18.5.2022 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 4.10.2010 18:57

Re: Tak doufám, že už máte přečteno

Tak nebudu záměrně odpovídat na několik logických klamů, kterých jste se ve své odpovědi dopustil. A jen Vám vřele doporučuji, abyste se aktivně zajímal o hnutí, které mohou a také budou v budoucnu silně ovlivňovat život váš a naší společnosti. Může se stát, že se ocitnete v pozici "slušných" Němců, kteří se nemíchali do toho čemu nerozumí a pak se divili čeho se nechtěně účastnili. Což Vy jistě můžete posoudit. Je to koneckonců zřejmě Váš obor.

O. Kadlec 4.10.2010 20:01

Re: Tak doufám, že už máte přečteno

Ano. A vy sám byste měl posoudit, zda vás nějaké porozumění minulosti nečiní paranoidním.

J. Kanioková 2.10.2010 13:55

Pro mne je Joch provokatér

v dobrém smyslu slova. Se všemi jeho názory nesouhlasím, ale s většinou ano. Opravdu nutí lidi nad jeno názory přemýšlet a to se mnohým nelíbí, mají rádi zjednodušená hesla. Proto stojím na jeho straně. Paní Šiklovou znám osobně, vážím si jí za normalizační minulost, ale už dlouho nad mnohými jejími výroky žasnu. Dřív jsem nepochopila, že je takový levičák, opravdu to tak nevypadalo. Ale ono je to skoro stejné u většiny chartistů.

V. Pavel 2.10.2010 13:59

Re: Pro mne je Joch provokatér

Pí. Kanioková! Ale stejně nejmoudřejší "pravičák" je mladý Pružinskij - pan prezident Klaus, že?

V. Heidlerová 2.10.2010 20:16

Re: Pro mne je Joch provokatér

Kuš, zas už?

V. Pavel 3.10.2010 8:17

Re: Pro mne je Joch provokatér

........ kam čert nemůže, nastrčí bábu, že Heidlerová?

V. Heidlerová 3.10.2010 13:12

Re: Pro mne je Joch provokatér

Háááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!

V. Pavel 3.10.2010 15:46

Re: Pro mne je Joch provokatér

Heidlerová! Za vaším koštětem se jen zaprášilo!

J. Skotnica 2.10.2010 11:47

Jsem fanda pana Jocha

aspoň pokud můžu soudit z rozhovorů na iDnes a v Reflexu a co jsem viděl demonstraci těch exotů před úřadem vlády.  Líbí se mi a osvědčuji jeho názor na konzervatismus, cituji: "Konzervatizmus se někdy definuje jako požitek, radost ze života. Zatím co mnozí levicoví aktivisté jsou na život naštvaní". Myslím, že se to vztahuje i na liberály a na to názorové spektrum, které se pohybuje mezi oběma póly (když už škatulkuji).

A ostatně myslím, že práva menšin se nejlépe zajistí tak, že se zruší a všem lidem se zajistí stejná práva a povinnosti.

O. Kadlec 2.10.2010 12:09

Re: Jsem fanda pana Jocha

To nedává smysl, pane Skotnica.

   "A ostatně myslím, že práva menšin se nejlépe zajistí tak, že se zruší a všem lidem se zajistí stejná práva a povinnosti."      - pod to by se vám s chutí podepsali jak němečtí liberálové v Rakousku v XIX. stol., tak českoslovenští komunisté ve stol. XX. Proč? protože je to fráze, pod níž si každý představí svoje práva a povinnosti, které musí být zákonem nařízeny i všem ostatním bez vyjímek.

Ale kdo by to nepodepsal? Konzervativci v těchto minulých generacích. Metternich. Churchill. Podle konzervativních hodnot například "vznešení lidé nemají žádná práva, jen povinnosti." A za to je jim svěřena stráž nad blahem ostatní společnosti.

Dnešní konzervativci ještě nevědí co vlastně jsou, aspoň v Evropě. Zejména u nás. Podívejte se na tu bizarní sešlost v tzv. Konzervativní straně. (napsal jsem to takto, protože to žádná politická strana není.)

J. Štrobl 2.10.2010 13:43

Re: Jsem fanda pana Jocha

K tomu bych dodal asi jen vyznání konzervativce Rogera Scrutona:

»Konzervatismus pro mne není pouhé politické krédo, nýbrž přetrvávající vize lidské společnosti, taková vize, jejíž pravdy se vždy těžce vysvětlují, ještě hůře chápou, avšak nejobtížněji se podle nich jedná. A obzvláště obtížné je to nyní, kdy náboženské postoje jsou jako módní rozmary, kdy globální ekonomika vnáší zmatek do našich lokálních příslušností, a kdy materialismus a luxus odrazují ducha od realizace skutečné náplně žití. Ale nezoufám si, neboť zkušenost mne naučila, že lidé nemůžou věčně prchat před pravdou, že si nakonec vždy uvědomí stálé hodnoty a že sny o svobodě, rovnosti a bratrství je budou vzrušovat jen po omezenou dobu.«

O. Kadlec 2.10.2010 13:48

Re: Jsem fanda pana Jocha

Jo, to je autenticky konzervativní vyznání.

Proto ze mne moji konzervativní přátelé konzervativce míti nemohou.

P. Vandas 3.10.2010 8:07

Re: Jsem fanda pana Jocha

 Dobrý den, pane Štroble, vždy když jsem byl přinucen jednoslovně pojmenovat svůj způsob myšlení, myslel jsem si mylně, že jsem liberál. A ejhle, po Vašem vysvětlení a přečtení vyznání Rogera Scrutona, zjišťuji, že jsem konzervativec.

J. Kejkrt 3.10.2010 15:35

Re: Jsem fanda pana Jocha

No vidíte, pane Vandasi, a já zas podle týchž indicií se divím, že asi konzervativec nebudu, spíš liberál. Srandovní.

P. Vandas 3.10.2010 16:32

Re: Jsem fanda pana Jocha

To jsou ty paradoxy,pane Kejkrte.

K. Kužel 2.10.2010 11:15

Paní Šiklovou mají rádi

jistě mnozí čestní a inteligentní lidé. Jen si myslím, že city těch, které vyhodila od zkoušky z marxismu-leninismu, jsou o něco vlažnější.

O. Kadlec 2.10.2010 11:21

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Tak to je ten nejubožejší příspěvek do diskuse, co se tu zatím objevil. Kdopak ho překoná?

V. Pavel 2.10.2010 12:25

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Kadleci! Proč? Co vám připadá na vtipném a výstižném Kuželově příspěvku ubohého?

O. Kadlec 2.10.2010 12:42

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Komu není dáno, tomu to nevysvětlím.

Ale zkusím to: možná by vás to napadlo, kdybyste byl známá osobnost a někdo se pochlubil v médiích tím, že vás viděl před padesáti lety někde něco dělat...

Pamatujete kolik lidí se v sedmdesátých letech chlubilo tím, že seděli v base s Husákem? Tak tenhle pan Kužel má známýho, co neudělal před padesáti lety u Šiklové zkoušku z marxismu. Proč by zrovna Šiklová zkoušela na katedře sociologie marxismus to netuším, ale protože nevím, kdo všechno z toho na FF tenkrát zkoušel, tak otázku že je to nejspíš i lež, ponechám jako svoji doměnku. To už je i vedlejší.

V. Pavel 2.10.2010 13:28

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Kadleci! Kužel použil vtipnou výstižnou metaforu, kterou jste právě vy zcela nepochopil! Nezmiňoval svědectví nějakého svého známého, které irelevantně konstruujete.

O. Kadlec 2.10.2010 13:39

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Vtipnou metaforu! Hejble se slovem "marxismus". To mají milášci rádi.  To je všechno. Hlavně to prozrazuje úroveň pisatele: asi jako když lidé jeho ducha opakují donekonečna jak byl papež v hitlerjugend.

V. Pavel 2.10.2010 14:01

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Kadleci! K papeži. A nebyl? A myslíte, že by se o tom nesmělo ani žertovat? Jako Kužel o někdejší examinátorce Šiklové na katedře marx-leninismu?

O. Kadlec 2.10.2010 14:12

Re: Paní Šiklovou mají rádi

No právě. Byl. Jestli byla Šiklová examinátorkou na m-l katedře o tom ovšem pochybuji.

A komu není dáno, tomu nejde vysvětlit co je ctnost a co je ubohé.

V. Pavel 2.10.2010 14:49

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Kadleci! Nejde o ctnost, nýbrž o smysl pro humor! A ten je individuální! Pro mne byla Kuželova poznámka trefná a vtipná! Nic víc, nic míň. 

 

K. Kužel 3.10.2010 0:12

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Co jsem našel na netu: " CZE: PhDr. Jiřina Šiklová, CSc. (17. června 1935 v Praze) je česká socioložka a publicistka. Pochází z rodiny lékaře a sociálního demokrata, její matka byla učitelka. Vystudovala historii a filosofii na Filozofické fakultě Univezity Karlovy v Praze (studium ukončila v 1958). Spoluzakládala katedru sociologie FF UK, kde se zabývala problematikou mládeže a studentského hnutí.

V řadách KSČ působila od roku 1956, v šedesátých letech byla funkcionářkou KSČ na FF UK a vedoucí stranické skupiny.

Co vím: po válce tzv. buržoazní inteligence pilně pracovala v uranových dolech, stavěla bránický most inteligence, popřípadě dlela ve věznicích či visela na šibenici. Ale národ potřeboval inteligenci. Tak se musela vytvořit inteligence nová, inteligence Gottwaldova. A ta se rodila z kvalitních kádrů. Na filozofii se samozřejmě dostali jen ti nejlepší. A k výchově těch mladých byli připuštění jen ti opravdu briliantoví!!!

V. Pavel 3.10.2010 8:20

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Kuželi! Líbí se mi na vás, že právě argumentujete fakty a nikoliv emocemi! Tak to má být! Držte se toho!

O. Kadlec 3.10.2010 9:06

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Takže vy o paní Šiklové nevíte nic?!? Z čeho jste tedy usoudil že zkoušela zrovna marxák? Ne že by to bylo zhola nemožné, ale nespletl jste si to se sociologií?

Profesory v uranových dolech mi neargumentujte. To je na úrovni argumentu, že nemůžeme jíst, protože děti v Africe mají hlad. O zlobě komunistů proti nezávislému myšlení vím víc než si myslíte. Na vlastní kůži. Přesto si vážím lidí  kteří něco umí, jako je paní Šiklová. A vůbec mi nevadí, že byla v KSČ. Ona pro to, aby komunismus přestal votravovat lidem život, udělala hodně. Jestlipak to můžete říci vy? 

K. Kužel 3.10.2010 9:22

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Ten marxák jsem si opravdu nevymyslel, vím to od jedné vyhozené. Ale na internetu jsem nenašel konkrétní údaje, tak jsem tím nechtěl nějak silně operovat.  A pokud si myslíte, že se na katedře sociologie nevyučoval marxismus, a to velmi tvrdě, tak jste asi žil v jiné zemi.

V. Pavel 3.10.2010 12:34

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Kadleci! Dovolte všetečnou otázku, pls. Co podle vás "umí" Šiklová?

O. Kadlec 3.10.2010 22:38

Re: Paní Šiklovou mají rádi

Zjistěte si to, pokud vás to zajímá. Já sociologii nerozumím. Ale vím, že když je někomu asi pětasedmdesát a ještě má žáky, tak musí něco umět. Jinak by byla dávno v důchodu. Ty studenty totiž nikdo nenutí učit se zrovna u Šiklové.

A propos - nezajímá mě sociologie, ale nedávno jsem byl na její veřejné přednášce z gerontologie (protože to mě zajímá) a byla výborná. Dalo mi to co jsem potřeboval.