18.9.2021 | Svátek má Kryštof


Diskuse k článku

RUSKO: Přitvrdíme

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vladimir 4.1.2010 23:27

Re: přitvrdit ? nic jiného nezbývá

Zkusím místo Jozky něco napsat - ne přímo tak jak je postavena tázka, ale v tom smyslu.

Celý problém euro-atlantické civilizace s muslimským světem v dnešní době (Al-Kaida ap.) spočívá jednak v Palestině - problém Palestinců versus Izraelci a jednak přítomnost AMíků všude tam, kde smrdí ropa. USA jednoznačně už 50 roků podporuje Izrael, lze - li říct v genocidě proti Palestincům. I když několik válek židovsko-arabských začali Arabové, je tu pořád ta jednostranná podpora amíků a neochota k smírnému uspořádání. Arabové se nesmířili s tím, že jejich pobratinové v Palkestině byli vytlačeni z území obyývaného  skoro 2000 let. Z protestu a zoufalství sahají k partizánskému boji, který amíci (a evropané) říkají TERORISMUS. A skrzevá toho pojetí "terorismu", podporované evropany, ale nikoliv Rusy se zauzlují vztahy ve světě, Takže Rusové patrně stojí v tomto konfliktu nad věcí, zatímco amíci a evropané jednoznačně stojí na nesprávné straně.

 A samozřejmě, ta americká snaha obsadit všechna ropná naleziště, to je další věc, která se Arabům nemusí líbit ...

kocour 4.1.2010 19:25

Re: Thyronxi

to vipada logycky, soudruhu fafo, ale jenom dokut si neuvjedomis ze ty mirumylovny americani sou dneska hlavnim agresorem. Jejich rambove rajtujou f Iraqu, Afganistanu, rozlejzaj se f Pakistanu, chtej poslat naky sili do Jemenu a furt delaj tu propagandu proti Iranu. Skutku mirumylovnej stat, ze ?

diamant@12seznam.cz 4.1.2010 16:35

Re: .....

pane mik. Být v Afganistanu s američanama je pro nás menší zlo ? To je zajimavé. Tak se trochu bojíte co ? Ale ja se nechci bát vůbec. Přeci američani pomohli na kolena teroristy. Američani strkali nos do Jugošky, Iránu, Afganistanu,Iraku a ještě tam zatáhli demokratické spojence. Ale Rus do Afganistánu nezatáhl žádný tak zvaný nedemokraticý stát. Je to zajimavé co ?

Fafa 4.1.2010 3:11

Re: přitvrdit ? nic jiného nezbývá

Dobre Jozko. Tak nam napiste Vas nazor na to, ktere svetove problemy a konflikty jsou podle Vas postavene tak, ze dnesni Zapad podporuje tu zavrzenihodnou stranu a  dnesni Rusko tu stranu spravnou. 

Fafa 4.1.2010 3:06

Thyronxi

Putin dela Obamovi to same, co sliboval Bushovi. Je to predevsim rekace na planovany americky obranny stit, ktery muze byt pouzit k utocne valce, v ramci doktriny prvniho uderu.

Fajn. Faktem ovsem je, ze naprosta vetsina statniku sveta prijala jako realitu, ze jejich armada by v pripadnem stretu s USA proste nemela sanci. U demokraticky zvolenych statniku svobodnych prosperujicich zemi je tenhle fakt prijman zcela universalne a nezda se, ze by treba kanadsky premier ztracel spanek obavami z utoku tech hord z Jihu. Nepripadalo by Vam zvlastni, kdyby dejme tomu brazilsky premier prohlasil, ze jeho zeme se citi ohrozena, a proto bude za zakladni cil narodni obranne politiky povazovat vojenskou (a nuklearni paritu) s USA?      

Jozka 4.1.2010 0:45

přitvrdit ? nic jiného nezbývá

Pokud by nepřitvrdili.tak za chvíli by si Američané i když v čele maji Obamu zase chtěli hrát na světového četnika.Vraždili po světě už víc než dost.Časy se mění.Většina lidí ve světě i již i většina států má dost studenoválečnické atmosfery.kterou hlavně přiživovaly Spojené státy.Držme proto palce Obamovi ,aby se mu podařilo u nich doma zdolat ty síly ,které se nemohou smířit s tím,že se  časy mění a budou měnic i ještě víc. 

SW 3.1.2010 23:28

Re: us hrdinové.

Kolik vám je? Jestli 11 tak imho v poho.

ok 3.1.2010 19:34

Re: Ne američané, ale evropané jsou hlupáci včetně svých vůdců

Američani si počkali, až bude Evropa na dně, až si nadělá dluhy v Americe. Do té doby se starala o své zájmy na druhé straně světa. Pak honem přispěchala a rozdělovala svět. Evropské metropole vysílené a bez peněz přišly ( asi dík Hitlerovi )   o svá koloniální panství, kam nastoupil nachystaný neokoloniální kapitál USA. Navíc se Evropa rozdělila a bylo jasné, že bude na dalších 100let závislá na Americe. Pro USA a jeho monopoly, které mimo jiné prodaly Němcům patent na výrobu benzinu z uhlí, byl Hitler požehnáním. USA, byť prosáklé jistým kapitálem, u Hitlera nacházejí nejednu inspiraci. Vláda USA pomohla Evropě vojensky až na základě tlaku domácího veřejného mínění, o jehož skutečnou informovanost se příliž nestarala, a až na poslední chvíli, aby nepřišla s křížkem po funuse. Evropa se nechala poškodit válkami v Jugoslavii, vypuštěním džina nacionalismu, postavením nové opony o pár kilometrů dál na východ. I Lisabonská smlouva nepovede ke zrychlení vývoje Evropy. Jen ji Američané zatáhnou do svých dobrodružství jako spolek blbých mouřenínů na černou práci.

Čech a né emigrant!!! 3.1.2010 19:22

us hrdinové.

Děkuji. Odejděte. Do p..e!!

ok 3.1.2010 19:08

Re: Efektivita.

Efektivní je takové řešení, když zamotáte protivníka do takové situace, že když udělá cokoli, vždy je to špatně. A navíc to stojí prachy, kterých nemá nazbyt.

ceskej Honza 3.1.2010 12:37

...na kazdý pád je nutné rychle se stáhnout ...

souhlas. S odstupem casu je zrejmé, ze si tyto zeme zádnou pomoc nezaslouzí.

A prínosnejsí by dnes bylo zamerit se na obranu vlastní bezpecnosti zevnitr. To znamená nedovolit nábozenským fanatikum prístup do Evropy, bránit vlastní kulturu a evropský zivotní styl.

poiuyt 3.1.2010 12:24

Re: Nechť Rusové přitvrdí

Tak tedy tenhle generace se ucte anglicky,budouci generace Cechu se byste ucila cinsky,treti generace se byste ucili hinduisky .Do te doby,kazdy Cech by hlasil  za cikana.At zije nejsilnejsi narod.

Vladimir 2.1.2010 11:48

Re: .....

Afgánistán a okolí může být pro amíky (and company) druhým Vietnamem. Pakliže se proti spojeným armádám staví domácí obyvatelstvo, nic nezmůžou moderní zbraně, země nebude dobyta.

Strategie dobyvačných válek sice myslím nebyla vymyšlena, ale selský rozum říká, že takhle to nepůjde.

Relativně dobrý způsob byl za Bushe staršího, když vyhnal Sadáma z Kuvajtu a nechal ho být. Možná mohl jít ještě do Iráku a poničit Sadámovu armádu, ale ... na každý pád je nutné rychle se stáhnout a nezabydlovat se ... 

Vladimir 2.1.2010 11:40

Re: Vito,

Pán ráčí mít chorý zrak ? Černobílé vidění je poslední fází před úplnou ztrátou zraku.

Sven Australan 2.1.2010 9:56

Re: Ne mohamedáni, ale Rusko

 Tam Stalinuv slouha - "nestranik" general Svoboda nechal krvacet Ceskoslovenske vojaky, kdyz byli predtim (1939-1941) v sovetskem gulagu, nez soudruh Gitler napadl soudruha Stalina (soudruzi chytracili jeden na druheho). Ceskoslovensti vojaci v SSSR, byli zbytek korpusu v Polsku , z nehoz vetsina odplula bojovat do Francie a po jejim padu do Anglie.    V Sovetskem  svazu zustala mala skupinka a pplk. Svoboda se stal velitelem jen proto, ze vyssi sarze uz byly na ceste na zapadni frontu. Byl sice Csl.legionarem za anabase, ale pred 2.svet. valkou vyucoval na voj. akademii v Hranicich matematiku a madarstinu (?).  Hlavni cast jeho sboru tvorili dobrovolnici - Podkarpatorusini , volynsti Cesi a Slovaci, kteri puvodne byli v "rychle divizi", ale nejak si to rozmysleli ( viz major Terazky) !  Kazdopadne, u Dukly vykrvacelo zbytecne mnoho Cechoslovaku, pro "ura ura ura system sovetske strategie !

Sven Australan 2.1.2010 9:32

Re: Já se Rusku ani nedivím!

 Ravnagorac, zvlastni, jihoslovansky znejici jmeno.  Tedy, neni-li to soudruh, ci comrade, bude to asi "druze". Ale, kazdopadne protiamericky, vykomplexovany rudy blbec !

M. Stuchlik 2.1.2010 1:28

Re: Toto je k věci zásadní

Tak to radši s Brzezinskym než s rusy a číňany

Faktická Poznámka 2.1.2010 1:05

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

Když už jsme u toho původu - z tuctu nejvlivnějších osob, které před válkou fakticky řídily Sovětský svaz prostřednictvím různých obměňovaných trojek (o vnitrostranické demokracii si mohli členové strany a sjezdů jen nechat zdát) - Lenin, Dzeržinskij, Stalin, Berija, Trockij, Sverdlov, Kameněv, Zinověv, Rykov, Bucharin, Molotov a Kaganovič byl jen Lenin Rus a od roku 1922 pro nemoc stát neřídil, Dzeržinskij byl Polák, Stalin s Berijou Gruzíni a zbytek byl v podstatě židovského původu. Převaha Rusů ve vedení nastoupila až po válce, po Stalinově smrti a Berijově popravě.

Sigmund 2.1.2010 0:52

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

A proč by se vrhali na Evropu? Co by z toho měli? Ropu nemáme a moc hamburgerů také nesníme. :-) Akorát nás v historii tahali z průšvihů. Jestli se kdy někdo vrhal na Evropu,byli to právě Rusové. Ti měli vždy imperiální ambice,nenaučili se spravovat ani své území,ale to jim nebránilo v obsazování dalších. Jak jsem psal,Američany nemusím,napadení Iráku považuji za nehoráznou sprosťárnu a jsem přesvědčen,že by vybrané osoby měly být za toto souzeny. Máte pravdu,že jsem více času strávil v zemích okolo Ruska než v Rusku samotném. Jsou mnohem zajímavější a lidé jsou tam většinou naprosto fantastičtí. Vytrpěli často mnoho,minulý režim je ožebračil,ale rozdali by se z posledního. A ještě k těm Američanům,žádné stromy nerostou do nebe a žádná říše nikdy nevydržela příliš dlouho. Oni to v těchto dnech zjišťují v Afghánistánu a Iráku. Nikdy na světě nebude síla,jež by byla schopna diktovat celé planetě. Ale vždy tu budou nějací slabí a silní. Buďme rádi,že ti silní jsou teď Američané a ne Rusové.

Alexa 2.1.2010 0:32

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

No, zjevně jste valnou část doby strávil zejména v těch  přilehlých státech. A pokud bych se už musela rozhodovat mezi Ruskem a USA, pak Rusko. jesm totiž toho názoru, že kdyby si amíci podrobili Rusko, Čínu a Írán, tak se z velkou vervou vrhnou na Evropu. I když v jistém slova smyslu nás využívají již nyní.

Faktická Poznámka 2.1.2010 0:22

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

Podle oficiálního životopisu byl původem V.I.Uljanov po 25 % Rus (Slovan), Kalmyk (Mongol), Němec (Germán) a asi Žid (Semit). Jméno Uljanov - Ulanov ( mongolsky rudý) je zajímavý omen - nomen (jméno -znamení), na rozdíl od Džugašvilliho - Stalin - ocelový, to bylo jeho vlastní rodové jméno. Vyšla o tom kdysi dávno před listopadem knížka o původu V.I.Lenina i s fotografiemi.

SW 2.1.2010 0:21

Re: Jako Srbsko?

Ja si vzpominam na situaci z devadesatych let, kdy Rakusanum za hranicema zurila jugoslavska valka a jedine, co mohli poslat do vzduchu, byly Drakkeny vyzbrojene kanonem - rakety si v letech sporeni proste nenakoupili. Pripadny stret by otestoval "soudrznost" pri obrane EU

Sigmund 2.1.2010 0:16

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

Znám víc Rusů než je mi milé,také mám několik přátel mezi nimi,ale o ruské zemi a ruském národu jsem si za dobu strávenou v Rusku a přilehlých státech stačil udělat obrázek. USA zrovna také neoblibuji,nikdy jsem se nevyjádřil v tom smyslu,že by měli mít veškerou moc ve svých rukou. Na druhou stranu,můžeme děkovat Bohu,že když už je momentálně na světě jen jedna velmoc,je to alespoň země relativně civilizovaných Američanů a ne nějací "barbaři",jako jsou Rusové či Číňané.

 relativně civilizovaného národa

Alexa 2.1.2010 0:07

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

A znáte nějaké Rusy. Já mám mezi nimi pár kamarádů a jsou to normální lidé. Ano, někteří se chovají jako prasata, ale nelze to vztahovat na celý národ. dost američanů se chová také jako prasata. A abbychom se vrátíli k tématu. Proč by měla mít veškerou moc ve svých rukou jen jedna země, a proč zrovna USA?

Sigmund 2.1.2010 0:03

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

Ale houby. Jeho matka měla matku Němku (luteránku) a otce žida konvertujícího ke křesťanství. Tak jak mohl být po matce žid? A já neobviňuji žádný národ z komunismu. Rusové se budou chovat jako dobytek v jakémkoliv režimu.

strejda 1.1.2010 23:35

Re: .....

Na jak dlouho? A co pak? Ztracený Afghánistám a Pákistán bude již skutečný problém. Ale ne pro Rusko ani pro Čínu.

alexa 1.1.2010 23:23

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

byl po matce žid, stejně jako mnozí jiní komunističtí pohlaváři byli židi a to nejen v Rusku. Než začnete nějaký národ obviňovat z komunismu tak si zjistěte fakta viz. http://www.youtube.com/watch?v=H7HFhalHEuk

M. Stuchlik 1.1.2010 22:43

Re: Happy new year

neber ho vážně, levičáci jsou pitomci, kteří věří každé lži, jen pravdě ne.

M. Stuchlik 1.1.2010 22:42

Re: Nechť Rusové přitvrdí

Vždy jeden bude nejsilnější. A je lepší když jsou to američani než komunisti nebo islamisti.

M. Stuchlik 1.1.2010 22:41

Re: .....

Američani se stáhnou a rusi zas budou okupovat všechny okolní státy. Být v Afghanistánu s američanama je pro nás menší zlo.