1.6.2024 | Svátek má Laura


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
WorldWidePimpaku 2.2.2010 12:07

V nové společnosti

kde bude sloučena Akademie věd a Kanceláří prezidenta, se už takové ClimatGate vyskytovat nebudou. Do té doby bychom měli vedcům přiskřípnou křídla, aby si moc nevyskakovali.

Třeba jim zadat úkoly, co jim hodně zaberou: přepočítat planckovu konstantu, nebo ověřit, kolik procent obyvatelek Namíbie má bod G.

http://www.pimpaku.cz/content/slouceni-akademie-ved-prezidentske-kancelare

PetrH 2.2.2010 12:16

Re: V nové společnosti

No, tak jsem se poprvé podíval na vaše stránky, které tu denně propagujete. Nic moc originální. Že se z blbé premisy dojde k blbému závěru, se dá zjistit na spoustě jiných blogů.

Takže jsem se naposled podíval na vaše stránky... :-)

knihovnik 2.2.2010 13:44

Re: V nové společnosti

to se s vasimi oblibenymi www.vidlak.com urcite neda srovnat.

kde jste slysel slovo premisa? jste si jist ze ho pouzivate spravne?

Standa 12.2.2010 12:39

Re: V nové společnosti

Myslim, ze PetrH slovo premisa pouziva spravne. A co si tak pod nim predstavujete Vy?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Premisa

libienski 2.2.2010 12:50

Re: V nové společnosti

Konečně zajímavý web:-) Jen zatím postrádám vyjádření prezidentské kanceláře k tak závažným celospolečenským fenménům jako smrdění nohou.

Jenda 2.2.2010 13:27

Re: V nové společnosti

Mate pocit, ze se akademie ved ci "vedci" prifareni k univerzitam venuji malemu mnozstvi ptakovin? Veskera ta pohlavni studia, ...

libienski 2.2.2010 15:26

Re: V nové společnosti

Já jenom čím to je, že v zemích kde jsou zelení politici úplně všichni, kde se daří  genderu, přistěhovalcům, obnovitelným zdrojům je kurwa ale takový blahobyt.... který není nikde?

EW 2.2.2010 15:56

Re: V nové společnosti

Zatim, Libienski, zatim.

Holt meli dobry zaklad v ekonomice do 70.let, takze je jeste z ceho brat.

libienski 2.2.2010 17:05

Re: V nové společnosti

V čem se ale lišila ekonomika (ne politika) Švédska, Norska,  Dánska od Řecka nebo Francie či Španělska? Navíc, jak jsem měl možnost při četných návštěvách osobně sezdat to s nimi rozhodně posledních 10 let nejde nijak z kopce, právě naopak.

EW 3.2.2010 13:08

Re: V nové společnosti

Dansko to mozna jeste vychyta.

The official Danish position has been that ethnic minorities should be treated on an equal footing and that the ambition should be to have as few specially designed laws as possible. This implies that, unlike more pluralistic societies, there is little sympathy for multicultural policies or positive discrimination, which give, for instance, certain privileges to ethnic minorities in job-seeking situations.

http://www.migrationinformation.org/Profiles/display.cfm?ID=485

Mgr. Milda 2.2.2010 11:58

Satelitní měření je nejexaktnější možnost, bohužel spíše do budoucna

a minulost je, jak vidět, sprostě zmanipulovaná, aby vyhověla záměrům padělatelů. Srovnáním satelitu a paralelně probíhajícího měření na povrchu lze opravit chybu, vzniklou manipulací pozemních dat, ta data ze satelitu jsou naprosto důvěryhodná, dokud neprojdou zkrášlovací kůrou oteplovačů. Systematická chyba pozemních dat pak je pravděpodobně srovnatelná s chybami těch starších meření, takže satelit umožňuje zpřesnit i ta nejstarší měření. V budoucnu je rozumnější, spoléhat pouze na satelit.

Mirek Šejna 2.2.2010 12:01

mgr.Mildo

o.k.

A kolik tedy byla včera v poledne teplota v Praze-Libuši dle satelitního měření? Ono totiž bylo včera v poledne zataženo, takže opravdu by mě zajímalo, jakou naměřil satelit teplotu skrz ty mraky ve výši 2 metry nad zemí.

honzak 2.2.2010 12:19

Re: mgr.Mildo

dovolím si zareagovat - v jaké výši (vrstvě atmosféry) nad Prahou satelit změřil teplotu?

Mirek Šejna 2.2.2010 12:23

Re: mgr.Mildo

proč se to ptáte mě?

Já nejsem ten, který nás tady přesvědčuje, že data ze satelitů jsou přesnější, než data z meteorologických stanic.

IronNick 2.2.2010 12:21

Re: mgr.Mildo

Satelitní měření Vám o včerejší teplotě v Praze-Libuši neřekne nic. Naopak ta teplota naměřená včera v Libuši zase neřekne nic o globálním stavu a tendencích. Všechno má své výhody a nevýhody; pro klimatické účely bych taky spíš vsadil na satelity...

Mirek Šejna 2.2.2010 12:25

Re: mgr.Mildo

hm, já zas spíš budu věřit těm teploměrům, než satelitům. Pro obyčejného smrtelníka je opravdu mnohem důležitější teplota na povrchu, než teploty v různých vrstvách troposféry.

Honza42 2.2.2010 12:30

Re: mgr.Mildo

V tom s Vámi souhlasím, ovšem opisování údaů s teploměru ještě není měření teploty. Alespoň ne v desetinách stupně.

Vít Květoň 2.2.2010 12:42

Re: mgr.Mildo

Teplota vzduchu se v klasických meteorologických budká měří speciálními staničními teploměry kalibrovanými na desetinu stupně a odečítanými na s přesností na desetinu stupně. V budce se měří proto, aby měření bylo ve stínu a za bezvětří. V rámci předpisů pro měření jsou stanoveny i základní parametry  pozemků stanic i pravidla odečítání teploty. Pochopitelně lze široce diskutovat o plošné i časové proměnlivosti pole teploty, o homogenitě řad atd. atd.. Jenže to je dneska v podstatě samostaný vědní obor (nebo podobor, chcete-li).

Honza42 2.2.2010 12:48

Re: mgr.Mildo

Mám dva teploměry od sebe vzdálené 30 metrů a liší se klidně o 2°C oběma směry. Zaleží odkud foukne. A až se pokácí ty vzrostlé stromy a o kousek dál vyrostou ty menší, bude to zas jinak. Korektní podmínky po desítky let nejsou udržitelné. Teploměr měří velmi přesně - teplotu teploměru.

libienski 2.2.2010 12:58

Re: mgr.Mildo

No jestli to nebude tím, že ten jeden, který zrovna nevidíte bude třeba vytáhnout z ři.ě:-)

Mirek Šejna 2.2.2010 13:01

Honzo42

pokud budete mít instalované dva teploměry podle pravidel meteorologie a budou od sebe vzdálené 30 metrů, tak Vám naměří to samé.

Pokud ale máte jeden teploměr za oknem na severní straně baráku a druhý na terase na jižní straně baráku, tak ten rozdíl bude ještě vetší, než 2°C.

Vít Květoň 2.2.2010 13:37

Re: Honzo42

Musím oponovat, zdaleka nemusí naměřit to samé.

Honza42 2.2.2010 14:30

Buďte v klidu, oba jsou ve stínu na sever. Zas takovej blb nejsem.

Mirek Šejna 2.2.2010 16:08

Honzo42

a jsou oba ty teploměry ocejchované? A jsou instalovány v budkách podle meteorologických standardů? Nejspíš nikoli, že? Pak samozřejmě oba měří jinak. Já mám na severní straně baráku také dva teploměry. Jeden na okně kuchyně a druhý na okně koupelny. Vzdáleny jsou od sebe 5 metrů. Ani ve snu by mě nenapadlo, že budou měřit stejně. Nejsou totiž ani náhodou umístěny podle pravidel meteorologie.

Standa 12.2.2010 12:47

Re: Honzo42

A jsou vsechny zahrnute vysledky mereni teplot z 18. stoleti podle ocejchovanych teplomeru v meteorologickych budkach? Nebo staci merit nepresne a pak to vynasobit Pisvejcovou konstantou, aby nam to sedelo?

libienski 2.2.2010 17:07

Re: Buďte v klidu, oba jsou ve stínu na sever. Zas takovej blb nejsem.

Ten jeden bude třeba vytáhnout ze stínu vašeho, ehm, pozadí:-)

Vít Květoň 2.2.2010 13:01

Re: mgr.Mildo

Jen potvrzujete, co jsem napsal.

honzak 2.2.2010 13:22

Re: mgr.Mildo

čistě praktická otázka - jaký je interval obnovy nátěru těch budek? Utírá se z nich pravidelně prach? 

Vít Květoň 2.2.2010 13:42

Re: mgr.Mildo

I pravidla údržby budek jsou stanovena předpisy. Rovněž tak existují revizoři, kteří mají na dodržování těchto pravidel dohlížet. Rovněž tak se studuje možný vliv výměny materiálu budek (dříve dřevěné, nyní plastové), rovněž tak se zkoumají vlivu různého umístění budek v historii atd. Poznamenávám, ž v posledních deseti letech u nás, tak jako v celém světě probíhá rozmach automatizované sítě měření, což s sebou nese svoje jiné problémy. Ze světového hlediska upozorňuju, že např, denní průměry se nepočítají na celém světě stejně, takže chcete-li získat rozumně srovnatelná data, musíte do nich vidět.

honzak 2.2.2010 13:48

Re: mgr.Mildo

děkuji za odpověď. Něco podobného jsem očekával - šetří se všude. Ovšem informace:"Ze světového hlediska upozorňuju, že např, denní průměry se nepočítají na celém světě stejně, takže chcete-li získat rozumně srovnatelná data, musíte do nich vidět." mě dojala k slzám!

"Je-li možné udělat chybu, tak ji jistě někdo udělá" říká jistý Murphy a mí pravdu. Klimatologie u mě právě ztratila další candelu ze svého jasu. Nešť, i v mém oboru se dějí neuvěřitelné kraviny.