23.2.2020 | Svátek má Svatopluk


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 244, poslední: 11.5. 2007 14:48, přehled diskusí

10.5.2007 17:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

jasne, takovy socik, co? a platit to budu zase ja, ze?...

10.5.2007 15:25

Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Milá Andy,

nevím, kolik kolegů se více než já pokoušelo a/nebo skutečně podílelo přímo i nepřímo na řešení systému zdravotní péče a jejího financování. Kdybych řešení nechtěl, nepřičinil bych se.

Absolutní kapitulací že chci ? Ale probůh, já především nechci válku. Pokud má být předmětem diskuse chování, požadavky, výsledky práce zdravotníků, nechť jsou diskutovány doložené  patřičnými fakty a tomu se nebráníím ani trochu , ba naopak.  Diskuse, to ale není plané obviňování, jen tak nazdařbůh spílání na lékaře a zdravotníky vůbec - hle, jak někteří i zde na této diskusi volají po  slušném chování a sami nešetří  nadávkami lékařům do prasat a dobytka a z jejich slov je poznat apriorní nenávist.

Vy, Andy, soudíte mnohdy příkře a příkrými slovy soudy vynášíte.  Já ale mám pořád za solidní partnerku pro dïskusi, protože Vaše příspěvky do ní jsou faktické.   

10.5.2007 16:09

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

vám, pane doktore, pořád ještě nedošlo, že nesoudím vůbec nikoho. Diskuse nemá být boj, ale často to tak vypadá a ještě častěji to tak skončí. Takže pro jistotu toho nechám.

Tímto zdravím MUDr Rudolfa Hackera. Doufám, že se ti dobře daří

10.5.2007 16:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Tak tomu těď moc nerozumím od začátku do konce. Soudíte - tím mínil jsem přijímáte soudy, úsudky, nikoli že soudíte jako soudce někoho. Jestli odpovídám někomu jinému, tak prosím za prominutí.

10.5.2007 16:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

já ale ani nepřijímám soudy, úsudky - pokud tím míníte to, co já.

10.5.2007 16:47

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

A jako co mám tedy vnímat, milá Andy, tuto Vámi vyjádřenou myšlenku : "doktore, vy prostě nechcete řešení."

10.5.2007 14:34

Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Především mám za to, že interpretace podané v příspěvku, na který reagujete, jsou zatíženy intuicemi a primárně aversivními rysy a nevedou tak ke skutečnosti odpovídajícímu hodnocení.

Já si nemyslím, že jde jen o věc peněz, jejichž význam je jistě nepochybný. Mám za to, že jde i o nevyváženost nároků na poskytovatele péče  a času, který k tomu on má k disposici.

Mám i za to, že vztah pacient-lékař je obecně stále ještě dobrý, byž je zpochybňován z jedné nebo druhé strany. Naprostá většina výkonů zdravotní péče probíhá v prostředí dobra a vyhledávání much, z nichž malují se velbloudi, je hobby jen pro nepočetnou skupinu  lidí.

Když někdo nemá rád petržel, nemusí ji ani kupovat, ani jíst. Ale ani si na ni nemusí vymýšlet

 

10.5.2007 15:03

Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Jaký by měl mít, podle Vašich představ, plat dobře zaplacený lékař?

10.5.2007 15:17

Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Predcili jsme v hrubem domacim produktu Portugalsko, tam se platy lekaru v nemocnici pohybuji kolem sta tisic korun v prepoctu. Lekari v Cesku nechteji zadnou absolutni hodnotu, ale pouze zarazeni do platoveho zebricku jako v zapadnich statech.!!

10.5.2007 16:19

Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Myslím, že by se mělo docílit, aby byl každý odměňován za odvedenou práci. Za to , že má někdo několik titulů před jménem a několik za jménem, by neměl dostat ani korunu. Ono to moc pacientovi nepomůže když pan doktor, který dostavá peníze měsíčně od zdravotní pojišťovny,  je někde na Malorce s nějakou farmaceutickou firmou. Určitě si někteří lékaři zaslouží víc, ale někteří taky podstatně méně.

V západních státech nebyl 40 let socializmus a těžko se dá předpokládat, že některá profese bude, bez ohledu na ostatní, dosahovat úrovně platů na západě. Nevím jak si představujete úroveň odměňování u vysokoškolsky vzdělaných pracovníků v jiných profesích.

10.5.2007 16:20

Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Prinejmensim tak, aby to odpovidalo platovemu zebricku v civilizovanych zemich zapadne od CR.

10.5.2007 17:58

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

proboha, neblabolte porad jak zeman a jeho dementni pohunci pred 13 lety, kdy marka mela byt za 3 koruny podle vypoctu jejich specialistu...

mzdy urcuje trh. kdyby se pulka lekaru vykaslala na leceni v ceskem zdravotnictvi a sla delat bud do zahranici nebo neco jineho, to byste videl, jak by sly platy nahoru, to byste koukal, jak by najednou reformy jenom ficely.... jenze nikdo nechce a vetsina navic neni schopna.

ono to totiz na pracovnim trhu taky nefunguje tak, ze si proste sednu na rit a reknu "jsem vystudovany proskoleny bombon, vzdycky jsem chtel delat do cukrovinek, delam do cukrovinek, tak koukejte solit"!!!

mistni luza nechce dat lekarum ani tech 30 korun za navstevu, tak proc proboha nejdou lekari delat neco, co si budou cesti obcane povazovat aspon temi 30 korunami za tech 15 minut?

pak ti, co poradne nezaplati zbylym, umrou a bude klid....:-P

10.5.2007 14:28

Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Napadla me jeste jedna myslenka - pokud nejste spokojena se sluzbou, ze kterou platite desetitisice rocne - obratte se na toho, komu to platite!

10.5.2007 14:39

Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

a myslite, ze mi alepson jednou odpovedeli???

co by z toho meli? ty desetitisice jsou zuajimave... pri 5% odvodech na povinne ZP a priumerne mzde 20000 je to desetitisic jenom jeden (v prumeru, samozrejme)

10.5.2007 14:30

Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

A přitom se čeští zdravotníci zaměstnáni v cizině dokážou chovat tak jako jejich západní kolegové. Není na čase aby vám už konečně došlo, že by neuškodilo kdyby z toho co platíte také něco doplutovalo ke zdravotníkům?

10.5.2007 14:36

Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

určitě je čas. Také je čas, aby si druhá strana uvědomila, že "my" máme možnost to ovlivnit asi stejnou jako otáčet měsícem.

Čeští zdravotníci se chovají v cizině slušněji hlavně díky tlaku okolí. Neměli by šanci na uplatnění, pokud by se chovali tak, jako tady ti nejhorší z nich. Protože zdaleka ne všichni jsou nějací hulváti nebo necitové, o těch zde ale dnes řeč není. Ony peníze jsou sice důležité, postup je dobrý doktor...hodně peněz, nikoliv hodně peněz = dobrý doktor.

10.5.2007 14:41

Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Mate pravdu jen castecne, ale zkuste u nas dat stotisicovy plat lekari (treba i hulvatovi) a 40ti hodinovy pracovni tyden s tim, ze kdyz bude hulvat, mozna o to prijde. Co myslite- zmeni se?

10.5.2007 16:20

Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

ne, nezmění. Leckdo už takhle funguje. Bude dál hulvát, bude se dál cítit málo ohodnocený. Prachy vážně nedokážou všechno.

10.5.2007 16:22

Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Znovu - jiste, ze nedokazi vsechno. Rozhodne posunou vyznamnym zpusobem uroven hulvatstvi smerem dolu.

10.5.2007 14:36

Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Konecne nekdo podporil moje zkusenosti. Dik!

10.5.2007 14:43

Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Ještě jednou: ta paní platila resp. chtěla platit v hotovosti. Co víc prokristapána může pacient jako jednotlivec dělat?

10.5.2007 14:50

Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Komu chtela platit v hotovosti? :-) Majiteli? Akciove spoloecnosti?

10.5.2007 15:12

Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

A zač chtěla platit. Za hned dvojí švindl, skrytý pod pláštíkem výzkumu v obecném zájmu. To já mám za docela podstatnou věc.

10.5.2007 18:55

Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Platici pacientka zrejme neplatila primo personalu. Dost pochybuju, ze se mnozstvi platicich pacientu odrazi na platu za sluzbu. To jenom technicka. Jinak Pavlo, ja uz delsi dobu praktikuju ve Statech a i tady je znatelny rozdil mezi chovanim personalu v soukromych a statnich nemocnicich. Zkuste si porovnat sluzby DHL a Ceske posty. 

Pokud se tyka vysvetlovani a souhlasu s peci, tady mame pro zmenu opacny problem. Pacientum a jejich rodinam se musi vysvetlovat uplne vsechno. Je to zajimave hlavne, kdyz nejblizsi pribuzny je synovec zijici na druhem pobrezi Statu, ktery pacienta uz dvacet let nevidel. Zrovna nedavno jsem takhle po telefonu ziskaval souhlas se zavedenim centralniho zilniho katetru a IV dopaminem.

Vite co mne ale na te reportazi zarazilo nejvic? Podle pani redaktorky ji pri kazde navsteve nabirali krevni testy. Takze v te pate nemocnici se podle mne meli velmi rychle zeptat, od ceho ma vpichy po jehle.

10.5.2007 13:37

na strankach kliniky GHC jsem se docetl :

Jsou zdravotní služby v zařízení GHC hrazeny zdravotními pojištovnami? [Klinika]Ano i ne.

V ČR jsou veškeré služby  nezávislé na platbě od zdravotních pojišťoven. Je tím vytvořen prostor pro použití většího množství lékařských postupů bez jakéhokoliv omezování. Klientovi jsou navrženy alternativy léčebných postupů. Záleží pak na jeho rozhodnutí a finančních možnostech.Někteří klienti mají pojištění nebo připojištění u zahraničních pojišťoven. Tyto pojišťovny obvykle zpětně péči GHC proplácejí. Záleží na individuální smlouvě klienta s pojišťovnou.V ČR bohužel legislativa neumožňuje propojit tzv. standardní péči s péčí přímo placenou (tzv. nadstandardní, v některých zařízeních se týká pouze kvality ubytování, která je v GHC automaticky nejvyšší v oboru). 

10.5.2007 13:37

Re: na strankach kliniky GHC jsem se docetl :

Tak a ted prosim o vysvetleni, na jakem miste a proc je legislativa spatna  a ci je to vina ?

10.5.2007 13:47

Re: Re: na strankach kliniky GHC jsem se docetl :

Která legislativa ?  Chtěl byste postavit dostupnost ( časovou, prostorovou, ekonomickou ) zdravotní péče na principech, zavedených u Vámi zmíněné kliniky ?

10.5.2007 13:49

Re: Re: Re: na strankach kliniky GHC jsem se docetl :

Co je na tom spatneho ?

10.5.2007 13:54

Re: Re: Re: Re: na strankach kliniky GHC jsem se docetl :

Na čem ? Na té klinice ? Ale zhola nic - tedy jak pro koho. Zajděte tam a poznáte. Kdyby takto měla být zajištěna veškerá péče, psali by se na těchto stránkách úplně jiné věci.

10.5.2007 13:57

Re: Re: Re: Re: Re: na strankach kliniky GHC jsem se docetl :

Ale stale jste mi neodpovedel na tu legislativu, takze proc to ceska legislativa neumoznuje, nebo GHC lze ?