21.2.2020 | Svátek má Lenka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 244, poslední: 11.5. 2007 14:48, přehled diskusí

10.5.2007 14:44

Otázka je ovšem,jak dobrá je pí redaktorka Petrášová herečka.

Pokud dokázala simulovat náhlou příhodu břišní věrohodně,i s vegetativními příznaky...Pokud ano,klobouk dolů.Velmi pravděpodobné je,že ne.Pokud si stěžovala na nějakou neurčitou a nepříliš silnou bolest břicha a přišla s ní o půlnoci,měla spíš dostat pár facek.

10.5.2007 14:48

Re: Otázka je ovšem,jak dobrá je pí redaktorka Petrášová herečka.

Přestože platila v hotovosti.....;-D

10.5.2007 15:06

Re: Otázka je ovšem,jak dobrá je pí redaktorka Petrášová herečka.

Vsadím celoživotní úspory, že Vy jste lékař. Leckterý lékař by totiž nejraději rozdával facky i když tomu pan doktor Kilian stále nechce uvěřit.

10.5.2007 17:12

Re: Re: Otázka je ovšem,jak dobrá je pí redaktorka Petrášová herečka.

Doktor Kilian nemá intuice za důkaz. Kdyby měl a  postupoval podle toho v medicíně, zasloužil by facek a facek..

10.5.2007 17:35

Re: Re: Otázka je ovšem,jak dobrá je pí redaktorka Petrášová herečka.

Nu,pokud jste se s někým vsadil,vyhráváte.Se mnou jste se nevsadil a i kdyby,vyhrál byste jen dluhy.Aby bylo jasno,své pacienty nefackuji,knim i jejich rodičům jsem vlídná,laskavá a vstřícná,vše vysvětluji a nutím je,aby se ptali.Proto si taky asi zase tak moc nevydělám,jistě i proto,že si nepřipisuji výkony.Ovšem co se novinářů a zejména aktuálně probíhající kampaně proti zdravotníkům týče,ano,tam bych fackovala.To,co se zde děje,je děs.Nepopírám,že lidé můžou mít s lékaři i špatné zkušenosti a se sestrami taky.Nakonec i ve zdravotnictví pracují lidé a ne andělé.Pokud chce někdo namítnout,že 1. jsem si tuto práci sama vybrala - když jdete na medicínu,tohle všechno prostě nemůžete vědět.Ani to,že po službě se nevyspíte a jdete normálně do práce,2.že jme studovali za dělnické peníze a 3.že je to poslání,nikoli zaměstnání, tak ho zdvořile žádám,aby si tyto námitky strčil tam,kam slunce nesvítí,jak my venkovské dívky někdy o žních říkáme ( viz film Kašlu na lásku ) .Tohle nejsou argumenty,ale žvásty.

10.5.2007 18:35

Re: Re: Re: Otázka je ovšem,jak dobrá je pí redaktorka Petrášová herečka.

Nepodsouvejte diskutujícím,co neřekli.

Původně jste chtěla fackovat pacientku s bolením břicha.

11.5.2007 13:54

Re: Re: Re: Re: Otázka je ovšem,jak dobrá je pí redaktorka Petrášová herečka.

Ne.Paní Petrášovou.

10.5.2007 14:28

Tak prima,

mame vinika , pani poslankyni, vime kde je problem a co ted z toho vyvodime za dusledek pro sebe ?

10.5.2007 14:15

Konkretni navrh PUDr.-a Morka

Pro syphylitiky a jine venericke choroby navrhuji misto placeni u lekaru PUDr-u a v nemocnicich takovym pacientum napred poradne namlatit remenem a teprve pak je lecit ovsem za penize. Ubude nam dani.

10.5.2007 14:09

Diskuse se posunula zajímavým směrem

Její účastníci z řad lékařů se víceméně shodují na tom, že za současného stavu (systém povinného zdravotního pojištění) nejsou ochotni se k pacientům chovat jako k platícím zákazníkům. Redaktorka MFD (jakkoliv nekvalifikovaná a nekompetentní posuzovat lékařskou péči;-)) však hodlala platit v hotovosti a přesto vnímala chování lékařů jako nezdvořilé, stresující apod. Z toho plyne moje obava, že i v systému, kde by si pacient vše platil z vlastní kapsy nebo ze soukromého pojištění, bude velmi často i nadále považován pouze za nevzdělaného idiota, který si slušné zacházení nezaslouží, protože medicíně nerozumí.

10.5.2007 14:15

Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Jak to, ze vse funguje lepe v zemich, kde je zdravotnicky personal dobre zaplaceny a ma dostatek casu na pacienty? Nebo kde je chyba?  Na medicinu se davaji v CR jen hulvati?

10.5.2007 14:20

Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

To bych taky ráda věděla, kde je chyba. Ale je tedy experimentálně ověřeno, že čistě jen v penězích nebude.

10.5.2007 14:25

Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Kde je to experimentalne overeno? Ja na sobe jsem overil - dostatek casu, slusny plat, fungujici system (ne vzdy) a i obtizny pacient je odbaven vlidne a s usmevem.

10.5.2007 14:38

Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

V některé té testované nemocnici, viz článek, nechce se mně to znovu hledat, kde konrétně byli nevlídní i na platící pacientku. Jestlipak slušné zacházení s lidmi tam u vás není dáno spíše celkovou kulturou té země.... ? Zvyk je železná košile, samozřejmě Vy jako jednotlivec jste se musel přizpůsobit zvyklostem (tím nechci říct, že jste se nepřizpůsobil rád:-)), ale jak již také někde v této diskusi zaznělo, navrčení jsou u nás i řemeslníci, kterým se skutečně platí tučné částky na dřevo.... I platící zákazník je totiž závislý na svém poskytovalteli služeb, čím je ta služba důležitější, tím je závislost větší a snaha toho nějakým způsobem zneužívat (peníze sem nebo tam), třeba jen pro pohlazení svého ega, silnější....

10.5.2007 14:35

Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

ale z jednotliveho platiciho zakaznika, navic v nemocnici, kdy zdravotnicky prsonal z penez uvidi tak akorat houby s octem, nelze nic usuzovat.

proboha, rpoc je porad tolik kecu kolem jasne empiricky zjistene zakonitosti - ukazte mi, ktere odvetvi ponechane na volnem trhu, stoji tak za houno jako ta odvetvi, do kterych se se*e stat. v hospodach a kramech jsou kdyz ne vlidni, pak neutralni, drzeho remeslnika vyhodite a nikdy uz nepozvete... a zatimco hovada v normalnich sluzbach zacinaji byt cim dal vetsi raritou, v oblastech moudre vedenych statem ku blahu nas vsech je slendrian normou a normalni lekar (i pacient) jsou chudaci.

10.5.2007 14:31

Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

budete se divit, ale vše dobře funguje například tam, kde je zdravotnický personál motivován ke své práci nejen penězi. Například v řádových institucích. Peníze jsou "časná odměna".

Také to dost dobře funguje tam, kde si dá vedení práci s výběrem zaměstnanců, jejich školením, kultivací a neváhá vyrazit hulváta. Skutečného hulváta, nemyslím třeba svérázného doktora s chováním ne zcela obvyklým, nicméně pacienty přijímaným a pro své medicínské umění ceněným. Takové to klasické arogantní stvoření.

10.5.2007 14:34

Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

A kde vezmete nahradu za vyhozeneho hulvata? Jeste tak jineho hilvata, vyhozeneho odjinud. Jiste to neni pravidlo, ale casto je to tak. Kdo je spokojeny ( znovu - i dobre zaplaceny), misto nemeni.

10.5.2007 14:40

Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

prostě ho najdu, přetáhnu odjinud, vychovám. Budete se divit, ale tak to funguje všude, kde  práce za něco stojí.

Ale vy jste zjevně zabejčený v současném stavu a vidíte jediné řešení v penězích. Já ne.

10.5.2007 14:44

Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Proste ho najdu? kde? Pretahnu? Cim? Vychovam? Investuju do neho 5-10 let a pak ho nekdo pretahne jinam? Kde zijete?

10.5.2007 14:53

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

žiju v ČR a podobné problémy řeším dnes a denně. Tak to chodí, víte ?

10.5.2007 15:12

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

V jake oblasti? Ve zdravotnictvi? Napadla me jeste jedna kacirska myslenka - zastanci ODS by meli prece slyset na slovo penize? Ci ne? jak znel ten znamy citat, ze o penize... Nebo ve zdravotnictvi je to jinak?

10.5.2007 15:59

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

proč do toho taháte zastánce ODS ?

Jinak- i ve zdravotnictví. Jedna zkušenost  dr. Kawaciuka- ten si prostě i za komunistů vyřval, skoro sám postavil a osobně vybranými lidmi obsadil nový urologický pavilon. Nikdo si tam netroufl ( ne strachy, zas takový děs z něj nešel) chovat se neprofesionálně, neslušně či neochotně k pacientům, nedodržovat pravidla, všechno šlapalo jak hodinky. Peníze brali všichni stejné jako na jiných odděleních.

10.5.2007 16:18

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Za komunistu byla diametralne odlisna doba. Prosim nesrovnavat.

10.5.2007 16:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

ne, nebyla

10.5.2007 16:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Aha.. 8-o

10.5.2007 17:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

jak pro koho, pravda

10.5.2007 17:49

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

ale problem je v tom, ze ja nechci argumenty typu "hele, ve slusovicich to taky jde".

mne jde o systemove reseni, ktere by postihlo cele odvetvi, nikoliv ostruvky pozitivni deviace, tkere samozrejme i dnes jsou.

prusvih je v tom, ze bohaty clovek se znamostmi vzdycky najde nekoho, pres koho se dostane k tem dobrym a protoze nejde ani z ulice, nejsou na nej hnusni. kldyz dam doktorovi par tisic do kapsy, najde si kupodivu cas i na to, aby mi maloval obrazky a popisoval muj problem. jenomze me to pripada zvrhle

10.5.2007 14:55

Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Milá Andy,

nevím, jaké máte zkušenosti se zdravotní péčí, poskytovanou různými řády, ale nechci zrovna toto rozebírat, bylo by to na dlouho. Nicméně obecně jsou skutečně motivace na rozdíl od stimulací v pojetí managerských teorií možné i skrze jiné věci, než zrovna jen peníze. Těch věcí je spousta, příkladem budiž doce a častý vlastní zájem o daný medicínský problém.

Nevěřím moc na nějaká školení v chování. To si myslím, že je dáno od přírody a výchovou, quod semel est imbuta recens, servabit odorem testa diu. Výběr zaměstnanců, to je poněkud potíž, vybírat lze jen z oho, co je k mání. Julínkův pokus přivézt vlaky balkánských levných ochotných lékařů selhal, Ukrajinci a Bělorusové tu zatím pracovat nemohou a podmínky atestační přípravy jsou stanoveny tak, že mladí absolventi se příliš nehlásí.

Vyhodit - to je jisté řešení, pokud skutečně je důkaz porušení pracovní kázně nebo jiný důvod, vyplývající ze Zákoníku práce. 

10.5.2007 15:02

Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

doktore, vy prostě nechcete řešení. Respektive, jediné řešení, které připouštíte, je absolutní kapitulace pacientů, státu a veřejnosti vůči chování, požadavkům a výsledkům práce zdravotníků.

Protože mi tu  v neděli a včera dost vynadali, jak "všemurozumímadovšehokecám", tak této diskuse nechávám. Bohužel, po dni věnovaném vašemu článku musím konstatovat, že má počáteční skepse k výsledku byla oprávněná. A neexistuje šance na změnu.  Pěkný den přeji.

10.5.2007 15:15

Re: Re: Re: Re: Re: Diskuse se posunula zajímavým směrem

Zkuste misto kritiky prijit s navrhem reseni! Ja jsem ho navrhl - dostatek personalu, slusny plat, normalni pracovni doba. A vy?