6.6.2023 | Svátek má Norbert


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Efektivita očkování seniorů je vysoká

Jan Bartoň dospívá ve svém článku k alarmistickému závěru, že efektivita očkování proti covidu-19 je velmi nízká - u lidí nad 60 let je to prý pouhých 30%.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Zelený 30.11.2021 19:40

Nemilá chátro, vidím, že kromě chiméry o vlastní jasnozřivosti svobodomyslnosti a odvaze se u vás vyvinula i chiméra o síle až nepřemožitelnosti, zvaná ramena přes celý monitor. Nemám nejmenší problém vyslovit své výše uvedené mínění o vás, antivaxerské chátře, komukoliv z očí do očí, samozřejmě ovšem nemíním utrácet svůj vzácný čas cestováním za pakáží vašeho typu. Pokud přijdete, uslyšíte.

Š. Hašek 30.11.2021 18:09

Zelený, ...... takže jsi chátra. Pakáž. Užer se nenávistí.

A žádná epidemie není. A protože není, nenechám se napustit. Jako králík. Zkušebně. Dej si za mě. A nestarej se o mě.

32 000/10 650 000/21 měsíců.

K. Zelený 30.11.2021 19:43

Komu tykáš, troupe? A kdes, šhašku, vzal dojem, že se o tebe starám?

J. Vintr 30.11.2021 20:26

Já ty lidi naprosto chápu. Oni tuší, že nejspíš udělali chybu a samozřejmě se brání jakýmkoliv informacím, které by naznačovaly, že možná neudělali dobře. A samozřejmě by byli rádi, kdybychom na tom byli všichni stejně. Ale kdyby se trochu zamysleli, tak by jim mohlo dojít, že možná ještě není všechno ztraceno. Podle toho, že se plánuje to svinstvo do lidí píchat opakovaně, lze usoudit, že pro plný škodlivý účinek nestačí jen ty dvě počáteční dávky. Takže má ještě smysl, aby se z nich také stali "antivaxeři" a už si žádné další svinstvo píchat nenechali.

J. Jirka 30.11.2021 18:20

Jo, jo, to jsou konce. A přitom stačilo, aby se váš devětasedmdesátiletý příbuzný nechal řádně (a zdarma!) očkovat a mohl ještě nejméně deset let těžce pracovat v lomu.

K. Zelený 30.11.2021 19:45

Ciwe to je tak ubohé!

J. Jirka 30.11.2021 19:49

Taky si myslím, že byste měl na úrovni svých příspěvků ještě zapracovat. Nemá to pořád tu pravou šťávu.

K. Zelený 30.11.2021 20:32

Zastydlá dětinskost manifestovaná stylem "argumentace" na pískovišti. U dospělého ubohé ovšem je-li vám max. pět pak to lze tolerovat.

J. Jirka 30.11.2021 20:38

Ale jdi, ty ťunťo, vždyť z těch dospěláckých slov ještě nemůžeš mít rozum ;-D

S. Kubů 30.11.2021 19:07

Tak mi to nedá:

Milý pane, ti Vaši známí evidentně splňovali kriterium příslušníka rizikové skupiny ohledně choroby covid-19. To jsou ti, kvůli kterým se dělá celý ten cirkus od zavřených škol až po lockdowny. A oni se holt svobodně rozhodli, že toto dobrovolné očkování prostě nepodstoupí. Jejich volba - ale když se jim takříkajíc vymstila, tak za to asi můžou všichni okolo; akorát mi uniká ta kauzalita. Ale můžete být klidný - pokud by se naočovat proti covid-19 byli bývali nechali, pořád by byli bývali měli docela dost vysokou pravděpodobnost, že dopadnou tak, jak dopadli. Protože vakcíny fungují tak, jak fungují... (i když jistě lépe než nic, jak vyplývá z dat ÚZISu, kterými se tu šermuje - abych nebyl taky za antivaxera). Že by ale z tohoto příběhu vyplývalo, jaký profit z dobrovolného oočkování proti covid-19 budou mít děti a mládež stejně jaké lidé, kteří již tuto nemoc prokazatelně prodělali, to si jist nejsem.

K. Zelený 30.11.2021 19:52

Konfúze, konfúze, konfúze, ... Kde jste proboha vyčetl, že snad já nebo oni sami ze své nemoci viní kohokoliv jiného? Jako kauzalitu hledáte? Kde čtete, že jsem neklidný nebo že nevím, že riziková skupina je riziková, protože pravděpodobnost horšího průběhu covidu je u nich vyšší? Kde čtete cokoliv o možném nebo nemožném profitu očkování pro děti, mládež a prodělance?

M. Mucha 30.11.2021 20:14

R^

K. Wágner 30.11.2021 16:05

Simpsonův paradox patří mezi matematické triviality. Ke špatné interpretaci čísel, kterou popisuje, dochází právě při srovnávání výsledků dvou skupin nebo jednotlivců. Velice zjednodušeně se dá říct, že čím jsou konkrétnější data, se kterými pracujeme, tím je výsledek přesnější. R^

V. Církva 30.11.2021 17:32

Určtě, pokud budou všech 100% občanů naočkovaných je jasné že na JIP nebude žádný neočkovaný ale přesto to neznamená že neočkovaní budou zdravější.

Přesto jsem naštvaný na články o statistice Covid19. Proč se píše počet lidí na JIP přepočtenýna 100tisíc dané věkové ale OČKOVANÉ skupiny. Já totiž myslel že jde o početlidí vztažený na počet obyvatel všech způsobů naočkovanosti/nenaočkovanosti. Tím mi vycházely ještě lepší výsledky.

J. Vintr 30.11.2021 16:00

Pro ty, kteří jsou podělaní z představy, že skončí s nějakým covidem na JIP. Život není bezpečný. Od momentu, kdy se narodíme, můžeme zemřít kdykoliv. Těch možností, které nás můžou sprovodit že světa, je nespočetně a naprostou většinu z nich nemůžete nijak ovlivnit. A stejně nakonec na něco umřeme. Být podělaný až za ušima z nějaké nemoci, u níž je pravděpodobnost, že vás zahubí, maximálně v řádu desetin promile, je projev naprosté blbosti.

J. Vlček 30.11.2021 16:36

Co člověka uklidní je to, když ho o podělanosti z covidu poučí někdo, kdo je podělanej sám až za uši z představy, že očkovacím sérem do sebe dostane něco po čem mu narostou přinejmenším prasečí uši. ;-D

Odmítat očkování bez jakýchkoli odůvodněných poznatků je projevem hloupého sebevědomí a víry, že já jsem ten, jehož nějaký covid nemůže překonat.

Nebyl byste první ani poslední, jehož přesvědčení o tom, že se vás covid netkne, může řádně vytrestat. ;-(

J. Vintr 30.11.2021 16:52

To se tedy zatraceně pletete. V mém věku už nemám důvod se něčeho bát. Když umřu na nějakou nemoc, tak je to prostě osud, se kterým se klidně smířím. Kdybych ale umřel jako pitomý pokusný králík nějakých všiváků, tak by mne to nejspíš štvalo i na onom světě.

J. Vlček 30.11.2021 16:59

Já bych byl zase hrozně nerad, kdybych se stal obětí osudu jménem covid. Každý jsme holt žahnutej jiným způsobem. ;-D

J. Vintr 30.11.2021 17:03

Nemoc, jako nemoc, člověk si to stejně nevybere. Pokud to tedy neskončí sám. Z těch možností, které se nabízí, není smrt na chřipku ani zdaleka ta nejnepříjemnější.

J. Vlček 30.11.2021 17:13

Považovat covid za chřipku je přinejmenším dětská naivita.

Jedno z nejhorších umírání je dušením, čímž se covid rád předvádí, prostřednictvím zápalů plic a podobných radovánek. ;-)

J. Vintr 30.11.2021 17:15

Naopak považovat covid za něco horšího, než chřipka, je hloupost. Není k tomu žádný důvod.

Š. Hašek 30.11.2021 18:34

Pane Vlčku,

ale on je opravdu chřipkového typu! Aspoň to tedy tvrdí ti kontruktéři ozdravných polévek. Vsadili na něj miliardy. A funguje jen v zimě, jako chřipka. Vybírá zejména staré (to není sprosté slovo), jako chřipka. A sejmul jednoho ze tří set, za 20 měsíců. Tedy jako drsnější chřipka.

Znám čtyři lékaře, které jste právě označil za "dětsky naivní". Ani jeden z nich by se na Vás nezlobil. Oni totiž svým pacientům nepřikazují, nezakazují, nesmějí se jim. Oni jim radí a pomáhají, pokud to jde.

A krapet by mě i zajímalo, co by špektákloval u nich v ordinaci "ten chátra" Zelený. Kdyby mu teklo do bot.

J. Vlček 30.11.2021 19:54

Pane Hašku, už se známe docela hezkou dobu na to, abychom znali navzájem svoje názory, které alespoň ve mně vzbuzují přátelské sympatie vůči vám, a to, že v otázce covidu se naše názory nekryjí, na tom nemůže, alespoň z mé strany, nic změnit.

Jsme prostě lidi, a jako takoví máme každý svůj názor na nejrůznější otázky. Byl by asi zázrak, kdybychom se shodli úplně ve všem. Čí názor je správnější ukáže pouze čas, přičemž každý máme nárok se mýlit.

Oceňuji váš humorný přístup k dění v naší politice, kterému se vždy rád směji a na dálku vám v duchu tleskám. Máte neobyčejný talent trefovat hřebíček na hlavičku.

Zdravím vás a přeji jenom vše dobré. R^

M. Těhanová 30.11.2021 17:10

Mám to stejně, ale to tenhle pán není schopen pochopit. nemohu zdůvodnit, proč to nechci, je to jen vnitřní odpor, intuice, kterou jsem se ve všem svém konání řídila. Strach z injekce, jako takové nemám jenom nesnáším žádné umělé, syntetické věci.

J. Vlček 30.11.2021 17:21

Paní Těhanová, věřte si čemu chcete, nikdo vám nic vnucovat nebude. Alespoň v to doufám.

Očkování bych nechal na dobrovolnosti každého jednotlivce. Neočkovaným bych ovšem doporučil covid zásadně léčit doma pomocí čajů z bylinek. ;-D

M. Těhanová 2.12.2021 7:02

A můžete mi nějak vysvětlit, proč nestačí bylinkové čaje očkovaným tou zázračnou vakcínou, která původně zajišťovala bezinfekčnost?

Já jsem jen proti očkování lidí po prodělání nemoci, kteří získají opravdovou imunitu a taky hlavně dětí.

Kdo chce, ať se naočkuje, ale ať se u toho nelže. Hodně lidí lež vnímá a to odrazuje. Pokud se v té věci mluví o zodpovědnosti, tak jen vůči sobě, nikoho jiného ten člověk nechrání.

V. Braun 30.11.2021 17:52

Paní Těhanová, že to nechcete sama je ok, to je třeba respektovat, s tím nemám vůbec žádný problém.

Problém mám s lidmi, kteří o vakcínách tvrdí nesmysly typu experiment, vůbec nefungují, atd a od očkování odrazují, protože jim někteří lidé, kteří by se jinak očkovali, mohou uvěřit a neočkovat se a tím se nechránit.

J. Jirka 30.11.2021 18:36

Ony vám po očkování nenarostou prasečí uši, ale za rok-dva se vám najednou udělá tak nějak slabo a doktor vám po prohlídce doporučí, abyste si dal své záležitosti co nejrychleji do pořádku.

Přijímat očkování bez jakýchkoli poznatků je projevem hloupé víry, že vícekrát z masivní korupce usvědčený výrobce vakcíny si zrovna tentokrát nechce znovu namastit kapsu, řádky ve smlouvě začernil proto, že to vypadá tak důležitě a vzdání se veškeré odpovědnosti za účinky svého produktu jen zapomněl vyškrtnout.

Nebyl byste první ani poslední, jehož přesvědčení o tom, že očkování proti covidu je naprosto bezpečné vás může řádně vytrestat

V. Církva 30.11.2021 17:37

Tak víte co, přestaňte chodit k doktorovi, nepásejte se v utě ale hlavně se někam zavřete. Nestojím o to aby jste někoho přejel, nakazil, nebo jinak ublížil.

J. Vintr 30.11.2021 17:42

Čím dál víc se potvrzuje, že po očkování lidé mimo jiné i blbnou.....