1.6.2020 | Svátek má LauraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Rakušané nebojují proti TemelínuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 302, poslední: 8.1.2006 11:17, přehled diskusí

Prave takzvany boj s jadernou energetikou ze strany zblblych ekologistu je prikladnou demonstraci jejich absolutni nezpusobilosti k tomu do neceho zasahovat:
Autor: zalozak Datum: 5.1.2006 0:25

Je to ve skutecnosti tragedie. Ekologiste ve svem "svatem" boji proti jadernym elektrarnam se sice neustale zakryvaji ruznymi odbornymi posudky a zmanipulovanymi pruzkumy ale ve skutecnosti projevuji jedine - a to je neschopnost a nezpusobilost byt stranou ktera by se mela brat vazne.  Jejich "experti" nevahaji popsat desitky stranek s jednostranymi, polo ci zcela nepravdivymi zavery na zaklade selektivne vybranych a ucelove manipulovanych faktu - jejich jedinym cilem je "dokazat" svoji pravdu stuj co stuj.
 
Jak jiz zde zaznelo mnohokrat... vetrniky ci solarni panely jsou jiste vhodnym doplnkem vyroby elektriny a take alternativou v mistech kde by se rozvod nevyplatil ale nemaji prakticky zadny realny vyznam z hlediska pokryti spotreby. Voda je lepsi ale opet zavisi pouze na dispozicich prislusne zeme nehlede na to ze prekvapive mnoha ekologistum nejak nevadi rozsahle zmeny (a rekneme na rovinu - devastace) velkych ploch krajiny ci zasadni zmeny do ekosystemu ktere vodni elektrarna (s prehradou) vzdy predstavuje.
Jeden z nejhruznejsich faktoru "mrhani" surovinami je v tom ze je spalujeme. Kdyby se uhli a ropa vyuzivaly pouze jako primarni zdroje chemickych latek k dalsimu zpracovani zivotnost jejich zasob by se prodlouzila pravdepodobne o staleti.
JE z tohoto hlediska predstavuje jedinou alternativu a jakkoliv je jeji dnesni podoba vyuziti velmi nedokonala neni jineho reseni. Navic, i to takzvane "vyhorele" palivo je ve skutenosti pouze vyhorele docasne nebot s rozvojem technologii bude mozno jej vyuzit opakovana.
 
 

"Odborné" posudky a nezpůsobilost:
Autor: Daneš Burket Datum: 6.1.2006 7:39

K té nezpůsobilosti - posílal jsem asi před měsícem dopis na Stranu zelených a paní Kuchtové osobně s dotazem, jaké je vzdělání první místopředsedkyně strany. Zajímalo mě to, protože se často vyjadřuje k technickým otázkám provozu ETE.
Bohužel ani po měsíci se mi nikdo neozval. Může to mít dva důvody:
1. Zelení nemají čas
2. Vzdělání paní Kuchtové ji diskvalifikuje v technických otázkách.
První variantu bych vyloučil, protože Strana zelených na svých stránkách vyzývá k zasílání dotazů a komentářů a před volbami by si žádná strana neměla dovolit pohrdat voliči (byť já jejich voličem nikdy nebudu). Navíc pro paní Kuchtovou by byla odpověď na můj dotaz otázkou necelé minuty.

Re: "Odborné" posudky a nezpůsobilost:
Autor: LJG Datum: 7.1.2006 13:41

není Kuchta učitelka na základce?

Re: Re: "Odborné" posudky a nezpůsobilost:
Autor: Daneš Burket Datum: 7.1.2006 19:32

Samozřejmě, jen jsem zkoušel, co mi odpoví. Je mi jasné, že pokud by měla odpov¨ídající technické vzdělání, určitě by mi to napsali.
Smutné je, že se učitelka (nic proti učitelům) vyjadřuje k bezpečnosti Temelína.

Re: Re: Re: "Odborné" posudky a nezpůsobilost:
Autor: LJG Datum: 7.1.2006 19:41

tak pardon - na základní škole ne, ale aprobace rozhodně není technická:
Mgr. Dana Kuchtová - středoškolská učitelka českého a německého jazyka a členka hnutí "Jihočeské matky".  zdroj: www.gymck.cz~eeezdroje.html
 

Re: Re: Re: Re: "Odborné" posudky a nezpůsobilost:
Autor: Daneš Burket Datum: 8.1.2006 11:17

Diky, tohle jsem potreboval.

Nukleárna energia ako spasiteľ.:
Autor: Vladimír z Bratislavy Datum: 4.1.2006 23:58

Elektrárne typu "veverek" sú najdokonalejšie a najbezpečnejšie z fyzikálneho hľadiska tvorby tepelného a energetického efektu. Ochranné bezpečnostné elektronické zariadenia Západnej provinencie  ktoré po roku 1989 začali české a slovenské energetiky používať vo fungujúcich atomcraftoch, dokázali rádovo zvýšiť aj tak výborný bezpečnostný faktor. Hovorím o type VVER /veverky/ a nie o exotických experimentoch typu A1, alebo grafitových muzeálnych typoch Černobylu. Rakúske protesty sú reliktom mindráku zo konzervovania Zwenterdorfu a  z hysterického budovania tzv. alternatívnych zdrojov energie. Kto sa pozrie na západný obzor pohľadovej panorámy z Bratislavy, zaplače nad kreténizmom bývalého srdca monarchie. Stovky a stovky veterných elektrární rozochvievajú rotáciou horizont s ekonomickým efektom  desaťnásobku nákladov za kwh elektriny. Aby Rakúšania nebreptali nad cenou energií. Viedenská vláda dotuje túto pološialenú hlúposť miliardami. Myslím, že na týchto zamindrákovaných hlupákov by obe naše krajiny mali byť tvrdšie a nekompromisné. Možností je veľa, no zrejme naši politickí zbabelci nerozoznajú pojem statočnosti od pojmu pokryteckej "diplomacie". To však záleží len na našich postojoch pri voľbách. Ruský spôso vydierania s energiami je symptomatickou  výhražnou pripomienkou európskemu pseudohumanizmu.
                                                                   

Re: Nukleárna energia ako spasiteľ.:
Autor: vita Datum: 5.1.2006 9:17

Ruské vydírání?
Nebo ukrajinské vydírání ve stylu vy nám plaťte víc za tranzit a pěkně v dolarech, my budeme platit bratrskou cenu z dob sajůzu něrušímovo?

Blbý elektroni.:
Autor: jura-p Datum: 4.1.2006 23:22

Zase to mělo pomalé, asi tachyonované vedení. Poslal jsem jednou, nic. Poslal jsem podruhé a jsou tam dva příspěvky.

Vy ještě nemáte tachyonizované vložky?:
Autor: jura-p Datum: 4.1.2006 23:20

Tak si je rychle kupte. Jen tak se můžete izovat od zde zmíněné difuze, která díky rozvodu jaderného proudu je prostě všude. Zvláště v Jižních Čechách a kolem Třebíče.
No nekupte to za tu cenu. A nedělejte si srandu z Rakušanů, tady se takové věci taky prodávají.

Re: Vy ještě nemáte tachyonizované vložky?:
Autor: jonáš Datum: 5.1.2006 0:37

Hlavně jestli maj taky drajvív --

nemáte tachyonizované vložky?:
Autor: Mysch Datum: 5.1.2006 20:18

ne, my mame jen ty s kridelky, s kterymy muzete jezdit na koni, provozovat sport, plavat a lezt po horach.

Re: Vy ještě nemáte tachyonizované vložky?:
Autor: normal noname Datum: 5.1.2006 19:53

To je neuvěřitelný co po světě chodí magorů. jeden je tady neuvěřitelně urputnej a zatvrzelej. jak říkal Švejk, ten je tak vytrvalej že se může stát poslancem.

Vy ještě nemáte tachyonizované vložky?:
Autor: jura-p Datum: 4.1.2006 23:16

Tak si je rychle kupte. Zvláště jestli chcete jet na jih poblíž Třebíče nebo Českých Budějovic. Ale rozumní si je koupi kvůli již zmíněné postupující difuzi, ať žijí kdekoli. I u vás je přetachyonizováno tím, že vám v drátech teče jaderný proud.
No koupíte a máte po starostech. Cena mírná na to před čím vás vložky "mohou" případně ochránit.

lidský faktor:
Autor: Mysch Datum: 4.1.2006 21:25

se konal i v cernobylu, a prakticky denne se kona i na silnicich celeho sveta. jen s trochu jinymy nasledky.

víc mrtvejch, že?:
Autor: Šumavák Datum: 4.1.2006 22:14

víc mrtvejch, že?:
Autor: Mysch Datum: 4.1.2006 22:16

urcite. jsen s tema degenerovanejma si nejsem jistej.

Víte jaký je rozdíl mezi politikou v minulém století a dnes ? :
Autor: Sch.glosátor Datum: 4.1.2006 20:19

V minulém století vám vyhrožovali, že  pustí plyn. Dnes vám vyhrožují, že ho zavřou.

Re: Víte jaký je rozdíl mezi politikou v minulém století a dnes ? :
Autor: Kolt Datum: 4.1.2006 21:26

No aspon ze protesty proti atomu v Persingach a Temelinu jsou stejne. :-)

hm,:
Autor: Mysch Datum: 4.1.2006 22:03

tak to jste asi ty antipershingove nevidel.

Re: hm,:
Autor: Kolt Datum: 4.1.2006 23:14

Byl tam smajlik. Snazil jsem se byt vtipny za kazdou cenu. Je jasne, ze to srovnani silne kulha. Nicmene tam nalezam jisty prunik mladych levicovych aktivistu bojujicich za lepsi svet. A u Temelina mam na mysli spis nase aktivisty, nez ty rakouske sedlaky.

Dočkám se :
Autor: Sch.tazatel Datum: 4.1.2006 19:59

toho, že přijedu k "čerpací"stanici a na ní bude nápis ne  Shell, Agip, a podobně, ale ČEZ ?

citace "ekoteroristy":
Autor: zdeněk Datum: 4.1.2006 19:44

"Staci zasahnout malou taktickou zbrani neuralgicke body, dopravni/energeticka/zdravotni infrastruktura a razem mate uzemi jehoz populace je mimo globalni energeticky trh. S demografii je to na delsi trat, ale mela by jit dolu. Vetsina tretiho sveta je zavisla na potravinach a lecich ze zapadu.."
 
tohle mi připomíná slova K. Gotwalda o kroucení krků. Nechápu jestli to někdo myslí vážně, pak je na úrovni Pol Pota a J. V. Stalina.  

Re: citace "ekoteroristy":
Autor: jonáš Datum: 4.1.2006 19:56

Vy si zas pletete levely -- něco jinýho je hrát "tohle chci" nebo dokonce "o tohle se snažim" než "takhle to asi bude". Nevim to tak přesně, ale že bychom se jako celá koule o ubývající zdroje bratrsky rozdělili mi přijde lepší než ta o smolíčkovi pacholíčkovi.

malou taktickou zbrani :
Autor: Mysch Datum: 4.1.2006 19:57

no pan je asi vzdelanej, a mel na nysli nemp.
a plany byly. byly plany sovetskych genegalu.
jednu nalou, 50 kilotunovou ve vysi 20 km nad londynem.

Re: citace "ekoteroristy":
Autor: Cyril Hue Datum: 4.1.2006 20:56

Obavam se, ze si spatne vykladate pojem "ekoterorista". To co jsem popisoval je varianta jakou se lze elegatne zbavit poptavky po energii ve znacne casti tretiho sveta a tim si koupit nejaky cas na vic treba pro fuzi, nano OZE apod. Je to nelidske, barbarske, politicky nekorektni? Mozna, ale lide kteri o tomhle budou rozhodovat se rekrutuju nejspis napric politickym spektrem a dojdou k podobne sade reseni. Faktum je, ze tato planeta neunese 7-8mld lidi co maji naskocit jiz behem 2020-30 ani dlouhodobe dnesnich 6.5mld, soucasny ekosystem jede jiz jen z poslednich sil. Cim drive to vyresime tim lepe, mnoho casu nezbyva. Lide nebyli sentimentalni behem minulych katastrof ci spolecenskych zvratu tak proc s tim zacinat nyni..

Čemu pantátové z Čezu fandí ? :
Autor: Sch.pragmatik Datum: 4.1.2006 19:34

Jaderné energetice a zatím i energetice založené na fosilních zdrojích. Váží mezi budoucností a výnosy ve svém investičním a životním horizontu. Vyšší inevstice do budoucna snižují dnešní zisk. Jaderná energetika je investičně nejnáročnější, bohužel i díky potřebě zabezpečení před lidskou blbostí a zhovadilostí. Jako investor mám zájem na maximálním zisku. Těžko se vysvětlíte akcionářům nižší výnost potřebou investic s výsledky  za padesát let. Jemonže chápu, že pro přežití naší civilizace je nezbytně nutná nejen nezávislost na fosilních palivech dovážených z druhého konce kontinentu nebo i z jiného kontinentu, ale vůbec. Není možné být závislý na tom, že někdo někde o tisíce kilometrů dál zavře kohouty. Se zásobami fosilních paliv jsme na tom špatně a jejich kvalita je nízká. Přesto je výhledově výhodnější ponechat je jako zdroj pro chemický průmysl. Teď to podstatné. Možnost vnější expanze Čezu se blíží svým hranicím. Zbývá boj o ovládnutí energetiky Rumunska, Makedonie, ve hře je Polsko a snad i Bulharsko a Srbsko. Otázka co dál, jak dál a v jakém časovém horizontu. Reálnou možností je vnitřní expanze a přeměna Čezu z "elektrárenské"společnosti na "energetickou" společnost, čili monopolizace. Je třeba počítat se silným silný odporem, s antimonopolními energetickými předpisy EU, politickým tlakem konkurence a zejména "zelenorudé" kolony.  Větrníky a solární panely jsou hezké hračky dobře se vyjímající v public relation. Jejich praktický význam je zanedbatelný. To pantátové z Čezu vědí. Stejně jako že  Duhová energie je nesmysl. Pokládám za strategickou nutnost rychlé zvyšování podílu jaderné energie. Dokončit Temelín a stavět další JE. Dřív než někdo zavře kohoutky nebo jejich zdroje vyschnou. Kromě toho cena energie i nákladů na pořízení zdrojů se bude zvyšovat a včasná investice se musí vyplatit. Jenom nesmíme být nenažraní. Podstata úspěchu naší civilizace spočívá ve vytrvalosti na dlouhé trati.

pantátové z Čezu fandí vsemu,:
Autor: Mysch Datum: 4.1.2006 19:37

co prinese prachy. kdyz je prinesou lisci ocasy,  budou budovat ocasove elektrarny. jako kazdej jinej.

Re: pantátové z Čezu fandí vsemu,:
Autor: noname Datum: 5.1.2006 19:46

Jestli je to vtip, tak dost slabej, spíš ti hrabe v palici.

Skepse je na místě, Cyrile. :
Autor: Sch.futurolog Datum: 4.1.2006 18:56

Výhoda fosilních paliv spočívala v jejich počáteční  dostupnosti. Doslova na hrábnutí do země. To podpořilo rozvoj techniky a technologií umožňujících jejich těžbu za stále obtížnějších podmínek.  Takový startovací zdroj energie byl již vyčerpán. Země "třetího světa" by bez dovezenýcm moderních technologií byly energeticky na dně. Podmínka omezené technologické dostupnosti platí i pro jaderné a fůzní zdroje. Investice do nich jsou hluboce podceněny. jedinou šancí euroamerické civilizace jsou investice do nefosilních zdrojů koncentrované energie, čili jaderných elektráren s množivými reaktory a později fůzních elektráren. Je naprosto nezbytné odpoutat se od závislosti na fosilních zdrojích energie a zbývající zásoby ponechat pro potřeby chemického průmyslu. Energie pro nás znamená svobodu a život.