22.10.2020 | Svátek má Sabina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Informovaný 4.1.2006 13:01

Re: Sovetsti vedci spolu s americkymi soudruhy pod kontrolou ceske nezavisle organizace ...

Ano, zatímco jsme měli 40 let hodnotový systém dobrý - lepší - nejlepší - sovětský, tak si nyní někteří zamrzlí bojovníci neumí představit, že by něco ruského mohlo být kvalitní.
Tvrdím, že hokejista Ovečkin je vynikající sportovec a je to Rus. Tedy jsem použil dikci Rudého Práva 70 let.
 
Daneš Burket 6.1.2006 23:04

Re: Sovetsti vedci spolu s americkymi soudruhy pod kontrolou ceske nezavisle organizace ...

Pokud nemáte nějaké relevantní protiargumenty, tak asi není o čem diskutovat.
Nejsem ze spolku přátel Sovětského svazu, ale na rozdíl od Vás znám velmi dobře projekty elektráren VVER a poměrně dobře znám i americký systém kontroly a řízení na ETE. Takže vím o čem mluvím.
Nechápu co s tím má společného dikce RP.
Jura Jurax 4.1.2006 8:09

No,

k označení rakouských (ale nejen jich, máme i tuzemské jihočeské mamimy a všeliké duhatce a zelené mužíky) odpůrců jádra se nejlépe hodí výrazy, které by nejspíš popudily cenzora příspěvků. Snad ale cenzor povolí napsat, že to holt dělají dílem z blbosti (ti dole, co dělají stafáž u zátarasů), dílem za peníze (ti nahoře, co to organizují). Víc se k tomu říct nedá.
Ono holt to jádro produkuje (bezpečně!) čistou a levnou energii, čímž kazí kšefty propagátorům slepých uliček větrníků a spalování biomasy a podobně.
klimatolog 4.1.2006 8:13

Re: No,

Prostě EKOLOGISTA. Podle vzoru FAŠISTA nebo KOMUNISTA...
Jura Jurax 4.1.2006 8:26

Re: Re: No,

Trošku mimo - ale povšimněte si, že cenzor tohle pustil, ač má za nepřijatelné zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacenou reklamu.
Vždyť nazvat někoho ekologistou či komunistou je přece urážka! Ostatně stejná jako nazvat někoho fašistou! A výraz "komunista" by mohl být chápán i jako vulgarismus!
klimatolog 4.1.2006 8:32

Re: Re: Re: No,

Třeba to není urážka, jen pouhé konstatování...
Evropan (original) 4.1.2006 9:50

Re: No,

a taky produkuje jaderny odpad, coz je svinstvo, o kterem se zatim nevi co s tim (ono se jen doufa, ze se nekdy bude vedet). Ale abych nevypadal jako kverulant rikam se skripenim zubu ano a doufam, ze to ta skvela sovetska technologie (nevim co mel kdo proti Moskvicum a Volham) zmakne
IMHO je jediny opravdu cisty a bezpecny zdroj ITER.
tygr007 4.1.2006 10:03

co s jadernym odpadem?

Vi se velmi dobre, co s nim. Nechat 50-100 let vychladnout a recyklovat :) Ostatne, zeleni jsou i proti ITERu ... Preju prijemny novy rok.
pavel 99 4.1.2006 10:19

Re: co s jadernym odpadem?

přesně tak. Pro ně je DOSTATEK ENRGIE nebezpečí, neboť správně vytušili, že nedostatek zdrojů (zvláště elektrické) energie zarazí rozvoj technologií (oni tomu říkají "rozvoj konzumu") a nastane ten pravý "ekologistický ráj". Ti nejbigotnější fanatici přiznávají, že s tím bude spojen "úbytek obyvatelstva" (což je nepochybně pravda).
Jura Jurax 4.1.2006 10:32

Re: Re: No,

Proti moskvičům, volhám - inu ale taky Migům 29, Su-35 (co v Indii minulý rok při přátelském cvičení pilotovány Indy napráskaly americkým F-18 pilotovaným letci USAF). Nepodceňujmež - tuhle mají to a támhle zase něco jiného ...
A co s jaderným odpadem se samozřejmě ví.
Kolt 4.1.2006 10:55

Re: Re: Re: No,

Jenom technicka - indicke Mirage 2000, MiG-27,29 a zmodernizovane 21 a Su-30 proti americkym F-15C.
Jura jurax 4.1.2006 15:10

Re: Re: Re: Re: No,

Sorry - tahal jsem to zpaměti, nemaje L+K po ruce; ale pokud si vzpomínám, šlo tam o sučka versus americké F (máte nejspíš pravdu s tím 15)
Kolt 4.1.2006 15:24

Re: Re: Re: Re: Re: No,

Sucko tam bylo jenom jedno :-), zbytek byly ty MiGy a Mirage. Americka porazka neni tak prekvapiva pokud se zacnete zajimat o podminky cviceni. Spis jde o to, ze se Indove ukazali MHOHEM lepsi, nez jak je vetsina lidi na svete hodnotila. A ono nakonec - kdovi jestli to nakonec nebyli americti piloti, kteri tam vyhrali. Tedy ne to cviceni, ale novou stihacku :-)
Kanuk 4.1.2006 3:37

Zásadní problém jaderných elektráren.

Můžete vymyslet a nainstalovat ochranné mechanismy proti všem možným technickým poruchám včetně zemětřesení a potopy světa, ale neexistuje ochrana před lidskou blbostí.
Fafa 4.1.2006 4:11

Re: Zásadní problém jaderných elektráren.

Kanuku, jak se to resi ve velkych rafineriich nebo chemickach. Tam maji mechanismy na ochranu pred lidskou blbosti?
Kanuk 4.1.2006 5:37

Re: Re: Zásadní problém jaderných elektráren.

Nemají, a proto mají občas havarie lidskou blbostí způsobené. Ale ty nemají tak nebezpečné důsledky, jaké by mohla mít havarie JE..
Jura Jurax 4.1.2006 8:17

Re: Re: Re: Zásadní problém jaderných elektráren.

Byl Černobyl, jistě; ale taky utekl dioxin v italském Sovesu, taky si vzpomínám na přehradu (snad taky italskou), produkující sice čistou energii, jejíž klenbová hráz ale praskla a spláchlo to nějaké městečko ... a jaderné elektrárny jsou extrémně sledované - porucha splachovadla na WC pro obsluhu velína v Temelíně se musí neprodleně hlásit čertvíkam i  jinde, je důvodem k hysterii té pošetilejší části Rakušanů a důvodem k ostré demarši rakouské vlády (přeháním jen trošku), takže vliv případné lidské pošetilosti či šlendriánu je hodně eliminován. 
Hovorka 4.1.2006 6:26

Re: Zásadní problém jaderných elektráren.

Jakou lidskou blbost máte na mysli? To že Rakušané brojí proti Temelímu (na kterém profitovali, když se stavěl a mohli by profitovat kdyby se boural), ale ve Vídni mají 2 jaderné reaktory a v Salzburku třetí, nevadí jim Dukovany, ani jejich lanovky, které stály pár životů. Jinak přírodní katastrofy se zvládají hůře než lidská blbost.
jarba 4.1.2006 7:43

Re: Zásadní problém jaderných elektráren.

Není pravda.I prostou lidskou blbost lze konstrukčně eliminovat. Neexistuje však obrana proti cílevědomému a odbornému napadení systému
Jura Jurax 4.1.2006 8:20

Re: Re: Zásadní problém jaderných elektráren.

Ale existuje, jenže není stoprocentní; stejně jako nelze stoprocentně konstrukčně eliminovat prostou lidskou blbost. Stoprocentně bezpečné zařízení je stejná abstrakce jako absolutně tuhé nebo abslutně černé těleso.
Václav Železný 4.1.2006 9:00

Re: Zásadní problém jaderných elektráren.

No, na 100% v technice samozřejmě nejde udělat nic, vždycky to bude 99,99...., ale věřte, že pokud budete v našich jaderných elektrárnách chtít dělat takové blbosti, jakých udělala obsluha v Černobylu hned několik, tak docílíte akorát toho, že dojde k rychlému preventivnímu odstavení reaktoru a tím to skončí. Ale nejspíš skončí také kariéra Vás coby operátora. A i kdyby nějaká podobná pitomost nakrásně šla udělat, tak u našich reaktorů je takový nekontrolovaný rozjezd, jako nastal v Černobylu, nemožný už z fyzikálních důvodů daných zcela odlišnou konstrukcí reaktoru.
jarda 4.1.2006 9:26

Re: Zásadní problém jaderných elektráren.

K tomu zbývá dodat že úplná ochrana proti blbcům je nemožná neboť blbci jsou úžasně vynalézaví...
dzanny_213 4.1.2006 2:44

článek dobrý, nic proti,

ale ti, kteří by to měli číst to pravděpodobně číst nebudou a ano-li, v půli to odmávnou - je to na ně příliš logické a odborné. Eventuelně (teď tu nejsou) pak budeme mít příspěvky od těch, které platí výrobci větráků proti "jaderné lobby". Ach jo.
roz 4.1.2006 2:10

Ještě není zle!

Ropa je ještě levná, plynu a uhlí dost. Až tomu tak nebude, pochopí i Rakušané a Kuchtovky že bez jádra to ve zdejších zeměpisných šířkách nepůjde. Do té doby si budou pořádat ekologické hrátky.
Informovaný 4.1.2006 1:42

Ona úroveň informovanosti je v Rakousku velmi vysoká

Jinak by se tam asi nesetkalo s úspěchem zařízení, které - připojeno k zásuvce - rozpozná elektrický proud vyrobený v jaderné elektrárně a vrátí ho zpátky do sítě.
tick 4.1.2006 7:22

Re: Ona úroveň informovanosti je v Rakousku velmi vysoká

 
 
karel 4.1.2006 7:39

Re: Re: Ona úroveň informovanosti je v Rakousku velmi vysoká

skvely link, je to vsevypovidajici a zabavne - nebo spise smutne?
Lubomír Ptáček 4.1.2006 7:58

Re: Re: Re: Ona úroveň informovanosti je v Rakousku velmi vysoká

Tomu snad někdo věří?
Novák 4.1.2006 8:26

Re: Re: Re: Re: Ona úroveň informovanosti je v Rakousku velmi vysoká

Není to německý výrobek? V textu se píše o německych elektrárnách a spotřebitelích. A *de také něco napovídá. Kouzelné je to zdůvodnění jak je ta elektrika označkovaná tou štěpnou reakcí.
Ona blbost kvete všude. Připomeňme třeba náplasti na hubnutí. Plácneš flastr na záda ua už jseš jako proutek... Tak přoč ne filtr na atom.
JK 4.1.2006 9:17

Re: Re: Ona úroveň informovanosti je v Rakousku velmi vysoká

Určitě zde dochází k záměně Německa a Rakouska. Na věci to nic nemění - super.
Navíc jsem se obohatil, co jsou to tachyony.