19.5.2022 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Kužel 3.10.2010 13:22

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Paní Šiklová měla co odčiňovat, stejně jako Pavel Kohout a asi drtivá většina disidentů. Mnoho z nich setrvává na pozicích spíše levicových, tedy jsou příznivci bruselských regulací, omezení a přerozdělování, jdou tedy jen málo či skoro vůbec nad požadavky Pražského jara 1968, které se pokoušelo pouze učinit vládu komunistů snesitelnější.

R. John 3.10.2010 14:24

Přesně, nechtěli komunismus odstranit, jen "vylepšit".

Prý lidskou tvář, a stáhli si při tom kalhoty a vystrčili jí na nás.

O. Kadlec 3.10.2010 22:44

Re: Paní Šiklovou mají rádi

jinými slovy - vy nic. Každá země světa je plná lidí, co nemusí "odčiňovat" nic, a proto taky nic pro svůj národ neudělají. Ale pane Kužel, já si víc vážím bývalých komunistů než lidí, ketrým je třeba sedmdesát a v životě nebyli v žádné politické straně. Mladistvý komunismus, pokud člověk prohlédl a něco dobrého a odvážného udělal, je projevem lidství. Celoživotní politiká neangažovanost je omluvitelná u žen, u mužů je projevem zbabělosti. 

K. Kužel 4.10.2010 9:05

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Jestli Vám dobře rozumím, tak VAŠIMI slovy "nic". Nechci se s Vámi hádat, ale proti bolševickým svinstvům dělali různí lidé leccos i na jiných platformách než z řad členů KSČ.

Samozřejmě znám okřídlené rčení říkajícího zhruba to, že kdo v mládí nebyl komunistou, nemá srdce a kdo jím zůstal ve stáří, nemá mozek. Já zřejmě patřím do kategorie těch bez srdce. Koho si vážíte Vy, je Vaše věc a já Vám do toho nebudu mluvit.

F. Šimek 2.10.2010 10:33

J.Šiklová

je pomatená ženská! Už když vidím, jak se obléká a jaký má na sobě všeljaký korále, pak je mi to jasný. Bydlí ve čtvrti, kde cikána nepotká ani náhodou, ale radí nám, jak máme s nima žít. To není ale jen ona, to jsou všichni ti kocábové, uhlové... kterým radí další pomatenec. Jmenuje se Václav Havel!

B. Brousková 2.10.2010 14:56

Re: J.Šiklová

Hitler se oblékal vždy vybraně. Nosil sice sako od vojenské uniformy, ale vždy k němu nosil černé kalhoty a černé ponožky Pochopitelně i bílou košili .Samozřejmostí byly vždy vyleštěné černé polobotky. Kampak na něj Havel se svými svetry a krátkými kalhotami! To papá Klaus je jinačí elegán!

F. Šimek 2.10.2010 16:30

Re: J.Šiklová

asi si nerozumíme! Že měl Havel svetr a krátký kalhoty, je mi šumafuk. Dneska už se ale obléká u Hugo Bosse a nosí kravatu za tiiisííce, což vám jaksi uniklo. Zda Hitler nosil trenky, nebo slipy a voněl se pitralonem, nebo niveou, je mi taky šumafuk. Jestli jste si všimla, tak o Klausovi nepadlo jediný slovo. Natož, že je prej elegán. Šiklová se obléká schválně jako cikánka, ale ona cikána viděla tak v televizi a to byl ještě Giňa.

K. Křivan 2.10.2010 10:15

Bílý šovinismus ?

Podle definice by to měla být víra v nedřazenost bělochů.

Když letím letadlem, polykám aspirin,  sedím před počítačem nebo jedu autem, zkrátka vždy když mám co dělat s produkty civilizace, tak se mě taky zmáhá "bílý šovinismus". Ne jako "víra" ale jako vědomí, že toto vše je dílo bělochů. 

Bílý šovinismus je dobrá věc. Jen osoby trpící oikofobií v něm mohou vidět něco špatného.

V. Pavel 2.10.2010 11:14

Re: Bílý šovinismus ?

K. Křivane! Myslím, že šovinismus i oikofobie jsou špatné vlastnosti! Vlastnosti hlupáků!

PS Doufám, že to neberete osobně! Není to tak míněno.

V. Pavel 2.10.2010 9:30

Nečas má správného poradce!

Petr Příhoda vyslovuje názor, který pokládám za chytrý a správný! Je dobře, že Nečas si zvolil za poradce exaktně myslícího a neuhýbavého Jocha!

S. Netzer 2.10.2010 9:08

Článek

pana Jocha je schématický blábol. Považovat šedesátá léta za "jednu z nejdestruktivněších dekád v dějinách lidstva", za kterou jsme "zaplatili strašnou cenu" v podobě úbytku svobody, může jen omezenec, který buďto nemá velké znalosti o tehdejším dění, anebo je produktem nějaké pochybné selfmade ideologie.

Paní Šiklová dělá chybu, protože výklad pojmu "nová levice" omezuje převážně na dění ve Spojených Státech. Jedná se ale o fenomén, který zasáhl nejen USA, ale i státy západní Evropy, a to daleko násilnější formou (RAF, Brigate rosse), než jakýkoli protest v zámoří.

Pravdou je, že diskuse na toto téma je na velmi chudičké úrovni, protože argumenty se většinou omezují na odsuzování PC a zatracování multikulti ideologie, která je jaksi automaticky spojována s mohamedány. Článek pana Jocha je toho nejlepším důkazem.

V. Pavel 2.10.2010 9:32

Re: Článek

Pí. Netzer! Zde jde o článek Petra Příhody! Vy máte na mysli nějaký jiný?

S. Netzer 2.10.2010 9:48

Re: Článek

"Na stránkách HN se týž Roman Joch střetl s Jiřinou Šiklovou"

"Šiklová nazvala Jocha bílým šovinistou."

A článek pana Příhody je tatáž už nudná mantra o škodlivosti PC a mutlikulti, opakování tisíckrát omletých stereotypů. Anebo jste v něm snad našel nějakou novou originelní myšlenku?

V. Pavel 2.10.2010 10:17

Re: Článek

Dobrý den pí. Netzer! Díky za odpověď! Nečetl jsem Jochův "střet" s Šiklovou! Číst ani nehodlám! Nejde o mou zájmovou prioritu. Pouze zde vpředu k článku p. Příhody vyjadřuji souhlasný názor k Jochovi. Oproti Vám jsem v článku nezaznamenal nějaké brojení proti PC, ale přiznávám, že jsem ho příliš pozorně nečetl. Proto se k tomu nevyjadřuji. Vaše názory generelně respektuji a převážně je pokládám za respektuhodné! Zdravím! :-)

J. Schwarz 2.10.2010 20:49

Re: Článek

Dokázala byste popsat užitečné stránky PC a multikulti? Ale ne pomocí nějakých 1000x omílaných stereotypů, ale nově a neotřele? Pomocí opravdu originelních myšlenek? Prozatím mám dojem, že zastánci PC a multikulti jsou velice korektní a tolerantní, pokud se setkávají se souhlasem a poklonkováním. Jakmile ucítí nesouhlas, stane se z nich bigotní, agresivní dav, který se neštítí žádného podrazu.  Pomluvy, umlčování, nálepkování a jiné formy manipulace jsou najednou normou. A kde jsou slavná "práva menšin", když  jde o menšinu neshledávající žádné "obohacení" kulturami přistěhovalců? Žádný multikulti nehlásá, že by se třeba v SA nebo Sýrii měli chovat politicky korektně a tolerantně k Židům. Proč?

J. Štrobl 2.10.2010 10:06

Re: Článek

Tady s Vámi paní Netzer nemohu souhlasit. Pohled pana Jocha na šedesátá léta je z pohledu konzervativce naprosto oprávněný. A i když bych se tak tvrdě patrně nevyjádřil cítím, že mu rozumím. Na šedesátá léta si dobře pamatuji a přiznám se, že označení nová levice se mi pranic nelíbí. Podle mého názoru šlo tehdy spíš o vzpouru proti myšlení starší generace, které se ovšem levice okamžitě chytila a svými líbivými hesly ji do jisté míry ovládla. Zatímco filozofie Hippies vyšuměla do ztracena, levičácká filozofie, jak jinak, dospěla k terorismu.

S. Netzer 2.10.2010 10:55

Re: Článek

Názory pana Jocha jsou úzkoprsé. Mám zásadní nedůvěru k tomuto druhu konzervatismu, ideologii papežštější, než sám papež. Připadá mi spíš jako snobistická póza, a ne jako niterné přesvědčení.

V. Pavel 2.10.2010 11:16

Re: Článek

Pí. Netzer! Ano! S tím se ztotožňuji. Ovšem ve výběru mezi Šiklovou a Jochem, jednoznačně favorizuji Jocha z důvodů, které jsem k němu již vpředu zmínil, před pomatenou "napravenou" komouškou!

S. Netzer 2.10.2010 11:38

Re: Článek

O osobách těchto dvou kontrahentů nevím skoro nic. Takové znalosti pokládám pro obsah diskuse asi za stejně důležité, jako "jak se ta osoba obléká a jaký má na sobě všeljaký korále", na rozdíl od obsahu jejich článků.

V. Pavel 2.10.2010 12:30

Re: Článek

Pí. Netzer! OK. Mně je myšlení Jocha blízké svou exaktností a precizním vyjadřováním, oproti pomateným nejasným blábolům pojednávané exkomunistky. Nejde však z mé strany o předpojatost. Např. k názorům exkomunisty Štětiny nemívám výhrad.

J. Štrobl 2.10.2010 11:52

Re: Článek

Ale teď mu ubližujete. Názory pana Jocha jsou jistě provokativní, ale nutí k zamyšlení - alespoň mne. Dokonce si myslím, že ta provokativní tvář má přímo k zamyšlení nutit. Nevím, jak to funguje na jiné, ale inteligentní oponentura mně vždy pomohla danou věc pochopit. Ať už jsem nakonec souhlasil nebo ne. A tak si říkám díky Bohu za pana Jocha.

J. Štrobl 2.10.2010 9:00

Jiřina Šiklová

Jiřina Šiklová se mi nesmazatelně vryla do paměti coby aktivní účastnice levicového puče v ČT na konci roku 2000 tím, jak byla sprostá (ostatně jako každá správná levicová intelektuálka) na reportéra Novy. Od toho puče to šlo s ČT z kopce. Jak ji tak od té doby sleduji, tak mám stále větší dojem, že se dostává na pozice extrémní levice. Její otitulování Romana Jocha slovy bílý šovinista mi až příliš připomíná nechvalně známý titul bílý Žid a to jsme si snad už odbyli (nebo odbili?) ne?

B. Brousková 2.10.2010 13:05

Re: Jiřina Šiklová

Levicová vzpoura proti pozdější kandidátce na prezidenta za komouše! Máte postřeh! Když si vzpomenu na vysílání Bobovize, tak to bylo tak pravicové , že se komouši tetelili blahem! Svatá prostoto!

O. Kadlec 2.10.2010 13:16

Re: Jiřina Šiklová

Pozor, to byla vzpoura proti Langrovi a Štěpánkovi (a "investorům" za nimi schovaným) a zmařila čachry s programy ČT. A keďže byla proti těmto dvěma jmenovaným, mohla se lidem s optikou pana Štrobla jevit levicově. Levicový je totiž podle nich skoro celý svět.

Bobošíková je tak bezcharakterní egoista, že bude kandidovat za kohokoli a říkat cokoli. Důležité je že se ukáže v novém kostýmku.

V. Pavel 2.10.2010 13:31

Re: Jiřina Šiklová

Kadleci! Ano! Bobošíková je komunistická Kreatura! Je ovšem výtečné zde připodotknout, že Bobošíková je osobní přítelkyní prezidenta Klause! Vzájemně se dokonce navštěvují na oslavách svých narozenin! Proč si asi tolik spolu rozumí?

O. Kadlec 2.10.2010 13:43

Re: Jiřina Šiklová

Na Bobošíkový není komunistická ani ta růž, co používá. Ona není vůbec nic. Je to po panu Sládkovi neblahé paměti první osoba v politice, co pochopila, že politika je bezva byznys a žít na vysoké noze se dá i z blbosti lidí.

V. Pavel 2.10.2010 14:03

Re: Jiřina Šiklová

Kadleci! Neuvádíte pravdu! Bobošíková kandidovala za KSČM na prezidentský úřad!

O. Kadlec 2.10.2010 14:13

Re: Jiřina Šiklová

To vím taky!

J. Schwarz 2.10.2010 20:54

Re: Jiřina Šiklová

Svatá pravda! Vždyť on ani Sládek nemusel věřit tomu, co hlásal. Stačilo vědět, kolik % populace by to chtělo slyšet a založit na tom byznys plán. Nakonec, kolik představitelů KSČM to asi má taky tak?

V. Kusý 4.10.2010 12:34

Re: Jiřina Šiklová

Pavle! Nemám Vás rád, rozdáváte tituly jak se Vám zachce! Komunistická Kreatura jsem byl přece já dřív!