7.6.2023 | Svátek má Iveta, Slavoj


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Efektivita očkování seniorů je vysoká

Jan Bartoň dospívá ve svém článku k alarmistickému závěru, že efektivita očkování proti covidu-19 je velmi nízká - u lidí nad 60 let je to prý pouhých 30%.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 30.11.2021 10:28

Naprostý nesouhlas. Plus nesouhlas čtyř lékařů, nemám od nich povolení uvádět jejich jména a čísla diplomů z lékařských fakult.

Nejúčinnější prevencí je nejvyšší ostražitost u určitých skupin obyvatelstva, léky, prevence - přesně to, co se dělalo u chřipek vždy. Od podzimu do jara. Vždy, než se začalo bláznit a kšeftovat se zdravím občanů. A než se "stal vir politikem".

M. Sedláček 30.11.2021 14:16

Takže se o vakcínách lhalo od začátku, jak jste sám napsal, ale přesto nechápete, že někdo experimentální nevakcínu odmítá?

M. Boháček 30.11.2021 9:43

Hovorme spolu - očkovanie, dopady opatrení.

Prof. RNDr. Jaroslav Turánek, DSc. - farmakológ, imunológ, vakcinológ, Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity Brno tvrdí, že spike proteíny sa v mozgu (kam, vzhľadom na veľkosť, bez problémov prenikajú) sa chovajú ako prióny. Odvoláva sa (vo videu) na štúdie. Efekt sa môže prejaviť po mesiacoch až rokoch. Ide o degeratívne, neliečiteľné ochorenie, ktoré spôsobuje demenciu a potom smrť - Creutzfeldtova-Jakobova choroba – „choroba šialených kráv“.

https://www.youtube.com/watch?v=6Gfe1mhYe-w

Alebo v tomto článku:

Steve Kirsch (autor článku): Twitter mi pozastavil účet (pravděpodobně navždy, protože není odvolání) kvůli jednomu příspěvku o prionových chorobách. Není pochyb o tom, že mRNA vakcíny způsobují prionová onemocnění. Lidé před očkováním tyto nemoci neměli a najednou se u nich po očkování objeví. Jiné vysvětlení pro to neexistuje. Žádný z „ověřovatelů faktů“ nedokáže vysvětlit příčinu nadměrného výskytu. Prionové choroby jsou nevyléčitelné a vždy smrtelné.

https://otevrisvoumysl.cz/dukaz-covid-vakciny-zpusobuji-prionova-onemocneni/

Čo na to autori článku, propagujúci "efektívne" "vakcíny" proti kovidu?

M. Boháček 30.11.2021 9:29

Dáta z Česka o vysokej efektivite vakcín popierajú tvrdenia vedcov, ktorí pozliepali tento článok.

Z dát však vyplýva, že očkovanie nie je také účinné, ako sľubovali farmaceutické firmy, ako sľubovalí „odborníci a agenti farma firiem“, ktorí riadia v konflikte záujmov krajinu a obmedzovanie ľudských práv.

Tento graf (v článku) ukazuje úmrtia v prípadoch očkovaných a neočkovaných, sú skoro rovnaké.

https://zaslobodu.sk/podla-dat-z-ceska-ockovani-su-na-tom-len-trosku-lepsie-ako-neockovani/

V. Braun 30.11.2021 14:31

Jelikož je graf v absolutních číslech, a jak píšete počty úmrtí jsou skoro stejné pro očkované a neočkované, tak je dobrý důkaz účinnosti vakcín.

Umírají totiž zejména vyšší věkové skupiny, kde je proočkovanost kolem osmdesáti procent. Ze čtyřikrát větší skupiny proočkovaných je tak stejně zemřelých jako z daleko menší skupiny neočkovaných.

Takže vám děkuji za odkaz.

P. Vychodil 30.11.2021 9:29

"experti" většinou přímo nelžou, jen si pro svoji argumentaci vyberou data, trendy, korelace, které se jim pro povrzení jejich "expertních" názorů zrovna hodí, a zamlčí data, která jejich názoru odporují.

Jako příklad typické propagandy: Graf "vaccination vs death..."pěkný to graf, pozitivní korelace jako vyšitá...budu-li však chtít, vyberu jiné časové období, jiné země...a voilá, korelace 0 !

Autorům bych dal za domácí úlohu zprávu, která prokazuje korelaci mezi proočkovaností a počtem nakažených...asi prokáží, negativní...

M. Boháček 30.11.2021 9:22

A zasa iní vedci majú iný názor. Napríklad:

Špičkový matematik Fenton skritizoval očkovanie a jeho benefit

Norman Fenton je britský matematik. Vedec Miro Štec uverejnil nejaké informácie z jeho prednášky. V prednáške spomína, že samotné hodnotenie pozitívnych prípadov podľa PCR je zavádzajúce.

Podľa neho benefit očkovania sa dá určiť jedine porovnaním všetkých príčin úmrtia u očkovaných a neočkovaných (očkovaným sa mysli podanie aspon jednej vakcíny).

Podľa neho neexistujú seriozne dáta dokazujúce benefit očkovania nad jeho rizikami.

zdroj: https://www.facebook.com/miroslavstec/posts/4285769761545915

J. Kalina 30.11.2021 8:43

Prosím vás, aspoň někteří myslete na chvíli hlavou. Je přeci zcela evidentní, že u infekční choroby typu chřipka, kovid by "stačilo! všech 10 milionů lidí v ČR na 14 dní zavřít do karantény s jídle, vodou, kbelíkem, kde by byl každý sám. To by byla 100% izolace. Po skončení by se spočítali mrtví -někdo by na tu infekci dojel, ale nikdo kdo ji ještě nedostal by ji také nedostal, dokonce by se virus na našem území nevyskytoval (dočasně!) Toto totální opatření samozřejmě nikdy nemůže být uplatněno, ale aspoň by někdo mohl pochopit, že omezení pohybu osob a jejich vzájemných kontaktů nějaký podpůrný vliv má. Že je to mnohdy na hlavu a každé to opatření někoho naser... více a jiného méně je také jasné.

Až budou všichni naočkováni 5 x a prodělají zároveň kovid 2 x budeme zde mít populaci, která se "zbavila" těch náchylných na těžký průběh až smrt a tudíž se bude jevit jako odolnější. Pokud ovšem bude zcela volný pohyb osob, bude mít kovid virus "skoro každý 5x za rok". A z velkého množství čerstvě nakažených stejně někdo skončí na JIP. Uvidíme zda v takové situaci budou JIP zahlcené nebo to bude z hlediska péče o další nemocné únosné.

Prostě nyní probíhá fáze "čištění" od těch náchylných a pak se situace ustálí, na JIP kách bude lidí méně, ale pozor - budou tam pořád nějací s kovidem! Už z toho důvodu, že každý rok bude každý o rok starší a postupně se "probojuje" mezi věkově rizikové s další komorbiditou.

TOTO JSOU VYHLÍDKY. A všichni odborníci to ví, ale nikdo to neříká.

R. Langer 30.11.2021 9:05

"Až budou všichni naočkováni 5 x a prodělají zároveň kovid 2 x budeme zde mít populaci, která se "zbavila" těch náchylných na těžký průběh až smrt a tudíž se bude jevit jako odolnější."

No, a když nebudete očkovat vůbec, tak to bude stejné, jenom to potrvá mnohem kratší dobu. Nevím, jak jste usoudil, že bez očkování bude mít každý kovid 5x. To je přece naprostá hovadina. ;-D

J. Kalina 30.11.2021 13:23

Asi jste byl s reakcí moc rychlý, jinak by jste si přečetl to co jste z mého příspěvku sám okopíroval (a zároveň)... a v další části jste to na to zároveň (bez očkování) zapomněl. To je pak těžká diskuze, když necitujete přesně ani sám sebe v tom samém příspěvku. Jinak na vysvětlenou: schválně jsem to přehnal. Až za dva roky (nebo 3,4) budou všichni (jako, že nebudou) naočkováni pátou dávkou (ironie) a dvakrát ten kovid chytí (ironie) a všichni náchylnější b udou po smrti, tak stejně zde kovid bude kolovat v populaci bez jakýchkoliv restrikcí, tudíž ho bude mít v jednom okamžiku mnohem více lidí než dnes, doufejme většina bez příznaků a uvidíme, kolik osob v tomto režimu přesto skončí na JIP, protože to že jste očkovaný a kovid prodělal neznamená, že máte na věky vystaráno. Za prvé se budeme věkem rok co rok blížit k nebezpečné věkové hranici a spíš postupně dostaneme nějaké další neduhy, které v kombinaci s kovidem budou na nás stačit.

Ten váš názor, že kdyby se neočkovalo, že to bude stejné , ale rychlejší je pravdivý pouze v případě, že počet lidí zemřelých v obou variantách bude stejný. S jistým malým optimismem, by jeden mohl soudit že očkováním se získává nějaký čas na vyvinutí léku (bude li) a menším návalem na JIP kách se snad může někomu vyplatit větší péče, když tam leží. Třeba, že na něj vůbec vyjde kyslík.

J. John 30.11.2021 8:39

Vážení autoři, profesoři, mám pro vás také pár čísel a otázku: Nákaza ve "vyspělých, proočkovaných státech" stoupá, kdežto v "rozvojových státech" je epidemie potlačena o 98 i více %. Příklady:

Epidemie v namátkou vybraných státech vyvrcholila v uvedeném měsíci s těmito počty nakažených/1 milion obyvatel za týden:

Japonsko srpen 1220, Indie květen 2024, Indonésie červenec 1296

Německo listopad 4861, ČR listopad 13182

-----------------------------------------

Aktuální počet nakažených COVIDem za minulý týden, tedy do 28.11./1 milion obyvatel:

Japonsko *) 5, Indie *) 44, Indonésie *) 9

Německo 4861, ČR 13182

Ve státech označených *) lékaři od kulminace epidemie nemocným ihned po pozitivním testování doporučují léčbu generickým, proto levným a dostupným lékem, který prý dle WHO, EMA a SUKLu dostatečně neprokázal léčebný účinek při onemocnění COVIDem. O tomto levném generiku se v Evropské unii nesmí psát ani mluvit a nesmí se prodávat, ačkoli ho v humánní medicíně ve světě již bylo prodáno přes 3 miliardy balení. Dále lékaři předepisují vitamin D, zinek,... Mimo to se očkuje. Je možné, že epidemii ve státech označených *) ukončili třeba zaříkáváním nebo kouzly a ta léčebná metoda skutečně neměla na ukončení epidemie vliv.

Na konec otázka pro "naše" politiky, bojovníky s epidemií a covid-byznysmeny: Nebojíte se, že toto hromadné zabíjení skončí procesem, obdobným tomu Norimberskému po WWII?

J. Jirka 30.11.2021 9:14

"Nebojíte se, že toto hromadné zabíjení skončí procesem..."

Když si uvědomí, jak Norimberský proces pro většinu válečných zločinců dopadl, tak jim to za to nepatrné riziko stojí.

J. John 30.11.2021 9:22

Třeba Ceausescovi to v Rumunsku nevyšlo...

J. Jirka 30.11.2021 9:44

V Rumunsku neměli Havla, který by řekl: "Nejsme jako oni." A v ostatních socialistických zemích občané potrestání viníků své mizérie vyměnili za možnost vánočních nákupů na "západě".

S. Donát 30.11.2021 13:07

Nevím, jak to bylo jinde, ale v Japonsku pomohla velmi vysoká proočkovanost.

J. John 30.11.2021 13:21

V Japonsku epidemie vrcholila při 70% proočkovanosti. Takže efekt na ukončení epidemie měl jednoznačně až ten levný generický lék který "naše" vrchnost zakázala. Např. v Indii ministerstvo zdravotnictví v dubnu 2021 rozhodlo o preventivním i léčebném nasazení ivermectinu, a to i přes varování WHO. Indie se poté dostala pod tlak nadnárodních farmaceutických koncernů a WHO, které vyvíjely velký tlak na vládu, aby užití ivermectinu zabránila. Po přezkoumání dat potvrdil 13.5.2021 nejvyšší soud v Bombaji nasazení ivermectinu k léčbě COVID-19. Následně byla podána žaloba na předního vědce WHO Dr. Soumya Swaminathan pro „spiknutí a vážná provinění proti lidskosti během pandemie COVID-19“, protože podpořil varování před nasazením ivermectinu.

Zdroj: https://johnjiri.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=778352

Pokud nevěříte, tak si poslechněte ještě video na Youtube. zadejte: Pfizer “fair play”

J. John 30.11.2021 8:34

Ten graf očkovaní vers. mrtví je pochybný. Srovnejte neprooočkovanou Ukrajinu s 0,5 dávkou na občana a 4085 mrtvými za poslední týden a proočkovanou ČR s 1,4 dávkami na obyvatele s 850 mrtvými. Počet obyvatel je v poměru 1:4,5.

J. Nevrkla 30.11.2021 8:29

Na tom posledním grafu je vidět jistý rozpor. Čím to je, že při zhruba stejně proockovanosti je tak velká smrtnost u obyvatel Litvy a Lotyšska a tak malá u obyvatel Švýcarska a Švédska? Jsou tu evidentně daleko významnější vlivy, které nikdo zřejmě nezkoumá, nikdo o nich nemluví. Spoléhání na injektáž několikrát ročně, úplně popírání jejich vážných důsledků, ačkoliv je snad každý ze svého okolí zná, to vypadá spíše na demagogii a fanatismus, než na vědu a hledání pravdy.

Z. Lapil 30.11.2021 9:19

Já ze svého okolí žádné vážné následky neznám. Pravda, píšete SNAD každý :-).

I s tvrzením "nikdo nezkoumá" bych byl opatrný. Jednak jsou v léčbě (ne jen v očkování) velké prachy a tudíž i velké tajnosti, jednak je takový výzkum nepochybně plný slepých uliček a nikdo -Pfizer ani státní výzkumák - netouží po pravidelných tiskových konferencích, jejichž obsahem budou povětšinou sdělení, že vyfukováním dýmkového kouře do vody covid nevznikne. Nebo zlato nebo co to ten Cimrman zkoumal.

J. Nevrkla 30.11.2021 9:55

Tak to žijete v nějaké své očkované bublině. Možná se něco zkoumá, každopádně nezveřejňuje. Jedinou propagovanou mantrou je očkování a jak k němu lidí donutit. Jakákoliv negativa zamlcovana nebo bagatelizována, na slibované tečky zapomenuto. Ja se vážně obávám, že opakované očkování těmito vakcinami nakonec více lidem ublíží než prospěje.

Z. Lapil 30.11.2021 11:25

Je to možné, že mám prostě kliku. Ale dlouhodobě se hodně pohybuju mezi lidmi, a to i na velké vzdálenosti. Což, pravda, vysvětluje spíš moji imunitu (mé tělo zná kdejakou rýmičku a umí reagovat; kéž by mi to vydrželo).

Určitě znám celkem dost lidí, takže teorie "sedí doma a nikoho nezná" není pravdivá.

J. Nevrkla 30.11.2021 12:40

Opravdu se neslyšel od nikoho o lidech, kteří po očkování měli nebo mají velké problémy?

Z. Lapil 30.11.2021 14:32

Fakt ne. Za velký problém nepovažuju, když byl tchán protivnej a na přímý pokyn "jestli je ti blbě, tak zalez do postele a neotravuj" zalezl do postele a neotravoval. Ráno byl v pořádku. A já osobně jsem dva dny musel opatrně nandávat batoh, když šel přes příslušný sval, tak to bolelo.

Ale to je, co si tak vzpomínám, u očkování celkem normální.

J. Nevrkla 30.11.2021 15:03

Já měl spíše na mysli, že jsem ještě neviděl v médiích nějakého ockovaneho, který si na JIP na nemoc stěžuje. Je jich tam dost na výběr.

Z. Lapil 30.11.2021 18:31

Ty nemusej nahánět novináři, o těch "skoro každý slyšel" :-).

Vážně: s oblibou opakuju, že kdo věří, že lze řešit tak složitý problém, jako je klima, pomocí regulace jednoho jediného prvku (omezení CO2), je hlupák. Říkám si, že řešit tak složitý problém, jako je virová epidemie, pomocí jednoho prvku (očkování), není o nic chytřejší.

A doufám, že pilulka proti covidu bude tak skvělý kšeft, že po něm všichni ti Pfizerové a Sputnikové pasou ve dne v noci. Sice mimo světla ramp, ale pasou.

J. Nevrkla 30.11.2021 18:56

Já už snad začínám dávat za pravdu teoriím, že nejde o klima a covid, ale o to, jak zotročit lidi. A aby si v té bídě a živoření ještě říkali, že zachraňují planetu a bojují s virem.

Z. Lapil 30.11.2021 19:11

To není ničí cíl, to "se" děje samo. A to na základě představy, že vláda se o lid musí postarat. Viz "tatíček Masaryk".

Začněte někde nahlas uvažovat, že by se měl každý starat o sebe a o své blízké. Okamžitě se dozvíte, že jste nepřítelem chudých, o které se taky musí někdo postarat.

A nemusíme ani mezi lid. Průzkum jsem si nedělal, ale manželkovské/maminkovské "Vy byste tu beze mě shnili" je ze stejného ranku. Některejm ženskejm prostě nevysvětlíte, že byste měl doma raději milou nebo aspoň jakž takž příčetnou manželku a horu špinavého nádobí, než vypucovanou usměvavou kuchyň a uřícenou osobu před kolapsem.

J. Nevrkla 30.11.2021 21:44

Mnozí stále ještě bojují s komunismem a přitom mají stejné kolektivisticke myšlení.

Z. Lapil 1.12.2021 9:41

Kdyby bojovali, je to ještě dobrý. Oni ho považují za správný.

I když tady bych raději mluvil o socialismu, pochybuju, že by až tolik lidí chtělo diktaturu, byť proletariátu.

J. Nevrkla 1.12.2021 9:59

Ovšem socialismus znamená bez výjimek diktaturu.