19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
krajan 8.6.2006 16:54

Re: O stromech

az zeleni zakazou topit uhlim, dubu ubyde jeste vic.....

Radek J. 8.6.2006 16:34

Re: Re: Aby bylo jasno kolem hormese,

Takze kdyz se Brezina postavi proti desivemu zvelicovani Cernobylu ze strany Greenpiss a pokusi se (nebo poukaze) na ponekud strizlivejsi odhad, je to BAGATELIZACE?;-€ Bagatelizovat pozitivni dopad Greenpiss lze jen stezi, kdyz zadny neni.

honzak 8.6.2006 13:40

tušení stínu se naplňuje

staženo z idnes:

Ministerstvo školství by mohla obsadit první místopředsedkyně zelených Dana Kuchtová, Michaela Šojdrová z KDU-ČSL nebo Walter Bartoš (ODS). Kandidátkou ODS na ministra kultury je podle deníku místopředsedkyně strany Miroslava Němcová.

Ještě včera jsem byl za vola, když jsem to napsal. To bude rána, neschopná učitelka na ministerstvu. Určitě bude v 9:01 dělat červenou čáru v docházce a zvát rodiče zlobivých úředníků na pohovor...

cca4 8.6.2006 15:04

Re: tušení stínu se naplňuje

ale jsou to koaliční partneři pozor aby se nenesr..li a neotočili !

hanka 8.6.2006 15:07

Re: tušení stínu se naplňuje - jakou cenu má taková debata?

Rozhodně současnému školství nemůže uškodit, pokud se vedení ministerstva ujmou lidé, kteří mají zkušenosti z praxe, a to za katedrou. Doporučovala bych praxi alespoň 10 let, z více stupňů škol a skutečně pedagogy. V současnosti se zdá, že toto ministerstvo  řídí lidé, kteří se se studenty a žáky setkali pouze ve statistice. V Čechách mluví o vzdělávání kdekdo, ekonomové, politologové, sociologové. Jakoby školství bylo jen výrobou pracovní síly. Vzdělání je však hodnotou mnohem komplexnější a vzdělávání je velmi odborná činnost. Pedagogové by se měli více účastnit politické debaty.

     Nevím, koho míníte tou nescopnou učitelkou, jestli také pana Waltra, nebo jen zmiňované ženy, ani z čeho tak usuzujete. Mne jste pasoval na ekologickou aktivistku. Jste se vším rychle hotov, a proto se asi často mýlíte? Mám trochu obavy, že vaši učitelé vás nenaučili ani argumentaci, ani logice, ani odpovědnosti, a že se tak trochu dodnes bojíte učitelů a školy.  Inu, ve všech oborech jsou i podprůměrní, tedy i učitelé i absolventi. Konstatováním to nezměníte, je třeba problém definovat a hledat řešení.Tyto příspěvky  ostatně patří někam, kde se diskutuje o školství a kultuře, nebo o vládě.

vita 8.6.2006 15:44

Re: Re: tušení stínu se naplňuje - jakou cenu má taková debata?

Po ovoci poznáte je.

Když něco vypadá jak kachna, chodí to jak kachna a kejhá jak kachna - je nejpravděpodobnější, že to bude kachna.

Když někdo kecá jak ekologistická aktivistka - tak asi bude akologistická aktivistka. A připomínám, že jste tady veřejně cosi slíbila. S chutí si počkám, až to splníte.

honzak 9.6.2006 6:40

Re: Re: tušení stínu se naplňuje - jakou cenu má taková debata?

vzbudilo mě ráno již chladné, od řeky stín jde už blíž a já se s chutí začetl do příspěvků těch vzdělaných a chytrých. Krčím se v koutku, neboť moje trapné nedovzdělání, zejména v oboru ideologických masáží opravdu škodí lidstvu. Jak jen mi mohly uniknout sqělé výkony učitelky kuchtové! Kde jsem se flákal, když ona tvořila převratné objevy na poli ideologické pedagogiky, vtloukajíc žáčkům za rakouské peníze fyzikální nesmysly do kučeravých hlaviček?

Madam, jste užitečný idiot, ač si to jistě nemyslíte. Ale třeba vám to jednou dojde. Třeba hned teď, kdy pohlédnouc z okna zjistíte, že žádný větrník nevyrobí ani Watt energie a vy potřebuje reagovat na moje nevyargumentované příspěvky. A k tomu je potřeba elektrická energie.

Jděte se laskavě se svým ekologismem vycpat!

jeff 8.6.2006 13:22

Do dnes

jsem nepředpokládal, kolik, ze zde přítomných "zelených, ekologistů, greenpeace......" jsou jen přisprostlí, hloupí fanatici bez jakékoliv schopnosti argumentace. A ti by chtěli něco ovlivňovat?

wen 8.6.2006 13:38

To já jsem si už dávno všimnul...

... že na druhou stranu i spousta anti-ekologistů má slovník dlaždiče :-(

Drakobijce 8.6.2006 12:39

Zkuste novou knihu Michaela Crichtona State of fear

Doporucuji - dozvite se - samozrejme ze jde o fikci - jak vlastne ekologicke organizace pracuje a s jistou nadsazkou i co vsechno mohou delat. Fakt zajimave cteni - nehlede na to, ze jde o docela dobry thriler

hanka 8.6.2006 12:21

Hořký úděl I. Breziny

 Ještě to mám schovaný, ale bohužel ne u ruky - v Mf nebo Ln 2001 nebo 2002, někdy takhle na poč. léta, pan Brezina v polemice s rakouskými odpůrci Temelína mj. publikoval, cituji jen mírně nepřesně: " o škodlivosti jaderného záření pro lidské zdraví nejsou  přesvědčeni ani lékaři". Připustím-li  možnost, že mu tuto důvěrnou informaci poskytl nějaký lékař,dlící onoho času na léčebné kůře v Bohnicích, přesto d té doby pochybuji o jakékoli kompetenci p. Breziny psát do novin cokoli, kromě placené inzerce a dopisů čtenářů. A protože jsem človek chybující, který snadno podléhá "tušení", mám od té doby za to, že p. Brezina kope za Temelín, nebo za Montsanto rozhodně pro  více,než jen osobní přesvědčení. Je to jeho osud.

ok 8.6.2006 12:33

Re: Hořký úděl I. Breziny

Pokud si vzpominam,docela nedavno tu pan Brezina psal neco o zdravi prospesnych radioaktivnich laznich v okoli Cernobylu. Na moje doporuceni stravit tam rok - dva nereagoval.

Ivan Brezina (original) 8.6.2006 12:47

Re: Hořký úděl I. Breziny

Tak to citujete ale opravdu HODNE nepresne:-)). Nic takoveho jsem nikdy nenapsal, respektive vami pouzita formulace je totalni blabol. Psal jsem o tom, ze v oblasti STOCHASTICKYCH ucinku nizkych davek zareni je dnes mezi radiology citovana teorie o tzv. radiacni hormezi. Podle ni mohou nizke davky radiace stimulovat prirozene samoopravne mechanismy, kterymi se organismus brani mutacim DNA a tim zvysovat odolnost napriklad proti rakovine. Funguje to stejne jako treba ockovani a tehle teorii se rika radiacni hormeze. Zadejte si do Googlu klicovy retezec "radiation hormesis", vypadne vam pres 25 000 odkazu. Vite, ono je obcas dobre rozsirit si trochu vzdelani driv, nez zacnete lidi, kteri vedi vic nez vy, oznacovat za blazny:-))

Skepticus Maximus 8.6.2006 13:00

A teď mi prozaďte Ivane Brezino (originale)

K čemu je podle Vás dobré takovéto, jen za určitých podmínek platné, tvrzení? Abyste mohl žvanit o blahodárnosti či neškodnosti jaderné energie pro zdraví lidí v souvislosti s jadernými elektrárnami či ukládáním radioaktivního odpadu? :-/

Nechcete si udělat takovou skládku někde pod Vaším bydlištěm :-)

Ivan Brezina (original) 8.6.2006 13:01

Re: A teď mi prozaďte Ivane Brezino (originale)

Prominte, ale po tom, co jste mne o par komentaru nize zahrnul zaplavou nadavek a urazek, s vami osobne fakt nehodlam diskutovat. O nicem.

Skepticus Maximus 8.6.2006 13:51

Lžete opět Ivane Brezino (originale) žádnými nadávkami jsem Vás nezahrnul

Prostě nemáte argumenty a kroutíte se jak slizký úhoř :-/

Ivan Brezina (original) 8.6.2006 15:38

Re: Lžete opět Ivane Brezino (originale) žádnými nadávkami jsem Vás nezahrnul

O par komentaru nize jste napsal tohle: "...buď je Březina dement, lhář nebo placený lobbysta. Podle mého spíše vše dohromady..."

Prijde mi dobre to tady zopakovat, protoze nadavky samozrejme vzdy vypovidaji nejvic o dusevnim stavu sveho autora. Kazdopadne tohle si nechte nekam do 4. cenove po zaviracce, do verejne diskuse to nepatri. Osobne s vami uz nehodlam ztracet cas.

Skepticus Maximus 8.6.2006 16:40

Re: Re: Lžete opět Ivane Brezino (originale) žádnými nadávkami jsem Vás nezahrnul

Také jsem Vám napsal proč a že mě naopak Vy urážíte svou prostoduchostí:

"Zmiňovaný vědec Pusztai má i jiné zkušenosti s GMO bramborami a proto říká, že "transgenní brambory brání růstu a potlačují imunitu", což s tím omílaným lektinem nemá nic společného."

Každopádně lháře a manipulátora Vašeho typu by pravděpodobně vypráskali i z té IV. cenové skupiny dávno před zavírací dobou.

vita 8.6.2006 13:06

Re: A teď mi prozaďte Ivane Brezino (originale)

Vy troubo, KAŽDÉ tvrzení je platné jen za určitých podmínek. Kdybyste měl minimální znalosti třeba z matematiky, věděl byste to. Opakujte si to občas.

Problém je, že jiný trouba vzal Brezinovo tvrzení (správné), které 1) nepochopil 2) blbě si zapatoval a 3) překroutil, k tomu, aby mohl Brezinu bít. My, kteří víme o co jde a šlo, víme taky, že dotyčný trouba si sám naběhl čumákem do zdi. Je to ale třeba ukázat i jiným. Třeba vám.

A hrubě se mýlíte, pokud si myslíte, že toto za určitých podmínek platné tvrzení je nepodstatné - na donedávna platném dogmatu o neexistenci prahové dávky stojí lineární model účinku záření na organismy.

ok 8.6.2006 13:15

Re: Re: A teď mi prozaďte Ivane Brezino (originale)

No ono je to prave naopak: Brezina vezme nejaky pomerne specialni pripad, a pekne se nam o nem rozhovori - tak napriklad napise poutavy clanek o radiacnich laznich v den vyroci katastrofy v Cernobylu. Trochu prehanim, samozrejme... ale ne az tak moc... 

On totiz pocita prave s mechanismem, ktery jste popsal. Ze si to nejaky trumpeta zobecni tak, jak to pan Brezina nikdy, ale opravdu nikdy nenapsal.

A o to jde.

vita 8.6.2006 13:28

Re: Re: Re: A teď mi prozaďte Ivane Brezino (originale)

Co si trumpeta zobecní a jak, je jeho věc.

Já čtu pokud možno písmenka a řádky - a ne mezi nimi. Za informaci o radiační hormezi Brezinovi děkkuji - ne že bych bral jeho informace co Slovo Boží, ale upozornil mě na zajímavou oblast, kde si už můžu informace (ne novinářské) hledat sám.

A ostatně - pokud by psal o okolí Cernobylu jako o radiačních lázních, bylo by to lépe odpovídající skutečnosti než strašlivě strašidelné strašení o zóně smrti. Radiační lázně spíš ne, ale nejdokonalejší evropská rezervace ano. A místo, kde se nebydlí, ale pracuje běžně.

ok 8.6.2006 15:02

Re: Re: Re: Re: A teď mi prozaďte Ivane Brezino (originale)

Vidim, ze to berete pozitivne ;-D pekny tip na letni dovolenou pro vas. Cernobylsky prales.

vita 8.6.2006 15:31

Re: Re: Re: Re: Re: A teď mi prozaďte Ivane Brezino (originale)

Proč ne? Dva týdny bych si tam klidně střihnul. Akorát by mě tam asi nepustili - nenechají si takovou rezervaci zaneřádit nějakými turisty.

U nás zelení ječí jak prokopnutí, když se někde usídlí jedna bobří rodinka a brání v jakékoli aktivitě v širokém okolí. V černobylské Zóně jich žije na 1500. Stáhli se tam jeleni, vlci a medvědi. Pravda, takového míšana bych v lese potkat nechtěl...

76house 8.6.2006 15:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A teď mi prozaďte Ivane Brezino (originale)

Mate moznost:) Nedavno byl v Koktejlu (u prilezitosti 20 let od Cernobylu) clanek o tom, jak Ukrajinci zacinaji celkem uspesne provozovat "cernobylskou" turistiku pro zahranicni navstevniky (za tvrde valuty, samozrejme). Primo k epicentru se dostat neda, ale prej i okoli stoji za to.

vita 8.6.2006 15:47

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A teď mi prozaďte Ivane Brezino (originale)

V rezervaci by mě spíš zajímala příroda - i když na sarkofág bych se taky podíval rád. Pravda - tam vybaven geigrem. Kde to září moc - tam to moc zdravé nebude.

76house 8.6.2006 15:52

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A teď mi prozaďte Ivane Brezino (originale)

Viz http://ikoktejl.cz/magaziny/koktejl/MKreportaz/report0603.html

ale lepsi je to v tistene verzi, tam je spousta doprovodnych fotek lidi, okolni prirody i samotne elektrarny.

Skepticus Maximus 8.6.2006 14:03

vito až budu chtít poradit od někoho s půlkou mozku a to ještě tou, převážně zajišťující motoriku pohybu, tak se na Vás jistě obrátím

Do té doby se vždy ujistěte, že se vyjadřujete k tomu co já a ušetřete mě Vašich zjednodušených zmatematizovaných představ o světě.

vita 8.6.2006 14:08

Re: vito až budu chtít poradit od někoho s půlkou mozku a to ještě tou, převážně zajišťující motoriku pohybu, tak se na Vás jistě obrátím

Jistě - pravda je to, co vy tvrdíte.

Matematika je podvod imperialistických technokratických štváčů, kampak na Naše Přesvědčení s takovou...

Vyjadřuju se k tomu, co dotyčný napíše. Napsal jste hovadinu. Pokud jste ji myslel (lze-li to u vás předpokládat) - račte se vyžvejknout.

Skepticus Maximus 8.6.2006 14:14

Re: Re: vito až budu chtít poradit od někoho s půlkou mozku a to ještě tou, převážně zajišťující motoriku pohybu, tak se na Vás jistě obrátím

Jenže já nic takového netvrdím, už proto, že pracuji jako technolog a mám technické vzdělání. Zkrátka ve Vašem mozečku se může urodit je bipolární myšlenka a nic mezi tím. Žádnou hovadinu jsem nenapsal, to jen Vy si vyvracíte vlastní pitomosti. :-/

Petr Vaňura 8.6.2006 14:34

Skeptikusi, svého času jsem se na účinek radioaktivních

lázní ptal primářky lázní v Jáchymově. Řekla mě, že koupele ve vodě, s obsahem radonu posilují imunitu, ale že mechanicmus tohoto působení není ještě plně objasněn (výklad byl ovšem složitější, ale už si to přesně nepamatuji).

Přímé srovnání lázní s vodou s radonem s celkovým ozářením organismu není sice možné, záření alfa 222 Rn totiž má nepatrný doběh a zasahuje jen povrch kůže, nicméně nelze to zase úplně pominout.