10.6.2023 | Svátek má Gita


Diskuse k článku

VOLBY: Čekání na prezidenta

Před mnoha lety mi vyšla knížka aforismů s názvem Čekání na prezidenta. Kdykoli se má na Hrad nastěhovat nový vrchní velitel ozbrojených sil, vzpomenu si na ni. Píše se v ní, že žijeme v době přebytku informací a nedostatku mozků. To zajisté platí, ale patrně to nebude náš největší současný problém. Tím je podle mne chronická absence společné vize.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 3.12.2022 5:11

Učeň, který se šel dobrovolně učit na agenta záškodníka, dobrovolně vstoupil do KSČ a pro úspěch svého snu byl politiky velmi angažovaný? To snad ani nemyslíte vážně! Takovým agentem, jako byl Bureš, byl i Tošovský a nikoho to tehdy ani dnes nevzrušuje.

T. Kohout 3.12.2022 2:03

Řeči, řeči, řeči.

1) Třeba Číňané také nepřežili do současnosti?

2) Jak můžeme mít "společnou vizi" když právě probíhá totální přehodnocování našich dějin. R-U se nemělo rozbíjet, byl to právní stát. Husité byli banda zlotřilců a Žižka se postupně stal národním raubířem.

3) Proboha, to co nyní je v ekonomice, to je "volný trh"? Je to právě naopak, je to zdegenerovaný trh, "volného" je tam pramálo. Úředníci rozdělují dotace, a to má být ten "volný trh"?

K. Machala 3.12.2022 2:01

Špion-učeň, který jím pak nebyl. Asi horší agent, který jím byl, ne? Nebo třetí, která si myslí, že málo plníme klimazávazky, tj elektřina ještě zdražiti má. Nikdo další asi nemá šanci.

K. Křivan 3.12.2022 0:07

Ano, prezident by měl mít dar spojovat.Bolševiky vycvičený špion a záškodník ale nemůže lidi spojit, jen rozdélit.