19.6.2024 | Svátek má Leoš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ZEPHIR 12.11.2007 1:16

Re: Re: Bursík je zastaví vlastním tělem ?

Nevím co Zelení podnikaj, podle mě se staraj převážně o svý koryta jako každej, kdo se dostane do vlády, ale prosadit značení výrobků podle obsahu GMO produktů, použitejch při výrobě by zkusit mohli. Zálohování PET lahví k ekologickejm opatření samozřejmě nepatří.

Abonent 12.11.2007 1:16

Dyš teda jako ci bejt lidovej cefýr...

Samozřejmě, ZEPHIRe, dyš chcete bejt lidovej jako teda, tak by to chtělo kapánek důslednosti jako. Takže : vojedinělejch, vobecnej, votáska. Atd.

K tomu radikálně omezit slovník, vypustit interpunkci, přihodit hrst pravopisných chyb - a budete fak takovej vobyčejnej vopčan jako mi fšici že jo.

Zkrátka, chce to trošku doladit styl. Přeji mnoho úspěchů.

ZEPHIR 12.11.2007 1:14

Re: Proto UFOni unášejí Američany

Gobels kdysi pojmenoval Čechy jako smějící se bestie. Do určitý míry je to pravda, česká povaha se udržuje v průměrnosti tím, jak se snaží všechno neustále zlehčovat.

Blbě žertovat o Ufonech možná pro vás vypadá pořád líp, než chrčet úplný hovadiny, ale ve skutečnosti je to totéž.

Šumavák 12.11.2007 1:11

co mito jen...připomíná,? Už vím !

Příručka Grenpisáka:

1.-Vyvolejte paniku.

Nemáme čas cekat na vědu! Musime jednat okamžite. Zdiskreditujte skeptiky! Postavte je jako nečestné,nekompetentni, předpojate, rasistické, sexistické, koupené průmyslem. Odhalte svoje protivníky jako agenty po profitu touzicich kapitalistu. “Je znamé, že jste udělal vedeckou studii na zakázku spolecnosti XY. AG“!  Kdyz se vas protistrana zeptá jaký přínos budou mit od vás pozadovane statni výdaje, odpovidejte „co je pro Vás duležitější:člověk nebo penize?"

2.-Stavte se do role oběti!

Prezentujte sám sebe jako nezštně  jednajiciho zastupce bezmocné většiny obyvatelstva, která je ovládána, zneužívána, desinformována, početně sice menší, ale mocnější skupinou protivniků(kapitálem, exaktními vědami, Monsantem, "uhlenou lobby") a rychle získate jako ”opozični myslitel” přízeň médií !

IS 12.11.2007 1:11

Re: Bursík je zastaví vlastním tělem ?

Nebo snad kromě povyku něco zelení podnikají?

ZEPHIR 12.11.2007 1:10

Re: místo analytických přístrojů postačí alergik ?

Některý alergie se vyvíjej léta. Např. mě seno až do mějch šestnácti let vůbec nevadilo. Takže pokud výskyt alergií vyskočí už v průběhu jednoho roku o 50% po zavedení jedinýho druhu potraviny, je to pro mě dostatečná indicie. V tý době se tím ale zjevně nikdo nezabejval.

IS 12.11.2007 1:10

Re: Re: Proto UFOni unášejí Američany

Nyní je to jasné, že GMO do USA zavlekli ET a sledují výsledek pokusu.

ZEPHIR 12.11.2007 1:07

Re: Naštěstí Greenpeace zachrání Evropu

Moje argumenty sou logický a podpořený vedeckými studiemi. Nevytvářejte politického nepřítele, tohle s Greenpeace nemá co dělat. Na epidemii obezity ve spojení s GMO zatím nikdo nenarazil, ale je divná jedna věc: zatímco se kvalita ovzduší a životního prostředí díky ekologizaci průmyslovejch výrobních závodů zřetelně zlepšuje, počet alergií neklesá, naopak se zvyšuje.

Šumavák 12.11.2007 1:07

Dobrá sebekritika!

Lobujete opravdu silně!

Šumavák 12.11.2007 1:05

rok je Vám dlouhá doba?

Mám podezření, že nijak zvlášť nerozumíte tomu, co sem kopírujete......

ZEPHIR 12.11.2007 1:03

Re: Re: i já jsem alergický na soju,

Já myslím, že už je stějně pozdě, protože např. geneticky upravení síja se v Evropě zkrmuje řadu let. Jediný řešení je zavést povinný značení původu všech potravin, aby si veřejnost mohla vybrat co bude jíst. Podobně, jako to fungovalo např. u nucenýho výseku až do konce roku 2004. Cílem tedy není zákaz, jen uplatnit tržní mechanismy. Pokud někdo trvá na levných potravinách a je ochoten nést riziko alergíí, ať ho nese, je to jeho svobodná vůle. Pojišťovna by mu pak ale neměla zdravotní péči hradit, když se dobrovolně cpe alergeny. Rozhodnutí lidí, jak nakládat z GMO produkty by tedy nemělo přicházet seshora, ale zezdola.

Vlado 12.11.2007 1:02

Re: Značné riziko i pro klasické zemědělství

Ano, už víc jak polovina obyvatel USA trpí nemocemi z geneticky modifikovaných potravin, ale zločinecké vládě se to stále daří tajit. Obezita Američanů je sváděna na hamburgry z McDonalda a přitom je zcela jasné, že geny podporující nadměrný vzrůst kukuřice a sóji se už přenesly do lidských těl a indukují tloušťku nezávisle na způsobu stravování lidí.  Velká většina volné přírody v Americe je zasažena přenosem genů z kukuřice a sóji, ve vlhkých oblastech proto lesy usychají a pouště se naopak zelenají porostem geneticky modifikované vegetace. USA se dnes již ekonomicky hroutí pod škodami, které přinesly nezodpovědné genetické modifikace. Naštěstí Greenpeace zachrání Evropu a nakonec i zbytek světa.

ZEPHIR 12.11.2007 0:58

Riziko nekontrolovatelného šíření GMO v Evropě

je bohužel velký, vzhledem k vysoký hustě osídlení a malý rozloze pozemků. Prakticky tedy v podmínkách Evropského společenství nejde zabezpečit, že když osejete jedno pole GMO kukuřicí, aby pyl z něj nepřelítal na pole další. Tím se kukuřice stane pro škůdce taky jedovatá, ale ne tolik, aby je usmrtila, takže na ni můžou získat toleranci. Pěstování GMO tudíž poškozuje i zemědělce, kteří plodiny ošetřujou klasickými metodami, protože urychlujou šíření rezistentních škůdců a plevelů. I proto je zatím vedení EU vůči šíření GMO poměrně vlažné, naráží však na extrémně silné lobbování. Toho jsme koneckonců svědky i zde.

Šumavák 12.11.2007 0:57

Můžete klidně spát ! EUkomise už to řeší!

Takže se kvůli Vám  a  vám podobnejm , nic dovážet nebude.

Lidi sice pochcípají hlady, ALE ZDRAVÍ !

a bacha: cokoliv jíte, je GMO! Jen ta mutace trvala trochu déle.

ZEPHIR 12.11.2007 0:52

Re: Re: místo analytických přístrojů postačí alergik ?

Samozřejmě, z ojedinělejch případů se obecnej závěr odvodit nedá, stejně jako v případě globálního oteplování. Rozhodující je statisticky významnej trend, od toho koneckonců statistika je. Např. rok po zavedení GMO kukuřice v Anglii vzrostl počet alergiků na sóju během jednoho roku o 50%  http://www.ethicalinvesting.com/monsanto/news/10037.htm 

Otázka je, zda je etický GMO testovat na lidech, když se senzibilizace alergeny projevuje tak zvolna a po dlouhý době.

ZEPHIR 12.11.2007 0:48

Re: i já jsem alergický na soju,

Sojové pokrutiny jsou nedílnou součástí krmných směsí. K nasazení GMO produktů do lidskýho potravního řetězce došlo vlastně bez vědomí veřejnosti, takže dnes GMO pronikly do potravin nepřímo, v krmivech pro hospodářský zvířata a různý nutrienty.

Takže dnes je vlastně relevantní srovnávací studie s GMO a bez nich vlastně nemožná, protože bakteriální toxiny cestujou do Evropy v krmnejch směsích.

IS 12.11.2007 0:46

Re: místo analytických přístrojů postačí alergik ?

S alergií je to však poněkud složitější. Především je nuzno pozanmenat, že snad neexistuje osoba, která by nebyla na něco alergická. Jen se s tím v životě nesetká. Alergická léčba obecně zahrnuje postupné zcitlivění organismu alergenem, a posléze jeho  snižopváním. Takže obecně nejlepší prvence spočívá  - pohybovat se  v prostředí, které stimuluje imunitní systém.  Samozřejmě nic se nesmí přehánět, lékařský dohled je žádoucí. Pozor a elrgie se někdy zaměňuje s nesnášenlivostí.  Může se opravdu stát, že některé potraviny nebude část obyvatelstva snášet.  Známá je podstatně menší snášenlivost  alkoholu u Japonců,  kteří mají podstatně méně enzymu na odbourání alkoholu a stačí jim někdy "čichnout" k zátce a už se kácejí. Afričané nesnášejí kravské mléko, postrádají enzym laktázu.

ZEPHIR 12.11.2007 0:45

Studie provedená francouzským ústavem CRIIGEN

popisuje výsledky krmných pokusů s GM kukuřici firmy Monsanto na laboratorních potkanech. Vyzvedává 60 významných rozdílů mezi potkany krmenými po poměrně krátkou dobu 90 dní GM kukuřicí a těmi, kdo po stejně dlouhé období konzumovali konvenční kukuřici. První skupina vykazovala rozdíly ve velikosti ledvin, mozku, srdce a jater, jakož i významné váhové rozdíly. Může jít o příznaky toxicity, které ale nebyly prozatím hlouběji prozkoumány. 1) Kukuřice firmy Monsanto známá jako linie NK 603 je odolná vůči herbicidu Roundup téže firmy. Tato GM plodina, již od roku 2004 v Evropě schválená k dovozu coby potravina a krmivo, je nyní i v ČR pokusně pěstována a plánuje se její komerční pěstování.

Ani Monsanto, ani vědecký výbor, kterému byly předloženy výsledky krmných pokusů, se nepozastavili nad rozdíly mezi testovanou a kontrolní skupinou laboratorních zvířat. Naopak, smetli výsledky ze stolu tvrzením, ze jsou rozdíly „ biologicky nevýznamné“. Jedná se již o druhý případ tohoto druhu: Jiná kukuřice firmy Monsanto, linie MON 863, byla předmětem vědecké studie publikované v březnu 2007. Také tato plodina vykazovala známky toxicity pro játra a ledviny potkanů krmených už po době pouze 3 měsíců.

http://www.springerlink.com/content/02648wu132m07804/?p=d30bc1e184b3411f80c60965ce00df0a&pi=18

 

Ve skutečnosti se zdá, že vše z čeho EU při svým rozhodování vychází sou studie, který provedlo Monsanto, čili producent GMO kultivarů samotné. CRIIGEN o tom takto výslovně píše.

ZEPHIR 12.11.2007 0:42

Současný schvalování GMO probíhá podivně

,že o něm ministerstvo ani vedení GMO neuvolňuje žádný relevantní podklady je taky logický. Tahle záležitost od počátku smrd průšvihama, současně se v ní točej veliký prachy. Úředníci nemaj zájem vystavovat svou kariéru zbytečnýmu riziku, veřejná kontrola tudíž chybí. Proto jsou materiály o rozmístění GMO a odborný studie k dispozici všude možně, jen ne na úřadech, který je zpracovávaj. Proč např. ministerstvo zemědělství nezveřejňuje plochy osetý GMO plodinama? Proč tuhle činnost za něj dělá GreenPeace? Jak si má potom odborná veřejnost zjišťovat souvislosti, když sou tyhle informace tajený? http://www.greenpeace.cz/archiv/pestovani-kukurice-2007-1.jpg

Šumavák 12.11.2007 0:41

i já jsem alergický na soju,

...sem to jednou ochutnal!!

řešení je jednoduché: nejíst soju, ale pořádné hovězí !

ZEPHIR 12.11.2007 0:40

Značné riziko i pro klasické zemědělství

 představujou stále rozšířenější GMO kontaminace. Je to podobný jako s penicilínem v zubních pastách: v okamžiku, kdy se začnou osívat plodiny kontaminovaný GMO produkci, začnou se jejich škůdci učit toleranci na jejich pesticidy. V brzký době tak můžeme mít vypěstovaný celý čeledě rezistentních škůdců a klasický zemědělství pude spolu s GMO do kytek. Když firmy nabízející GMO osivo zakazujou zemědělcům z ně dělat vlastní výsevy, koledujou si jen o to, že ten zákaz budou porušovat a přimíchávat ho k normálním osivům, aby "ušetřili". Škůdci si s podprahovou koncentrací toxinů poraděj a získaj na ni rezistenci, pak logicky přestanou fungovat i běžný přípravky. Kontaminace geneticky modifikovanou rýží stála 1,2 miliardy dolarů. Z tohoto důvodu Evropská komise řekla „Ne“ geneticky modifikované rýži

http://www.greenpeace.cz/?x=2055079

http://www.greenpeace.cz/registr/

ZEPHIR 12.11.2007 0:36

Re: GMO produkty nemusí být tak neškodné

Můžeme se ptát, jestli je to proto, že senzibilizace lidí jako celek roste, nebo zda je naopak samotná sója, resp. její GMO kultivary onou primární příčinou. Jednoznačně se to dá dnes zjistit těžko, protože sojovou moučkou se dnes krmí kdeco. Opakuje se tak v jistý podobě problém s masokostní moučkou, která vedla k rozšíření Craft-Jacobsonovy nemoci v populaci. Prostě se šíří cizorodej proteionovej materiál do těch míst potravního řetězce, kde do tý doby neměl co pohledávat. Za obojí může člověk a jeho neuvěřitelná vynalézavost ve snaze si co nejvíc užívat a současně ušetřit práci.

Roundup je registrovaná ochranná známka pro skupinu totálních herbicidů vyráběných americkou firmou Monsanto. Roundup je v součastnosti globálně nejpoužívanějším herbicidem. Jedním z cílů GMO bylo vypěstování kultivarů bavlníku a sóji odolný k těmto herbicidů. Začátkem 90. let firma Monsanto v půdě továrny na výrobu glyfosátu objevila kmen bakterie, která se díky dlouhodobému systematickému vystavení tomuto herbicidu stala vůči němu resistentní (odolná). Z bakterie následně Monsanto izolovalo gen pro bakteriální verzi enzymu EPSP-syntázy, který byl vložen do některých plodin (sóji, řepky olejné, kukuřice). Tyto geneticky modifikované plodiny s rezistencí ke glyfosátu dnes tvoří většinu (60-80 %) celkové výměry oseté GM plodinami. Masivní používání přípravku Roundup a GM plodin vůči němu odolných vedlo ke vzniku nové kategorie tzv. superplevelů, na které herbicid neúčinkuje. Za superplevel se označuje např. G/9 biotyp druhu Laskavec Palmerův Amaranthus palmeri S. Watson.  http://www.biolib.cz/cz/taxon/id38750/

Např. tenhle článek pojednává o vzniku škůdců rezistentních na BT-toxin, kterej stojí i za rezistencí BT-kukuřice. Rezistentní škůdci vznikli ještě dřív, než se GMO kukuřice stihla rozšířit, protože BT-toxiny používaj v i bez GMO plodin. http://www.osel.cz/index.php?clanek=3060

IS 12.11.2007 0:33

Berzinova demagogie - stažené oříšky

Brezina demagogicky uvádí kontaminaci mykotoxiny. Jejich obsah se kontroluje u všech potravin a nedávno i u nás byly staženy z trhu jakési oříšky a  mandle (žádné GMO) vzhledem k velkému obsahu aflatoxinu. Ten si může každý docela dobře pořídit i doma, jestliže vlašské ořechy nevhodně uloží v teplu a vlhku. Konec konců mykotoxiny obsahuje i plesnivý chleba. Mykotoxiny jsou obecným problémem potravin, není to specialita GMO.

ZEPHIR 12.11.2007 0:32

GMO produkty nemusí být tak neškodné

Např. po zavedení GMO kukuřice v Anglii vzrostl počet alergiků na sóju během jednoho roku o 50%  York Nutritional Laboratory Researchers found Soy Allergies have Risen 10 in 100 patients to 15 over the past year http://www.ethicalinvesting.com/monsanto/news/10037.htm 

Že se z původně nevinný sóji stal v poslední době významnej alergen je všeobecně známo. http://www.bezpecnostpotravin.cz/default.asp?ch=66&typ=1&val=31916&ids=458

K nejdůležitějším a reál­ným obavám patří alergie. Dále je pozornost cílena na zhodnocení nebezpečí toxicity (např. zvýšený obsah těžkých kovů), zhodnocení rizika nutričního (např. snížený obsah fytoestrogenů) a rizika z DNA. Zde je zvažována zatím nepotvrzená obava, že dojde k přenesení rezistence na antibiotika na bakterie zažívacího traktu (transgeny jsou selektovány pro rezistenci na antibiotika)...V GM odrůdě, potažmo potravině, se nově objeví protein, který může senzibilizovat a může vyvolat alergickou reakci u jedinců již senzibilizovaných na tento protein, obsažený původně jen ve zdroji genetické informace. V úvahu je třeba vzít také možnost změny alergizující potence vlivem genetické modifikace, pokud odrůda, která přijímá gen, má senzibilizující potenci. Riziko pro alergického jedince spočívá v tom, že nemůže rozeznat konvenční odrůdu od odrůdy geneticky modifikované a rizikový, nově vyjádřený protein, v potravině neočekává http://www.tigis.cz/alergie/aler304/08.htm