18.5.2022 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Štrobl 2.10.2010 13:48

Re: Jiřina Šiklová

Nevím jaké čachry Jiřina Šiklová zmařila, nicméně ČT to po tomto puči dovedla až k podpoře islámských radikálů.

O. Kadlec 2.10.2010 13:50

Re: Jiřina Šiklová

Není vám špatně? Blázníte písemně!

J. Štrobl 2.10.2010 14:01

Re: Jiřina Šiklová

Míním tím zpravodajství o lodi Mavi Marmara. Mimochodem ne argumenty, ale nadávky, to je společné všem levičákům, mezi které nepochybně patříte.

O. Kadlec 2.10.2010 14:18

Re: Jiřina Šiklová

Jaký argumenty! Když někdo tak hrozně mele všechno je u něj opačně, a ještěktomu takhle hloupě  pomlouvá - na to nejsou argumenty. Argumenty lze používat jen v rozhovoru s rozumným člověkem. To se na mě nezlobte nebo zlobte, ale kdo si přečte souhrn vašich dnešních výroků tak si pomyslí že ten pán je mimoň.  A já budu u vás klidně levičák, protože to nejspíš může znamenat, že v normálním světě mám k levici dál, než ve skutečnosti i mám.

J. Štrobl 2.10.2010 14:27

Re: Jiřina Šiklová

No, píšete jako levičák, nadáváte jako levičák, lžete jako levičák, tak budete asi levičák, ne?

O. Kadlec 2.10.2010 15:31

Re: Jiřina Šiklová

U Štroblů - s radostí a gustem budu za levičáka. Když ani ODS není pravicová strana tak jsem stejně nikdy pravici nevolil.

J. Štrobl 2.10.2010 16:38

Re: Jiřina Šiklová

No prosím a je to venku.

V. Heidlerová 2.10.2010 20:15

Re: Jiřina Šiklová

Paní Šiklová v televisním přenosu umlčela oponenty slovy "držte hubu". Nevím již přesně, komu to bylo určeno, ale mně se ta dáma v té chvíli velmi znechutila, protože si dělá patent  na vykladačku demokratických zásad  a přitom okřikuje nesouhlasící, ať už to byl kdokoliv. Od té doby jsem velmi ostražitá ke všemu, co říká a není pro mne důvěryhodná. Tehdy vypadla z role a ukázala pravou tvář - po komunisticky umlčovat.

J. Krásenský 2.10.2010 8:17

Pane Příhodo, díky !

Souhlasím s Vaším článkem.

K. Janyška 2.10.2010 8:11

Kajan

Jiřina Šiklová je přímo odstraršujícím příkladem socioložky, tedy specialistky na socialismus ! Dzp.

O. Kadlec 2.10.2010 2:44

Romantik Joch,

jak mu při vší úctě říkám, si za tu stigmatizaci může sám. Postuluje tady novou ideologii, řekněme "novou pravici", abych zůstal v použitých pojmech, kterou svět ještě pořádně nezná, ale v průběhu tohoto století se patrně probere a zjistí, že je to variace na to co celá společnost minulých generací hodila do starého železa: totiž kdysi fašismus.

Tím nechci říci, že pan Joch je fašista. právě že není. Tak jako nová levice, o níž píšete, nebyli komunisti. Ale jde o cestu, která vede tam, kam se fašisti dostat chtěli a nedostali. Do společnosti privilegovaného "bratrstva" (pan Joch je romanticky nazývá gentlemany) panující nad zbytkem společnosti, která sice zůstává svobodná, ale nikoli ve veřejné sféře, ale jen doma. Vypadá to půvabně, jako všechny nebezpečné ideologie, a už se našla hrstka intlektuálů co se vidí v salonu...

...nazdar hodiny! 

J. Štrobl 2.10.2010 8:08

Re: Romantik Joch,

Milý pane, vycházíte z v Čechách oblíbeného omylu, že nacismus a fašismus jsou produktem pravice, ale opak je pravdou. Obě tato politická hnutí jsou reliktem levice. Stačí si přečíst program NSDAP z roku 1920 a bude Vám to jasné - možná. Ostatně naše historie nás o tom přece dostatečně poučila. Jestli bylo za minulého režimu nějaké privilegované bratrstvo, tak to byla KSČ. Část jejích příslušníků přece tvoří privilegované bratrstvo i dnes, po dvaceti letech od pádu komunismu. Fakt, že se u nás konečně vytváří pravice ovšem levicově smýšlejícím intelektuálům nevoní a snaží se ji nepokrytě dehonestovat. Jenže goebbelsovská propaganda holt už tolik nezabírá, jako za komunismu.

K. Janyška 2.10.2010 8:13

Re: Romantik Joch,

Samozřejmě, že nacismus a fašismus jsou jen odrůdy socialismu, tedy tedence rozbít přirozený řád lidského světa a nahradit ho tím svým, příkaznickým, tedy násilnickým !!! Dzp.

O. Kadlec 2.10.2010 11:07

Re: Romantik Joch,

Vydávat fašismus za levici je normální podvod na dějinách - a to je u vás pravičáků na psu normální. TOHLE vás spojuje s komunisty. Ale nebudu kvůli tomu tvrdit, že jste zakuklení levičáci.

Ale z hlediska toho co jsem napsal je to úplně jedno - tak řekněme, "nová pravice" bude levicové hnutí, podle vašich definic. A co se tím mění? Mně jsou ty pravičácké kejkle volný.. V historii lidstva mě zajímá CO byl fašismus nebo komunismus, JAK se projevoval když vládl a jak když neměl úspěch. Jestli si to VY z taktických důvodů přesypete někam k protinožcům je nezajimavý. 

Zajímavější, legračnější je, když ze mne tady dělají komunistu. To se mě aspoň týká. Na jiném hřišti, kde se projevovali radikální protestanti, mi zase nadávali do jezuitských agentů. Byla to sranda.

J. Štrobl 2.10.2010 13:15

Re: Romantik Joch,

Žádný podvod milý pane. Je to pravda podložená mnoha důkazy. A jedním z nich je i program NSDAP. Že Vy nechcete nebo nejste schopen pravdu pochopit, na věci nic nezmění. U nás je ostatně zvykem všechno překrucovat. ČSSD se pokládá za demokratickou, ODS za pravicovou atd. Nálepky nejsou důležité, důležitý je obsah a ten Vám evidentně uniká.

O. Kadlec 2.10.2010 13:19

Re: Romantik Joch,

No tak vidíte. ČSSD není demokratická strana? ODS není snad pravicová strana? S vámi nemá cenu se bavit, pane, jste úplně zamotanej.

K. Kužel 3.10.2010 0:38

Re: Romantik Joch,

Když vynecháte otazníky a slůvko "snad", tak s Vámi vřele souhlasím.

B. Brousková 2.10.2010 13:16

Re: Romantik Joch,

V Čechách oblíbeného omylu? Proboha jak jste na to přišel? Celý civilizovaný svět označuje nácky za krajní pravici. Jen u nás díky blábolům několika filosofů z ODS se někdo pokouší tvrdit něco jiného. Kdyby jste si přečetl Hitlerův Mein Kampf pochybuji, že by jste to tvrdil také.V programu NSDAP bylo snad nějaké znárodňování nebo kolchozy?  

J. Štrobl 2.10.2010 14:49

Re: Romantik Joch,

Z Programu NSDAP:

14. Požadujeme zestátnění všech (dosud) vzniklých trustů (podniků).

15. Požadujeme rozdělení zisků velkopodniků.

17. Požadujeme vytvoření zdravého středního stavu a jeho podporu, okamžité zespolečenštění velkých obchodních domů a jejich pronajmutí za nízké ceny malým živnostníkům, co největší zohlednění všech malých živnostníků při dodávkách státu, zemím nebo obcím. 18. Požadujeme pozemkovou reformu, přizpůsobenou našim národním potřebám, vytvoření zákona o vyvlastnění půdy pro veřejně prospěšné účely bez náhrady. Požadujeme odstranění pozemkové daně a zabránění spekulacím s půdou.

Málo toho víte milá paní!

B. Brousková 2.10.2010 15:09

Re: Romantik Joch,

Mohl by jste mi připomenout , které že to podniky v Německu zestátnili čili znárodnili?Myslím za nácků ?  Nebo alespoń nějaké v protektorátu by nebyly? Tam vládli náckové také. Nebo na Slovensku? Malý dotaz. Četl jste skutečně bibli nácků Hitlrův Main Kampf?

J. Štrobl 2.10.2010 15:18

Re: Romantik Joch,

Na prakticky všechny větší podniky uvalili tzv. národní správu. Úplně vyvlastnit je už nestačili, ale i na to by došlo. U nás to samé. Pokud se týká Slovenska, to nebylo pod jejich administrativní správou. Mein Kampf jsem četl, ale ten Program NSDAP neobsahuje, protože byl přijat ještě před zrodem této knihy a to 24. února 1920 v Mnichově

B. Brousková 3.10.2010 4:42

Re: Romantik Joch,

V Německu uvalili na podniky národní správu? A to na všechny od Kruppa po malé provozovny  a živnostníky? A tím je znárodnili? Úplně vyvlastnit mohli přece cokoliv  a ještě daleko jednodušeji než komunisti. Že by Hitler sebral fabriky těm co ho dostali k moci, to znamená velkokapitálu není příliš pravděpodobné. Proč by to proboha dělal? Protože byl levičák? A proč to tedy neudělal? Času měl na to přece dost ?

J. Štrobl 2.10.2010 15:24

Re: Romantik Joch,

Program NSDAP obsahuje 25 bodů, které ve zmíněný den přednesl Adolf Hitler ve Festsaalu slavného Hofbräuhausu ve svém proslovu.

J. Štrobl 2.10.2010 15:38

Re: Romantik Joch,

No to byl nacismus. Jestli chceme pochopit fašismus, nemělo by nám uniknout, že byl od svého počátku neoddělitelně spojen s levicovým odborovým hnutím, ze kterého ideově vyrůstaly jeho vůdčí osobnosti. V době, kdy vypukla první světová válka, patřil Benito Mussolini k radikálnímu křídlu italské socialistické strany a nastávající válka mu připadala jako jedinečná příležitost k tomu, aby přerostla v revoluci. Viz Mussolini: "Věříte snad tomu, že stát zítřků, ať už bude republikou, nebo socialistickou republikou, by se pouze z toho důvodu mohl vyhnout válce, pokud ho k ní donutí historická nutnost? A kdo vám zaručí, že pro socialistickou vládu vzešlou z revoluce nebude válka křtem? Vy sami byste se se v podobném případě postavili proti osudové válce, jejímž cílem by bylo zachránit revoluci? Je naprosto stupidní odmítat rozlišování jedné války od druhé, stejně jako je stupidní nesouhlasit se všemi válkami, ať už jsou jakékoliv..."

Milostivá, je potřeba si pravdu zjistit a nespoléhat se na komunistický dějepis.

J. Štrobl 2.10.2010 14:55

Re: Romantik Joch,

Anebo, že byste snad ani nechtěla vědět?

B. Brousková 2.10.2010 16:00

Re: Romantik Joch,

Pro vaší informaci. Mein Kampf vyšel poprvé v roce 1925. Hitler ho napsal za pobytu ve vězení kam se dostal po nezdařeném puči dne 9. listopadu 1923. Pokud jde o jeho tedy "nacionální socialismus" doporučuji vám zvláště pečlivě si přečíst kapitoly z jeho veledíla : "socialismus, sociální otázka" a "marxismus nástroj židovstva" Pokud jde o volební program NSDAP(při jejím zakládání), byl v něm pokud se nemýlím obsažen i požadavek aby Německo dostalo přidělené kolonie. Doporučuji vám podívat se do nějaké nejlépe zahraniční enxyklopedie a nalistovat heslo nacismus. Pokud někde najdete tvrzení, že náckové vycházeli z  marxistmu  jako to u nás tvrdil nedávno Topolánek, jsem ochoten přiznat že jsem se mýlil. Pokud jde o Hitlerovu sociální demagogii dostatečně jí vysvětluje právě v Mein Kampf. Mimochodem Gottwald také před volbami sliboval podporu živnostníkům a tvrdil mimo jiné : "Kdyby vám někdo řekl, že tady komunisti chtějí zavádět kolchozy , žeňte ho svinským krokem"  Nelhal oni tomu potom přece říkali JZD.

J. Štrobl 2.10.2010 16:07

Re: Romantik Joch,

No třeba:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Nacismus

J. Štrobl 2.10.2010 16:36

Re: Romantik Joch,

No můžete si to nastudovat:

http://dparker.blog.cz/0705/narodni-socialismus-nacismus

http://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodn%C3%AD_socialismus

http://archiv.neviditelnypes.lidovky.cz/clanky/2003/04/29731_12_0_0.html

B. Brousková 2.10.2010 16:56

Re: Romantik Joch,

Moc hezké, ale kupodivu jsem nikde nenašel tvrzení , že by nacismus byl marxistický či levicový. Když uvážime , že Hitler  ve svém Mein Kampf používal slova "levičák" či "marxista" pouze jako nadávky je to i pochopitelné. Články na NP nepovažuji za nějaký důkaz.

J. Štrobl 2.10.2010 18:39

Re: Romantik Joch,

No tak asi špatně čtete.