21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Globální oteplování není krize!

O tom, že se nejednalo o bezvýznamné setkání směšných klimaskeptiků a sebestředných klimapopíračů, svědčí účast reprezentativní plejády vědců zvučných jmen i témata jejich příspěvků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jura Jurax 5.3.2008 15:12

Re: Re: cestou okrádání většiny ve prospěch menšiny

Zpracování biomasy - hm, perspektivní by na to byly geneticky modifikované organismy, či spíš mikroorganismy. Ovšem genetické modifikace odporují zelené víře svaté.

Jura Jurax 5.3.2008 15:10

Re: Re: zelení se brání zuby nehty jejich stavbě

No, zelení jdou cestou ekologických daní - jsou-li tohle úspory 8-o

Mimochodem - zelení nejdou cestou úspor, ale spíš náhrad. Zatím ovšem ty náhrady (fofrníky, biopaliva) jsou méně úsporné než původní technologie.

Jura Jurax 5.3.2008 15:07

Re: Re: dokud se nevrátí na hodnoty před sto lety

I kdyby trend - tak budeme omezovat emise podle scénáře globálních oteplenců a zelených khmerů, zruinujeme si hospodářství a trend si toho ani nevšimne, nebo se dílem přizpůsobíme, dílem budeme uvážlivě snižovat emise tak, aby to bylo ekonomicky únosné.

Ten scénář globálních oteplenců a zelených khmerů mj. předpokládá (tiše, protože jinak by veškeré snižování bylo ku ničemu), že emise budou snižovat všichni. Jak ovšem všechny k tomu přinutit, to již scénář nepraví. Ale měl by ... protože bez Číny a Indie třeba je snižování nesmysl.

Jura Jurax 5.3.2008 15:01

Re: Re: stabilní stav je nejméně pravděpodobný

Bohužel žádná teorie, která v důsledku činnosti člověka předpovídá ochlazování neexistuje - no, jako obvykle se mýlíte. Kupříkladu velký až globální jaderný konflikt - to by byla činnost člověka, že ano - by měl za následek tzv. jadernou zimu; aspoň se v tom takměř všichni shodují.

Zásoby fosilních paliv končí, co pamatuju, a patrně ještě dlouho končit budou. Jenže tohle do problematiky GO jaksi ani nepatří - ono všeliká biopaliva taky produkují emise (a nevyrovná se to pohlcováním CO2 při fotosyntéze, ale to jen tak na okraj. Tím nechci říct, že jednou opravdu nedojdou - přesněji že už nebude ekonomicky únosné jich využívat - a že by se ten problém neměl řešit. Ovšem ne politicky podmíněnými huráakcemi podmíněnými zelenou víru svatou a hlupstvím a úplatností politiků.

pf 5.3.2008 15:01

Re: Re: Re: Re: ale v tom brani penez od energetickych firem

tomu byste nerozmnel, netrapte se s tim

Jura Jurax 5.3.2008 14:52

Re: Re: snažíte dokázat svými upravenými pravidly mluvnice

Panenkomarijasvatokopeckádočehostodušudala - zase jeden vzděláním nedotčený, zato vlastnící Pravdu s velkým P - a že tak normálně mluvíte, ještě neznamená, že byste tak měl psát. Máte-li maturitu, pak Váš profesor jazyka českého nad Vám pláče ... :-/

Jura Jurax 5.3.2008 14:47

Re: Re: diametrálně jiné klima navodí i jiné závislosti

že války začaly vždycky tak, že s jídlem roste chuť, nikdy je nevyvolal stát, co právě chudnul, ale ten kdo rychle bohatl a začal se domnívat, že mu všechno projde.- no nevím, že by třeba nacistické Německo ve třicátých letech extra rychle bohatlo; ale vím, že krátce předtím - po Velké válce a pak po černém pátku - extra rychle zchudlo ... :-/

Jura Jurax 5.3.2008 14:43

Re: Re: Re: ale v tom brani penez od energetickych firem

Co je to vjedec s j? Tenhle vtip neznám :-D

Jura Jurax 5.3.2008 14:42

Re: Přírodovědný problém to není, protože příroda s tím problém nemá.

R^R^R^

Jura Jurax 5.3.2008 14:41

Re: Re: Povodně a vichry k lidskému životu patří

Stručně řečeno - patří. Ledaže byste rád zpátky na stromy.

Jura Jurax 5.3.2008 14:40

Re: Stanovisko Komise pro životní prostředí Akademie věd ČR ke změně klimatu

No, je-li něco děláno na základě zprávy IPCC - tedy mimo jiného - bude to jistě nestranné, že ano. Kdo je v té komisi?.

žaba(k) na prameni 5.3.2008 14:38

Re: Re: Re: Ale z čeho budou obyvatelé na březích Rýna či Rhony brát vodu?

Ta voda je slaná, a tak má nižší bod tání. Je to moře a na něm ty ledovce plavou..

a jedná se o průměr. Tajou přes léto, v zimě dorůstají. Pod ledovcem, alespoň na severu je holt slaný moře...

Asi z toho naši silničáři okoukali to solení silnic.....

A i v Antarktidě je pod 2 km ledovcem  jezero vody. To je zase dáno tlakem, proto to nezmrzne.

Trochu fyziky by nezaškodilo, že??

pája45 5.3.2008 14:37

Re: Re: Re: upachteny prispevek

     Taky znám několik vědců z USA (dokonce i nositelů Nobelových cen), kteří vystupovali ve "vědeckých" pořadech pro děti v USA (dávala je i ČT), ve kterých dokazovali, že Země je stará 10 000 let (protože je to v Bibli). Tak proč by nemohli vystupovat proti názorům vědců, že klimatické změny jsou v posledních letech vyšší než obvykle a že se na tom podílí i člověk. Stačí si porovnat jen počet obyvatel v r. 1800, 1900, 2000 a kolik se předpokládá za 50 nebo 100 let. Růst průmyslové výroby, kácení lesů, nárůst znečišťování ovzduší a moří ad. Zatím jsem neslyšel od přátel našeho prezidenta nějaká fakta jen demagogii. Musím i konstatova, že nejsem nakloněn ani demagogii "zelených" v oblasti "alternativních zdrojů". Každé vystoupení končí - Ne jaderné energetice, řešme to alternativními zdroji a šetřením. Chybí mi tam to b) - JT odstavme a nahraďme ji .. x..  vodními elektárnami s výkonem ...... (kde budou)  .....,    ..y..   větrnými elektrárnami s výkonem ...... (kde budou) atd. Dále s uvedením - nebude-li foukat, nepoteče dost vody, nebude svítit Slunce budeme dělat ..........co?.... (kupovat proud od sousedů za několikanásobek ceny.

LV 5.3.2008 14:33

konečně svěží závan

Díky, veliké díky za konečně normální článek k tematu oteplování.Snad už se konečně vzmáhá širší odpor proti zeleným khmerům, zneužívajícím tematu k prosazování svých obskurních (a jinak neprosaditelných) politických cílů.

Nemá cenu psát, kolikrát se v historii lidstva (jen v posledních 2 tisíciletích) oteplilo a zas ochladilo. A souvislosti těch jevů. Díky, že už si člověk nepřipadá se svými názory jak zoufalý volající na poušti. Snad už se konečně rozbřeskne i laikům, že když přijde déšť, je lépe otevřít dešník než tlačit kapky zpět do mraků. A když se otepluje, že je potřebí přizpůsobit se. Udržovat vodu v krajině, hloubit vrty pro nové zdroje, šlechtit plodiny méně náročné na vláhu, měnit urbanistiku a hlavně stavět nové jaderné elektrárny!! Nejčistší a spolehlivé zdroje pro (také teplem) zvýšenou spotřebu. Zeleným khmerům navzdory!

jasan 5.3.2008 14:31

Re: Pohled z venku (nemecky)

hehehe... zvlaste usmevne jsou ty honorare...  vini si panove z IPPC platili vse sami?

pf 5.3.2008 14:24

Re: Re: ale v tom brani penez od energetickych firem

ano nekteri jsou vjedci, to neni preklep starousi.

křovas 5.3.2008 14:24

Re: Re: Re: Re: Přírodovědný problém to není, protože příroda s tím problém nemá.

jo při pohledu na meteorologický radar vám taky celkem přesně předpovím, jestli bude za hodinu pršet

Jura Jurax 5.3.2008 14:23

Re: ale v tom brani penez od energetickych firem

jojo, voni vjedče ;-)

hulwat 5.3.2008 14:22

Re: ach ty letopočty.

...až roce 1888.

K. Babák 5.3.2008 14:19

Re: Re: Ale z čeho budou obyvatelé na březích Rýna či Rhony brát vodu?

A na čem to tam při těch -15° plavou ty katastrofálně tající ledovce?

hulwat 5.3.2008 14:11

ZEPHIRovo zaklínadlo: dokud se nevrátí na hodnoty před sto léty.

Proč to zatím nevysvětlil. Nevím co je pro něj a oteplování z jeho pohledu tak zásadního na roky kolem letopočtu 1900.

Doba je to dost zásadní, ale v opačném smyslu než si dotyčný myslí. V roce 1883 vybuchla sopka krakatoa. Výbuch byl tak obrovský že vyvrhl do stratosvéry zhruba 20 km kubických sopečného popela a prachu ve které se rozptýlil a ovlivnil počasí na Zemi. Průměrná teplota na Zemi v následujících letech klesla o 1,2 stupně celsia. K normálu se údajně teplota vrátila až po roce 1988. Některé prameny tvrdí, že erupce sopky Krakatoa ovlivnila počasí až do konce 19 století. Vše co jsem zde uvedl je známo uváděno v pramenech z dob před oteplovacím horečkou.

I. Laengsfeld 5.3.2008 14:09

Re: Re: jestli bude pršet, tam modely naprosto selhávají

Po nekolikate Vam opakuji ze Sahara se v   poslednim desetileti  zmensuje,  Kaspicke

jezero prestalo klesat pred 30 lety a od te doby  stoupa. Vysychajici Aral ma na svedomi

pestovani bavlniku, ne nejake zmenene  abstraktni klimaticke uhrny atd.  Jdete  uz

do haje s papouskovanim modelu, divejte se radeji co se ve skutecniosti deje

Ivoš 5.3.2008 14:08

Re: Re: Re: Crickete

A v roce 1900 byly v ideálním stavu? Já to nevím,jenom se ptám.

Ivan Nový 5.3.2008 14:07

ZEphire,

no právě ty fyzikální závislosti jsou závislé na nadmořské výšce, no a ta se změní. A proč bychom se měli starat o celý svět, postarejme se o sebe, postavme si zde desítky jaderných elektráren a vybavme se jadernými zbraněmi.

ZEPHIR 5.3.2008 14:06

Re: jestli bude pršet, tam modely naprosto selhávají

To že bude pršet méně vyplývá z modelu kontinentálního klimatu, který by mělo GO přinést.

A ta předpověď se opírá o vývoj srážek za posledních let, kdy se šíří pouště a vysychají vnitrozemská jezera. Samozřejmě, řada těch změn byla antropogenní povahy, ale v globálu se současné oteplování projevuje poklesem srážek a zatím nevidím náznak obratu.

ZEPHIR 5.3.2008 14:02

Re: diametrálně jiné klima navodí i jiné závislosti

To je možné, já ale extrapoluju z fyzikálních souvislostí a ty se zas tak nemění. Pokud máte lepší model, sem s ním - ale odmítat ten můj jen s poukazem, že není spolehlivý znamená, že se nikam nedostaneme.

Ropu musíme nahradit protože nám dojde, resp. velmi zdraží a to že některé země tím na ropě velmi zbohatnou je pro bezpečnost lidstva ještě horší, než kdyby všichni o něco zchudli, ale pomalu a stejně. Z éterové teorie vyplývá, že války začaly vždycky tak, že s jídlem roste chuť, nikdy je nevyvolal stát, co právě chudnul, ale ten kdo rychle bohatl a začal se domnívat, že mu všechno projde. V páře velký bubliny rostou na úkor menších - dokud jsou všechny stejný, nijak si na sebe navzájem nedovolujou a systém je v metastabilní rovnováze.

krmič 5.3.2008 13:58

Re: Re: Re: Re: Přírodovědný problém to není, protože příroda s tím problém nemá.

Přesné předpovědi deště? Kde žijete? Ano, teploty dovedou meteorologové předpovídat zpravidla velmi přesně, ale jestli bude pršet, tam modely naprosto selhávají. Díváte se vůbec někdy aspoň z okna?

ZEPHIR 5.3.2008 13:54

Re: To velmi teplé a taky extrémě vlhké období předcházelo Permu

To na té myšlence nic neměni, prostě tu v jisté době bylo velmi teplo, hodně CO2 ale taky mnohem větší vlhkost.

Současné GO je suché ale na Zemi žádná planetka nenarazila. Zelení mi sou ukradení, řídim se vlastním rozumem ale nemám důvod je urážet stejně jako nemam důvod urážet Klause. Nestabilitu ekonomiky a geopolitické situace v důsledku nárustu cen fosilních paliv považuju za mnohem akutnější riziko, než GO - stačí se jen podívat na Ameriku jak znervózněla a na Rusy, jak jim narostl hřebínek od doby, kdy se zvedly ceny ropy. Ale taky snáze řešitelné - ceny ropy a plynu klesnou okamžitě, jakmile svět přejde na náhradní paliva, zatímco GO bude zřemě ještě pěknou řádku let postupovat dál.

krmič 5.3.2008 13:48

Re: no jen tak namatkou

A teď si ty lesy vykácíme u nás, když Bursík nařídí topit dřevem. Ale to bude blahodárný počin.

Ivan Nový 5.3.2008 13:46

ZEPHIRE,

ale to je neověřené tvrzení, diametrálně jiné klima navodí i jiné závislosti.