23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MRKEW 5.3.2007 11:02

Re: Re: Potlačování vědeckých názorů

"jedna z mála konstatnt" od svého objevu změnila svoji hodnotu cca 20násobně...

i.h. 5.3.2007 11:00

Re: Predstavovani

Nevim, co ma nejake predstavovani (jsme snad na fialkovem plese ?) spolecneho s vecnymi argumenty. Taktez kazdy, jehoz inteligence staci k pohybu mysi a tukani do klavesnice, a kdo mini, ze to nutne potrebuje k zivotu, si me muze najit. Kdo nevi jak, tomu je tezke neco vysvetlovat. Publikacemi se jako prvni zacal ohanet RNDr. L. Metelka PhD, a ze pry kdo zadne publikace v oboru nema, tak do toho nema co mluvit. To si vyrikejte s nim, proc jich ma sam tak malo, ale od ostatnich je chce. Mne je to taky divne, ale s nim neni rozumna rec.

MRKEW 5.3.2007 10:57

podstata oteplování

Podstata "globálního oteplování" není v tom zda se otepluje nebo ne. Ve skutečnosti se jedná o otázku, zda je lhaní správné, morální,... nebo ne.

Příznivci g. oteplování se domnívají, že ano, tudíž k prosazování svých zájmů (peníze na výzkum, granty, kongresy po celém světě, ...získání politické moci) používají různé "nepravdy", podvodné grafy, mediální lži. Prostě k prosazení vnešeného cíle, kterým je jejich osobní blahobyt a moc na úkor ostatních, se jim hodí každý prostředek. 

doktor 5.3.2007 10:57

Re: Re: Re: Potlačování vědeckých názorů

Protože o astronomii jsem se jako o koníčka zajímal už za mlada, pamatuji si, že právě ti Sověti to vysvětlovali mračny neznámé mezigalaktické hmoty.Důkazy neměli, jen ideologické: jinak to přece být nemůže a nesmí.

hodne neRath 5.3.2007 10:54

Re: Re: doktore

no budiz... snaha o zmenu by totiz jednoznacne vedla opet k rizene ekonomice, a ta by neco stala.. - proto ten dotaz KOLIK do toho vrazite -

na zaklade nevalidovatelnych matematickych modelu.

Jinak chovat se k prirode slusne (ne jako Al Gore) je celkem logicke...

Tomáš 5.3.2007 10:53

Re: Re: Re: Lomborg napsal knihu

Když se to dá lehce ověřit, jistě sem uvedete odkazy, kde se dá dočíst jak s těmi fakty Lomborg manipuluje. Rád se poučím.

Vojta 5.3.2007 10:49

Re: Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

To je brnkačka, udělejte si na zahrádce ohníček a vařte si  hrách a čočku. A když na totéž přemluvíte sousedy, výsledek bude jistý. 

MRKEW 5.3.2007 10:49

Re: Pane Haasi,

Znovu: proč 20.000 (slovy dvacet tisíc) vědců (universitní titul podmínkou) podepsalo petici prezidentovi USA a Kongresu, aby za žádnou cenu nepodepisoval (tj. NEpodepisoval) Kótský protokol ani nic podobného?

doktor 5.3.2007 10:49

Re: doktore

Nevím přesně, DO ČEHO myslíte, ale to, že přiznávám, že IPCC má pravdu, ještě neznamená, že si myslím, že se dá se stavem Země (vůbec nejde jen o oteplování nebo ochlazování, ale hlavně o změny mořských studených a teplých proudů, pasátních větrů a s nimi změny množství dešťů a sucha místně i kvantitativně, s katastrofálními následky) něco udělat. Pokud by to vůbec bylo možné, tak už je pozdě. Jsme úspěšný živočišný druh, který se - tím, že se neohlíží na ostatní - chová biologicky zcela přirozeně. Protože se tím neohlížíme ani na sebe, v yhyneme - možná o něco dřív, než jiné druhy (průměr v historii přírody je 5 milionů let - my jich máme za sebou teprve asi 200.000 ). Příroda to přežije. Z morálních důvodů (vím, že tím nic nezměním) se osobně už dlouho chovám ekologicky, což mne něco stojí. 

PP 5.3.2007 10:42

Re: Re: Re: Viz JEDINA impaktovana publikace L.Metelky:

Víte, on je velký rozdíl mezi prací v provozní službě například v ČHMÚ a čistě výzkumnou činností někde na akademickém ústavu. Proto je také hloupé se v takovém případě ohánět publikacemi ... Velkým rozdíl je tady také v tom, že dr. Metelka zde nevystupuje anonymně tak jako ostatní. Pokud chcete korektní diskuzi, představte se!

i.h. 5.3.2007 10:36

Re: Re: Az zas tak tepla ta zima teda neni,

To jsou ty hute v Kladne (jsou tam jeste nejake ?), ty salaji strasne daleko. A pokud tam uz zadne nejsou, tak je to jenom ta vzpominka na teplo zakodovana v mistnich molekulach. Neco jako levitovana voda.

i.h. 5.3.2007 10:34

Re: Re: Az zas tak tepla ta zima teda neni,

No dyt to pisu, falesny zlaty dest. Slovensky forzítia, cesky forsytie neboli zlatice (v zivote jsem nikoho rikat zlatice neslysel, vsichni tomu rikali zlaty dest, ale asi to tak bude). A prave ze ted nekvete, aspon u nas v Hannoveru ne. A vetsinou kvete uz v unoru, teda tady v Hannoveru. Tak z toho soudim, ze ta zima az zas tak tepla nebude.

Proatom 5.3.2007 10:32

Re: Re: Lomborg je demagog

Víte i Lomborg uznává, že globální oteplování je, souvisí s CO2 a budou z něj nějaké škody. Jeho hlavním argumentem je, že škody budou nízké (s tím vcelku souhlasím) a náklady by byly extrémní (s tím nesouhlasím).

V Evropě je možné splnit (alespoň část) Kyotského protokolu jadernou energetikou, přičemž náklady by byly minimální, leckdy možná i záporné. To Lomborg nepřipouští a tím jsou tyto kapitoly mylné!

To co píšete Vy je zase na úplně jinou diskuzi. Já jen chtěl napsat, že i Lomborg se plete, možná úmyslně, aby zdiskreditoval jedinou reálnou alternativu k fosilním palivům...

L8M 5.3.2007 10:31

Re: Re: Potlačování vědeckých názorů

pane doktore tady nejde o to, jestli rudý posun je a nebo není, ale jestli je doplerův jev jediné možné vysvětlení jeho příčiny...

hodne neRath 5.3.2007 10:30

doktore

obvykly dotaz... kolik jste do toho ze SVEHO ochoten vrazit...

je mi divne, ze na tak jednoduchou otazku dosud nikdo neodpovedel... ani pan Metelka

Bob 5.3.2007 10:19

Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Tato zima bola v strednej Europe najteplejsia od zaciatku systematickych meteorologickych pozorovani. Januar 2007 bol najteplejsi na severnej pologuli Zeme od zaciatku meteorologickych pozorovani.

doktor 5.3.2007 10:18

Pane Haasi,

proti vašemu JEDNOMU Lomborgovi stojí (cituji ze zprávy IPCC):"The people contributing to the IPCC 4AR include: 2500+ scientific expert reviewers, 850+ contributing authors and 450+ lead authors from over 130 countries, contributing for the last 6 years." Ani ve vědě sice nemusí mít pravdu většina, ale tato je přímo drtivá.

.

.

honzak 5.3.2007 10:17

Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Odboráři, třeba jistý agent Falbr, plácají neuvěřitelné hovadiny. Je to důkaz, že jsou to hovada?

Bob 5.3.2007 10:16

Re: Re: Lomborg napsal knihu

Knihu Lomborga "Skepticky ekolog" som cital podrobne, zaoberam sa danou problematikou a musim potvrdit, ze Andela ma pravdu. Lomborg umyselne manipuluje so statistickymi udajmi tak, aby mu vysiel zelatelny vysledok. Da sa to pomerne lahko overit. Upozornili na to viaceri vedci a odbornici. Tato kniha fascinuje iba nedostatocne informovanych ludi.

-bax- 5.3.2007 10:14

Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Super, už se těším, že budu mít moře kousek za barákem :-D Doufám, že ty ledovce stihnout roztát než budu v důchodu - to už abych začal produkovat víc COdva a metanu 8-o

-bax- 5.3.2007 10:13

Re: Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Super, už se těším, že budu mít moře kousek za barákem :-D Doufám, že ty ledovce stihnout roztát než budu v důchodu - to už abych začal produkovat víc COdva a metanu 8-o

Ivan Nový 5.3.2007 10:08

Klima nosičem totality?

Proč ne. Velmi starý vzorec chování už od dob Babylonské a Egyptské civilizace. Tím se začalo, předpovídáním záplav a zatmění, končí se předpovídáním katastrof. Racionální jádro přírodního "náboženství" se ztratilo, zůstala jen ta totalita.

Mard 5.3.2007 10:06

Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

No to bohužel napadne maximálně jen 10% populace :-(

doktor 5.3.2007 10:05

Re: Potlačování vědeckých názorů

Rudý posuv (red shift) byl tisícinásobně prokázán vzájemně nezávislými metodami. Je to jedna z mála konstant astrofysiky a následně kosmologie. V nedávné historii proti němu byli z politickoideologických důvodů jen sovětští pseudovědátoři, kteří v něm spatřovali důkaz stvoření vesmíru.

I.L. 5.3.2007 10:04

Re: Re: Az zas tak tepla ta zima teda neni,

Videl jsem taky  uz  kvest zlatici i v Praze Troji.  (Na naspu magistrraly, ne

v botanicke zahrade :-)  Vetsinou tohle  byva tak o mesic pozdeji

Mard 5.3.2007 10:04

Re: Lomborg je demagog

Otázka je proč dodržovat Kjótský protokol, když:

a) je nejasné zda zvýšený obsah CO2 souvisí s oteplováním

b) netýká se velkých znečišťovatelů jako je Indie, Čína a celá řada dalších států

c) nebyl ratifikován všemi státy a tudíž je neplatný.

vita 5.3.2007 10:01

Re: Re: Re: Re: Re: Muzeme zit bez Lomborga? NE!

Ano, to kvantifikovali.

Je souvislost mezi naším vypouštěním CO2 (ale jen toho špatného, Bursíkem nedoporučovaného) a změny klimatu kvantifikována tak dobře jako souvislost mezi kouřením a infarkty, anginou pectoris, aterosklerózou, mozkovými mrtvicemi a pod?

Vojta 5.3.2007 10:01

Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Četl jsem dnes v novinách, že letošní zima byla nejteplejší za posledních 85 let. Nevyplývá snad z toho, že před 85-ti lety byla teplejší zima????????????

honzak 5.3.2007 10:00

Re: Az zas tak tepla ta zima teda neni,

jako těžký klimaskeptik musím oznámit, že jsem včera cestou na Kladno viděl kvést mirabelku ("špendlík"). Takhle brzy to ještě nikdy nebylo. Lidské zavinění jsem nezjistil:-D

hodne neRath 5.3.2007 9:59

Re: Re: Az zas tak tepla ta zima teda neni,

no, nekvete....