18.9.2021 | Svátek má Kryštof


Diskuse k článku

RUSKO: Přitvrdíme

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Marat 1.1.2010 15:14

Re: Jako z mého Der Stürmer

Bidlo, že vy  ráčite být soukmenovcem Alfreda  Rosenbergra?  Nebo nevíte co to slovo znamená?

Bidlo 1.1.2010 15:34

Re: Jako z mého Der Stürmer

Soukmenovcem jest nazýván ten, kdo je prodchnut myšlenkou socialismu a oddán myšlenkám dělnického hnutí natolik, že projevil zájem o vstup do NSDAP a bylo mu vyhověno.

Tento proces mě minul ze dvou důvodů: 1. myšlenky socialismu mi nejsou vlastní; 2. pro nízký věk, narodil jsem se až po válce. Ještě nějaký dotaz, milý revolucionáři?

Brmboš 1.1.2010 12:55

Vaše starosti bych chtěl mít.

To skutečně ještě nikdo z našich novinářů nepochopil, že my si můžeme psát a povídat co chceme, ale voda teče dál. Rusko a USA se vždy domluví na tom, co bude výhodné pro ně a ne pro nás. Je jen škoda, že se vůči Rusku naše diplomacie chová jako hlupák. Státy kolem nás už dávno pochopily, že bez Ruska se nic změnit nedá, tak jako se nic změnit nedá bez Číny. Na této skutečnosti se také nedá nic změnit.

ps 1.1.2010 13:13

Re: Vaše starosti bych chtěl mít.

A ty jsi ještě nepochopil, že smyslem novinového článku není zastavit tok vody ale informovat. Takže podle tvého názoru jediný správný postup české diplomacie by byl v hlubokém předklonu si to namířit rovnou do putinovy prdeIe? myslíš, že pak něco snad změníme? Mimochodem pokud se jedná o okolní státy tak s ruskem máme mnohem lepší vztahy než např. takové Polsko.

Kecal. 1.1.2010 13:17

Re: Vaše starosti bych chtěl mít.

Co se divíš vždyť Brmboš je taková vlezprdelka,většinou každý soudí podle sebe.

pteryx 1.1.2010 12:37

SDI

Ještě si pamatuji, že studenou válku v podstatě ukončila americká pohrůžka že vybudují účinný protiraketový deštník, to byla iniciativa tzv. "kosmických válek". Tím by došlo k porušení strategické rovnováhy, protože východní blok zjistil že na takto ambiciózní projekt prostě finančně a technologicky nestačí, Západ "nás" tehdy "uzbrojil".

Vzhledem k tomu, že "obranné" antirakety opravdu nejsou namířeny proti Rusku, tak je USA nechce dát do smlouvy, což je pochopitelné. Ovšem namířit je proti Rusku by nebyl vcelku žádný problém, jakmile jednou nějaká technologie existuje, tak není problém zopakovat její výrobu tisíckrát během půl roku nebo roku. Takže se opravdu není čemu divit, že Rusové jsou velmi nervózní, protože kvůli "darebáckým státům" a nutnosti budovat proti nim protiraketový štít přestává fungovat klasická rovnice strategické rovnováhy.

Brmboš 1.1.2010 13:03

Re: SDI

Nevím co si pamatujete, ale studenou válku ukončil Gorbačov a ve své naivitě uvěřil, že to co bylo slíbeno bude i dodrženo. Bohužel to už mnoho komunistů mířilo k lepším zítřkům a oblékali nové kabáty. Stále se vyprávějí pohádky, ale většina pamětníků dobře ví co bylo a proto také mnozí o klíčích nechtějí ani slyšet. Byl to jen velký podvod.

ps 1.1.2010 13:21

Re: SDI

Studenou válku ukončil pád prohnilých a totálně zruinovaných  komunistických režimů, který se v sssr Gorbačov pokusil resuscitovat. Což se mu nepodařilo a jen tím urychlil nevyhnutelné. Ovšem dobře udělal, i když nevědomky, protože jinak by ten pád na hubu byl mnohem tvrdší a následky dlouhodobější. Nevím co bylo Gorbačovovi slíbeno, nikde to není totiž napsáno, ale v žádném případě nemohl mít (a pokud měl tak to byla nebetyčná drzost) nějaké požadavky na budoucí chování osvobodivších se bývalých kolonií sssr. Záleželo jen a jen na těchto dnes už svobodných zemí jak naloží se svou svobodou, zda se rozhodnou vstoupit do nějakých organizací či nikoli.

vita 1.1.2010 16:25

Tentokrát musím - ač mě to překvapuje - souhlasit.

SSSR a ostatní režimy padly na neuvěřitelnou a nenapravitelnou ekonomickou neschopnost. Tak zatloukly jakoukoli lidskou iniciativu, že prostě nemohly přežít.

Příkladem neschopnosti - podle mě největším a nejzřejmějším - je to, že SSSR musel dovážet obilí z Kanady. Po 20 letech jsou postsovětské republiky Rusko, Ukrajina a Kazachstán vývozci obilí a dohromady tvoří cca 20% světové nabídky pšenice. Např. Egypt je na ruské pšenici zcela závislý.

A to bez jakýchkoli státních podpor, dotací, zemědělských politik a kvót! Při značném přesunu lidí do měst. To za SSSR řídil rozorání celin až partorg z Moskvy, osobní Chruščovův emisar Brežněv. Výsledek - prd. Kazachstán tytéž celiny využívá úspěšně.

Zpět k politice - ani Reagan, ani Thatcherová ani Kohl nemohli nic slibovat za své nástupce a už vůbec ne za bývalé státy VS. Leda snad rozpustit NATO dokud k tomu měli mandát... USA využily situace, jak mohly nejlépe - ve svém zájmu. Kterákoli jiná velmoc by udělala totéž. A Rusko má zase plné právo se bránit.

Barry Goldwater 1.1.2010 13:25

Re: SDI

Přesně tak. A druhou světovou válku ukončil Hitler tím, že dobrovolně spáchal sebevraždu.

Kobylka Lajda 1.1.2010 13:37

Re: SDI

Gorbačevovi nic jiného nezbývalo, protože ho Reagan "uzbrojil". Rusko mělo sice plno zbraní, ale žrádla pro bojeschopnou populaci tak sotva na 3 dny! Důležité je, že se Sojiuz rozpadl. To už se slepit nedá. Juch!;-D;-D;-D

Marat 1.1.2010 14:56

Re: SDI

Brmboši, co USA slibovalo a co mohlo slibovat Gorbačevovi? USA nebo SSSR jsou poručníky Europských státu? Gorbačev byl přece presidentem SSSR a generálním tajemníkem KSSS, Zřejmě vám ještě nedošlo, že už SSSR ani KSSS neexistuje, tak že i kdyby něco USA tomu Gorbačevovi, SSSR slibovalo, tak by ty sliby padly i se záníkem toho komu byly dané.

Ivan 1.1.2010 12:35

Propagandisté na psovi jsou pod psa.

Rusko velmi zdrženlivě reaguje na nestoudné americké vojenské vydírání a propagandistům na psovi se to nelíbí. Je příznačné, že každou eskalaci zbrojení zahajují vždy USA, Rusko jen reaguje na to, co USA začnou. Je v zájmu celého světa, aby co nejvíce zemí bylo schopno v případě agrese USA zasadit agresorovi dostatečně zničující odvetný úder.  (Zatím se jako agresor chovají jen USA.) Jen tak lze zachovávat na zeměkouli rovnováhu zabraňující celosvětové válce.

pteryx 1.1.2010 12:41

Re: Propagandisté na psovi jsou pod psa.

Současné USA není zas tak extrémně agresivní, zvláště vzhledem k tomu jaké možnosti mají. Otázka je, co by se stalo při případné vnitřní destabilizaci, což bohužel ve výhledu dejme tomu 10-15 let nelze zcela vyloučit (např. pokud by přišel nějaký velký hospodářský otřes).

Bidlo 1.1.2010 12:53

Re: Propagandisté na psovi jsou pod psa.

Zlatá slova ivánku. Vždyť CCC/RF za posledních sto let vojensky napadla pouze deset svých sousedů, to je přece ukázkově mírumilovná země!

Ravnagorac 1.1.2010 13:02

Re: Propagandisté na psovi jsou pod psa.

Rusko skutečně reaguje na vnější agresi a samo neútočí. Rusko není SSSR. Od WW2 Amerika vyvolala nebo podporovala cca 340 lokálních válek včetně zcela bezprecedentního genocidního útoku na Srbsko a Černou Horu kvůli ovládnutí jediné větší roviny na Balkáně, Kosova. Jako perličku pro bílé Evropany zde instalovala zločinecký muslimský narkoestablishment Šiptarských Kačaků. Nelze se divit, že Rusko poté, co se zbavilo Západem podporovaného notorika Jelcina, požaduje změnu, která je zcela v duchu ruské historické paměti. A vojenská rovnováha mezi Ruskem a zbytkem světa je příznivá pro celý svět, protože drží za uzdě psychotiky, plánující Armagedon a snížení světové populace na desetinu současného stavu. Stačí se podívat na výroky poradkyně Fedoroffové, která radí Clintonové a v minulosti opálené Riceové.

Kobylka Lajda 1.1.2010 13:39

Re: Propagandisté na psovi jsou pod psa.

Hááááááááááááááááááááááá, svatá prostoto, nebo jen víro uhlířská, ty rudý šourku!  Opak je pravdou, Rusko nedodrží nikdy žádnou smlouvu. Běž kam patříš, Ivane!(Y)Rv

Marat 1.1.2010 15:06

Re: Propagandisté na psovi jsou pod psa.

Ale on Ravnagorac za to nemůže. Někdo to má vrozené, někdo ty názory získá tak jako někdo AIDS. Už se toho chudák nezbaví. Vždyť on chudák Ravnagorac ani jiného nedokázal číst, jak komunistické plátky. Normální lidé komunistické tiskoviny z nouze používali na higienickou očistu z důvodu nedostaku toaletního papíru, ale Ravnagorac si lebedil v čtení těch pitomosti. A to přece u něho muselo nechat tvrvalé následky. Chudák nešťastná.

Honza II 1.1.2010 15:43

Re: Propagandisté na psovi jsou pod psa.

Marate,ty sám jsi chudák a duševní impotent,kterej zbaští každou propagandu z USA jako malé děcko. Vždy se ptej, "komu to má prospět a koho poškodit "

vita 1.1.2010 16:42

Re: Propagandisté na psovi jsou pod psa.

Marat je nodobitý nácek a ýbrmenš, kterému se to ýbrmenšovství tak vrylo do představ, že tam vydrželo i víc než 60 let po smrti jeho gurua.

Kobylka Lajda 1.1.2010 18:59

Re: Propagandisté na psovi jsou pod psa.

Šťastný a veselý nový rok, vzdor Ravnagoracům, Ivanům a jiným;-D;-DR^R^;-D

Ravnagorac 1.1.2010 20:26

Re: Propagandisté na psovi jsou pod psa.

Marat neumí číst, protože kdyby uměl, zjistil by, že komunisty považuji za jeden z nástrojů bankéřské lobby, která ovládá i USA a většinu světa. Právě takové jako on a Kobylka Lajda potřebují prpagandisté Bilderbergu. Fiktivní spor mezi levicí a pravicí, který ve své podstatě neexistuje, naplňuje jejich mozkovnu. Každá strana má své příznivce, kteří jsou ochotni si na ulici rozmlátit ciferník, zatímco straničtí šéfové si v malostranských hospodách dávají panáky na vítězství.

NevericiTomas 1.1.2010 11:32

Co tu resite?

Rusko jako suverenni zeme ma pravo svoji bezpecnost resit jak uzna za vhodne. Taky i my. Stajne jak me nezajimal nazor nejakho Putina na radar v Brdech, nezajima me, jak resi Rusove svoji obranu. necht se tomu ta nase proste prizpusobi.

Kobylka Lajda 1.1.2010 13:29

Re: Co tu resite?

Jsi opravdu tak hloupý, nebo aha.....?_;-DRvRv;-D

NevericiTomas 1.1.2010 14:33

Re: Co tu resite?

Chtel nam pan neco sdelit?

lubošek 1.1.2010 11:24

!!!!!!!!!!

Aby světu nevládl nikdo nejde.Z možných adeptů je několik možností .USA-Rusko-Čína-EU-Islám.Před pěti,možná šesti lety jsem svému příteli z Ukrainy říkal ,že studená válka byla výhodný stav ke kterému se zúčastnění vrátí.Jediná,lepší možnost je USA-EU,proto si ji USA vytvořily.Ovšem proti se postaví Rusko-Čína a bude to tak jako vždy.USA nás vždy podporovaly a největší chybou bylo poválečné rozdělení Evropy.Měli jsme spadnout pod jejich sféru vlivu.

pepa 1.1.2010 10:56

Zachrání nás jěště někdo, od úplného rozvratu demokracií???

Plutokracie s meritokracií ožebračí národy, rozvrátí společnosti, ohrozí reprodukci lidí a navodí stavy postupné redukce králíků na Zemi i umělou prasečí chřipkou rozšíří pro prachy a jiné cíle!?!

tomas 1.1.2010 11:04

Re: Zachrání nás jěště někdo, od úplného rozvratu demokracií???

Svět zachrání blb pepa a soudruh Putin!

Kobylka Lajda 1.1.2010 12:23

Re: Zachrání nás jěště někdo, od úplného rozvratu demokracií???

;-D;-DR^R^R^;-D

pepa 1.1.2010 10:37

Loutkaři USA málem zničili svět,Rusko to pochopilo,ochraňuje i nás a EU

Ekonomický zločin rozehraný v USA doplácí opět celý svět!!! Z každé lstivě rozpoutané války vydělaly USA ohromné částky, Anglie doplatila osvobození II.WW v r.2006!

Řešení: Potrestání pachatelů ek.zločinu, kontrola tiskáren peněz státem (soukroníků z FEDů???) viz.:www. zvědavec.org. poslední Stworův článek, odpovědní v tom mají jasno, loutky zastírají zločiny loutkařů!!!