24.10.2020 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ladovská zima

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Karlos 15.1.2010 12:29

Uctívači Mannovy hokejky

mají další problém. Michael Mann, přední aktér Climategate, dostal od Obamy v červnu 2009 půl milionu dolarů na výzkum "změny klimatu" a teď to prasklo. Za chvíli toho bude plný internet. Viz zde http://minnesotansforglobalwarming.com/m4gw/2010/01/climategate-scientist-received-over-half-a-million-from-obama-stimulus-package.html

Mirek Šejna 15.1.2010 13:02

Karlosi

a to má být důkaz čeho?

malinovka 15.1.2010 14:20

jo, podvodník ku podvodníku sedá ...

 tož tak !

para 15.1.2010 13:33

Re: Uctívači Mannovy hokejky

Je dobře, že výzkum klimatu se rozvíjí a bylo by dobře dávat informace o státní podpoře najevo veřejnosti zrovna tak jako pak výsledky.

Karlos 15.1.2010 14:31

Ano, to řekněte

"expertům" z CRU, kteří jsou namočení do Climategate. Ti výsledky neposkytují, oni je rovnou mažou.

Mirek Šejna 15.1.2010 15:04

Re: Ano, to řekněte

a které výsledky experti z CRU vymazali? Zdá se, že v tom máte trochu zmatek.

CRU výsledky má. Pouze nemůže dohledat původní data, ze kterých ty výsledky vznikly. Teď to řeší tím, že obesílá národní meteorologické instituce celého světa s prosbou o nové zaslání ztracených dat. A tentokrát žádá tyto instituce i o souhlas se zveřejněním původních dat.

Zdá se Karlosi, že za pár měsíců, až to CRU zkompletujete, si ty výsledky budete moci po CRU překontrolovat.

Karlos 15.1.2010 15:49

Re: Ano, to řekněte

"CRU výsledky má. Pouze nemůže dohledat původní data, ze kterých ty výsledky vznikly." To je perla. Já mám výsledek, že jste (použiji Váš termín) "vzorem ignorantského exota" (Mirek Šejna 11:52). Akorát nemohu dohledat ta data, ze kterých ten výsledek vzniknul. "A tentokrát žádá tyto instituce i o souhlas se zveřejněním původních dat." Takže předtím ta data nezveřejňovali, nikdo je nemohl zkontrolovat a ještě navíc je ztratili. Velice důvěryhodné pracoviště.

A pokud nevíte, která data "experti" CRU mazali, upravovali, zamlčovali (Phil Jones, Michael Mann, atd.), tak si přečtěte jejich e-maily.

DRVC 15.1.2010 16:14

Re: Ano, to řekněte

hehe, no to je fakt for. Je to tak jak rikam, podporuji to i namerena data.... Já ty data mam, ale nevim kde:-D Tak jestli se takhle dela veda, tak koukam, ze jsem asi uplne mimo a mel bych radeji jit past ovce...

jonatan 15.1.2010 12:19

problém ze zimy, a nejenom z ní,

dělaji novináři. Ale pochopme je. Většinou jsou mladí a nezkušení, v posledních letech si moc zimy neužili, a tak, napadne-li více sněhu,mají oči vykulené. Tím nahrávají všem kverulantům, a že jich v Česku je, kteří se všeho hned chytají jako, jak říkávala moje prabába, ho*no košile.

Chris Kelvin 15.1.2010 14:26

Re: problém ze zimy, a nejenom z ní,

Musím konstatovat, že i za mého relativně krátkého života pamatuji mnohem krušnější zimy, než ja (zatím) ta letošní.

. 15.1.2010 14:31

Re: problém ze zimy, a nejenom z ní,

na Hané : " Řídko sraté "

františek 15.1.2010 11:58

S klimatickými jevy

lze bojovat. S ochlazováním  nákupem topiva a kožichů, s oteplováním nákupem klimatizace. Jiná cesta není. Nebo se přizpůsobit. Žalostné je, jak hlupáci mezi námi naletěli na sleníkové plyny a poslušně slouží klimatickým mocipánům

para 15.1.2010 12:10

Re: S klimatickými jevy

A nenaletěl spíše sám František a to sice povídkám, že skleníkový efekt neexistuje?

Já mám za to, že je to takto:

http://zmeny-klima.ic.cz/sklenik/sklenik.htm

hh 15.1.2010 12:29

Re: S klimatickými jevy

Sakra paro, tak už nás nenapínejte a honem povězte co s tim udělat :-)

para 15.1.2010 12:43

Re: S klimatickými jevy

No v tom je práve i kus mé zoufalosti, že nevidím východisko za současného trendu konzumní společnosti, při současných společenských ideálech.... A tak doufám,že třeba i zde někdo napoví kudy cestička.... Ta cesta k podstatně menší osobní spotřebě se málokomu líbí i když svým otcům a dědům se zrovna nepošklebujem. Současná krize či spíše už jen dlouhodobá stagnace ale napovídá kam budem muset jít dál... Dejme do relací možnosti úživnosti planety s populačním růstem a možnosti technilogické i surovinové do souladu s osobní spotřebou a bude nutně stabilněji bez toho že k tomu budem donuceni.

Zkrátka a dobře postačí upravit zákony společenské tak aby nebyly v rozporu se zákony přírodnímy a dodržovat je - to je ale pro pyšného homo problém sám o sobě.

Historik 15.1.2010 12:55

Re: S klimatickými jevy

Vaše představy jsou NAPROSTO NEREÁLNÉ, protože většina světa je ovládána diktaturami a oligarchiemi, se kterými byste musel jednat z pozice síly a ochoty jí použít.

Toho současná degenerovaná Evropa není schopna vůbec a USA pouze z části. Vše, co ta rudozelená banda v Bruseli dokáže, je jen další krok směrem ke katastrofě, kterou samozřejmě nezpůsobí GO.

para 15.1.2010 13:40

Re: S klimatickými jevy

Historiku právě s toho co píšeš mám obavy a také jsem mnohokrát uvedl, že mám pochybnost o tom, že lidstvo najde konsensus rozumu zavčas - čím později tím to asi bude bolet více.... Velká část lidstva o problému ani neví třeba už proto, že víra v které jsou vychovávání lidskou odpovědnost za osudy planety nepřipouští. Takoví lidé jsou nakonec ale i de facto v relativně kulturních zemích. Konktétně i V.K. lidský vliv na planetu bagatelizuje.

Historik 15.1.2010 15:03

V.K. prostě vidí, že vše, co se dělá pod hlavičkou "boje proti změnám klimatu"

je snůška nesmyslů a umožnění legálních zlodějen velkého rozsahu. Proto bez dalšího napadá jakoukoliv argumentaci s tím spojenou. Mimochodem, každý, kdo se inteligencí blíží VK se musí pozastavit nad tím, proč zelení tváří v tvář "hrozící katastrofě" nepřehodnotí svůj protijaderný postoj. On šel dokonce ještě dál a na summitu hlav států EU v Helsinkách navrhl výstavbu jaderných elektráren jako cestu k snížení emisí CO2. Protože jeho návrh zůstal bez odezvy, utvrdil se v tom, že to vidí správně.

Mimochodem, právě za Klause došlo k odsíření uhelných elektráren a nepamatuji si, že by VK proti výdajům, s tím spojeným, něco namítal. Naproti tomu zelení tehdy tvrdili, že odsířením těchto elektráren bude jejich ekologický dopad jednou pro vždy vyřešen. Argumentovali tím proti Temelínu a ČTV musí mít spoustu záznamů, toto dokazujících. Samozřejmě je neukáže, protože je s nimi spřažena.

Ač má VK své chyby, musím přiznat, že se ve svých progózách mýlí méně často, než třeba já.

Pete Brich 15.1.2010 16:01

paro, díval jste se do zrcadla? Žádná svatozář? Ani náznak, že by rašila? Nemožné!

PB

Formelák 15.1.2010 14:24

Re: S klimatickými jevy

Paro paro, je to perfektně a přesně zpracovaný elaborát. Jen tam chybí příspěvky odraženého slunečního záření od povrchu Měsíce s ohledem na průměrnou oblačnost v období za posledních 105 let.

Mirek Šejna 15.1.2010 11:48

Gentlemane

Vrchol Malé doby ledové začal okolo roku 1640 a končil někdy okolo roku 1720. Vy popisujete Daltonovo minimum a nikoli Malou dobu ledovou jako takovou. Daltonovo minimum bylo v první polovině 19.století. Samotná Malá doba ledová trvala zhruba 500 let od 15.století do 19.století a měla tři vrcholy (Sporerovo minimum, Maunderovo minimum a Daltonovo minimum).

Pokud jde o projevy malé doby ledové, tak je opravdu docela problém v klimatologických proxy datech najít výrazné stopy ochlazení. Problém proxy dat je v tom, že ukazují pouze na teploty ve vegetačním období a nikoli v zimě. A vegetační období je navíc zkresleno množstvím vláhy. Letokruhy reagují totiž nejen na teplotu, ale i na dešťové srážky.

Malá doba ledová se většinou projevovala velmi studenými zimami, ale letní teploty byly téměř stejné, jako v současnosti. Naopak středověké optimum mělo mírné zimy a léta podobná těm dnešním. Tyhle rozdíly klimatu Vám proxy data nezaznamenají, tak se nedivte, že vědci mají ty své grafy teplot bez očekávaných výkyvů.

Váš odkaz na Newsweek je stupidní. Není to vědecký časopis a bludy novinářů nelze brát za bernou minci. Podle novin je i letošní zima důkazem, že globální oteplování skončilo. Je to ale jen podle evropských novin. V Grónsku bylo minulé dva týdny tepleji, než ve střední Evropě, takže grónské noviny to vidí jinak.

Glosator 15.1.2010 12:42

Re: Gentlemane

Docela by mě zajímalo, odkud tedy máte ta data o "teplých zimách." Studené zimy lze vydedukovat ze zápisů kronikářů o tom, že nějaká řeka či kus moře zamrzlo a z četnosti takových údajů lze usoudit, že nešlo o momentální extrém.

Pokud by ale "globální oteplování" znamenalo teplejší zimy a stejná léta, jde jednoznačně o pozitivní jev. Ve stejném smyslu hovoří poznatky typu "nejvíce se měnila teplota v arktických oblastech, v tropech minimápně."

Oteplovači ale straší lidi nejvíce stoupnutím mořské hladiny a hurikány...

para 15.1.2010 12:51

Re: Gentlemane

Nejde o strašení ale o fyzikální fakt, že v teplejším vzduchu se rozpustí více vodní páry a i troposféra se tak pozvedne. Celková energie ve vzdušné mase tak bude větší a pak jen záleží jak rychle se bude uvolnovat, na gradientu teplot... i zeměpisné šířce aby ten ev.  hurikámn mohla Coriolisova síla dostatečně roztočit...

Mirek Šejna 15.1.2010 13:00

Re: Gentlemane

Ze záznamů kronik lze zjistit nejen údaje o studených zimách, ale i zimách teplých. Například jsou tam zmínky, o sedlácích, kteří v lednu pracovali na polích. Je tam i zmínka o nejteplejší zimě za posledních tisíc let v Evropě. Byla to zima roku 1186/1187. Tehdy začaly ovocné stromy kvést už v lednu. A celá zima a jaro byly tehdy nezvykle teplé a vlhké. Léto už bylo normální.

honzak 15.1.2010 13:08

Re: Gentlemane

"Problém proxy dat je v tom, že ukazují pouze na teploty ve vegetačním období a nikoli v zimě" - jestli to nebude tím, že strom v zimě stáhne všechno co má do kořenů a neroste :-)!

Ale vážně - nedal by se v těch letokruzích zjistit obsah nějaké "zimní" látky? něco jako "stromový fridex"? Nejsme ani trochu dendrolog a možná plácám kraviny.

K té globální zimě - soudruzi na Kubě si fest stěžují, že tam mají na místní poměry zimu jak v ruském filmu!

Mirek Šejna 15.1.2010 13:53

Honzaku

nesmíte věřit všemu, co píšou v novinách. Posílám Vám odkaz na dnešní teploty, které mají soudruzi na Kubě. Moc to ruské zimě neodpovídá:

www.wunderground.com/global/CU.html

para 15.1.2010 13:59

Re: Gentlemane

Kousek pravdy v něčem máš. A sice třeba v tom, že během zimního období vytváří např smrk obrané chemické látky proti kůrovci docela jiného typu než je míza, kterou se brání zaléváním jeho chodbiček ve vegetačním období. Jeli zima dlouhá smrk vytvoří protilátek dost a ubrání se. Jeli mírná je na tom zle.

BuBu 15.1.2010 11:25

Vážení tlachající . . .

. . . i kdyby jste se všichni do jednoho podělali - tak nic nezměníte na FAKTU, že globální oteplení je pouze geniální podvod, nemající v dějinách lidstva obdoby . . . . . Člověk sice ovlivňuje klima na "matičce zemi" - ale míra tohoto vlivu je tak malá . . . a humbuk kolem toho tak velký, že bez mrknutí oka a pocitu studu. . . . . mohu nazvat globální oteplovače a jejich kejvaly jedním slovem: ZELENÍ KRETÉNI !!!

M. Zima 15.1.2010 11:38

"Nevidím ničení planety člověkem" V. Klaus president (42 diplomů + plavecký odznak )

hh 15.1.2010 11:47

Re: "Nevidím ničení planety člověkem" V. Klaus president (42 diplomů + plavecký odznak )

Ty jsi tak chytrý a bystrý Zimo, jak to jen děláš? Sraní po ránu nebo čekáš až na oběd?