21.10.2020 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ladovská zima

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Glosator 15.1.2010 16:11

Re: V Asse II nejde o skladiště vyhořeleho paliva, ale

A ty nízko a středně radioaktivní odpady jako pocházejí z jaderných elektráren, nebo odkud? Víte o tom, že v ČR je 800 pracovišť, která mají povolení pracovat s radioaktivními látkami?

Mimochodem, chcete li vědět, co se také může stát, jeden příklad z Brazílie. Byl tam jakýsi podnik, který používal ozařování radioaktivním Cesiem 137. Firma zkrachovala, ale přece vyjednali odvezení toho zářiče k likvidaci. Nachomítl se ale k tomu exekutor a nařídil složit ten zářič (pochopitelně v kontejneru) z auta, prý je to část konkurzní podstaty. Tak to tam zůstalo, podnik nikdo nehlídal a vnikl tam zloděj barevných kovů (kontejner byl z olova), který kontejner prodal do sběru. Jenže tam ten kontejner otevřeli, zářič vyndali, nikdo nevěděl, co to je, vzali si to domů...

Výsledkem bylo zamoření, které likvidovali experti německé KWU a několik mrtvých.

S jadernou energetikou to nemělo nic společného a s vyhořelým palivem se takto nakládat nedá.

Wlasta 15.1.2010 11:33

Re: V Německu jde o

Zimo jak stará je ta fosilní elektrárna? prvohorní nebo prekambrická?

honzak 15.1.2010 10:17

Re: Zase jeden atomový fanatik

zato ty víš všechno Amperoviči, že? Pusť zase nějakou energeticko / rozvodnou perlu!

M. Zima 15.1.2010 11:21

Zrovna inteligentně se nepresentujete, co se stalo?

Chris Kelvin 15.1.2010 10:44

Re: Stačí přejít na atom a není co řešit

Souhlasím s Drsoněm. Uhelné elektrárny by se měly utlumovat co nejvíce. Německo by se mělo vrátit k jádru a u nás by se mělo stát pokud možno největším energetickým zdrojem.

janoryna 15.1.2010 9:51

vyšší emise CO2 je následkem vyššího počtu

obyvatel zeměkoule. navíc, ten udávaný přírustek několika setin procenta (o několi desetitisícin) asi nebude důvodem oteplení v řádu procent. a když uvážíme, že na marsu, kde obsah CO2 přesahuje 50 %, tak i vzhledem k polovičnímu přísunu tepla ze slunce by se museli uvařit. a i tam se prý projevuje globální oteplování formu zmenšování polárních čepiček (z ledu a zmrzlého CO2). vliv globálního oteplování se projevuje již asi 10 tisíc let od poslední doby ledové. hladiny světových moří stouply asi o 50 metrů, tak ty současné centimetry se v tom ztratí !

Mirek Šejna 15.1.2010 11:25

jaronymo

V atmosfeře Marsu je asi 95% CO2. U atmosfery ale nestačí jen to, kolik obsahuje skleníkových plynů, ale i to, jakou má hustotu a tlak. Mars má stodvacetkrát řidší atmosféru než Země. Proto tam bude chladno i přesto, že je tam v atmosfeře téměř jen CO2.

Abyste pochopil význam správné hustoty atmosfery, pak si to můžete porovnat s průměrnou teplotou na Měsíci, který dostává od Slunce stejnou dávku tepla, jako Země. Na Měsíci je průměrná "lunární" teplota -23°C, zatímco na Zemi +14°C. Rozdíl v teplotách je právě díky existenci husté atmosféry Země a absenci atmosfery na Měsíci.

Otakar 15.1.2010 9:42

Ale, ale pánové.

Přece by jste nechtěli narušovat tak pečlivě vymyšlený ekoraketing v globálním měřítku. OSN a její globálně klimatický panel už jistě vydá usnesení o nepřípustnosti znevažování viny člověka za teplá i studená období v dějinách zeměkoule. Tresty budou vysoké, něco jako za urážky Alláha, takže pozor. To, že se ve středověku v Gronsku pěstovalo na místo ledovců obilí i to zavinili člověci v tomto případě Wikingové, kteří pokud by je vědci zohlednili, tak by znehodnotili Mannův hokejkový graf - v tomto případě v záporných hodnotách a mezi Wikingy a Manovým grafem jsou prostě dvě "malé doby ledové", včetně té "Ladovské zimy" v 19.- 2O stol.

jarda 15.1.2010 9:40

stačí jediná věta

ze zveřejněných mailů oteplovače první kategorie z univerzity v Anglii, šéfa katedry nebo čeho, tedy vysokoškolsky vzdělaného člověkA, "vědce": Musíme nějak zahladit středověké teplotní optimum.

Optimem se myslí, že bylo v tomto období tepleji něž před tím a než po něm.

 Touto větou naprosto vědomě rezignuje na vědeckou diskusi  neboť mu musí být zcela jasné, že o tomto optimu ví nejen vědci, ale i vzdělané osoby z nejrůznějších oborů od historiků přes klimatology až po geology.  Musí mu být zcela jasné, že se tímto vyřazuje z vědecké obce, kde se může dočkat leda pohrdání i když v atmosféře nátlaku a hysterie zpočátku jen tiché (srovnej s budováním komunismu). Sleduje zcela jiné zájmy než vědeckou pravdu, nejspíše finanční, případně slávu podpalovače chrámů. OSLOVUJE TOTiŽ SVÝMI VÝSLEDKY POUZE ÚPLNÉ BLBCE, IGNORANTY A VĚŘÍC Í.

A to je o co tu celou dobu běží. Nahrabat si prachy, které jsou formou daní sebrány lidem, kteří si je vydělali. Srovnej s pandémií prasečí chřipky, co se na ní vydělalo peněz i když je to mnohem méně vhodnější případ neb již tuto zi,u, ani ne po roce, je jasné, že šlo o humbuk. Hlavní vinu na těchto kampaních mají novináři = totální debilové, kteří nic neznají a jen kecají, ovlivňují veřejné mínění a zastrašují politiky.

Nechápu, že někomu vadí tunelování - polo nebo kriminálními způsoby a v těchto 2 kampaních se tunelují úžasné prachy pomocí zákonů. To je pokrok.

M. Zima 15.1.2010 9:05

Věcná aktuální poznámka

V německé vp TV (HR) právě ukázali mapu Evropy s teplotním rozložením k dlouhodobému průměru. Podle toho, je ve Střední Evropě teplota pod (zde sice taje, ale budiž) ale ve Scandinavii, v Gronsku, ... nad průměrem.

honzak 15.1.2010 9:13

Re: Věcná aktuální poznámka

"Teploty klesly na pět stupňů Celsia, což je na tropické Kubě nezvyklé." - praví lidovky.cz

M. Zima 15.1.2010 9:52

Lidovky píší také o barikádách z mrtvol v Karibiku.

 Já na rozdíl od vás netvrdím, že se všude ochladilo. Já jenom poukazuji na to, že včera ukázali v ARD, několik druhů nestěhovavých ptáků, kteří utekli do středního Německa před sněhem z jiných koutů Evropy, protože se to zřejmě pořádně zamíchalo.

honzak 15.1.2010 10:20

Re: Lidovky píší také o barikádách z mrtvol v Karibiku.

A co má být? To už se stalo mockrát, že některé druhy z Čech neodletěly, nebo naopak jiné na zimu nepřiletěly. Tak už to v životě chodí.

Cricket 15.1.2010 9:30

Re: Věcná aktuální poznámka

Tak se přejmenujte na M.Léto a máte zo zadarmo.

Glosator 15.1.2010 10:34

Re: Věcná aktuální poznámka

Nevím, jak je to v Německu, ale u nás se změnu příjmení platí tuším 500 Kč.

berkowitz 15.1.2010 8:44

Bém to potvrdí!

Bém, který se vrátil "odněkud", teorii o malé době ledové to potvrdí, jelikož se proslýchá, že přez spřátelené firmy, bude zadávat studii : ZOH v Praze!

M. Zima 15.1.2010 8:54

Zatím objednali 2 tuny Olympcard s chipem, aby se to potom stihlo, když ty olympiády budou hned dvě.

Arccos 15.1.2010 8:44

Před třiceti lety...

Před těmi třiceti lety to s názorem na globální vývoj klimatu asi nebylo úplně jednoznačné: http://www.youtube.com/watch?v=8DEoOdcYKbc  :))

A.D. 15.1.2010 8:37

Klima se prostěv čase mění - s námi i bez nás

V minulosti se vystřídalo bezpočet období teplejších i chladnějších, než je teď. Namýšlet si, že to způsobujeme my a že to dokážeme také ovlivnit, je nadutost.

Ovšem pokud bychom se chtěli zaměřit na něco, čím bychom skutečně mohli globální vzdušné proudy ovlivnit, tak co takhle kácení deštných pralesů? Těch ubylo za poslední desetiletí tolik, že bych se moc divila, kdyby to na globální lima nemělo žádný vliv. Ale o tom už se hezkých pár let mlčí... A přitom si pamatuju, že jeden čas to bylo dost aktuální téma - jak velké peníze stojí za tím, že toto téma utichlo? Deštné pralesy už nás nezajímají nebo nesmějí zajímat?

honzak 15.1.2010 9:05

Re: Klima se prostěv čase mění - s námi i bez nás

Vy nemáte evidentně kladný vztah k biosložkám do PHM! Měla byste se stydět a pronést sebekritiku, protože tak je to spravne, tak to ma byt!

Melouni to mají fest obšlápnuté, hýzlové zelenorudí!

Peta 15.1.2010 9:14

Re: Klima se prostěv čase mění - s námi i bez nás

Vždyť je to tak prosté milý Watsone, na těch vykácených plochách dřívějšího pealesa se teď pěstuje ekobiokukuřice na ekobiošpiritus, abychom tím špiritusem zbránili GW. ;-)

Znachy 15.1.2010 9:20

Re: Klima se prostěv čase mění - s námi i bez nás

A kdyby klimaskeptici vedeli, ze kacenim destnych pralesu prispiva navic k ochlazovani klimatu (Feddema et al, 2005, Science, okrajove i Diffenbaugh, 2009, Climate Dynamics), to by kaceli jeste dvakrat tolik :-).

Glosator 15.1.2010 10:15

Re: Klima se prostěv čase mění - s námi i bez nás

Je to úplně jednoduché. Např. Brazílie prohlásila, že pokud po ní "svět" chce, aby přestala kácet pralesy v Amazónii, musí jí "svět" za to ZAPLATIT.

A snahy eurošašků z Brusele sehnat peníze na tyto zelené nesmysly narazily u některých zemí EU. Zejména Poláci prohlásili, že jsou chudí a žádný větší peníz na to nedají.

Jenda 15.1.2010 11:22

Re: Klima se prostěv čase mění - s námi i bez nás

Ono by do zacatku bohate stacilo kdyby ji svet neplatil za to ze ty pralesy kaci.

Janek 15.1.2010 8:34

lidi nechtějí žádné změny

opravdu si většina lidí myslí, že počasí i klima bylo, je a musí být stálé a beze změn? Lid si nepřeje změny a tento nesmysl aplikuje i na klima. Mimochodem, prý přibývá extrémních jevů ... a není to náhodou tím, že už na zemi pomalu neni oblast bez lidí a bez médií ?

Jenda 15.1.2010 8:49

Re: lidi nechtějí žádné změny

Asi tak. Jak je to dlouho kdy bysme se treba o zemetreseni kdesi v Karibiku dozvedeli jen nekteri a se zpozdenim a jak dlouho kdy by se to do nasich koncin nedoneslo vubec? Moc dlouho ne!

Sauron 15.1.2010 9:48

Re: lidi nechtějí žádné změny

Přesně tak, Jendo. Neexistuje žadna (nezalšovaná) statistika či studie o tom, že by extremních jevů přibývalo. Jen se o nich díky globálním informačním technologiím víc ví. Navíc se mediím nějaká přírodní katastrofa někde na Honolulu prodává líp než  složité fundované domácí zpravodajství...

Jenda 15.1.2010 11:25

Re: lidi nechtějí žádné změny

Spoustu statistik ani nemusite falsovat. Staci kdyz si pekne vynesete na graf skody z hurikanu nebo takoveho neceho. A zapomenete se zminit o tom, ze jaksi existuje cosi takoveho jako inflace a hlavne, ze ve sledovane dobe pribylo jak lidi tak domu a dalsiho majetku a ten majetek je (i po odstraneni vlivu inflace) cim dal tim drazsi.

Takze uplne stejny hurikan napacha skody za mnooooohem vic. Ovsem to uz jednodussim clovickum nedojde.

Glosator 15.1.2010 10:25

Re: lidi nechtějí žádné změny

Máte samozřejmě pravdu. Např. hurikány na Floridě páchaly škody i v minulosti a New Orleans nebyl zaplaven poprvé.

Nicméně, do paměti lidí vstoupil tzv. Velký hurikán v severním Atlantiku z roku kolem 1780. Nic srovnatelného od té doby nebylo.

sas 15.1.2010 8:05

Josef Lada byl nechutny rasista

Josef Lada byl nechutny rasista, kdyz psal o romech jako cikanech a Sokol, povolany bolseviky v ruznych kabatech by mu to urcite vytmavil..

K.H.Macha byl ultrapravicak a fasista take..Hnus!!