), že ne všechny arabské (nebo obecně muslimské) země leží na ropě a i v těch co na ní leží často panuje bída a svrab často právě díky budování socialsimu. Můžeš mi vysvětlit jak jsi přišel na to, že Brzezinski vypouštěl islámského ďábla třeba v Alžíru nebo Jemenu, kde se socialismus budoval velmi intenzivně, nikdo tam neintervenoval, nikdo nikoho nepodporoval a přes to tam mají dnes obrovské problémy s islamistickým terorismem. Jestli někdo vypustil islamistického démona, tak to byl právě socilismus, Afghánistán je toho dokonalým příkladem.

Kobylka Lajda 1.1.2010 12:26

Re: Islám vypiplaly US petrodolary

R^R^!!!!!!R^

Faktická Poznámka 1.1.2010 12:49

Re: Islám vypiplaly US petrodolary

 Nelze klást rovnítko mezi Islám a terorismus. Suverenní vítězství islámské strany ve volbách v Alžíru, následně neuznané a znamenající počátek občanské války, musel někdo financovat, byl to garant Islámu - Saůdská Arábie. Podpora Severního Jemenu proti Jižnímu Jemenu i vojenská, s následnými závazky byla rovněž Saůdská. Svržení mírně prosovětského a k islámu vlažného afgánského krále Záhir Šáha v roce 1973 následovalo po islámském prohlédnutí Muhammada Daůda v Saůdské Arábii. Po jeho zabití při kontrapřevratu v roce 1978 u něj naši symbolický korán ze zlata - dárek Saůdského krále. Tak by se dalo faktograficky pokračovat stát po státu. Že po odchodu Američanů z Iráku tam zůstane šíitský režim nikdo dnes nepochybuje, to samé se týká v sunnitské variantě i Afghanistánu.

ps 1.1.2010 12:57

Re: Islám vypiplaly US petrodolary

Já snad kladu nějaká rovníka? Aspoň že uznáš, že za arabský terorismus nemůže velký satan USA ale že to je zhusta vnitroarabská záležitost.

Faktická Poznámka 1.1.2010 13:21

Re: Islám vypiplaly US petrodolary

Záležitost to je jistě převážně arabská, ale petrodolary, které po roce 1938 umožňují bývalým pouštním lupičům, ještě v roce 1902 se škrábajícím přes hradby oázy Rijád, ovlivňovat současné dění ve světě, jsou jen a jen amerického původu. Sami by s tou ropou mohli snad jen mazat paznehty svých velbloudů při přepadávání karavan v poušti..

PETR 1.1.2010 9:18

A co Obama čekal ?

Diplomatická vyjednávání je věc jedna a budování obrany proti raketám (či proti čemu ), o kterých Putin mluví, je věc druhá. Známe své papenhajmské ! Takže - naši zástupci v EU musí bít na poplach a krize- nekrize je třeba intenzívně pracovat na obraně proti ruským zbraním.  A co se týká Mohamedánů - ti jsou také nebezpeční, ne že ne.  Od 11. září 2001 je svět ve válce, to si musíme pořád uvědomovat. Jenže už to není taková ta ve frontovní línii, ale daleko zákežnější, nebezpečnější a ničivější.

Kobylka Lajda 1.1.2010 8:51

Ne mohamedáni, ale Rusko

bude tou větší hrozbou pro demokratický svět, protože z této asiatské země vycházejí všechny zlovolné praktiky, co jich lidstvo zažilo......

Hadí oči 1.1.2010 9:09

Re: Ne mohamedáni, ale Rusko

Obávám se, že přesně takto uvažují i ti, co v rukou drží evropské opratě. Proto je v Evropě 50 mil muslimů a pouze pár Rusů v Karlových Varech.

Ludva 1.1.2010 9:34

Re: Ne mohamedáni, ale Rusko

Stalin z hrobu: " že já blbec jsem se nezastavil před Duklou.":-/

Kobylka Lajda 1.1.2010 9:42

Re: Ne mohamedáni, ale Rusko

Stalin před Duklou, touto vražednou pastí, nikdy nebyl, na to měl generály a svou paranoiou způsobil nadměrné ztráty na lidských životech. Vůbec bych se nezlobila, kdyby celou ČR osvobodili Američané, tak jsme si hořce vychutnali plody "vítězství" toho barbara. Tak nemudruj.

II. svět.válka 1.1.2010 11:04

Re: Ne mohamedáni, ale Rusko / osvobození naší vlsti

Při osvobozování naší vlasti zahynulo (kromě dalších):

144 000 vojáků Rudé armády, 33 000 rumunů a 190 američanů.

Při osvobozování Brna zahynulo 15 000 vojáků Rudé armády a 1200 domácích.

PS   po celou dobu války pracoval náš zbrojní průmysl (25% světového obchodu se zbraněmi a municí) pro Hitlera proti Sovětskému svazu.

Hadí oči 1.1.2010 12:17

Re: Ne mohamedáni, ale Rusko / osvobození naší vlsti

Ony pompézní až hysterické novodobé oslavy osvobození Plzně by se měly přejmenovat na "Připomenutí si vjezdu Američanů do vyklizené Plzně."  Kdyby demarkační linie probíhala o pár kilometrů dál, jistě by se o Plzeň bojovalo, protože Rusům se Němci nevzdávali v celých plucích, jako Amíkům.

Američanů za války zahynulo cca 300 tisíc, což je stejné číslo jako počet obyvatel Československa, které však prakticky neválčilo a stejný počet jako obětí v Hirošimě.

To jsou čísla, nikoliv propaganda.

ps 1.1.2010 12:38

Re: Ne mohamedáni, ale Rusko / osvobození naší vlsti

TO má být jako vina Američanů, že se Němci vzdávali jim a nikoli rusákům? Ono se není co divit, když si uvědomíme, že se jich pak ze zajetí vrátilo pouze několik tiscíc, asi věděli o co go. To má být jako vina Američanů, že se nehnali svoje vojáky na jatka předem ztracených útoků, nebo jim nezakazovali ustupovat, když byla situace beznadějená a pak je nenechali pochcípat v obrovských kotlech, jak to dělal stalin? 300 000 mrtvých američanů není zaražející číslo. Zarážející číslo je minimálně 20 miliónů mrtvých ruských vojáků, když si uvědomíme jak obrovskou početní převahu nejen v mužích ale i v technice měl sovětský svaz nad německem v roce 1941 a jak obrovskou pomoc následně dostával.

http://www.valka.cz/clanek_13329.html

Hadí oči 1.1.2010 13:51

Re: Víc číst a snažit se i porozumět textu.

Psal jsem:  "To jsou čísla, nikoliv propaganda." Takže kdo za co může sem nepatří.

20 miliónů mrtvých Rusů není 20 mil mrtvých vojáků. Němci na okupovaném území prováděli systematickou genocidu, takže to je 20 mil mrtvých obvatel tehdejšího Sovětského svazu. Vojáků bylo přibližně 10 miliónů, přičemž jen na prvních pět - šest měsíců války jich připadá asi 3 až 4 miliony, kteří byli po přepadu vzati do zajetí a nikdy se už nevrátili. O tom se dodnes taktně mlčí.

Když vezmu v úvahu, že všech mrtvých němců bylo asi 10 milónů, přičemž naprostá většina byli vojáci padlí na východní frontě, tak mám hned jiný obrázek o způsobu vedení války a kdo s lidmi zacházel hůř než s materiálem. I v návaznosti na předchozí odstavec.

Polistopadové osnovy výuky průběhu 2. sv.v. jsou poněkud . . .  ehm . . .  jak bych to . . . . no dejme tomu volně vyložené. Ne nadarmo se v USA válce v tehdejším SSSR říká "neznámá válka".

ps 1.1.2010 14:34

Re: Víc číst a snažit se i porozumět textu.

Ale patří patří, každopádně mnohem víc než připomínání toho kolik mělo umřít rusů a kolik američanů, protože valnou většinu těch rusů (a dalších národů) má na svědomí stalinova neschopnost a komunistický režim a nikoliv hitler. Volně vyloženou výuku jsi zřejmě absolvoval ty. Počet obětí na sovětské straně nebyl 20 miliónů nýbrž se blížil 30 miliónům z čehož vojáci činili právě těch 20 miliónů. Němců zahynulo necelých 10 miliónů, z čehož na vojáky připadá asi polovina. O tom jak kdo zacházel se svými lidmi bych pomlčel být tebou. Hitler byl sice maniak ale nenechával jako stalin střílet do zad vlatním jednotkám a nenechával likvidovat vojáky po desetitících pokud se odvážili ustoupit.

Hadí oči 1.1.2010 18:24

Re: Hitler byl sice maniak

ale jinak to byl zgruntu hodný chlapec. Dokonce i svého psa hladil po hlavě.

silvatax 1.1.2010 16:37

Re: Víc číst a snažit se i porozumět textu.

Němců padlo ve 2. válce asi 7 miliónů, převážně vojáků. Rusové si vojáků nevážili, život lidský pro Stalina nic neznamenal. Ruští maršálové se  podle toho chovali. Bohužel   tato "tradice" je v Rusku dodnes živá. Ruští vojáci žijí v nepředstavitelně bídných podmínkách, jsou hnáni na jatka v Čečensku, umírají na následky šikany v jednotkách. Z takové armády nejde strach. Putin potřebuje harašit modernizovaným raketojaderným arzenálem. 

 Rusko pod vedením Putina směřuje jednoznačně k totalitě fašistického typu. Takový režim nutně potřebuje vnějšího nepřítele, aby se jeho obyvatelé dali zpracovat.

Marat 1.1.2010 15:42

Re: Ne mohamedáni, ale Rusko / osvobození naší vlsti

Americké vojáky nehnaly do boje jednotky NKVD a nestříleli ty kteří dopředu neběželi dosti rychle. Také ty deseti tisíce možná statísíce  vojáku RA postřílených hrdinými bojovníky NKVD jsou započitávané do oběti Německé armády.

RS XII/08 1.1.2010 16:24

Re: Ne mohamedáni, ale Rusko / osvobození naší vlasti

Rozhodující přitom je, že Hitler sám vůbec nepočítal se sovětským útokem a pro jeho plány tato otázka nehrála vůbec žádnou roli.

Jeho “Plán Barbarossa” proti Sovětskému svazu byl hlavním válečným plánem, pro který byly operace proti Polsku, Norsku, Francii a Anglii prologem k rozhodujícímu boji o “životní prostor na Východě” a proti “bolševickému smrtelnému nepříteli”.

Již v “Mein Kampfu - Mém boji” Hitler označil dobytí Ruska jako “německou misi” křížové výpravy proti “světovému židovstvu, bolševismu a asiatskému živlu”. Již na jaře 1940 byly připravovány plány na přepadení Ruska. V březnu 1941 Hitler oznámil 250 vysokým důstojníkům wehrmachtu zničující tažení proti Sovětskému svazu, válku, ve které nebude vázán dosavadními zásadami lidských práv.

“Válka proti Rusku nelze být rytířsky vedena. Jedná se o světonázorový a rasový boj, který musí být vedený s dosud nikdy tak bezbřehou tvrdostí.”

V den přepadení Hitler pak napsal Mussolinimu: “Tímto svým rozhodnutím, ke kterému jsem se propracoval, se nyní vnitřně považuji zase za svobodného. Spojenectví se Sovětským svazem mě často velmi tížilo”.

Kobylka Lajda 1.1.2010 12:30

Re: Ne mohamedáni, ale Rusko / osvobození naší vlsti

Ztráty na životech vypovídají o tom, jak kdo vede válku - barbaři nehledí na vlastní ztráty, spousta ruských operací byla zbytečná, mylná, propagandistická - ta čísla mne vůbec nedojímají. Rumuny hnali před sebou. Jak vedou sověti války, jsme se přesvědčili za života několika generací několikrát. Přečti si něco z dějin, za vysoké ztráty si mohli sověti většinou sami. Howgh.

Ludva 1.1.2010 12:50

Re: Ne mohamedáni, ale Rusko / osvobození naší vlsti

Kvůli takovým, jako jste Vy, je těch mrtvých opravdu škoda.

Kobylka Lajda 1.1.2010 13:45

Re: Ne mohamedáni, ale Rusko / osvobození naší vlsti

No nech! Patřím k nevděčbé gebneraci.

Hadí oči 1.1.2010 13:54

Re: Ne mohamedáni, ale Rusko / osvobození naší vlsti

A která generace je vděčná? Komu a za co ? 8-o

Marat 1.1.2010 15:37

Re: Ne mohamedáni, ale Rusko / osvobození naší vlsti

A tomu říkáš osvobození? Té výměně bezohledného pána?

Sven Australan 2.1.2010 9:56

Re: Ne mohamedáni, ale Rusko

 Tam Stalinuv slouha - "nestranik" general Svoboda nechal krvacet Ceskoslovenske vojaky, kdyz byli predtim (1939-1941) v sovetskem gulagu, nez soudruh Gitler napadl soudruha Stalina (soudruzi chytracili jeden na druheho). Ceskoslovensti vojaci v SSSR, byli zbytek korpusu v Polsku , z nehoz vetsina odplula bojovat do Francie a po jejim padu do Anglie.    V Sovetskem  svazu zustala mala skupinka a pplk. Svoboda se stal velitelem jen proto, ze vyssi sarze uz byly na ceste na zapadni frontu. Byl sice Csl.legionarem za anabase, ale pred 2.svet. valkou vyucoval na voj. akademii v Hranicich matematiku a madarstinu (?).  Hlavni cast jeho sboru tvorili dobrovolnici - Podkarpatorusini , volynsti Cesi a Slovaci, kteri puvodne byli v "rychle divizi", ale nejak si to rozmysleli ( viz major Terazky) !  Kazdopadne, u Dukly vykrvacelo zbytecne mnoho Cechoslovaku, pro "ura ura ura system sovetske strategie !

bouše 1.1.2010 7:10

je to o averzi

třeba češi po švédské okupaci taky nenáviděli švédy 70-80let a to se chovali podobně jak rusove v 68,vypalovali města,.vraždlili a znasilnovali ženy a děti,jsme holt malý národ a je se stím smířit>-

Kobylka Lajda 1.1.2010 8:55

Re: je to o averzi

Hihihi, to pěkně pokulhává, jako já, stará kobyla. Ze Švédska se stal mírumilovný demokratický stát, není to nebezpečně se rozpínající velmoc (velmoc ve zbrojení, krutosti, ambicích a neúctě k malým národům), po 300 letech se dá už společná historie posuzovat snad bez vášní. Pokud se s politikou Ruska a jeho v čele stojícího KGBáka smíříme, zaděláme si na nové "osvobození".Rv(Y)(Y)Rv

AS Rusko (nositel NC) 1.1.2010 10:59

Re: je to o averzi / Solženicynova odpověď

Když jste se před lety vrátil z exilu, nové Rusko vás zklamalo. Odmítl jste cenu, kterou vám navrhl Gorbačov, a nepřijal jste ani ocenění od Jelcina. Zato teď jste přijal Státní cenu od Putina, bývalého důstojníka tajné služby FSB, jejíž předchůdkyně, KGB, vás tak krutě pronásledovala. Jak si to vysvětlit?

Cenu v roce 1990 pro mě nenavrhl Gorbačov, ale Rada ministrů RSFSR, tehdejší části Sovětského svazu. Měl jsem ji dostat za knihu Souostroví gulag. To jsem odmítl, protože bych nedokázal přijmout odměnu za knihu, napsanou krví miliónů lidí.

V roce 1998, v době nejhlubšího propadu naší země, jsem vydal knihu Rusko v troskách. Jelcin mě navrhl na nejvyšší státní vyznamenání. Odpověděl jsem, že nechci odměnu od vlády, která dovedla Rusko k tak žalostným koncům.

Na současnou Státní cenu mě nominovala Rada pro vědu a nominaci podpořila Rada pro kulturu. V obou zasedají respektované autority ve svém oboru. Přijetím ceny jsem chtěl vyjádřit naději, že z hořké ruské zkušenosti, kterou jsem po celý život studoval a popisoval, se poučíme, a to nás uchrání před novými katastrofálními propady.

Vladimír Putin byl důstojníkem tajných služeb, ale nebyl vyšetřovatelem KGB ani šéfem tábora v gulagu. Na zahraniční rozvědky se v žádné zemi nedívají negativně. Někde je dokonce chválí. Například Georgi Bushovi staršímu nikdo moc nevyčítá, že byl šéfem CIA.

Kobylka Lajda 1.1.2010 13:50

Re: je to o averzi / Solženicynova odpověď

Solženicyn se k stáru změnil na jurodivého starce, výpovědní hodnotu mají jeho práce jako je Souostroví Gulag a jiné dřívější. Četla jsem skoro všechno, co je možno sehnat, ale stále více dospíval k tomu, že co je ruské, to je dobré. Na stáří se lidé stávají pošetilými. To si myslel, že Rusku budou navěky vděčné národy, které si tak nevybíravě podmanilo? Rusko bude svobodné, až dá svobodu i menšinovým národům. A to nikdy neudělá. Takže svobodné nebude - a KGB se s CIA srovnat nedá.(Y)Rv

Hanka 1.1.2010 6:34

Je děsivé

sledovat- VÝVOJ- PUTINA!  Jeden by skoro začal věřit předpovědím o konci světa!