18.9.2020 | Svátek má KryštofDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Ladovská zimaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 219, poslední: 16.1.2010 13:59, přehled diskusí

Vždyť tu máme jen klasickou českou zimu,sněžilo všehovšudy tři dny a to je leden...:
Autor: kvetla Datum: 15.1.2010 23:20

Proč asi naši předkové ten měsíc takhle nazvali ?  Hledejme spíš problém v tom,že bolševik zrušil domovníky jako ctihodnou a potřebnou profesi a majitelům se schůdnost chodníků zajišťovat zajídalo.Tudíž tuto svým způsobem vazalskou povinnost ze zákona vypustili,aniž by naši moudří domysleli,kdeže se vezme nahonem úklidová technika a kde na ní nahonem vzít.....Ostatně, škoda slov,jen další z polovičatých a nedomyšlených zákonných novel.

Re: Vždyť tu máme jen klasickou českou zimu,sněžilo všehovšudy tři dny a to je leden...:
Autor: I.Laengsfeld Datum: 15.1.2010 23:27

Zadna "klasicka ceska zima" neexistuje. A nikdy neexistovala.

Na horach mozna - ne universalne (pripomenme napr. vanocni pozar suche travy a lesa v Krkonosich roku 1924 na Kotli) v nizine ne. Kolik zminek o snehu je ve starych povestech ceskych, ve zpravach o husitskych valkach apod. Nula (?) Pozdeji (tricetileta valka a 17/18/19 stoleti) uz ano, to bylo chladneji

Globální oteplování:
Autor: Nytra Datum: 15.1.2010 22:32

Není úplně pravda že by se všude psalo jen o oteplování,  na české Necyklopedii se s tím vážně zabývají viz: http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Necykloverzita:V%C3%BDzkum/GO

Ostatně jsem tento článek napsal. Sem by to nevešlo.

Uklid snehu:
Autor: I.Laengsfeld Datum: 15.1.2010 21:39

Jak ten cas bezi... sleduji pocasi dost pozorne uz mnoha desetileti. Roku 1969/70 jsem prijel do Prahy na studia, velmi dobre si pamatuji tehdejsi snehovy "sok" v Praze

25. listopadu, naopak malo snehu na horach ten rok az do konce ledna - a teprve potom velke privaly snehu na horach

i v podhuri, vrcholici 6. brezna 1970. Myslim, ze zimy 80 let mnozstvim snehu ve vychodni casti Prahy (tu mam lepe "v oku" a je tam typicky snehu min, nez na jih a zapad od Prahy) letosku nemohou uz konkurovat. Zimy 50 let nepamatuji presne a zimu 1941, kdy magistrat zmobilizoval prazske Zidovstvo k uklidu (kalamity pozdejsich valecnych let uz nebyly tak vyrazne a taky Zidu na uklizeni uz bylo min) jisteze taky ne.

I tak asi plati ze 1941, 1969/70 a 2010 jsou asi snehove nejbohatsi zimy posledniho stoleti :-) na vychod od Prahy

a v Polabi to plati skoro urcite

Re: Uklid snehu & dodatek:
Autor: I.Laengsfeld Datum: 15.1.2010 21:51

Jeste k tomu uklidu. Roku 1941 to mela tedy na starosti zidovska obec... roku 1970 bolsevik jeste dokazal (ne moc uspesne) pracujici donutit k uklidu chodniku, roku 2010 se ve meste brodime tyden po kalamite v huste prosolene brecce. Pred barakem na venkove mam jisteze uklizeno, v Karline, kde pracuji, ale lopatu nikdo nezvedne. Zide nejsou, Cikany neni videt (to spis jsem potkal na sidlisti brigadu rusky mluvicich lidi s lopatami) zamestnance mistnich cetnych uradu, skol apod. taky ne (pri takovehle praci). Ani ja neodhazuji tu brecku, prestoze jsem byl pred 30 lety, jako mlady, silny a ochotny, jmenovan do krizoveho stabu naseho pracoviste pro pripad snehove kalamity, davno zapomenuta to funkce :-)))

Zrochu sněhu:
Autor: Jelínková Datum: 15.1.2010 20:18

Kdo je slušný občan a má trochu času a zdravé ruce jde uklidit sníh okolo svěho bydlení,PROTOŽË TÍM USNADŇUJE ŽIVOT OSTATNÍM.TROCHA FYSICKÉ PRÁCE JE LEPŠÍ NEŽ BĚHÁNÍ FITNES.Bohužel dnes ti  mladí akorát křičí,že nikdo neuklízí míasto aby uklidili a potom napsali důrazný dopis na obvod svému volenému delegátu .

Mně už to globální oteplování hrozně se.re!:
Autor: Jurajda Datum: 15.1.2010 18:36

Už mám plný zuby toho jak lopatou odhazuju sníh!

Re: Mně už to globální oteplování hrozně se.re!:
Autor: para Datum: 15.1.2010 18:51

Já taky ještě odhazuju ale dělám to po chvilkách a když novej nepřibývá tak jsou pokroky docela vidět. Mám za to, že takovéhle neobvyklé změny cirkulace atmosféry budou časem přibývat. Tak na druhou stranu nám přinesou i víc zajímavých situací. Snad to nějak ustojíme.

Re: Mně už to globální oteplování hrozně se.re!:
Autor: honzak Datum: 15.1.2010 19:38

co to zase kafráš? Bydlím zde 30 let a moc dobře si pamatuju, že začátkem 80 let byly přesně takové zimy.  Každý den házení sněhu, o víkendu sundavání ze střechy. Taky povodně z rychlého tání, v Srbsku na domečku přívozu jsou kóty a data!

Re: Mně už to globální oteplování hrozně se.re!:
Autor: Wlasta Datum: 15.1.2010 19:53

to nemůže pamatovat - nebyl na světě

Re: Mně už to globální oteplování hrozně se.re!:
Autor: Talián Datum: 15.1.2010 23:00

Moc bymě zajímalo, k čemu by došli "vědci" kdyby vypočítali přírůstek skleníkových plynů v atmosféře v důsledku spalování výbušnin a třaskavin ve světovém měřítku. Produkce trhavin, střeliva a podobně je známa a kolik čeho se vyprodukuje spálením jednoho kg černého střelného prachu, nebo korditu dokáže spočítat i podprůměrný chemik. Kolik asi skleníkových plynů vyprodukuje chudá Afrika při kmenových válkách? Asi bychom se divili. Což začít z tohoto konce.

To jsou ale věci.:
Autor: Aniryba Datum: 15.1.2010 17:38

http://www.kusi.com/weather/colemanscorner/81559212.html

Oteplovaci uz sase vykladaji svoje bludy,:
Autor: i.h. Datum: 15.1.2010 16:45

ze pry kdyz se otepli, bude sucho a jen sucho. Akorat v historii Zeme, vzdycky kdyz se oteplilo, tak vic prselo. Ona ta extra voda vyparena z oceanu nekam musi spadnout, ze ano.

Re: Oteplovaci uz sase vykladaji svoje bludy?:
Autor: para Datum: 15.1.2010 19:02

No bych takto vůbec netvrdil. U nás v průměru asi přibude srážek v zimě a asi ubude v létě - celkově se srážková bilance asi moc nezmění. S nárůstem teplot by pro produkci potravin bylo dobré kdyby nepřibylo těch letních přívalových a ty zimní snadno nestekly. Na každý stupen nárůstu průměrné teploty nám ale pravděpodobně bude chybět 100mm srážek což při 500mm ročního průměru v nížinách bude znamenat tendenci k suchu. Tuto zimu se se vsákáváním zatím přírodě u nás daří. V jiných regionech / kontinentech to ale může být docela jinak a jsem také zvědav jak. Všeobesně bude vláhy ve vzdušných masách více a tak asi spíše natropí i nějakou neplechu.  Mášli i.h. rád tornáda a přívalové deště - třeba se jich dočkáš častěji i v Čechách podobně jako ted přívalového sněžení.

Re: Oteplovaci uz sase vykladaji svoje bludy?:
Autor: honzak Datum: 15.1.2010 19:39

proroctví slepého mládence....

Re: Oteplovaci uz sase vykladaji svoje bludy?:
Autor: Jelínková Datum: 15.1.2010 20:22

ÁNO,TEORIE JE ŠEDÁ A STROM ŽIVOTA ZELENÝ,Už se těším,jak budou všichni předpovídat suché léto,a na Medarda zaprší a bude to ...a ch... a ch...a chč...!

Vydržte tak do roku cca 2015,:
Autor: richard Datum: 15.1.2010 16:26

v roce 2029 se prý přežene moc blízko okolo Země planetka Apophys( už vyšly první varující články), takže v roce cca 2015 zelení soudruzi utnou do té doby již zprofanované globální vyteplení a pro změnu začnou strašit dopadem asteroidu, samozřejmě jak jinak nezvratně a hlavně vědecky opět znova nezpochybnitelně prokázaným, stejně jako to jejich globální vyteplení (a předtím globální ochlazení v 70.letech, vyčerpání všech nerostných surovin do konce 80.let, ozónová díra v 90.letech, co deset let to vždy nové strašidelné téma, co se nikdy nesmělo zpochybnit, protože prý bylo vědecké a nezvratné, vzpomínáte si na ty jejich dobové kydy, starší pamětníci...bylo to jen před pár lety).

No a celý ten prolhaný podvodný zelený kolotoč o dotace, subvence a granty začne nanovo, znova se začnou scházet mezinárodní panely tzv. "odborníků" a vyhazovat z našich daní stamiliardy dolarů na neužitečné věci. Dokud se ovšem do té doby neprobudíme a kompletně na celé Zemi nenakopeme všechny zelené do těch částí jejich těl, kde záda ztrácejí své slušné jméno.

Re: Vydržte tak do roku cca 2015,:
Autor: para Datum: 15.1.2010 19:15

Ten dopad hrozí průběžně prakticky denodenně. I když už je lecos známo tak není funkční žádná metoda jak včas odhalit i několikakilometrový balvan co k se k nám řítí od Sluce - odtud se může k Zemi dostat prakticky nepozorovaně. Museli bychom vypustit systém dalekohledů do vzdálenějších koutů Sluneční soustavy a to se stane sotva když už ani na údržbu Hubbla nejsou peníze. Máme přece krizi tak se musí šetřit i na vědě, včasném vědění...

Jen by mě zajímalo zdali se richard postavil na své nožičky jen za své, bez využití sociálního školního, zdravotního, bezpečnostního... systému, a nikdy ho nikdo na žádném subvencovaném kolotoči nesvezl a taky jak se bez soukromých subvencí stará o své potomstvo.

Re: Vydržte tak do roku cca 2015,:
Autor: honzak Datum: 15.1.2010 19:41

běž radši házet sníh a sekat led! Alespoň k něčemu budeš dobrej.

Re: Vydržte tak do roku cca 2015,:
Autor: Breeder Datum: 15.1.2010 21:22

Pane para, hluboce před Vámi smekám. Vy jste skutečně renesanční vzdělanec a zdá se, alespoň dle Vašich příspěvků, že žádná oblast lidského poznání Vás neminula. Vy jste opravdu schopen diskutovat na jakékoli téma, počínající astronomií, ekologií, klimatologií až po společenské vědy. Věřte mi, já opravdu stojím v němém úžasu, jaká že to bytost obohacuje nevědomost lidu obecného. Gratuluji !!!!!!!!!!!!! 

Ladovská zima:
Autor: Ludva Datum: 15.1.2010 15:41

Už je tu zase. Přece ta písnička vznikla před třemi lety díky mimořádnému přídělu sněhu. Jasně to svědčí o tom, že ty stovky miliard dolarů na boj proti GO jsou vynakládány účelně. Jen tak dál. Jen těch umrzlých a silničářů je mi líto.

Re: Ladovská zima:
Autor: para Datum: 15.1.2010 15:56

A nemělo by být spíše Ludvovi líto malého osobního rozhledu?

Rád bych také věděl - kam, že on proinvestoval bojově účelně stovky milionů dolarů?

Mě osobně je líto, že máme dosud ohromné arzenály zbraní co nás chrání před svým vlastním druhem... a nejsme se s ním přitom schopni dohodnout ani na monitoringu a normativech imisí které překračují hranice.

Re: Ladovská zima:
Autor: Ludva Datum: 15.1.2010 16:13

Ale, para, přece trochu humoru nikomu neuškodí. A ve snížení znečišťování se udělal značný pokrok, třeba v odsíření, zachycování popílku, katalyzátorech aut, čištění vody. CO2 je ovšem tvrdší oříšek, protože je ho hodně. Pořád si tedy myslím, že účelnější by bylo hledat jiné řešení než boj proti němu. Pokud to bude ovšem nutné.

Re: Ladovská zima:
Autor: para Datum: 15.1.2010 18:46

Jsem pro humor- bez toho to vidím úplně beznadějně - ale pokroku v odsíření u nás je v reálu pokles imisí jen na čtvrtinu, ty dusíkaté naopak rostou... Proti totalitní době sice pěkné ale svět je mezi tím jinde - hlavně ten rozvojový..... Včera zde Lapin uvedl, že jsme v situaci kdy během 200 let se atmosféta obohatí o 2000GtC. To jeho přirovnání k impaktu jež vyhhubil dinosaury ale nikoho moc asi nevzalo - bohužel.

Zimu máme ale skutečně jak malovanou.

"Kolika divizemji disponuje papež?" (c) J. V. Stalin:
Autor: Historik Datum: 15.1.2010 16:18

Ty arsenály jsou tu právě proto, že lidé se v principu ne vždy dohodnou a na některé z nich (včetně jedinců toho nejhoršího druhu) nic jiného než síla neplatí.

Mimochodem, máte představu jak se stanovují "normativy" a kolik je kolem toho lobbingu a možná i korupce. Jen bláhový člověk (a to Vy nejste) se může domnívat, že se rozhoduje pouze podle toxicity dané látky.

Re: "Kolika divizemji disponuje papež?" (c) J. V. Stalin:
Autor: para Datum: 15.1.2010 19:25

Mám jen právš tu představu - čísla neznám. Kolkkrát se bohužel stane, že limit na imise se stanovuje opožděně, přistoupením k úmluvě .... viz freony a DDT... Umím si představit, že obranu před uzavřením rozjeté výroby kde jde o miliardové investice si investor bude snažit ochránit ekvivalentně. Uhelně energetická loby může být zrovna tak příkaldem jako farmaceutický a chemický průmysl. V tomto je asi nejvíc bit jaderně energetický sektor kde platí neúměrně přísnější pravidla jak jinde.

Re: "Kolika divizemji disponuje papež?" (c) J. V. Stalin:
Autor: Jenda Datum: 15.1.2010 20:07

Ano a dost časti i mentálně opožděně. Jako třeba v případě toho DDT...

Re: Ladovská zima:
Autor: honzak Datum: 15.1.2010 19:43

Bohajeho, ty jsi totální blb! Strč si kytku do huby a běž demonstrovat proti válce ve Vietnamu, ty zastydlej hipísáku!

Nevím jak pro vás,ale pro mou rodinu je důležité dýchat co nejčistší vzduch...:
Autor: kvetla Datum: 15.1.2010 15:33

...a to mi nezajistí ani uhelky,ani paro-plyno-? technologie.Jen přenesou díky vyšším a ještě vyšším komínům problém jinam.Svinstvo,které dříve padalo na hlavu lidem v bezprostředním okolí místa výroby,padá dnes na hlavu obrovským oblastem, zamořujíce  vzduch,ba i přes hranice států.Sice více zředěné, ale stále stejně zdraví škodlivé. Vodní pára z jaderek mi nevadí,navíc i ta se dá smysluplně využít. Ono něco jiného bylo,když ropovody, plynovody a přečerpávací stanice  stavěli lidé,za tuzexové poukázky a něco jiného bude,když je budou stavět za dnešní materiálové a mzdové náklady.To se teprve prohnem a dnešní úsměv melounů se rychle změní v škleb....

Re: Nevím jak pro vás,ale pro mou rodinu je důležité dýchat co nejčistší vzduch...:
Autor: Jirout77 Datum: 15.1.2010 16:39

Podnikatelé a lobbysté, pohánějící oteplovací hysterii, se čistotou vzduchu pro vás a vaše děti absolutně nezabývají. A jestli si myslíte, že čistý vzduch bude nějakým vedlejším efektem jejich zbohatnutí, jste strašně, strašně důvěřivý a naivní. Oni bojují za snížení podílu CO2, který je nedílnou součástí toho vůbec nejčistšího vzduchu, jaký si lze představit.