12.8.2020 | Svátek má Klára


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
4.1.2006 10:27

Re: Žádný ekoteroristický příspěvek?

Sašo, správný ekoterorista je zalezlý ve své jeskyni, kde si topí ekologickými sušenými výkaly.
4.1.2006 10:29

Re: Re: Žádný ekoteroristický příspěvek?

omyl - ekologista/ekterorista se sám svými radami zásadně neřídí. Ty on má pro ostatní.
4.1.2006 10:31

Doplnění

...kde si topí ekologickými sušenými vlastními výkaly.
4.1.2006 22:16

Re: Doplnění

Nikoli sušenými, ale kvašenými.
4.1.2006 10:28

Re: Žádný ekoteroristický příspěvek?

a to si představte, že bychom vyslyšeli "moudrá rady" z Rakouska a předělali Temelín na plyn.
4.1.2006 21:27

Temelín na plyn ? To není špatný nápad.

Ještě chvíli budeme Rakušáky nasírat a pak už postačí jenom k nim natáhnout roury.
4.1.2006 10:52

Tak, tak, Sašo.

Po energetické závislosti bude následovat závislost politická a postupně totální.
Jen jestli to rakouským blokařům neudělal rasPutin naschvál.
PB
4.1.2006 10:58

Re: Žádný ekoteroristický příspěvek?

Nic proti jadernym elektrarnam, ale je treba si uvedomit, ze jaderne palivo take dovazime. Abychom se nedostali z blata do louze.
4.1.2006 11:30

Re: Re: Žádný ekoteroristický příspěvek?

Jenze jaderne palivo nedovazime v takovem mnozstvi a takovou technologii, abysme nedokazali behem roku kompletne zmenit dodavatele. Aniz bysme tady mezitim zmrzli.
4.1.2006 11:48

Re: Re: Žádný ekoteroristický příspěvek?

Uran se těží po celém světě (Rusko, Kazachstán, Austrálie, ČR ....) a palivo se vyrábí v USA, Británii, Rusku, Švédsku ..... Přechod na jiný typ paliva není jednoduchou záležitostí, ale v případě problémů v Rusku by to byla řešitelná situace. Určitě jednodušší, než v případě, že by rusové zavřeli kohouty na plynovodu. Ale toho bych se nebál, peníze jsou peníze.
4.1.2006 12:40

Re: Re: Žádný ekoteroristický příspěvek?

Jenže jaderné palivo se zpravidla nevyrábí v politicky nestabilních regionech a navíc na elektrárně bývá na každý reaktor v zásobě palivo pro jednu až dvě výměny, což znamená další rok až dva provozu. Zavření kohoutku, které způsobí během pár týdnů vážné problémy zde nehrozí.
4.1.2006 10:09

To se to Rakušákům protestuje

proti atomové energii, když mají 70 % vyrobené elektrické energie z vodních elektráren. U nás to tuším není ani 5 %. A ještě, pokud mají proudu málo, tak ho dovezou z ČR nebo Německa. Takže v konečném důsledku "vařej" i z toho "atomu". Jsou to pokrytci.
4.1.2006 10:07

poločas rozpadu

je zima a co zbylo - poločas rozpadu.
4.1.2006 10:04

V jedne veci se autor myli

Pan Burket pise, ze nejde o boj proti Temelinu, ale o boj proti jadru obecne. To je omyl. Uz totiz vubec nejde o boj proti jadru, ale o boj o politicke body u volicu (v pripade rakouskych politiku, kteri v Temeline nasli idealniho vnejsiho nepritele, pred kterym mohou sve obcany hrdinne chranit). Ale hlavne jde o prachy pro rakouske a ceske aktivisty aktivisty, pro ktere je boj proti jadru skvelym zamestnanim. Hornorakouskou platformu proti jadernemu nebezpeci primo plati vlada Hornich Rakous a tato platforma pak penize preleva doi ceskeho Hnuti Duha a Jihoceskych matek. Jsou to sumy v radu milionu. Takze zadne vznesene idealy, ochrana prirody atd. Jde jen a pouze o prachy.
4.1.2006 10:35

Re: V jedne veci se autor myli

ANO, je treba si vyrobit nebezpeci a pak proti nemu ochranit obcany.
4.1.2006 12:28

Re: V jedne veci se autor myli

Mate o financovani Jihoceskych matek a Hnuti Duha z Rakouska dukazy?
Sem s nimi. Ja o tom totiz pochybuji, to by bylo tak brizantni, ze by se o tom psalo denne v novinach. Ale ono se o tom nikde nepise, jen same jedna pani povidala...
Pokud mate dukazy, zverejnete je.
4.1.2006 13:02

Dukazy o platbach aktivistum z Rakouska

Dukazy jsem zverejnil mnohokrat, takze jeste jednou: - ze Hornorakouskou platformu proti jadernemu nebezpeci plati za boj proti Temelinu vlada Horniho Rakouska priznali v Lidovych novinach sami jeji funkcionari: http://www.blisty.cz/art/19843.html - ze pote Platforma tyto penize preleva do kapes Hnuti Duha a Jihoceskych matek se da snadno najit v jejich vyrocnich zpravach: http://www.blisty.cz/art/19843.html (viz link na vyrocni zpravu JM) http://www.blisty.cz/art/19159.html (viz poznamky pod mym textem, odkud vede link na prislusnou vyrocni zpravu HD) Proste staci si dat dohromady jedna a jedna a secist, ze vysledek je dve:-))
4.1.2006 15:29

Re: V jedne veci se autor myli

Proto se divím, že si čeští politici nevezmou za terč rakouské ekoteroristy a nepustí se do boje proti antitemelínistům. Znáte nápisy na silnicích v Rakousku - ty o Temelínu? Tak což odpovědět na našem území podobně. Např.: "Temelín is nice" - "Temelín is Czech" - "Austrians turn home". (Pro "politicky korektní" ne německy - oni to také nepíšou česky).
4.1.2006 10:01

2 Vládík

ad: "Prostě hovadina a kdo tomu věří je buď dítě (malé), nevzdělanec nebo idiot!" - nepodceňujte prosím malé děti. Takové malé dítě Vám někdy dokáže položit dosti záludnou otázku, na kterou poctivě odpovědět na jeho úrovni chápání dá občas docela dost práce. Malé děti hned tak něčemu nevěří, to až ti odrostlejší, poučeni životem, přijdou na to, že je jednodušší a pohodlnější něčemu slepě věřit, než se o tom něco rozumného dozvědět a trochu se nad problémem zamyslet. "Credo, quia absurdum est" neřeklo žádné malé dítě...
4.1.2006 9:55

omluva za chybu editoru

v předchozím příspěvku. To "za 1000 let" jsem chtěl přesunout na konec té vedlejší věty, na obrazovce se tak stalo, leč po odeslání se to tam objevilo 2x. Vót těéchnika...
4.1.2006 9:55

Mno, myslím, že nmikdo, kdo má všech pět pohromadě, nebude s to racionálně odmítat jadernou energetiku,

což ovšem znamená, drazí přátelé, vzít na vědomí, že je třeba někam TRVALE odkládat jaderný odpad - a to je poněkud problém. Osobně vím o jediné lokalitě, kdy by o to místní docela stáli a rádi se na tom podíleli; želbohu, zdá se, že ona lokalita z jakýchsi (nejspíše geologických) důvodů tomuto záměru nevyhovuje. U všech ostatních vytipovaných lokalit to zatím občané většinou hlasů ODMÍTLI.
Dále buďme docela vděčni Rakušanům, že provozují svůj komický antiatomový cirkus - nutí tak provozovatele atomových elektráren ke značné obezřetnosti a hlídání bezpečnosti. A co se pak Temelína samotného týče, je zjevné, jak pan autor už sám uznává, že se jeho turbíny příliš nepovedly, což je docela malér - a s ním jdou ruku v ruce i jiné ZBYTEČNÉ maléry - jako byly např. úniky radioaktivní vody a podobné atrakce, které jdou jednoznačně k tíži personálu. Temelín má stále zatraceně daleko ke spolehlivosti stařičkých Dukovan a je docela k vzteku, že se poroučí jako naschvál zrovna v zimním období. Z tohoto hlediska vzato, není Temelín zrovna povedenou elektrárnou, a docela mne zajímá, je-li vůbec šance vychytat jeho mechanické problémy, nebo jsou-li neodstranitelně založeny v konstrukčním řešení jeho mechanických částí. To by byl ale vážně velký a drahý průser.
Ale opakuji - bez jaderné energetiky si nelze představit další rozvoj v této zemi. 
4.1.2006 10:10

Re: Mno, myslím, že nmikdo, kdo má všech pět pohromadě, nebude s to racionálně odmítat jadernou energetiku,

Hmm. Je neznam v CR jedinou lokalitu, kde by obyvatele neodmitli stavbu dalnice. A stejne se stavi. Nebo mame zastavit automobilovou dopravu? Jaderna bezpecnost je od roku 1986 hlidana dostatecne i bez hysterickych rakouskych a dalsich cirkusu. Ty cirkusy vedou k tomu, ze se jaderna energetika v nekterych zemich nerozviji/zastavuje (i kdyz treba rozvoj Nemecka je bez JE dlouhodobe uplne stejne nepredstavitelny jako v CR). Ze je spolehlivost nove elektrarny nizsi nez elektrarny "v nejlepsich letech" (nikoliv staricke) nemuze snad nikoho prekvapit. Ja nevim kolik Kc staly a jeste budou stat problemy GW turbin, ale hadam, ze to z dlouhodobeho hlediska vyjde porad levneji, nez kdyby tam misto jedne dali dve polovicni.
4.1.2006 10:29

Re: Re: Mno, myslím, že nmikdo, kdo má všech pět pohromadě, nebude s to racionálně odmítat jadernou energetiku,

Ale jistě, Kolte. Jenže vyhořelé palivo leží léta v Dukovanech a teď bude ležet také v temelínském "meziskladu". A co dál? Dříve nebo později nejspíše dojde k tomu, že se trvalé úložiště někam vnutí silou státní moci, ač Čez už dávno nebude státní firmou. Bude nekonečný řev o totalitárním chování a nekonečné tahanice o kompenzace. Pokud se turbíny nepodaří vyladit, čeká Temelín gigantická investice a dlouhodobá odstávka a dramatické úvahy, zda to stojí ještě za to a zda se to následným provozem zaplatí. Je to celé o principu hole, která se lacino nabízí odpůrcům. JETE se spouští nějakých pět let a pořád jsou s ní zásadní potíže. Pokud myslíte, že je to doklad toho, jak dokonalé je to dílo, nemám, co bych dodal. Laický pohled a selský rozum velí jednoznačně: Dejte ten klumprcajk konečně do kupy tak, aby přestal být mediálně zajímavý.
4.1.2006 10:43

Není nad slovo odborníka.

Čumil je odborník na úplně fšechno.
PB
4.1.2006 10:55

Milý pane Brichu,

vy zřejmě nejste s to poznat záprtek, nejste-li slepicí. Co se dá dělat. Přeji dobrou chuť. :-))
4.1.2006 10:58

Re: Milý pane Brichu,

Gratuluji, Čumile. V záprtkách se vyznáte.
Pokud jste ještě byl v SSSR nebo alespoň v EU, pak už dalšího netřeba.
Poradíte fšem fšechno.
PB
4.1.2006 11:06

Re: Re: Milý pane Brichu,

Neporadím, pane Brichu, ale bezpečně poznám, zda je nějaké zařízení spolehlivé nebo ne. Zkolaudovaná JETE tak, jak se dosud ukazuje, je všechno jiné, jen ne spolehlivý zdroj. Obávám se, že to by - zjevně na rozdíl od Vás - poznal bezpečně i Zulukafr  :-))
4.1.2006 11:15

Čumile, nepoznáte to, protože neznáte srovnání

O problémech elektrány Mělník v době spouštění EMĚ III s naší první turbínou o výkonu 500MWe víte? Trvaly hodně dlouho.
Protrhlé přehrady zabily tisíce lidí což téměř určitě víte. O explozích plynu rovněž. Počet horníků v uhelných dolech, kteří každoročně zahynou jde do tisíců. Své oběti má i těžba ropy. 
A víte třeba, že výbušný potenciál nákladu jedné lodi na přepravu kapalného  zemního plynu odpovídá bombě, svržené na Hirošimu?
 
4.1.2006 11:27

Pane Vaňuro, aby bylo jasno, ještě jednou - jsem stoupencem jaderné energetiky,

vím, že s dukovanskou elektrárnou byly rovněž problémy, (EMĚ mne zcela minula), ale JETE svou nespolehlivostí (a jinak se její provoz zatím označit nedá) prostě nahrává do karet všem hysterikům. Upřímně řečeno, nejvíce mi vadí, že nejproblematičtějšími místy JETE jsou ausgerechnet domácí české výrobky. Pět let je dost dlouhá doba na to,  aby výrobce přišel na zdroj potíží. Tady, jak se zdá, sotva vyřeší jednu, nastane druhá.
4.1.2006 11:35

Re: Pane Vaňuro, aby bylo jasno, ještě jednou - jsem stoupencem jaderné energetiky,

Vypada to, ze "zaprtek" dokazete bechybne poznat podle toho, ze se o nem pise v novinach.