11.8.2020 | Svátek má Zuzana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
4.1.2006 15:54

Re: Šmarjá, Schumi,

S těmi trpaslíčky to chápu akorát u stejnosměrného proudu - tam holt nosej tu elektřinu od záporného pólu ke kladnému (nebo obráceně?). Ale mohl by mi někdo vysvětlit, jak je to u toho střídavého proudu - když ti trpaslíčci furt mění směr, tak nikam nedojdou a nic tudíž nedonesou? A mé PC přesto funguje?
4.1.2006 16:06

Re: Re: Šmarjá, Schumi,

Jak, mění směr? Prostě se STŘÍDAJ: Trpaslík - trpaslice - trpaslík - trpaslice ... já nechápu, jak někdo může tak jednoduchý věci nechápat!
4.1.2006 18:01

Zapomněli jste ale na to nejdůležitější:

Že mají zelené čepice.
Pak jsou ještě trpaslíci (paslice) s modrými čepicemi - ti jsou z nebe - větru.
Ale ty s černými (jaderný reaktor) natož s červenými (množivý reaktor) čepicemi do zásuvky nepouštět!!!
PB
4.1.2006 18:20

SimVás, zelený čepice jsou kationty?

Já že v tom začínám mít hokej. :-))
4.1.2006 18:22

Re: Zapomněli jste ale na to nejdůležitější:

Teda člověče Brichu (nebo občane?), právě tohle jsem chtěl před veřejností za každou cenu utajit!!! A vy to tu těm hlupákům takhle vyklopíte!! To je strategická informace, člověče! Jdu se utopit.
4.1.2006 23:08

Re: Re: Šmarjá, Schumi,

Normálně si podávají tu elektřinu jak jsme si podávali cihly na brigádách v akci Zet. No a tím střídáním se mysli to otáčení při podávání cihly. Takže potvory elektrony stojí na místě a podávají si tu elektřinu a protože si ji musí podávat naráz stejným tempem, aby se někde nehromadila, a to se nesmí, tak to zvenku vypadá jako sinusovka. Znázornit se to dá taky tak, že ta cihla se pohybuje houpavě, i když trpaslíci stojí vlastně na místě. Něco tak názornýho musí pochopit každý, kdo si někdy podával něco v živém řetězu. Mimo cihly se tak vyndávají i bágly ze zadku vodáckého autobusu.
4.1.2006 15:34

Re: A s difůzním průnikem jste počítali ?

neblbni člověče, fakt tě ocitují
4.1.2006 15:36

až se tohle domákne Křižíková

máš s Internetem ámen
4.1.2006 15:50

Re: A s difůzním průnikem jste počítali ?

No, počkejte, až se touhletou krávovinou začne ohánět jihočeská mamina Kuchtová, hornorakouský hejtman (Pavlowetz nebo tak) to sdělí hornorakouskému národu a vyděšený hornorakouský národ nám zablokuje hraniční přechody, to Vám to už ta srandovní připadat nebude.
 
Neboť není na světě hovadiny tak ukrutné, aby jí aspoň jeden člověk neuvěřil.
4.1.2006 14:14

kolikrát jsi jel autem nebo letěl letadlem RAKOUSKÉ vyroby.

prima otazka.
vsechny jeepy na evropskem trhu se vyrabeji v rakousku. polovina bmw ma rakouske morory. ktm jsou jedny z nejlepsich motorek na svete.
skoro vsechna skodovka maji motory nemecke. a ted si vyberte.
4.1.2006 14:39

Re: kolikrát jsi jel autem nebo letěl letadlem RAKOUSKÉ vyroby.

Myschi je to složitější. Hitlerovské Německo mělo první proudové síhačky a současně se tam propagovala hypotéza o duté Zemi. Stalin měl vodíkovou bombu, ale v biologii platily teorie šarlatána Lysenka. Rakouští jaderní odborníci se od kampaní proti Temelínu (na rozdíl od "odborníků") distancují.
 
4.1.2006 14:53

no me jde o to,

ze tady nekteri svetaznali prezentujou rakousko jako zaostalou zemedelskou zem s blbym obyvatelstvem. ale co se tyce technologii a prumyslu maji zrejme porad jeste naskok par let pred cr.
jen  nekteri zdejsi vsevedouci tomu nechtej verit. pro ne je cr pupkem sveta.
4.1.2006 16:33

Re: no me jde o to,

Myšáku, Myšáku, ono je to trošku jinak. Ty bavoráky, jjeepy a motorky nevyvinuli, ani nesestavili rakušáci, ale Němci a Turci. V motorárně BMW u Salzburku pracuje 70% cizinců, zrovna tak v továrnách Chryslerů, kterým patří značka Jeep. Měl jsem možnost v Rakousku pobývat nějaký čas na stáži, mohu jenom potvrdit, že většina rakušanů jsou burani a zupáci. Když se snima začneš bavit o minulosti, dělají, jako by je ten furer buhví jak trápil, přitom téměř všichni hajlovali jako  pominutí, když zahodil hraniční  závoru.Nebo ti začnou tvrdit, že Národní divadlo v Praze stavili rakouští zedníci, protože ti čeští ani neznali olovnici. A to prosím říklai akademicky vzdělaní lidé z Korutan.
4.1.2006 16:47

hezky zpivate

takze nemecti zakaznicina e49 mohou podle vas psat, ze vsechny cesky jsou kurvy. nebude to spis tim, ze jste se s temito stykal?
a zeby ktm vyvinuli  nemci, nebo turci je mi ovsem novinkou.
4.1.2006 14:01

jsem pro

výstavbu další atomové elektrárny,energie je čistá,ekologové by ji měli podporovat,říční toky,ani větrné mlýny nestačí.
4.1.2006 14:48

Nežij v omylu, není není O.K.

Nemíním se pouštět do debaty o jaderné energetice versus něco jiného, nicméně nelze nepodotknout násludíjící: 1. V USA se cena elektrické energie pro domácnosti nezměnila za posledních 20 skoro vůbec. 2. Nejdražší energie v EU je ve Francii, která je ze 70 procent z jaderných elektráren. 3. Současná cena el.energie pro domácnosti (průměr) ČR je vyšší než cena pro domácnosti v USA. Zdroj Český energetický regulační úřad.
4.1.2006 14:54

Re: Nežij v omylu, není není O.K.

Myslíte cenu elektřiny pro průmysl, nebo pro domácnosti?
U těch domácností je větší podíl distribučních nákladů.
A nejdražší elektřinu v EU má tuším Dánsko.
 
4.1.2006 15:05

Re: Re: Nežij v omylu, není není O.K.

Danum je ta cena srdecne jedno. Maji totiz skoro nejtlustsi prkenice v EU a na svete vubec.. Maji velky podil vetraku a v pripade krize dovazeji z Nemecka nebo spis ze Svedska (jadro a hydro)..
4.1.2006 18:02

Maji velky podil vetraku ....

Jo.
Na papíře "instalovaný výkon".
Ale skutečný výkon činí kolik procent onoho instalovaného ?
10%?
4.1.2006 15:05

Re: Re: Nežij v omylu, není není O.K.

Dánsko, ano souhlasí, ale údaje jsou tam jen do roku 2003 Pro domácnosti, raději uvádím odkaz na zdroj: http://www.eru.cz/rz_04/rz/elektrina/3.htm
4.1.2006 17:30

Re: Nežij v omylu, není není O.K.

Jistě proto jsou také elektrické distribuční společnosti například v Kalifornii na pokraji krachu, protože zatímco cena od výrobce jsou trží ceny do domácností jsou regulované. Dotace na dorovnání těchto cen jsou jedním ze základních zdrojů deficitu rozpočtu tohoto státu. Pokud máte jen povrchní informace a neznáte pozadí nejrůznějších dotačních a regulačních politik, tak raději nediskutuje
4.1.2006 18:04

Re: Re: Nežij v omylu, není není O.K.

Pražáku, s tou Kalifornií máte pravdu. Také je pravda, že NIKDO zatím nevymyslel cenový a regulační mechnismus, který by na elektroenergetiku pasoval.
Jsou tady tři problémy
1) Distributor (či výrobce) má přirozený monopol, k žádné zásuvce nevedou čtyři páry drátů.
2) Elektřina se nedá skladovat a když tak jen draho a v omezeném množství (přečerpávací elektrárny).
3) Elektrárny se staví dlouho.
Trh s elektřinou, tak jak byl praktikován v Kaliforni vedl k postupné likvidaci záložních kapacit. A spolu s pevnými cenami pro domácnost vedl při náhlém zvýšení spotřeby v důsledku počasí ke kolapsu trhu.
 
4.1.2006 22:12

Re: Nežij v omylu, není není O.K.

USA, co pali jak o zivot sve, stale snadno tezitelne, zasoby uhli (85% elektricke energie z uhli), nejsou proste v tomto ohledu srovnatelne s Evropou...
4.1.2006 13:26

Nejlevnejsi?

Nejlevnejsi je se neprezirat, nekupovat zhovadiloste, netajtrlikovat hodiny v zapachaci v kazdodenni zacpe na silnici, mit zatepleno, spotrebovavat pokud mozno co nejvic lokalnich obnovitelnych zdroju at k obzive tak k vyrobe, ... Tohle je bohuzel jasne asi tak %1 populace a to buda take jedine ktere prezije a ponese dal svou genetickou informaci. Zbytek Cechu pomre bidnou smrti pri rabovani posledniho zavezeneho supermarketu a nastalem hladomoru, dobre jim tak.. Rakusaci maji v tomhle rozhodne vetsi naskok to alespon pochopit, nerkuli se podle toho chovat..
4.1.2006 13:35

Re: Nejlevnejsi?

Ze začátku máte pravdu, ale další vize jsou dosti ubohé. Tato země si může zajistit vlastní potraviny, ale EU to nedovolí. Už nám zakázaly pěstovat cukr a další věci, my můžeme být soběstační ale oni nám to zakázali.
4.1.2006 13:40

Re: Re: Nejlevnejsi?

Muzete konkretizovat sobestacnost? Sobestacnost v roce 1900 je neco jineho nez v roce 1989. V druhem pripade totiz jelo cele zemedelstvi tak jako dnes na fosilni energii (hnojivo, pesticidy, doprava) a bez nich by vynosy byli 1/8! Proste se probudte pratele tahle zeme nemuze bez plynu (pripadne nitratu z uhli ktere uz take nemame) a ropy zivit 10mil krku! Alespon ne tolika kaloriema na osobu jako nyni to je faktum !@!
4.1.2006 13:56

Re: Re: Re: Nejlevnejsi?

vy beste se chtěl vrátit do roku 1900? Zapomínáte kolik procent obyvatelstva průmyslové části R-U bylo tehdy zaměstnáno v zemědělství. A kolik bylo práce na vesnici! To všechno nám usnadnili traktory, kombajny, hnojiva a já nevím co ještě všechno.
 
Do roku 1900 se už vrátit nemůžeme a myslím že by to ani lidi nechtěli(vemte si tu práci na poli).
 
BEZ MECHANIZACE A HNOJIV TO DNESKA UŽ NEJDE.
4.1.2006 13:58

Re: Re: Re: Nejlevnejsi?

a jinak si myslím že průměrný výnos s hektaru byl na začátku století asi 1 tuna obilí, v 80 letech 4,5 tuny. rozdíl byl ale v tom že v 80 letech pracovalo v zemědělství již oproti roku 1900 minimální množství lidí.
4.1.2006 14:43

Re: Re: Re: Re: Nejlevnejsi?

No vidite o tom se s Vama nepru tak rekneme ze ten pomer vynosu je v urcitych plodinach 1/4 - 1/8 bez fosilu. Zakladni bod je, ze bez fosilni energie je soucasna produkce zemedelstvi neudrzitelna. To nebudou resit nasi vnuci, deti, ale my do 15let! Nejaky cas ziskame zvysenim ceny energii na svetovem trhu, ktera odstrihne chude staty ktere na to nebudou mit. To uz se deje dnes v Nigerii a Indonesii kde domaci ropu urcenou na spotrebu radeji prodaji na export a lid se bouri. I kdyz je mu to prd platne.. Nehlede na to, ze uz neni kde brat Stredni vychod je pocatku kolapsu nejvetsich ropnych poli. Napr. Burgan v Kuwaitu tam to priznali jiz oficialne, Saudi se jeste snazi trapne mlzit, ale jsou ve stejne situaci. Norsko, Mexiko propad tezby. Nova naleziste jsou jen vysmech - nedokazi pokryt vypadek z tradichnich hlavnich nalezist..
4.1.2006 15:15

S tou půdou je to ještě horší, než uvádíte, bez hnojiv

u nás nevyprodukujete ani to, co se produkovalo r. 1900.