7.6.2023 | Svátek má Iveta, Slavoj


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Efektivita očkování seniorů je vysoká

Jan Bartoň dospívá ve svém článku k alarmistickému závěru, že efektivita očkování proti covidu-19 je velmi nízká - u lidí nad 60 let je to prý pouhých 30%.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Těhanová 2.12.2021 7:02

A můžete mi nějak vysvětlit, proč nestačí bylinkové čaje očkovaným tou zázračnou vakcínou, která původně zajišťovala bezinfekčnost?

Já jsem jen proti očkování lidí po prodělání nemoci, kteří získají opravdovou imunitu a taky hlavně dětí.

Kdo chce, ať se naočkuje, ale ať se u toho nelže. Hodně lidí lež vnímá a to odrazuje. Pokud se v té věci mluví o zodpovědnosti, tak jen vůči sobě, nikoho jiného ten člověk nechrání.

Z. Lapil 1.12.2021 10:05

Neřekl bych. Ale rozebereme to někdy jindy, život není jen zábava :-)

J. Nevrkla 1.12.2021 9:59

Ovšem socialismus znamená bez výjimek diktaturu.

Z. Lapil 1.12.2021 9:41

Kdyby bojovali, je to ještě dobrý. Oni ho považují za správný.

I když tady bych raději mluvil o socialismu, pochybuju, že by až tolik lidí chtělo diktaturu, byť proletariátu.

J. Vintr 30.11.2021 23:30

Já jsem nikdy nepsal o žádných vysílačkách. Jen o tom, že nám páni soustavně a kontinuálně lžou a zamlčují pravdu. Pokud jste schopen se podívat trochu do minulosti, tak tam můžete vidět řadu důkazů, že lhali a lžou. Dále tvrdím, že za urputnou snahou dostat do všech lidí tu takzvanou vakcínu není ani omylem nějaká péče o zdraví a životy lidí, či snaha potlačit nějakou epidemii, ale buď prachy, nebo něco mnohem horšího. Vyplývá to zcela logicky ze všech okolností, které toto počínání provázejí.

J. Nevrkla 30.11.2021 21:44

Mnozí stále ještě bojují s komunismem a přitom mají stejné kolektivisticke myšlení.

V. Církva 30.11.2021 21:33

Vždycky je nějaká pravděpodobnost, že žijeme v matrixu, nebo nás ovládá Bill Gates přes 5G vysílačky, ale myslím že ta pravděpodobnost je někde hluboce pod 1%, stejně jako že žádný Covid19 není ale je to jen způsob jak ovládat svět lhaním. Jen nevím jak se domluvili s bratrancem co ty lidi vozí v sanitce, asi ho vyměnili za nějakého mimozemšťana, nebo je to Putin v masce ne? nebo ho uplatili aby lhal.

I to se může stát, s pravd2podobností asi 1 miliardtina takže se tím se normální člověk nezabývá.

J. Jirka 30.11.2021 20:38

Ale jdi, ty ťunťo, vždyť z těch dospěláckých slov ještě nemůžeš mít rozum ;-D

K. Zelený 30.11.2021 20:32

Zastydlá dětinskost manifestovaná stylem "argumentace" na pískovišti. U dospělého ubohé ovšem je-li vám max. pět pak to lze tolerovat.

J. Vintr 30.11.2021 20:26

Já ty lidi naprosto chápu. Oni tuší, že nejspíš udělali chybu a samozřejmě se brání jakýmkoliv informacím, které by naznačovaly, že možná neudělali dobře. A samozřejmě by byli rádi, kdybychom na tom byli všichni stejně. Ale kdyby se trochu zamysleli, tak by jim mohlo dojít, že možná ještě není všechno ztraceno. Podle toho, že se plánuje to svinstvo do lidí píchat opakovaně, lze usoudit, že pro plný škodlivý účinek nestačí jen ty dvě počáteční dávky. Takže má ještě smysl, aby se z nich také stali "antivaxeři" a už si žádné další svinstvo píchat nenechali.

J. Vintr 30.11.2021 20:18

To, že jste po zavedení očkování ve svém okolí nezaregistroval žádného zemřelého, bylo nejspíš pouhou náhodou. Z nějakého izolovaného pozorování nelze dělat žádné obecné závěry. Lidé prostě umírají. V jakémkoliv věku, někdy i zdánlivě zcela zdraví. Můj bratr letos na jaře umřel také oficiálně na covid, i když vím, že to byl infarkt. Vzhledem k jeho celkovému zdravotnímu stavu to nebylo nic neočekávaného.

M. Mucha 30.11.2021 20:14

R^

M. Mucha 30.11.2021 20:09

R^

J. Vlček 30.11.2021 19:54

Pane Hašku, už se známe docela hezkou dobu na to, abychom znali navzájem svoje názory, které alespoň ve mně vzbuzují přátelské sympatie vůči vám, a to, že v otázce covidu se naše názory nekryjí, na tom nemůže, alespoň z mé strany, nic změnit.

Jsme prostě lidi, a jako takoví máme každý svůj názor na nejrůznější otázky. Byl by asi zázrak, kdybychom se shodli úplně ve všem. Čí názor je správnější ukáže pouze čas, přičemž každý máme nárok se mýlit.

Oceňuji váš humorný přístup k dění v naší politice, kterému se vždy rád směji a na dálku vám v duchu tleskám. Máte neobyčejný talent trefovat hřebíček na hlavičku.

Zdravím vás a přeji jenom vše dobré. R^

K. Zelený 30.11.2021 19:52

Konfúze, konfúze, konfúze, ... Kde jste proboha vyčetl, že snad já nebo oni sami ze své nemoci viní kohokoliv jiného? Jako kauzalitu hledáte? Kde čtete, že jsem neklidný nebo že nevím, že riziková skupina je riziková, protože pravděpodobnost horšího průběhu covidu je u nich vyšší? Kde čtete cokoliv o možném nebo nemožném profitu očkování pro děti, mládež a prodělance?

J. Jirka 30.11.2021 19:49

Taky si myslím, že byste měl na úrovni svých příspěvků ještě zapracovat. Nemá to pořád tu pravou šťávu.

K. Zelený 30.11.2021 19:45

Ciwe to je tak ubohé!

K. Zelený 30.11.2021 19:43

Komu tykáš, troupe? A kdes, šhašku, vzal dojem, že se o tebe starám?

K. Zelený 30.11.2021 19:40

Nemilá chátro, vidím, že kromě chiméry o vlastní jasnozřivosti svobodomyslnosti a odvaze se u vás vyvinula i chiméra o síle až nepřemožitelnosti, zvaná ramena přes celý monitor. Nemám nejmenší problém vyslovit své výše uvedené mínění o vás, antivaxerské chátře, komukoliv z očí do očí, samozřejmě ovšem nemíním utrácet svůj vzácný čas cestováním za pakáží vašeho typu. Pokud přijdete, uslyšíte.

J. Jirka 30.11.2021 19:23

Doporučuji si přečíst historii firmy Theranos Inc., která "objevila" metodu, která z kapky krve dokáže rychle a levně vyčíst spolehlivé informace o zdravotním stavu pacienta.

Deset let byla společnost vynášena do nebe, Elizabeth Holmesová považována za Steva Jobse v sukni. Dnes stojí před soudem za největší podvod v dějinách Silicon Valley a hrozí jí dvacet let vězení.

J. Jirka 30.11.2021 19:12

Kvůli udavačům, kterými se Česko v poslední době jen hemží...

Když si nechají veřejně píchnout nějaké vitamíny nebo jen ten fyziologický roztok, nikdo na ně nemůže.

Z. Lapil 30.11.2021 19:11

To není ničí cíl, to "se" děje samo. A to na základě představy, že vláda se o lid musí postarat. Viz "tatíček Masaryk".

Začněte někde nahlas uvažovat, že by se měl každý starat o sebe a o své blízké. Okamžitě se dozvíte, že jste nepřítelem chudých, o které se taky musí někdo postarat.

A nemusíme ani mezi lid. Průzkum jsem si nedělal, ale manželkovské/maminkovské "Vy byste tu beze mě shnili" je ze stejného ranku. Některejm ženskejm prostě nevysvětlíte, že byste měl doma raději milou nebo aspoň jakž takž příčetnou manželku a horu špinavého nádobí, než vypucovanou usměvavou kuchyň a uřícenou osobu před kolapsem.

J. Jirka 30.11.2021 19:09

Možná.

Ale proč se tedy skoro třetina zdravotnického personálu stále odmítá nechat očkovat? Všechno jsou to odpůrci, kteří vidí konspirátora za každým rohem?

S. Kubů 30.11.2021 19:07

Tak mi to nedá:

Milý pane, ti Vaši známí evidentně splňovali kriterium příslušníka rizikové skupiny ohledně choroby covid-19. To jsou ti, kvůli kterým se dělá celý ten cirkus od zavřených škol až po lockdowny. A oni se holt svobodně rozhodli, že toto dobrovolné očkování prostě nepodstoupí. Jejich volba - ale když se jim takříkajíc vymstila, tak za to asi můžou všichni okolo; akorát mi uniká ta kauzalita. Ale můžete být klidný - pokud by se naočovat proti covid-19 byli bývali nechali, pořád by byli bývali měli docela dost vysokou pravděpodobnost, že dopadnou tak, jak dopadli. Protože vakcíny fungují tak, jak fungují... (i když jistě lépe než nic, jak vyplývá z dat ÚZISu, kterými se tu šermuje - abych nebyl taky za antivaxera). Že by ale z tohoto příběhu vyplývalo, jaký profit z dobrovolného oočkování proti covid-19 budou mít děti a mládež stejně jaké lidé, kteří již tuto nemoc prokazatelně prodělali, to si jist nejsem.

P. Vychodil 30.11.2021 19:00

proč by si vůbec něco píchali ? Stačí registrace v systému...

P. Vychodil 30.11.2021 18:59

víš vlčku, a v tom je zakopaný pes (nebo jiná šelma psovitá ) Kdo je vlastně naivní ? Ten kdo věří ve vlastní síly, i když se možná přecení, nebo ten, kdo sedí, čeká, bezmezně věři ve zvolenou vrchnost ? věřil jsi bezmezně komoušům ? a pokud ne, vysvětli mi, proč věříš současné věrchušce...máš potřebu někomu věřit ? Protože si nejsi jistý sám sebou a svému úsudku ? nevěříš svému rozumu ? Potřebuješ po celý svůj život mít nad sebou nějakou vedoucí autoritu, maminku, tatínka, KSČ, babiše, flégra, hořejšího...?

mimochodem, kreatura s nickem "kavárník zelený" zde si začala vylívat zlost na celý svět...tak jsem tohoto tvora jenom trochu popíchnul, ať je nějaká sranda:-)

I. Teren 30.11.2021 18:58

Miliardar Stephane Bancel sef (CEO) Moderny zarobil od zaciatku covidovej hysterie extra miliardu. Ako zvyknu uslachtili a vzneseni Americania tvrdit - "Follow the money". ;-)

J. Vlček 30.11.2021 18:56

Opět jedna ukázková konspirace jednoho odpůrce očkování? ? ;-)

J. Nevrkla 30.11.2021 18:56

Já už snad začínám dávat za pravdu teoriím, že nejde o klima a covid, ale o to, jak zotročit lidi. A aby si v té bídě a živoření ještě říkali, že zachraňují planetu a bojují s virem.

J. Vlček 30.11.2021 18:53

Pane Vintre, řídím se pouze svými zkušenostmi, a ne podle keců politiků, kteří melou každý něco jiného.

Ze svého okolí vím, že mi v době, kdy nebylo očkování ještě v řádném rozběhu, na covid zemřelo několik neočkovaných kamarádů.

Od zavedení očkování neznám v okolí nikoho dalšího, kdo by nákaze podlehl. To jsou fakta, která tvoří realitu, podle které posuzuji účinky očkovacího procesu. Nic víc, nic míň.

Nejde tedy o žádnou hrůzu. ;-)