6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
mueller 28.11.2009 21:33

Parafrazuje Klause, rekl bych,

ze jste krasna ilustrace faktu, ze kdyz posadite opici pred internet, nedostanete vzdelance, ale opici pred kusem zeleza.

Pavel 28.11.2009 21:47

Re: Parafrazuje Klause, rekl bych,

Proč pořád měníte nadpisy? Kdo se v tom pak má vyznat?

axamit 28.11.2009 18:08

Re: To uz rika Plzak,

STOP KODAŇ

Poučte nás pane Metelko místo zkoušení, jestli víme jak přesně Vaši kolegové lhali a podváděli. Jistě nás potom můžete poučit, že podle Vás lhali a podváděli jinak a dělat z nás nedůstojné protivníky pro Vážnou diskusi. Raději nás poučte proč máme vyhazovat milliardy zdůvodněné odkazem na práce prokazatelných podvodníků ? Proč má ČR vydávat milliardy na boj s GO, když nám, jako ČR, případné oteplení bude evidentně prospívat (snad s výjimkou zapálených lyžařů) ? S pozdravem Axamit

L.Metelka 28.11.2009 19:49

Re: To uz rika Plzak,

Jste malinko vedle. Kodaň není klimatologická akce, ale akce politická. Takže pokud chcete odpovědi na vaše otázky, ptejte se politiků.

axamit 28.11.2009 23:39

Re: To uz rika Plzak,

Hezky jste se z toho vyzul. Takže konkrétně, proč jste jako Čech pro boj s vymyšleným antropogením GO, i když by Čechám trošku oteplení evidentně prospělo. Nepociťujete to jako rozpor ? Axamit 

L.Metelka 28.11.2009 23:45

Re: To uz rika Plzak,

Zase něco, co jsem už mockrát napsal. Nejsem pro bezhlavý boj s GO. Jsem pro rozumnou a ekonomicky schůdnou (nebo dokonce optimální) kombinaci prevence a adaptace. A víc asi bude třeba té adaptace.

A čistě jako soukromá osoba - závazky na snížení emisí o 20% do roku 2020 mě nadšením nenaplňují.

axamit 29.11.2009 22:23

Re: To uz rika Plzak,

Děkuji, celkově vzato adaptace je nutnou součástí života a když se vynechá ta prevence, neboť těžko říci proti čemu, jedná se o realistický postoj. Axamit 

Zephir 28.11.2009 14:06

Re: To uz rika Plzak,

V tom případě stejně tak podvádějí i ti popírači, co tvrdí, že se neotepluje.

Problém je zcela symetrickej...;-)

Zephir 28.11.2009 14:04

Re: Novel Analysis Confirms Climate "Hockey Stick" Graph

http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=still-hotter-than-ever

O podvodu nejvíc ječí ti, co zmíněné maily nikdy nečetli.

mueller 28.11.2009 15:02

Vysledky, ziskane mohutnou masazi dat, jsou neduveryhodne

vzdy, inherentne, by default. Jak pravi stary pravdivy bonmot, Kdyz data mucite dostatecne dlouho, priznaji se.

mueller 28.11.2009 15:07

Co si o vsem mysli odbornici na analyzu dat,

se muzete docist tady.

Pavel 28.11.2009 15:20

Re: Co si o vsem mysli odbornici na analyzu dat,

To vypadá na vysoce důvěryhodnou vědeckou instituci. :-D

mueller 28.11.2009 17:25

No, mozna jste si toho nevsiml,

ja chapu, cteni textu je obtizne, ale analyza je od tohohle pána. Treba ho neznate, ale stavi kosmicke lode, uspesne. Stavite taky kosmicke lode ? Zkuste si nejdriv precist text, nez se zacnete vyjadrovat jako blbecek.

Pavel 28.11.2009 18:07

Re: No, mozna jste si toho nevsiml,

Možná, ale zuby bych si od něj vrtat nenechal. Chápeš?

mueller 28.11.2009 21:08

Nevrta zuby,

ale analyzuje data. Neco, co vy nejspis neumite a nechapete.

L.Metelka 28.11.2009 21:20

Re: Nevrta zuby,

Pardon, ale tam se Rutan nedopustil žádné vlastní analýzy dat. Všechno to jsou staré argumenty, doprovázené občas starými chybami. Jen to jaxi shrnul do jedné prezentace...

Bob 27.11.2009 15:58

Názor...

Globálne teploty v gridoch po 5° šírky a dĺžky počítajú aj v NOAA, GISS a aj inde, dá sa to porovnávať. Nakoniec, každý si môže vyžiadať mesačné priemery teploty vzduchu od Meteorologických ústavov v jednotlivých krajinách a spracovať si to svojou metódou (mal by si ju ale najskôr nechať schváliť oponentúrou tak ako to urobil aj Phil Jones). Pokiaľ viem, že aké sú praktiky v tejto oblasti, tak ak Meteorologický ústav niekomu poskytne údaje zo svojich staníc, dá si aj podmienku, že ich nie je možné poskytovať tretej strane. Nevidím dôvod, že prečo by mal Phil Jones poskytnúť vstupné údaje výpočtov niekomu, komu sa výsledky nepozdávajú. Treba nájsť chyby vo výpočtoch CRU a tak to konfrontovať s výsledkami iných spracovaní. Čítal som nejaké podklady o metóde Phila Jonesa, zdala sa mi korektná.

i.h. 27.11.2009 14:03

Tak jsem s prekvapenim z novin zjistil,

ze Dr. Metelka je nas zastupce v IPCC. Rekl bych, ze mezi tu bandu mlžilů, podvodníků a falšovatelů dat docela dobře zapadne.

L.Metelka 27.11.2009 14:04

Re: Tak jsem s prekvapenim z novin zjistil,

Děkuji. Kdybyste mě zrovna VY chválil, musel bych mít pocit, že je něco špatně...

jirka 27.11.2009 16:06

Re: Tak jsem s prekvapenim z novin zjistil,

tady nejde o to kdo vas chvali a kdo nechvali

proste jste jednim z tech, kdo se zivi falsovanim dat a ted byli usvedceni

to ve vecna bezhodnotova informace - zadna pohana ani pochvala

L.Metelka 27.11.2009 16:16

Re: Tak jsem s prekvapenim z novin zjistil,

Zajímavá logika... ;-D

Víte co, tak mi dokažte jedno jediné falšování dat, kterého jsem se kdy dopustil.

Pokud to ovšem nedokážete, jste jen ubohý lháž a žvanil...

Karlos 28.11.2009 20:00

Falšoval jste třeba zde

http://neviditelnypes.lidovky.cz/klima-pravdu-ma-hrad-nikoli-hradec-dlu-/p_veda.asp?c=A070530_214459_p_veda_wag "Místo aby pan Metelka připustil, že data z Opavy očividně nepotvrzují existenci oteplování, používá zjevně jiný algoritmus, a to následující: Pokud studujete data z nějaké oblasti a pokud z nich plyne trend oteplování, tak ho publikujte a vášnivě ho propagujte v médiích. Vše je v pořádku. Pokud z nich plyne něco jiného, vymyslete jiný způsob, jak data reprezentovat, oříznout, interpolovat, interpretovat, zašeptat nebo úplně zahodit. Vraťte se k předchozímu kroku a postup opakujte tak dlouho, dokud neprezentujete zbylá data způsobem, který je v souladu s teorií o globálním oteplování." To jsou však zřejmě pro pracovníky "odborného" panelu IPCC standardní metody ;-P

L.Metelka 28.11.2009 20:07

Re: Falšoval jste třeba zde

Moje reakce je zde a nemám důvod na nic okoli měnit.

Karlos 28.11.2009 22:54

Re: Falšoval jste třeba zde

Reakci Luboše Motla, na kterou už jste nezareagoval, máte zde http://neviditelnypes.lidovky.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A070607_115205_p_veda_wag&razeni=&strana=17

L.Metelka 28.11.2009 22:59

Re: Falšoval jste třeba zde

Motl reagoval v diskusi, v téže diskusi jsem reagoval i já na něj...

Karlos 28.11.2009 23:13

Re: Falšoval jste třeba zde

A kde konkrétně? Mohl byste nám to ukázat?

L.Metelka 28.11.2009 23:19

Re: Falšoval jste třeba zde

"LM"

Karlos 28.11.2009 23:43

Re: Falšoval jste třeba zde

Prošel jsem diskuzi a na Motla jste nijak přímo nereagoval. Mohl byste nám diskutujícím dát konkrétní odkaz, tak jako jsem ho poskytl já? Já jsem našel akorát Vaše tradiční příspěvky tohoto typu http://neviditelnypes.lidovky.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A070607_115205_p_veda_wag&razeni=&strana=13 

Re: Re: Re: Re: uff:

Autor: LM IP: 194.228.235.xxx Datum: 08.06.2007 12:03

i.h. - LŽETE (už tradičně)

L.Metelka 28.11.2009 23:48

Re: Falšoval jste třeba zde

Tak to hledáte blbě. projděte si to ještě jednou. Moje reakce tam jsou.

para 28.11.2009 11:24

Re: Tak jsem bez prekvapení zjistil,..

... že utekl další den a nick Jirka nebyl schopen dát ani odvolávku na nějaký druh žurnálu ani jinak doložit údajné usvědčení... To ale právě Jirku svým způsobem usvědčuje s toho, že se nejspíš sám "živí  falšováním dat"...Lidsky řečeno léčí si zřejmě svůj mindrák pomlouváním...;-)