19.9.2021 | Svátek má Zita


Diskuse k článku

RUSKO: Přitvrdíme

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Sigmund 2.1.2010 0:16

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

Znám víc Rusů než je mi milé,také mám několik přátel mezi nimi,ale o ruské zemi a ruském národu jsem si za dobu strávenou v Rusku a přilehlých státech stačil udělat obrázek. USA zrovna také neoblibuji,nikdy jsem se nevyjádřil v tom smyslu,že by měli mít veškerou moc ve svých rukou. Na druhou stranu,můžeme děkovat Bohu,že když už je momentálně na světě jen jedna velmoc,je to alespoň země relativně civilizovaných Američanů a ne nějací "barbaři",jako jsou Rusové či Číňané.

 relativně civilizovaného národa

Alexa 2.1.2010 0:32

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

No, zjevně jste valnou část doby strávil zejména v těch  přilehlých státech. A pokud bych se už musela rozhodovat mezi Ruskem a USA, pak Rusko. jesm totiž toho názoru, že kdyby si amíci podrobili Rusko, Čínu a Írán, tak se z velkou vervou vrhnou na Evropu. I když v jistém slova smyslu nás využívají již nyní.

Sigmund 2.1.2010 0:52

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

A proč by se vrhali na Evropu? Co by z toho měli? Ropu nemáme a moc hamburgerů také nesníme. :-) Akorát nás v historii tahali z průšvihů. Jestli se kdy někdo vrhal na Evropu,byli to právě Rusové. Ti měli vždy imperiální ambice,nenaučili se spravovat ani své území,ale to jim nebránilo v obsazování dalších. Jak jsem psal,Američany nemusím,napadení Iráku považuji za nehoráznou sprosťárnu a jsem přesvědčen,že by vybrané osoby měly být za toto souzeny. Máte pravdu,že jsem více času strávil v zemích okolo Ruska než v Rusku samotném. Jsou mnohem zajímavější a lidé jsou tam většinou naprosto fantastičtí. Vytrpěli často mnoho,minulý režim je ožebračil,ale rozdali by se z posledního. A ještě k těm Američanům,žádné stromy nerostou do nebe a žádná říše nikdy nevydržela příliš dlouho. Oni to v těchto dnech zjišťují v Afghánistánu a Iráku. Nikdy na světě nebude síla,jež by byla schopna diktovat celé planetě. Ale vždy tu budou nějací slabí a silní. Buďme rádi,že ti silní jsou teď Američané a ne Rusové.

Faktická Poznámka 2.1.2010 0:22

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

Podle oficiálního životopisu byl původem V.I.Uljanov po 25 % Rus (Slovan), Kalmyk (Mongol), Němec (Germán) a asi Žid (Semit). Jméno Uljanov - Ulanov ( mongolsky rudý) je zajímavý omen - nomen (jméno -znamení), na rozdíl od Džugašvilliho - Stalin - ocelový, to bylo jeho vlastní rodové jméno. Vyšla o tom kdysi dávno před listopadem knížka o původu V.I.Lenina i s fotografiemi.

Faktická Poznámka 2.1.2010 1:05

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

Když už jsme u toho původu - z tuctu nejvlivnějších osob, které před válkou fakticky řídily Sovětský svaz prostřednictvím různých obměňovaných trojek (o vnitrostranické demokracii si mohli členové strany a sjezdů jen nechat zdát) - Lenin, Dzeržinskij, Stalin, Berija, Trockij, Sverdlov, Kameněv, Zinověv, Rykov, Bucharin, Molotov a Kaganovič byl jen Lenin Rus a od roku 1922 pro nemoc stát neřídil, Dzeržinskij byl Polák, Stalin s Berijou Gruzíni a zbytek byl v podstatě židovského původu. Převaha Rusů ve vedení nastoupila až po válce, po Stalinově smrti a Berijově popravě.

M. Stuchlik 1.1.2010 22:42

Re: Nechť Rusové přitvrdí

Vždy jeden bude nejsilnější. A je lepší když jsou to američani než komunisti nebo islamisti.

poiuyt 3.1.2010 12:24

Re: Nechť Rusové přitvrdí

Tak tedy tenhle generace se ucte anglicky,budouci generace Cechu se byste ucila cinsky,treti generace se byste ucili hinduisky .Do te doby,kazdy Cech by hlasil  za cikana.At zije nejsilnejsi narod.

fg 1.1.2010 18:14

Toto je k věci zásadní

http://video.google.com/videoplay?docid=8449945634188546728#

M. Stuchlik 2.1.2010 1:28

Re: Toto je k věci zásadní

Tak to radši s Brzezinskym než s rusy a číňany

Kalamajka Mike 1.1.2010 17:57

""asymetrická", rozuměj mohutnější než americká soustava"

asymetrická = USA zaměřovací radar, Rusko lépe manévrující rakety, Vy prolhaný autore.

Bidlo 1.1.2010 18:55

Re: ""asymetrická", rozuměj mohutnější než americká soustava"

Jaké "lépe manévrující rakety" máte na mysli? Snad ne topol-m?

Kalamajka Mike 1.1.2010 21:15

Re: ""asymetrická", rozuměj mohutnější než americká soustava"

Ptejte se generality Ruské federace, né mě.

Jura Jurax 1.1.2010 17:41

Vito,

znáte tuhle básničku, co jsme si recitovali, chráněni mocnou sovětskou armádou před zločinnými americkými imperialisty?

Dítě volá maminku / že se bojí Pershingů / jen se neboj, milé dítě / SS 20 ochrání tě ...

Když já radši imperialisty americké než ruské ... takže co je dobré pro Rusko, je špatné pro nás ... ;-D;-D;-D

vita 1.1.2010 18:05

Re: Vito,

Znám.

Tatínku a maminko / já se bojím Pershingů to začíná.

A jak to souvisí se skutečností, že autor žvaní nesmysly?

Vodička-sapér 1.1.2010 20:40

Re: Vito,

Vito, musíte si uvědomit, že autor článku je profesí novinář,něco podobného jako herec.dostane roli , úlohu a hraj nebo piš, nebo se jdi postavit do fronty na Úřad práce, tak si vyber., Pan L.Dvořák je novinářský expert na Rusko, překladatel z ruštiny, tu se naučil na moskevské škole , jeho otec byl1959-64 čsl. velvyslancem v Sovětském  svazu. tak dokonale , že se mu jeho kolegové někdy vysmívají ,že jí zná lépe než češtinu (pravopisné chyby), do které překládá nyní ruské klasiky a za totality sovětské bláboly, kdy  moc let, po studiích na KU, překládal i  šéfoval různým kulturním revuím ,které přišly z SSSR. Dizident ,odpůrce režimu, tak se o něm nikdo a nikde, nezmiňuje.Po sametu  se zapojil akčně, je zmiňován i jako  aktér stávky "za svobodu slova" v ČT, měnil různě angažmá , taky byl nezaměstnaný , teď "hraje" v   ČRo 6, vyžaduje to přesně dodržovat autory daný scénář, inprovizovat v roli, tak, jako  si to mohl dovolit Vl. Burian , absolutně  nemůže, tak se na něj tolik nezlobte., on dělá co může, nerozptylujte ho. Teď v lednu  musí opět něco dobře sehrát, volby na Ukrajině. Libor D. ten tvrdei chleba má!  

AeroKarel 1.1.2010 18:45

Re: Vito,

Ani tak nejde o to, mít rád nebo nerad. Americká přítomnost, držící lecjaké dárečky typu Putina, Saddáma, Miloševiče ....... alespoň trochu na uzdě, má pro obyvatelstvo celkem průkazně podstatně vyšší životní i politickou úroveň. Tu sovětsko ruskou jsem zažil a nechci to opakovat. Pokud se po tom někomu stýská ....... ať se tam odebéře.

Bidlo 1.1.2010 18:54

Re: Vito,

putýnka vyhrožoval, že když bude v Brdech XBR, rozmístí rakety iskander v Královci. Do Brd tenhle toxický šrot nedoletí, kam to teda plánovali?

Vladimir 1.1.2010 21:02

Re: Vito,

Bidlo, ty jsi ale kus nedovtipy  (v hospodě bych řekl pitomce) '!

Iskandery měly sloužit na případnou likvidaci (ukáže - li se nebezpečí) rachjtlí v Polsku. Ty tam měly pod nosem.

Bidlo 1.1.2010 21:28

Re: Vito,

Vaše vysokovyvinutá inteligence, dovolte mi prosím promluvit. Můžete mi dát odkaz na místi, kde dozvím že ten toxickej šrot jménem iskander byl  určen takto?

Vladimir 1.1.2010 21:37

Re: Vito,

To místo je : Mozek s IQ > mezek

Bidlo 1.1.2010 22:05

Re: Vito,

Pán ráčí býti rusákem?

Vladimir 2.1.2010 11:40

Re: Vito,

Pán ráčí mít chorý zrak ? Černobílé vidění je poslední fází před úplnou ztrátou zraku.

Kobylka Lajda 1.1.2010 19:03

Re: Vito,

Ihahahahahááááááááááááááááááá! To je perfektní!;-D;-DR^R^;-D

honzak 1.1.2010 16:02

z některých příspěvků

musí mít soudruzi v Kremlu velkou radost! Tolik dobrých soudruhů zbylo v zemi, kterou museli de iuere rusáci opustit!

Pochopil bych rusofilní názory u mladých rozhněvaných mužů (ty to po nalezení partnerky přejde), ale ty, co rusáky u nás pamatují bych s chutí nakopal tam, co si sedají!

Bidlo 1.1.2010 16:07

Re: z některých příspěvků

Vítězslav Novák alias vita je sice muž zralého věku, ale možná máte pravdu v tom, že doposud nezakopl o ženskou, která by mu ukázala pupík. Což by mohlo být příčinou jeho fanatického bolševismu a náboženského uctívání CCCP/RF. V současné době by asi mohla zafungovat jedině návštěva nějakého specialisovaného podniku, kde mají hodné, vnímavé a taktní tety, které by to za malý obnos dokázaly zařídit.

dhimmi 1.1.2010 16:24

Re: z některých příspěvků

Někteří funcionáři takové podniky úspěšně provozují,takže by mu mohli dát slevu za jeho správné politické názory.

Bidlo 1.1.2010 16:43

Re: z některých příspěvků

Když se to vezme kolem a kolem, každý komunista byl odborníkem na bordely všeho druhu. Tato odbornost se jim upřít nedá. Nicméně úspěšně provozovat domeček s červenou lucerničkou asi není sranda!

Soudruh podpraporčík Vítězslav Novák slevu zajisté dostane i bez prokázání svých správných politických názorů, ona ta děvčata bejvají dost soucitná.......

vita 1.1.2010 16:09

Mladí rozhněvaní muži nemají v Rusku

co hledat. V Rusku vládne pro ně odporný kapitalismus toho druhu, jaký se u nás ani V.K. neodvážil zavádět. Jenže v Rusku nastoupil po absolutním rozvratu, takže pro Rusy je to výhra a to nejlepší co zažili.

Mladé rozhněvané muže tam mlátí důchodci - zejména jsou-li to mladí rozhněvaní Nacionál-bolševici a udělají tu chybu, že rozvinou své prápory v Petěrburgu, dříve Leningradě.

Bidlo 1.1.2010 16:13

Re: Mladí rozhněvaní muži nemají v Rusku

Soudruhu podpraporčíku, přečtěte si pořádně text, na který reagujete. Opravdu nepojednává o mladých rozhněvaných mužích na území neonacistické tzv. ruské federace!

vita 1.1.2010 16:27

Re: Mladí rozhněvaní muži nemají v Rusku

Přečti si ten text pořádně ty, blbidlo. Pokud to dokážeš.

Od kusu klacku to ale těžko čekat.