25.1.2022 | Svátek má Miloš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Kadlec 3.10.2010 21:56

???

Pane Rozkovec - copak může nějaký černoch šířit tuto ideologii? Viděl jste kdekoli na světě takového černocha? Kdyby byl pan Joch černoch možná by byl levicovým extrémistou nebo muslimem. Ale to co píše dnes je vyloučeno.

H. Rozkovec 3.10.2010 18:47

dotaz

Jedna věc by mě zajímala. Kdyby byl Joch černoch, nazvala by ho Šiklová černým šovinistou? Asi ne, že. To by byl do nebe volající rasismus.

J. Kejkrt 3.10.2010 15:37

Přiznám se zde vychloubačně, že se té stigmatizace nebojím taky.

Což neznamená, že bych se chtěl stavět na roveň s panem Jochem.

V. Pavel 3.10.2010 15:45

Re: Přiznám se zde vychloubačně, že se té stigmatizace nebojím taky.

IDOLE! Co ta sebekritičnost?

J. Kejkrt 3.10.2010 16:02

Každý, kdo se podívá, může rozhodnout, kdo psal pod nickem IDOL.

Pan Pavel, nebo já?

Mimochodem, to je opravdu kus vlákna, které stojí za to!

V. Pavel 3.10.2010 16:06

Re: Každý, kdo se podívá, může rozhodnout, kdo psal pod nickem IDOL.

IDOLE Kejkrte! Něco je dobré a něco se vám povedlo méně! Asi tak k vašemu dotazu!

R. John 3.10.2010 14:16

Jak se paní Šiklová mýlila v padesátých,

tak to má popletené i dnes. Tak to holt na tom světě chodí, někdo je holt nepoučitelný. Ono vůbec, někdejší komunisté , i když se později odtrhli, jsou doživotně poznamenáni , názorově. Ale vážím si jí za postoje za normalizace, všechna čest.

J. Barák 3.10.2010 14:46

Re: Jak se paní Šiklová mýlila v padesátých,

A Vy s tehdejší doby nejste poznamenán?Už jenom jak dokážete měnit své názory před a po volbách!Kdy tedy bude odvolána Vesecká,do komun.voleb,dle Vás a nebo do konce roku a nebo nikdy?

R. John 3.10.2010 15:55

Re: Jak se paní Šiklová mýlila v padesátých,

To by mě Bárta s Kalousem dali. Naopak, udělám s i z ní kámošku, přeci jen, ruka ruku myje, znáte to, a je to pěkná baba, tak to bych byl vůl, abych jí odvolával. Čunka zapudím a nudu si užívat sám.

R. John 3.10.2010 17:36

Re: Jak se paní Šiklová mýlila v padesátých,

Oprava: nudu mám v kanclu, užívat si BUDU !   Jako te´d u Standy na Floridě, byl jsem tam, abych ho ujistil, že po něm nejdem, že jen tak děláme v novinách propagandu, aby nás zase volili.

R. John 3.10.2010 17:34

Re: Jak se paní Šiklová mýlila v padesátých,

A ještě něco, bác-komando je již na cestě k Vám, já Vám dám, nadávat a hanobit čelné představitele státu, to by tak hrálo, aby nás někdo za naši upřímnou  a neziskovou snahu  hanobil a pomlouval. Asi to zase  zavedeme, trestný čin hanobení a pomlouvání. Již to tu dvacet let nebylo a kdekdo si tu bude otvírat pusu, tak to tedy né holenku, to si demokracii asi představujete jinak.

L. Kubeš 3.10.2010 14:08

Díky za článek pane Příhoda

Oni ti levicoví kavárenští intelektuálové nemají opravdu moc daleko k budování socialismu a docela chápu, že paní Šiklová kandidovala za zelené, kteří mají podobné mesiášské tendence. O ten jejich zcela dokonale regulovaný svět ale ani trochu nestojím.

J. Barák 3.10.2010 14:51

Re: Díky za článek pane Příhoda

Bohužel,p.Kubeš,je regulace a bordel,tomu někdo říká svoboda.Také to dnes tady vypadá.Podívejte de do NSR nebo Rakouska a budete se divit,co mají regulací,pro pořádek,tam by si nikdo nedovolil co u nás.

V. Michl 3.10.2010 0:24

Novou levicí

bych nazval všechny redaktory Literárních novin. Umí sice česky psát, ale v mnoha případech vůbec nerozumí problematice, kterou popisují a kritizují. Vše, co nevymysleli komunisté a Jyrka, je podle nich špatné. Ten plátek, který se měl zabývat literaturou a obecně řečeno kulturou, je pouze levicovou hlásnou troubou. Už si to kupovat nebudu. Předplatné odhlásím. Kde se to tam sebralo, to jenom Bůh ví. FUJ.

J. Kanioková 3.10.2010 15:43

Nejen Literárky, ale i Patočkův Deník Referendum

to člověk jen žasne. Symptomatické je, že tam nikde nenajdete, kdo tomu velí, redakční rada, redaktoři, nic. 

Jako by se styděli..

F. Eliáš 2.10.2010 20:29

Joch versus Šiklová

Nechť dlouhá léta žije Roman Joch, který vnímá své okolí jako normální člověk. Nechť navždy zmlkne Šiklová, která se vyjadřuje se servilní zaprděností.

J. Krásenský 2.10.2010 18:50

Jiřina Šiklová se zasloužila o Gender studies na Karlově universitě

o uvedení  pavědy na universitní půdu. Zařadila se tak ke své kolegyni soudružce Lepečinské a kolegovi soudruhu Lysenkovi. Takže je tam, kde chce a kam patří.

J. Štrobl 2.10.2010 19:25

Re: Jiřina Šiklová se zasloužila o Gender studies na Karlově universitě

Ano, tahle pohlavní studia, to je jistě důležitá věc. Hlavně když se jim dá takové nóbl jméno. Bez toho bychom, soudruzi, ten kapitalismus nevybudovali.

O. Kadlec 2.10.2010 20:30

Re: Jiřina Šiklová se zasloužila o Gender studies na Karlově universitě

Tihle dva nejen že si soudruhujou jako komunisti, oni  si taky troufají posuzovat co je na univerzitě věda a co je pavěda. Kde jste se to naučili když nemáte za sebou VUML, pánové? V hospodě?

J. Krásenský 2.10.2010 20:42

Re: Jiřina Šiklová se zasloužila o Gender studies na Karlově universitě

čtěte až do konce, víc pro Vás zatím nemohu učinit.

J. Krásenský 2.10.2010 20:57

Re: Jiřina Šiklová se zasloužila o Gender studies na Karlově universitě

a totéž v originále

J. Štrobl 2.10.2010 21:34

Re: Jiřina Šiklová se zasloužila o Gender studies na Karlově universitě

Na německé Wikimannii se správně píše, že Gender studies na vysokých školách jsou srovnatelné s vědeckým socialismem a je to pokus o sociální manipulaci. Levice se prostě nevzdává. Nevadí jí ty hromady mrtvol co po ní zůstaly, teď se snaží zničit rovnou celé lidstvo. Genderismus je skutečně rasová teorie 21. století.

http://wikimannia.org/index.php?title=Genderismus

O. Kadlec 2.10.2010 22:14

Re: Jiřina Šiklová se zasloužila o Gender studies na Karlově universitě

:-)))

J. Krásenský 3.10.2010 7:49

Tak doufám, že už máte přečteno

takže teď si najděte co v gender znamená "konstrukt" a pokud máte alespoň střední školu (základy psychologie) a nebo ještě lépe vychováváte děti, jste schopný posoudit co je tu špatně.

O. Kadlec 3.10.2010 8:59

Re: Tak doufám, že už máte přečteno

Já vím co znamená konstrukt. Běžně to slovo používám.

Nerozumím genderovým studiím, protože nejsem sociolog. Z psychologie jsem maturoval ale je to tak dávno, že nerozumím ani psychologii. Dětí jsem několik vychoval a ještě mi jedno zbývá. Ale něco vám řeknu: nemusím souhlasit s výsledky každého výzkumu a přesto nebudu pindat do oborů, které jsem nestudovat, nebudu tvrdit jako to dělali kdysi bolševici, že nějaký obor je pavěda a strašit záhubou lidstva.

J. Krásenský 3.10.2010 12:37

Re: Tak doufám, že už máte přečteno

Tak to dělat nemusíte. 

Potíž je v tom, že levicoví intelektuálové zahltili svět mnoha tehdy moderními vědami, na které dnes neradi vzpomínají. Například eugenika, ze které čerpali nacisté i komunisté při tvorbě "Nového člověka". A z dob reálného i toho nereálného socializmu se nám zachovaly málo uvěřitelné vzpomínky na socialistickou pokrokovou vědu. Tak například manželčina babička učila (běžné předměty) budoucí zednice, neboť komunisti rovnost pohlaví vzali "hákem". Nevím, jestli by označení eugeniky (již na konci 19. století) za hloupost, vedlo k menšímu počtu obětí diktatur ve dvacátém století, ale před druhou světovou by vás intelektuálové označili za nepřítele pokroku a ve společnosti (té lepší jistě) jste byl nepřijatelný, což je lepší varianta stalinských gulagů či popravy, za totéž v případě třebas Lepečinské a Lysenka. Hodnotit idee je věcí kritického myšlení, tolerovat hloupost není výrazem snášenlivosti, ale apatie. Gender je jen opakováním snahy o "nového člověka" a je to hloupost. Falešná od svých počátků i svými představiteli, jakkoli se učeně tváří.

PS. Používáte slova konstrukt i když uvažujete o vlastních dětech? A znáte toto použití ve smyslu gender?

R. John 3.10.2010 14:19

Dobře napsáno, souhlas a uznání.

O. Kadlec 3.10.2010 22:30

Re: Tak doufám, že už máte přečteno

Naprosto není jasné, proč dáváte do této souvislosti zkušenosti ze zemí, které neznaly akademickou svobodu.

Vy buď jste sociolog, nebo nejste. Pokud nejste, nekafrejte do věcí, jimž nerozumíte. Já sociolog nejsem, ale když se setkám s názory jako že "celé české dějiny jsou podvod" a podobně, tak se jen usmívám nad tou na odiv stavěnou hospodskou hloupostí, protože tomuto oboru rozumím. 

Kdosi tady jednou citoval Ortegu, že být pravicový nebo levicový jsou způsoby jak ze sebe udělat imbecila. Ale tady nejen že se lidé opájejí svou pravicovostí neuvědomujíce si jak jsou legrační, vy jste snad i přesvědčen, že jsou pravicové a levicové vědy! Co to má ještě společného se zdravým rozumem? 

R. John 3.10.2010 23:12

V jádru máte pravdu,

ale  když tak znáte historii,  tak kolikrát byla nějaká idea podkládána "vědeckostí". A těch vykladačů , ověnčeni tituly kázali " akademicky svobodně" jak divý na podporu většinou pěkně hnusných režimů, těch "vědeckých" děl co sesmolili, těch "vědeckých" poct , co se na ně za to  sypalo, za naprosté devótní srágory, v rozporu s normálním rozumem.  Takže v tomto punktu to pan Krásenský myslel a třeba já pochopil. Vy zřejmě ne.

 Zrovínka jako v prvním odstavci se hrubě mýlíte, nikdo neříká že historie, (naše), je podvod, ale jistě jste si vědom, že část se vykládá účelově a v rozporu se skutečností, či se skutečnost vykládá překroucená a upravená, nebo snad ne ? O tom se vede kolikrát spor.

O. Kadlec 3.10.2010 23:42

Re: V jádru máte pravdu,

To o historii byl citát nějakého zdejšího účastníka zrovna ze včerejška. Jinak je to oblíbený lidový omyl.

Kdyby to pan Krásenský myslel tak jak říkáte, nemluvil by paušálně o celém oboru. Mluvil by o konkrétním díle.

Já nemluvím o "vědeckosti" ale o svobodné vědě a akademické půdě. Jistěže i tam vzniká nemálo paskvilů. To ví každý. Ale jsou to jednotlivé paskvily a nicneříkající bláboly, někdy i výplně sborníků apod. A "vědecky" se dá vyfutrovat i ideologie a taky to tak kejklíři dělají. Ale zase: pan Krásenský by nemluvil o celém oboru, kdyby měl na mysli tuto praxi. Rasistické výplody německých antropologů například nemohly popravit celou antropologii, nehledě na to, že potlačily konkurenci až v totalitním státě. Tady ale nemluvím o katedře v nesvobodném prostředí. To znamená - pokud zná pan Krásenský nějaké pochybné výstupy z konkrétní katedry na UK, ať to laskavě nechá na katedrách konkurenčních universit aby paní Šiklovou odhalily jako šarlatána. Pan Krásenský je pez odborné erudice bezbranný.

Pamatuji, jak před dvaceti lety v "mém" oboru se pokoušelo veřejné mínění v médiích - a to i za účasti odborníků - dehonestovat pana Dušana Třeštíka za jeho "kacířské" teoretické učení o dějinách. Neúspěšně. Pan třeštík zemřel jako kníže české historiografie.