18.5.2022 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Kadlec 4.10.2010 20:01

Re: Tak doufám, že už máte přečteno

Ano. A vy sám byste měl posoudit, zda vás nějaké porozumění minulosti nečiní paranoidním.

J. Krásenský 4.10.2010 18:57

Re: Tak doufám, že už máte přečteno

Tak nebudu záměrně odpovídat na několik logických klamů, kterých jste se ve své odpovědi dopustil. A jen Vám vřele doporučuji, abyste se aktivně zajímal o hnutí, které mohou a také budou v budoucnu silně ovlivňovat život váš a naší společnosti. Může se stát, že se ocitnete v pozici "slušných" Němců, kteří se nemíchali do toho čemu nerozumí a pak se divili čeho se nechtěně účastnili. Což Vy jistě můžete posoudit. Je to koneckonců zřejmě Váš obor.

V. Kusý 4.10.2010 12:34

Re: Jiřina Šiklová

Pavle! Nemám Vás rád, rozdáváte tituly jak se Vám zachce! Komunistická Kreatura jsem byl přece já dřív!

K. Kužel 4.10.2010 9:05

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Jestli Vám dobře rozumím, tak VAŠIMI slovy "nic". Nechci se s Vámi hádat, ale proti bolševickým svinstvům dělali různí lidé leccos i na jiných platformách než z řad členů KSČ.

Samozřejmě znám okřídlené rčení říkajícího zhruba to, že kdo v mládí nebyl komunistou, nemá srdce a kdo jím zůstal ve stáří, nemá mozek. Já zřejmě patřím do kategorie těch bez srdce. Koho si vážíte Vy, je Vaše věc a já Vám do toho nebudu mluvit.

O. Kadlec 3.10.2010 23:42

Re: V jádru máte pravdu,

To o historii byl citát nějakého zdejšího účastníka zrovna ze včerejška. Jinak je to oblíbený lidový omyl.

Kdyby to pan Krásenský myslel tak jak říkáte, nemluvil by paušálně o celém oboru. Mluvil by o konkrétním díle.

Já nemluvím o "vědeckosti" ale o svobodné vědě a akademické půdě. Jistěže i tam vzniká nemálo paskvilů. To ví každý. Ale jsou to jednotlivé paskvily a nicneříkající bláboly, někdy i výplně sborníků apod. A "vědecky" se dá vyfutrovat i ideologie a taky to tak kejklíři dělají. Ale zase: pan Krásenský by nemluvil o celém oboru, kdyby měl na mysli tuto praxi. Rasistické výplody německých antropologů například nemohly popravit celou antropologii, nehledě na to, že potlačily konkurenci až v totalitním státě. Tady ale nemluvím o katedře v nesvobodném prostředí. To znamená - pokud zná pan Krásenský nějaké pochybné výstupy z konkrétní katedry na UK, ať to laskavě nechá na katedrách konkurenčních universit aby paní Šiklovou odhalily jako šarlatána. Pan Krásenský je pez odborné erudice bezbranný.

Pamatuji, jak před dvaceti lety v "mém" oboru se pokoušelo veřejné mínění v médiích - a to i za účasti odborníků - dehonestovat pana Dušana Třeštíka za jeho "kacířské" teoretické učení o dějinách. Neúspěšně. Pan třeštík zemřel jako kníže české historiografie.

R. John 3.10.2010 23:12

V jádru máte pravdu,

ale  když tak znáte historii,  tak kolikrát byla nějaká idea podkládána "vědeckostí". A těch vykladačů , ověnčeni tituly kázali " akademicky svobodně" jak divý na podporu většinou pěkně hnusných režimů, těch "vědeckých" děl co sesmolili, těch "vědeckých" poct , co se na ně za to  sypalo, za naprosté devótní srágory, v rozporu s normálním rozumem.  Takže v tomto punktu to pan Krásenský myslel a třeba já pochopil. Vy zřejmě ne.

 Zrovínka jako v prvním odstavci se hrubě mýlíte, nikdo neříká že historie, (naše), je podvod, ale jistě jste si vědom, že část se vykládá účelově a v rozporu se skutečností, či se skutečnost vykládá překroucená a upravená, nebo snad ne ? O tom se vede kolikrát spor.

O. Kadlec 3.10.2010 22:44

Re: Paní Šiklovou mají rádi

jinými slovy - vy nic. Každá země světa je plná lidí, co nemusí "odčiňovat" nic, a proto taky nic pro svůj národ neudělají. Ale pane Kužel, já si víc vážím bývalých komunistů než lidí, ketrým je třeba sedmdesát a v životě nebyli v žádné politické straně. Mladistvý komunismus, pokud člověk prohlédl a něco dobrého a odvážného udělal, je projevem lidství. Celoživotní politiká neangažovanost je omluvitelná u žen, u mužů je projevem zbabělosti. 

O. Kadlec 3.10.2010 22:38

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Zjistěte si to, pokud vás to zajímá. Já sociologii nerozumím. Ale vím, že když je někomu asi pětasedmdesát a ještě má žáky, tak musí něco umět. Jinak by byla dávno v důchodu. Ty studenty totiž nikdo nenutí učit se zrovna u Šiklové.

A propos - nezajímá mě sociologie, ale nedávno jsem byl na její veřejné přednášce z gerontologie (protože to mě zajímá) a byla výborná. Dalo mi to co jsem potřeboval.

O. Kadlec 3.10.2010 22:30

Re: Tak doufám, že už máte přečteno

Naprosto není jasné, proč dáváte do této souvislosti zkušenosti ze zemí, které neznaly akademickou svobodu.

Vy buď jste sociolog, nebo nejste. Pokud nejste, nekafrejte do věcí, jimž nerozumíte. Já sociolog nejsem, ale když se setkám s názory jako že "celé české dějiny jsou podvod" a podobně, tak se jen usmívám nad tou na odiv stavěnou hospodskou hloupostí, protože tomuto oboru rozumím. 

Kdosi tady jednou citoval Ortegu, že být pravicový nebo levicový jsou způsoby jak ze sebe udělat imbecila. Ale tady nejen že se lidé opájejí svou pravicovostí neuvědomujíce si jak jsou legrační, vy jste snad i přesvědčen, že jsou pravicové a levicové vědy! Co to má ještě společného se zdravým rozumem? 

O. Kadlec 3.10.2010 21:56

???

Pane Rozkovec - copak může nějaký černoch šířit tuto ideologii? Viděl jste kdekoli na světě takového černocha? Kdyby byl pan Joch černoch možná by byl levicovým extrémistou nebo muslimem. Ale to co píše dnes je vyloučeno.

H. Rozkovec 3.10.2010 18:47

dotaz

Jedna věc by mě zajímala. Kdyby byl Joch černoch, nazvala by ho Šiklová černým šovinistou? Asi ne, že. To by byl do nebe volající rasismus.

R. John 3.10.2010 17:36

Re: Jak se paní Šiklová mýlila v padesátých,

Oprava: nudu mám v kanclu, užívat si BUDU !   Jako te´d u Standy na Floridě, byl jsem tam, abych ho ujistil, že po něm nejdem, že jen tak děláme v novinách propagandu, aby nás zase volili.

R. John 3.10.2010 17:34

Re: Jak se paní Šiklová mýlila v padesátých,

A ještě něco, bác-komando je již na cestě k Vám, já Vám dám, nadávat a hanobit čelné představitele státu, to by tak hrálo, aby nás někdo za naši upřímnou  a neziskovou snahu  hanobil a pomlouval. Asi to zase  zavedeme, trestný čin hanobení a pomlouvání. Již to tu dvacet let nebylo a kdekdo si tu bude otvírat pusu, tak to tedy né holenku, to si demokracii asi představujete jinak.

P. Vandas 3.10.2010 16:32

Re: Jsem fanda pana Jocha

To jsou ty paradoxy,pane Kejkrte.

V. Pavel 3.10.2010 16:06

Re: Každý, kdo se podívá, může rozhodnout, kdo psal pod nickem IDOL.

IDOLE Kejkrte! Něco je dobré a něco se vám povedlo méně! Asi tak k vašemu dotazu!

J. Kejkrt 3.10.2010 16:02

Každý, kdo se podívá, může rozhodnout, kdo psal pod nickem IDOL.

Pan Pavel, nebo já?

Mimochodem, to je opravdu kus vlákna, které stojí za to!

R. John 3.10.2010 15:55

Re: Jak se paní Šiklová mýlila v padesátých,

To by mě Bárta s Kalousem dali. Naopak, udělám s i z ní kámošku, přeci jen, ruka ruku myje, znáte to, a je to pěkná baba, tak to bych byl vůl, abych jí odvolával. Čunka zapudím a nudu si užívat sám.

V. Pavel 3.10.2010 15:46

Re: Pro mne je Joch provokatér

Heidlerová! Za vaším koštětem se jen zaprášilo!

V. Pavel 3.10.2010 15:45

Re: Přiznám se zde vychloubačně, že se té stigmatizace nebojím taky.

IDOLE! Co ta sebekritičnost?

J. Kanioková 3.10.2010 15:43

Nejen Literárky, ale i Patočkův Deník Referendum

to člověk jen žasne. Symptomatické je, že tam nikde nenajdete, kdo tomu velí, redakční rada, redaktoři, nic. 

Jako by se styděli..

J. Kejkrt 3.10.2010 15:37

Přiznám se zde vychloubačně, že se té stigmatizace nebojím taky.

Což neznamená, že bych se chtěl stavět na roveň s panem Jochem.

J. Kejkrt 3.10.2010 15:35

Re: Jsem fanda pana Jocha

No vidíte, pane Vandasi, a já zas podle týchž indicií se divím, že asi konzervativec nebudu, spíš liberál. Srandovní.

J. Barák 3.10.2010 14:51

Re: Díky za článek pane Příhoda

Bohužel,p.Kubeš,je regulace a bordel,tomu někdo říká svoboda.Také to dnes tady vypadá.Podívejte de do NSR nebo Rakouska a budete se divit,co mají regulací,pro pořádek,tam by si nikdo nedovolil co u nás.

J. Barák 3.10.2010 14:46

Re: Jak se paní Šiklová mýlila v padesátých,

A Vy s tehdejší doby nejste poznamenán?Už jenom jak dokážete měnit své názory před a po volbách!Kdy tedy bude odvolána Vesecká,do komun.voleb,dle Vás a nebo do konce roku a nebo nikdy?

R. John 3.10.2010 14:24

Přesně, nechtěli komunismus odstranit, jen "vylepšit".

Prý lidskou tvář, a stáhli si při tom kalhoty a vystrčili jí na nás.

R. John 3.10.2010 14:19

Dobře napsáno, souhlas a uznání.

R. John 3.10.2010 14:16

Jak se paní Šiklová mýlila v padesátých,

tak to má popletené i dnes. Tak to holt na tom světě chodí, někdo je holt nepoučitelný. Ono vůbec, někdejší komunisté , i když se později odtrhli, jsou doživotně poznamenáni , názorově. Ale vážím si jí za postoje za normalizace, všechna čest.

L. Kubeš 3.10.2010 14:08

Díky za článek pane Příhoda

Oni ti levicoví kavárenští intelektuálové nemají opravdu moc daleko k budování socialismu a docela chápu, že paní Šiklová kandidovala za zelené, kteří mají podobné mesiášské tendence. O ten jejich zcela dokonale regulovaný svět ale ani trochu nestojím.

K. Kužel 3.10.2010 13:22

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Paní Šiklová měla co odčiňovat, stejně jako Pavel Kohout a asi drtivá většina disidentů. Mnoho z nich setrvává na pozicích spíše levicových, tedy jsou příznivci bruselských regulací, omezení a přerozdělování, jdou tedy jen málo či skoro vůbec nad požadavky Pražského jara 1968, které se pokoušelo pouze učinit vládu komunistů snesitelnější.

V. Heidlerová 3.10.2010 13:12

Re: Pro mne je Joch provokatér

Háááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!