5.12.2021 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

EVROPA: Vážně je v Polsku ohrožena demokracie?

Šéfové většiny poslaneckých frakcí Evropského parlamentu ve svém společném dopise kritizují současnou polskou vládu za její návrhy reformy polského soudnictví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Olejník 25.7.2017 9:18

Demokracie

Není snad jiného slova, které by bylo více zneužíváno, než je slovo DEMOKRACIE !

Přitom základní význam je tak jednoduchý : Správa státu vychází ze svobodných voleb.

V dnešní době jsou však výsledky svobodných voleb nejrůznějšími způsoby podkopávány a znevažovány právě těmi, kteří mají plnou hubu demokracie. V USA volební výsledek Trumpa, v ČR volební výsledek Zemana a Babiše, v Maďarsku volební výsledek Orbána a v Polsku volební výsledek vládnoucích stran. Nyní už několik dní veřejnoprávní media spolu s EU bijí na poplach, že v Polsku je ohrožena demokracie právě tím, že moc, v tomto případě moc soudní, bude závislá TAKÉ na parlamentu tj. na instituci vzniklé bezprostředně a přímo ze svobodných voleb. Vždyť je to přesně naopak: Slavná "občanská společnost" prezentovaná samozvanými aktivisty a levicovými utopisty, kteří bez voleb chtějí stále větší moc, je přímým ohrožením demokracie!

Vždy je třeba sledovat kudy tečou peníze. Kdo tu antidemokratickou celosvětovou kampaň financuje a řídí prostřednictvím medií a loutkopolitiků jako např. Obama nebo náš Slávek ?

Tam hledejme ohrožení demokracie!