26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ladovská zima

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
para 15.1.2010 12:32

Re: Teorie globálního ochlazovaní...

S dob Vikingů rozhodně nikoli ale půda ve smyslu našich obilnic vzniká s přírodního tvrdého kamene celá dlouhá tisíciletí. Tam kde jsou nánosy jemného písku to jde rychleji ale v terénu horském je postupné zvětrávání a eroze skal dlouholetý problém. Ti Vikingové tam přišli evidentně po dlouhé periodě masivního zalednění a dnes se tam odlednuje analogicky rychle tak proto to doporučení takto si udělat obrázek a srovnávat. Nebo má tss za to, že v onech dobách panovaly jiné biochemické procesy přeměny hornin? Gronsko rozhodně není navíc zemí sopek, jejihž vyvřeliny a prach se rozpadají v půdu podstatně rychleji.

Jenda 15.1.2010 15:28

Re: Teorie globálního ochlazovaní...

Ano a před tou vaší evidentní dlouhou periodou zalednění tam nebylo vubec nic, jen tvrdý kámen.

A mimochodem ... "s přírodního tvrdého kamene" nevzniká nic. Tak maximálně Z přírodního tvrdého kamene. 

tadeas 15.1.2010 10:16

Můžu mít na autora jeden malý dotaz?

Co ledovce na pólech? Je vědecky dokázáno, že ještě nikdy v historii za posledních x set tisíc let nebylo ledu na pólech tak málo. Nezpochybňuji teorii o tom že se výkyvy "malé doby ledové a oteplení" odehrávali i dříve. To je samozřejmě zřejmé,ale přiznejme si, že pokud na pólech ubyl led tak jako nikdy zatím v historii,tak to asi nebude úplně v pořádku.... Zvlášť pokud to tání stále pokračuje a vypadá to že severní pól nakonec skončí bez ledu úplně....

honzak 15.1.2010 10:18

Re: Můžu mít na autora jeden malý dotaz?

"Je vědecky dokázáno, že ještě nikdy v historii za posledních x set tisíc let nebylo ledu na pólech tak málo"

A to prosím jak "vědecky"? Oni mají vědci data o intenzitě zemského magnetického pole nad severním pólem z roku  - 123 456? Asi těžko, že?

Glosator 15.1.2010 10:19

Re: Můžu mít na autora jeden malý dotaz?

Člověče, ještě před 20000 tisíci lety sahal arktický ledovac až do střední Evropy a v Německu žili lovci, kteří se specializovali na soby.

Pokud by roztály všechny ledy kolem severního pólu, nestoupne hladina moří ani o milimetr. Takže by se zlevnila doprava po moři.

Chris Kelvin 15.1.2010 11:31

Re: Můžu mít na autora jeden malý dotaz?

Před těmi dvacetitisíci lety, mimochodem, byla hladina moří tak nízko, že například britské ostrovy byly spojeny s pevninskou Evropou v jeden masivní celek.

thom 15.1.2010 10:26

Re: Můžu mít na autora jeden malý dotaz?

Je především dokázáno, že Grónsko (Greenland) bylo v minulosti  daleko teplejší zóna než je dnes.  Teploty se prostě střídají.  Selský rozum !!

Člověk  přírodě škodí ? Základní otázka zní "je člověk také příroda ?"

vltava 15.1.2010 10:33

Re: Můžu mít na autora jeden malý dotaz?

Lze něco vědecky dokázat na základě odhadů? Nebo snad tloušťku ledu před 100 000 lety někdo měřil? Pravidelně?

pepin 15.1.2010 10:35

Re: Můžu mít na autora jeden malý dotaz?

To nám musíte vysvětlit, tadeas ! Ti vaši "vědci" maji data o "...historii za posledních x set tisíc let .." ??? Fakt jo ? Kde je vzali ? Prý vědecky dokázáno ! Díky takovým stádním ovcím jako vy, kteří jim všechno žerou, se ty jejich bláboly stávají pravdou. Dokázáno není vůbec nic, jde o jeden velký podvod a kšeft za stovky miliard pro oteplovače a jejich kámoše. A kdo myslíte, že tenhle supertunel zaplatí ? No my všichni, včetně vás.

Tokamak 15.1.2010 10:42

Re: Můžu mít na autora jeden malý dotaz?

S velkou pravděpodobností bylo ledu méně jak dnes nebo alespoň podobně před pár sty lety, to lze určit podle toho, co se na odtátých místech objevuje, vegetace ...

Každopádně třeba v minulém interglaciálu bylo ledu významně méně, takové Grónsko například 1/4 toho co dnes.  Jedná se o dobu cca před 100 000 lety.

Mard 15.1.2010 10:45

Re: Můžu mít na autora jeden malý dotaz?

Vědecky dokázáno?!? Pane buď nevíte co je to věda, nebo co znamená důkaz! Případně ani jeden z těchto termitů vám není znám a jste zbytečně suterén.

Jinak pro Vaši informaci ledovce v Anktartidě v roce 2007 a 2008 měly větši plochu než v roce 2005. Údaje za rok 2009 ještě nemám k dispozici.

A mezi námi, to by fakt bylo strašné neštěstí, kdyby nebyl na pólu led :-) Bohužel tam bude.

Jinak v případě globálního oteplení dle modelů IPCC, dochází ke zvýšenému odparu vody (a vodní pára v modelu jako skleníkový plyn přispívá k oteplování) a z toho vyplývají výrazné srážky a tím nárůst ledu na pólech. Tedy ubývání ledu není v souladu s modelem oteplování.

Harry 15.1.2010 11:02

Re: Můžu mít na autora jeden malý dotaz?

No drobnost: selský rozum by říkal, že se ukládání ledu v Antarktidě zvětší - do výšky, ale zmenší se tato plocha ledu, protože kolem bude trochu tepleji. Takže výšla oceanu by měla spíše klesat?.

Mard 15.1.2010 11:05

Re: Můžu mít na autora jeden malý dotaz?

Se zvyšující se teplotou, zcela pochopitelně klesá tenze par a proto se svyšuje objem vody ve vzdušném obalu zeměkoule. Tedy pravděpodobně naroste objem ledu na pólech, z čehož lze usoudit že ke vzestupu hladin moří a óceánů můžou přispět jen roztátí pevninských ledovců, pročež bude vzestup nicotný.

Pavel 15.1.2010 13:49

Re: Můžu mít na autora jeden malý dotaz?

Ano, rozloha mořského ledu na jižním pólu neklesá. To že všude jinde led taje je samozřejmě nepodstatný detail, který jste zanedbal.

Nevím jak jste přišel na to, že ubívání ledu je v rozporu se zvýšeným množstvím srážek. Srážek v Grónsku přibylo, jenže tání zrychlilo dvakrát tolik...

Jenda 15.1.2010 15:24

Re: Můžu mít na autora jeden malý dotaz?

A potrebujete ten led k necemu??

BM 15.1.2010 12:08

Re: Můžu mít na autora jeden malý dotaz?

Á, zase jeden chytrák, který vědecky zkoumal měření ledu na jižním pólu před dvěmastydvacetipětitisíci let. Jak jsi to dělal ty blbe? Je samozřejmě zřejmé, že ty jsi jeden z těch, co uvěří každému blábolu, když se ohání vědou, protože namá vlastní rozum.

Princ Drsoň 15.1.2010 10:03

Stačí přejít na atom a není co řešit

Když Merkelová ječí o globálním oteplování a současně spouští program výstavby UHELNÝCH elektráren, patří buď do blázince nebo do kriminálu.

M. Zima 15.1.2010 10:06

Zase jeden atomový fanatik

Nevíte skutečně o co jde, nebo jenom tak jemelíkujete.

Princ Drasoň 15.1.2010 10:17

Re: Zase jeden atomový fanatik

A o co jako podle Vás jde??? Nebo snad není pravda, že i v Německu se kvůli těžbě hnědého uhlí bourají vesnice, v podstatě v zájmu těžařů a jejich lobby.

M. Zima 15.1.2010 10:38

V Německu jde o

nahrazení starých fosilních elektráren novými s vyšší účinností. Krom toho platí hesto GUD, (Plyn + pára), a využití zbytkového tepla (dálkové topení). Skutečně nové kapacity nejsou potřeba, protože je nadbytek nybídky.

A ten ATOM: Právě včera Merkl rozhodla o vyklizení Asse II, to znamená, že asi 126 000 sudů v částečně demolovaném stavu bude vytaženo z bortících se solných štol, do kterých proniká voda a nově uloženo. Je v tom trikem atomové loby i plutonium a jiné svinstvo.

honzak 15.1.2010 10:46

Re: V Německu jde o

paroplynový cyklus spasí lidstvo, zejména německé. Vždyť ruského plynu je několik habadějů a je tak nádherně laciný!

Zimo, ty jsi opravdu pako, které si nevidí na špičku nosu.

Mard 15.1.2010 10:50

Re: V Německu jde o

Není pako, jen nejspíš jako ostatní ekoteroristi tvrdí to, za co mu platí. Prostě lže za peníze. Dobrý kandidát na budoucího politika.

Kecal. 15.1.2010 11:10

Re: V Německu jde o

Smích.

M. Zima 15.1.2010 11:13

Vaší až femininní spontanitě je těžké něco vysvětlovat, ale

v Německu jde o to, že po modernisaci fosilních elektráren dojde ke zvýšení produkce proudu při stejném vstupu paliva a k tomu k dalšímu zvýšení lepší koncepcí.

U plynu jste na úrovni ČEZu a českých medií. Máte představy jako Topolánek, Urban, Říman, o těch ČEZáckých mafiozech ani nemluvě. I přes ruské brždění, dochází na plynovém trhu k diversifikaci dodavatelů, Amis jako zákazníci trh opuštějí a vystupují s Kanaďany jako dodavatelé, jednoduše, i plynu je přebytek.

honzzak 15.1.2010 11:42

Re: Vaší až femininní spontanitě je těžké něco vysvětlovat, ale

Úžasné! Dovoz kapalného zemního plynu tankery z Ameriky a Kanady k soudruhům do NSR i NDR. Jak jednoduché, levné a hlavně BEZPEČNÉ! A TA ÚŽASNÉ PRODUKCE ELEKTŘINY, která se  HRAVĚ PŘENESE stávající přenosovou sítí KAMKOLIV A KDYKOLIV!  Pak už budou  jen samá pozitiva a sociální výhody...

Bohajeho, ještě že nemusím v tom úžasném Německu žít! Když si představím ještě střechy stodol kolem Pasova pokryté fotopanely, tak obraz energetického ráje je dokonalý!

Glosator 15.1.2010 10:51

Re: V Německu jde o

Budete se divit, ale jaderná energetika dnes není hlavním zdrojem radioaktivního odpadu.

Úplně největší množství nejrůznějších svinstev pochází z ranného stádia jaderného zbrojení. Soudruh Stalin dokázal udělat na Urale takový bor*del, že si s tím Rusové dodnes neví rady. Ale problémy ze 40 let 20 století mají i Američané, tam sice není kontaminováno široké okolí, ale sudy s odpadem se i tam musely vyjmout a odpad v nich obsažený znovu zafixovat.

M. Zima 15.1.2010 11:42

Došlo dokonce k samovznícení (výbuchu), protože došlo k samovolnému zvýšení koncentrace, které experti vylučovali.

glosator 15.1.2010 13:25

Re: Došlo dokonce k samovznícení (výbuchu), protože došlo k samovolnému zvýšení koncentrace, které experti vylučovali.

Pokud myslíte výbuch v Kyštymu roku 1957 tam experti nic nevylučovali. K "samovonému" zvýšení koncentrace došlo odpařením přítomné vody a voda se odpařila v důsledku selhání poměrně primitivního chladicího zařízení. Jednalo se o vysoce radioaktivní odpad vzniklý při výrobě plutonia pro jaderné zbraně a jeho složení bylo dáno použitou technologií. A pochybuji, že by soudruzi Stalin a Berija (přímo za celý projekt odpovědný) připustili jakékoliv zdržení v důsledku problémů s vysoce radioaktivními odpady, které se úplně na začátku vypouštěly do řeky.

Harry 15.1.2010 11:09

Re: V Německu jde o

"nahrazení starých fosilních elektráren novými s vyšší účinností" I ta nejnejnejúčinnější uhelná elektrárna MUSI vypouštět CO2, leda by ho srážela jako vápenec a ukládala do vytěženého dolu. To ale lze snadno v laboratoři, ale když je ho řádově desítky -stovky m3/sec... téžko Anéžko. Jaderka neprodukuje odpad, ale CASTECNE vyhorele palivo, ktere se da vyuzit j jinem typu reaktoru. 126 000 sudu? Temelin produkuje rocne 2 m3 vyhoreleho paliva. Ma nekdo presnejsi informace?

H

M. Zima 15.1.2010 11:18

V Asse II nejde o skladiště vyhořeleho paliva, ale

o mírně a středně radioaktivní materiály. Vy, jako expert byste musel poznat, že palivo se v sudech neskladuje (legálně). To plutonium se tam dostalo trikem a nezodpovědností atomových bossů.

U toho nahrazení se to posuzuje tak, že větší účinnost způsobí nižší spotřebu paliva a nižší splodiny. Vy na to jdete socialisticky, od stranického úkolu, ne od požadavku spotřeby.