23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
clay 5.3.2007 12:16

Re: Re: Re: Re: Potlačování vědeckých názorů

jste mimo mísu, nereagujete

Miloš Zfrantišku 5.3.2007 12:15

Globální oteplování

a ničení přírody člověkem je realita. Otázkou je, zda se lidstvo má chovat jako žába v hrnci s pomalu se ohřívajíci vodou (doposud tak činí) a nebo má něco podniknou na svoji záchranu. Já bych řekl to druhé.

clay 5.3.2007 12:14

Re: Re: Re: Re: Re: Predstavovani

jsem taky -svědek a odpusťte, nejsme tady proto, abychom tu vedli neustále archivy jenom proto, abyste se tu nevylhával

clay 5.3.2007 12:11

Re: Re: Re: Re: Viz JEDINA impaktovana publikace L.Metelky:

pan i.h. se zde představil odkazy na svou vědeckou publikační činnost. To pan Metelka odmítá představit se jako vědec;-D

Zdenka Jelenova 5.3.2007 12:08

Re: Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Uz jednou se lidstvo chovalo takhle nezodpovedne, nemravne a neekologicky.

A jak to dopadlo. Voda sahala az po Ararat. Tomuhle chteji Zeleni zabranit, jste vsichni tak zaslepeni a sobecti ze to nevidite?

LM 5.3.2007 12:08

Re: Re: Re: Re: Predstavovani

Takže uveďte přesně, kde jsem tvrdil, že "...kdo nema publikace na poli klimatologie, nema do toho co kecat..."

clay 5.3.2007 12:07

Re: Re: No, dyk to rikam,

vy jste tu v pracovní době, vy jste tu v popracovní době, vy jste tu zkrátka vždycky. To je ten důvod, proč nemáte nic opublikováno a proč akorát renomované vědce posíláte do pomocných škol a vyzýváte je k vracení diplomů

hodne neRath 5.3.2007 12:01

Re: Otaźkou je zda se klima mění

jojo.. a klima se meni porad, takze vubec nic noveho...

hodne neRath 5.3.2007 11:59

Re: Re: Re: Predstavovani

ale pane doktore... chovate se jak v prvni obecne... furt tu jecite, ze kdo nema publikace na poli klimatologie, nema do toho co kecat... kolik jich mate VY?

Hledajíci 5.3.2007 11:58

Otaźkou je zda se klima mění

Otázkou není zda klimatoligické modely jsou zastaralé a špatné.

Otázkou ale je zda průměrná roční teplota stoupá, zda ledovce tají, zda se klima výrazně mění, zda někde je náhle sněhu moc a jinde opět málo, zda někde náhle přiliš prši a někde je dlouhodobé sucho, atd atd, a  to z jakýchkoliv důvodů.

A s těmito zménami z jakýchkoliv důvodů se musí lidstvo vypořádat, i třeba tím že je přijme jako Trest Boží za naše sobecké chování, že je přijme jako neodstranitelné a nezvratné změny.

A je úplně jedno co si o tom myslí pánové Metelka, Motl, Hass atd. 

clay 5.3.2007 11:57

Re: Re: Re: Re: Pane Haasi,

není vazba? Ale proč to bývá často dáváno do souvislosti aktivisty a aktivistickými novináři?

clay 5.3.2007 11:53

Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Jelenová, já jsem z tý Vaší logiky jelen;-D;-D;-D

clay 5.3.2007 11:51

Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

no pak by neměla přesvědčit minimálně lidi na Americkém kontinentu. Tam si zimy užili až až

clay 5.3.2007 11:48

Re: Re: Re: Re: Re: Muzeme zit bez Lomborga?

koukám, že prachy je vaše téma;-D

clay 5.3.2007 11:45

Re: Re: Re: Re: Re: Muzeme zit bez Lomborga? NE!

to je demagogie, vždyť to přímo volá po kvantifikaci. Krom toh, zašlápněte žížalu a zasáhnete do dění taky ;-D;-D;-D

Ivan Nový 5.3.2007 11:45

doktore,

nacističtí, nebo komunističtí vědci také okázale demonstrovali jednotný názor.

clay 5.3.2007 11:42

to Anděla

mýlíte se, do Bláznových listů můžete taky posílat, co chcete, stejně to máte marný. Odkaz na Correspondence vůbec nic neřeší. Dává jen prostor por cenzuru

clay 5.3.2007 11:42

Re: Re: Re: Muzeme zit bez Lomborga?

do Bláznových listů můžete taky posílat, co chcete, stejně to máte marný. Odkaz na Correspondence vůbec nic neřeší. Dává jen prostor por cenzuru

MRKEW 5.3.2007 11:40

Re: Re: Re: Pane Haasi,

Není známá žádná vazba mezi g. oteplováním a hurikány (mimo politicko - ideologicko-aktivisticko-... atd médía). Jinak loňský rok byl podprůměrný, alespoň na hurikány.

LM 5.3.2007 11:37

Re: Re: Predstavovani

Buďte tak laskav a ukažte, kde jsem se začal ohánět publikacemi, kecálku...

Vojta 5.3.2007 11:35

Re: podstata oteplování

Souhlasím s Vámi. Jde především o koryta, nebo často spíš o zbavení se mindráku. Někde v předchozích příspěvcích jsem četl kritiku od "zelených", že ekonomika a politologie je jen žvanění. Souhlasím s tím , že politologie skutečně tímto dojmem působí i na mne. Ekonomie je však exaktní věda, tudíž by se měli žvanilové typu zelených zdržet v tomto směr uodsudků. Oni totiž jsou ti největší žvanilové na veřejné scéně. Co dokáží pro svoje ego vypustit ze svých klacíkem čištěných úst (zubní pasta škodí prostředí), to je neskutečný chumel hovadin a lží a polopravd. Jsou schopni zdržovat z nesmyslných důvodů důležité stavby, které ve finále naopak zátěži životního prostředí uleví adt. Přitom oni nemají žádný exaktní základ pro svoje aktivity.

tondalevhart 5.3.2007 11:32

k hurikánům...

...tady vidíme, jak jest nicotná informovanost o problému, když kráčí někam jinam... V r.2006 bylo tropických bouří 9, z toho 4 hurikány, z nichž 2 dosáhly hodnoty 5 (jako Katrina) - celkem tedy podprůměr (za posledních 150 let) - a průměr činí 11 tropických bouří za rok. Je to prostě blamáž. A kde se o tom dozvíte, když to není novinářsky zajímavé?

Václav 5.3.2007 11:19

Re: Re: Pane Haasi,

Tak s tímto argumentem bych byl raději opatrnější. Znáte to úsloví "Koho chleba jíš toho píseň zpívej"? Američani, samozřejmě zejména ti vzdělanější, když se s nima bavíte, tak přiznávají, že jejich země je rekordmanem ve spotřebě a bohužel i v plýtvání energií, a řeči o snižování spotřeby a úsporách, Vám tam moc popularity nezajistí, takže tomuto postoji se zase nelze až tak moc divit. Jinak co jsme měl možnost slyšet, tak v poslední době už to tam tak jednoznačně nevyhlíží. Američany totiž dost postrašil ničivý hurikán Katrina. Teplota tropických moří by se podle některých studií nemusela zvýšit ani nijak výrazně, aby Katrina byla jen malou předehrou toho, co by bičovalo americký kontinent.

tondalevhart 5.3.2007 11:19

Re: Pane Haasi,

Nestojí proti jednomu - ten jeden je citován jako ukázka toho, kam vede jiný názor než většinový. Mimochodem, těch odpůrců je mnohem mnohem více a chovají se racionálněji (vědečtěji) nežli ti osatní - uvádějí výsledky svého výzkumu a ne nějaké málo podložené teorie založené na neúplných zprávách. Uvědomte si laskavě, že ani JEDEN z modelů vývoje klimatu NEODPOVÍDÁ skutečnosti a především vědci by si měli být vědomi odpovědnosti, kterou mají v rukou - takhle to jen vypadá, že jim jde o granty na jejich výzkum. A výsledek? Politické harašení.

Marat 5.3.2007 11:18

Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Zdenko Jelenová,mám několik starých kronik,kde se popisuje počasí v dávných stoletích.Věřte tomu nebo né,ale takové změny v počasí popisují a ti dávní létopisci.A v té době žilo na celé planetě jen několik stovek milionu lidi a ani jediné auto,jediný parní kotel. Minulá zima byla v Europě dlouhá a studená.V Severní Americe mirná.Letos je to opáčně,vy v Europě máte zimu mírnou a my zase studenou a dlouhou.Ale tak se to dělo i v dávných dobách.Pokuste se sehnat několik starých kronik a přečtěte si je.

Bubik 5.3.2007 11:17

Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

různí novináři v různých periodikách uvíádějí, že moře stoupne od 45 cm do 150 metrů. To podle toho, co se jim zdá nebo nezdá moc.

Hrad je vejš:-D

i.h. 5.3.2007 11:10

Re: Re: Rudy posuv

Zive si pamatuju, jak nam pan doktor Pavlousek (zvany Jardousek) pri prednaskach na hvezdarne rikal "Hubbleova konstanta je zvlastni tim, ze se jeji hodnota neustale snizuje". Vy jste ale cislo.

EB 5.3.2007 11:04

Jo, tahle "petice" .... :)

text