19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

RADAR: Argument Cílem

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mirek F. 30.4.2008 17:32

Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

Pardon, kde jste sebral, že Amerika neuznala Mnichov? A co když potencionální agresor  nechá volnou řekněme 20 km zónu okolo radaru, anžto se mu do (jaderného) konfliktu s USA chtít nebude?

Nalim 30.4.2008 17:41

Re: Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

Přečti si  dějiny o  Mnichově a  uvidíš.Názor o zoně kolem  radaru je holý nesmysl.  Kromě toho  sleduješ-li   nyní odhalované tajné doklady    diskuze s ruskými generály,  byli připraveni zničit  bez milosti většinu evropských měst a naše  české pluky by byly  obětovány radiaci jako první.

Mirek F. 30.4.2008 17:55

Re: Re: Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

No, právě, že jsem něco četl. Roosevelt mnichovskou dohodu přivítal.

A proč je to nesmysl? A proč tedy bolševici do jaderné války nešli, nebáli-li se?

Tomáš Fuk 30.4.2008 18:31

Re: Re: Re: Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

To máte marné - i když samozřejmě máte pravdu, že Roosevelt Mnich.dohodu přivítal... dokonce se s Brity přetahoval, kdo má na ní a zachování míru větší zásluhu ;-D  No ale co už - Nalim si prostě zfalšuje dějiny, jak potřebuje ;-)

jířík 30.4.2008 19:01

Re: Re: Re: Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

Asi jste četl ty nesprávné noviny.Spojené státy nikdy neuznaly Mnichovskou dohodu.

Mirek F. 30.4.2008 19:33

Re: Re: Re: Re: Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

Inu, v Blesku či jiných novinách historické informace opravdu nehledám. Radost v USA na čele s Rooseveltem, jak se podařilo odvrátit válku, byla zřejmě pouze předstíraná?

Psí vrah Čumil 30.4.2008 19:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

Von si to chudák plete s Protektorátem...

joska 30.4.2008 20:17

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

Čumile ,ty jsi ale blbec.

jiřík 30.4.2008 20:03

Re: Re: Re: Re: Re: Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

Nevím z jakých "historických pramenů"získáváte informace,ale pokud se podíváte do Benešových pamětí,tak na straně 114 je -rozmluva s Franklinem Rooseveltem a Benešem.Cituji: Přijal mne velmi srdečně ,pozdravil mne jako presidenta republiky a dodal,že pro něho Mnichov neexistuje a že já jsem pro něho dále presidentem.Buď mystifikujete úmyslně ,nebo slušně řečeno mluvíte o něčem o čem nic nevíte.

Psí vrah Čumil 30.4.2008 20:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

Ale no tak. Že pro Roosevelta OSOBNĚ neexistoval Mnichov nemělo žádný vliv na situaci. Ostatně USA v pomnichovské ČSR nadále udržovaly své diplomatické zastoupení, udržovaly styky s pomnichovskou vládou a - buď bohu žalováno - co možná blokovaly příliv ohrožených československých občanů židovského původu.

Psí vrah Čumil 30.4.2008 20:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

PS - ony totiž USA na tom neměly co neuznávat. Pokud vím, ČSR mnichovský diktát PŘIJALO. Tím to bylo mezinárodně vyřízené.

jiřík 30.4.2008 20:58

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

Zde jste úplně mimo mísu.A k tomu Rooseveltu,pokud má americký president osobní názor,tak je to automaticky názor USA.Tam totiž,pokud to nevíte,určuje zahraniční politiku president.Jinak už nebudu na Váš  další příspěvek reagovat.Jak vidět,bylo by  to zbytečné.

Mirek F. 1.5.2008 0:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

Na podzim roku 1938 USA proti Mnichovu neprotestovaly, ba naopak braly to jako příspěvek míru, takže prezidentovo stanovisko tehdy bylo jasné.

Mirek F. 30.4.2008 22:56

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

Hovoříte o době pozdější. Na podzim 1938 bylo Rooseveltovo stanovisko, že Mnichov přispěl k záchraně míru. Že poté, co se ukázalo, že tato dohoda žádný mír nepřinesla, je celkem logické, že pro amerického prezidenta Mnichov neexistoval.

Nalim 30.4.2008 17:45

Re: Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

Prosím Tě  užíváš-li cizí slova,   tak je nekomol, říká se i píše Potenciální, od slova potence   / Latinsky potencio/,

vita 30.4.2008 17:50

Re: Re: Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

No, hochu, ty můžeš začít tím, že se naučíš česky...

Nepsal bych ti to, ale když už musíš machrovat...

renoar 30.4.2008 17:56

Re: je zbytečné blbci něco vysvětlovat, nepochopí

JJ, mám opavdu strach o okupání své vlasti US radarovou základnou  :-D

Bydlel jsem v Německu (apropo co myslíte, mají Němci pocit, že jsou okupovaní?) v době puče v Rusku 1991 (Gorby/Jelcin) - ten cvrkot, kdy po ulicích jezdily kolony NATO, US a Bundeswehru , na dálnici za běžného provozu jsem míjel jedoucí tanky...  Tehdy měli Němci opravdu strach - myslíte že z Američanů?

kdosepta 30.4.2008 16:42

WTF?

Slecno, z vas teda blbce uz nikdo delat nemusi!

dvd 30.4.2008 16:38

Nazdar, Minichované!

Nepřipraveni, bez vůle a slabí

S nadějí jdeme jedinou

Že ironický osud šetří baby

Když muži v boji zahynou

Psí vrah Čumil 30.4.2008 17:03

Re: Nazdar, Minichované!

Zdravíme staronárodovecké špeky. Pozdravujte pana senátora na Lopudu!

dvd 30.4.2008 19:03

Re: Re: Nazdar, Minichované!

Koukám, že v ČRo Brno jsou i (v)zdělanci, byť i slovo národ považují za sprosté slovo. Asi je to naším (sic) národním údělem.

Psí vrah Čumil 30.4.2008 19:18

Re: Re: Re: Nazdar, Minichované!

Někde vzdělanci, jinde bomzáci, mávající prsním patosem zvetšelé národní demokratury.  Jen nechte pana senátora spát, to je dnes chlebíček pana Landy. Možná by se nicméně i pan senátor divil, v jaké souvislosti se ho kdo dovolává...

dvd 30.4.2008 21:35

Mám rád psy

a proto nemám rád psí vrahy, zvláště pak ty, kteří hledají, do kterého nadnárodního análního otvoru by vlezli. A na rozloučenou ještě jeden básnický citát:

Podivným smutkem je má duše chora

Francouzsky Mont Blanc - česky Bílá Hora

Historik 30.4.2008 16:34

Ondřej Vetchý v tom má hokej

Na jedné straně si dělá drsnou srandu z ministryně obrany Vlasty Parkanové, na druhé straně je pro americký radar. Holt umělci dnes udělají pravděpodobně pro peníze úplně všechno. Zdeněk Svěrák taky asi chce od Američanů ještě jednoho Oscara. Jejich názor jim neberu, mají na něj právo, zrovna tak mi neberte právo na můj názor. Jsem proti USA vojenské přítomnosti v České republice. Všem, kteří v tom smýšlejí jako já přeji hezký den.

http://www.stream-tv.cz/video/42/3922-gynekologie-2-dil-13-vlasta

 

http://www.protiraketam.cz/ondrej-vetchy-o-zakladnach-d01-/prk-nazory.asp?c=A071017_094317_prk-nazory_r00               http://www.protiraketam.cz/

Milda 30.4.2008 15:02

Sbírka hloupostí

Radar v Brdech není o žádných raketách bůhví odkud. Není ani o imaginární zdraví škodlivosti. Je to "jenom hra" velmocí Ruska a USA.  Holt to furt někdo nechápe...

Tante 30.4.2008 15:04

Re: Sbírka hloupostí

A i kdyby tomu tak bylo (ovšem není!) - na straně jaké velmoci jste?

Hans 30.4.2008 15:46

Re: Re: Sbírka hloupostí

Jenom blb je na strane Ruska.

Pešek 30.4.2008 15:59

Re: Re: Re: Sbírka hloupostí

A že jich tu máme!

Hrad 1.5.2008 0:25

Re: Re: Re: Sbírka hloupostí

Blb je vždycky na straně BLBA!!Čím větší BLB, tím se víc přízemních blbů se kolerm něj plazí po břiše, a svými psímy pohledy vzhlíží k jeho análnímu otvoru. Dostat se do něj je pro ně těžké. Je tam obrovská tlačenice. Proto neztrácej čas,  ať nepropaseš vzácnou příležitost psaním těchto "kydů".

Milda 30.4.2008 16:31

Re: Re: Sbírka hloupostí

Proč si myslíte, že tomu tak není?